Kineska vlada želi ukinuti upotrebu Intelovih i AM

poruka: 12
|
čitano: 2.875
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kineska vlada želi ukinuti upotrebu Intelovih i AM".
8 godina
offline
Kineska vlada želi ukinuti upotrebu Intelovih i AM

 

Zanimljivo. Lynux na stranu, uzas je da smo trebali cekati 30+ godina na neke smislene alternative. Ako su smislene naravno.

 
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Kineska vlada želi ukinuti upotrebu Intelovih i AM

kako će im ga kinezi uvaliti:)...euroslaveni kupuju naftu po tržišnim cijenama...a kinezi od rusa...po black friday cijenama

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
3 5 hvala 0
3 godine
offline
Re: Kineska vlada želi ukinuti upotrebu Intelovih
Gebirgs kaže...

 

Zanimljivo. Lynux na stranu, uzas je da smo trebali cekati 30+ godina na neke smislene alternative. Ako su smislene naravno.

 

Ima alternative - RISC-V i EU bi se trebala okrenuti čim više vlastitoj proizvodnji računala baziranih na toj ISA, a ne davati poticaje Intelu ili sličnima.

10 godina
offline
Kineska vlada želi ukinuti upotrebu Intelovih i AM

Zašto koristiti strano i skupo kad mogu vlastiti OS baziran, recimo, na Linuxu i to na vRisc procesorima .. Kome trebaju procesori, bez obzira na snagu istih, - koji troše poput diesel lokomotive i griju se na 90C sa najboljim hladnjacima .. :) .. :) ..

 
2 3 hvala 2
11 godina
offline
Re: Kineska vlada želi ukinuti upotrebu Intelovih
W2000 kaže...

Zašto koristiti strano i skupo kad mogu vlastiti OS baziran, recimo, na Linuxu i to na vRisc procesorima .. Kome trebaju procesori, bez obzira na snagu istih, - koji troše poput diesel lokomotive i griju se na 90C sa najboljim hladnjacima .. :) .. :) ..

 

Što ih je sprečavalo da sve to odrade i prije same zabrane, mislim ukoliko je to toliko dobra altenativa? 

 

 

12 godina
offline
Kineska vlada želi ukinuti upotrebu Intelovih i AM

Pa Čajnizi su kupili X86 licencu od Via-e (Cyrix ili kako već)... Pisalo je prije par godina da imaju vlastiti CPU, na 2,2 GHz...

Dakle, sve legalno...

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Kineska vlada želi ukinuti upotrebu Intelovih i AM

Uglavnom rade jeftine klonove ukradenog dizajna, a ponekad se i ne libe samo izbrisati serijski kod sa heatsibnkova Intelovih refurbished procesora, tako da...

 
7 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Kineska vlada želi ukinuti upotrebu Intelovih
HCMAA kaže...

...euroslaveni...

 , bivši austrobugari...

8 godina
offline
Kineska vlada želi ukinuti upotrebu Intelovih i AM

Sretno im bilo, ne bi bilo loše ni da EU malo poradi na svojim čipovima, oni su "crno zlato" budućnosti.

Moj PC  
4 1 hvala 0
8 godina
offline
Kineska vlada želi ukinuti upotrebu Intelovih i AM

 

Jos da uspostave novi standard koji ce slomiti DirectX, sampanjac otvaram.

 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kineska vlada želi ukinuti upotrebu Intelovih
Spiridon kaže...

Pa Čajnizi su kupili X86 licencu od Via-e (Cyrix ili kako već)... Pisalo je prije par godina da imaju vlastiti CPU, na 2,2 GHz...

Dakle, sve legalno...

 Što nije bilo i da je neka firma napravila deal sa AMD-om da mogu koristiti ZEN jezgre u svojim procesorima? 

Uspio zgooglati

https://www.anandtech.com/show/15493/hygon-dhyana-reviewed-chinese-x86-cpus-amd

Baš me zanima da li su onda ovi na listi odobrenih ili na crnoj listi 😅

15 godina
offline
Re: Kineska vlada želi ukinuti upotrebu Intelovih
Gebirgs kaže...

 

Zanimljivo. Lynux na stranu,..

- nema veze os, ovo je hw.

 

Spiridon kaže...

Pa Čajnizi su kupili X86 licencu od Via-e (Cyrix ili kako već)... Pisalo je prije par godina da imaju vlastiti CPU, na 2,2 GHz...

Dakle, sve legalno...

 -ne, tj cyrix nije 'pravi' (iz doba ibm-a, TI-a, .. jedino dobro im je fpu-487.. tj pravne tužbe i sl., tako da nisu time došli do licence ili barem pitanje pravnog tumačenja :) ... + nisu ništa ni napravili od tih vremena do danas, nestali.. ostali samo papiri koji bi teoretski imali svrhu licence.. jedino što još povremeno u nekom uređaju postoji je cpu i to slabašan, iz doba prije pentača...

edit: ... nemaju ništa, čak ni korištenja imena cyrix (zabrana-intel..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.3.2024 10:52 (ihush).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice