Kremenim pijeskom i mikrovalnom pećnicom protiv ot

poruka: 6
|
čitano: 2.573
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kremenim pijeskom i mikrovalnom pećnicom protiv ot".
8 godina
offline
Kremenim pijeskom i mikrovalnom pećnicom protiv ot

Ovakva istraživanja bi trebala imati prioritet, međutim, nema tu puno interesa, tj. novca jer je proizvodnja na novo iz nafte jeftinija.

Ja rekoh
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Kremenim pijeskom i mikrovalnom pećnicom protiv ot

kapitalizam ("cost effective") i ekologija su besmrtni neprijatelji (i uzajamno isključivi), tako da je ovo tek "damage control", odn. pokušaj "palijativnog ublažavanja posljedica", dok uzrok ponovo ostaje netaknut i spreman za još (na iscrpljivanje). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Kremenim pijeskom i mikrovalnom pećnicom protiv ot

Kada su na zadnjem skupu o kružnom gospodarstvu u HGK nakon izlaganja Talijana o budućnosti kemijskog recikliranja, upitali za mišljenje našeg vlasnika firme za recikliranje plastike, on je zakukao da nema radnika na sortiranju (čitaj Nepalci), i da s troškovima pranja, odvajanja, i ekstrudiranja plastike prelazi cijenu originalnog materijala. Misli da mu država treba dodatno subvencionirati rad ili će zatvoriti firmu. Čemu onda korisititi regenerat koji mora biti crne, sive ili smeđe boje, lošijih svojstva (uključujići i miris ), kad je jeftinije korsititi original.

 

S obzirom da se sirovine za plastiku dobivaju iz plina i nafte, nemam ništa protiv da se ona spaljuje umjesto plina uz primjenu najboljih (najskupljih) rješenja. Kada bude efikasniji komercijalni postupak onda možemo misliti o tome.

75% izdvojene plastike u HR se spaljuje u BH termoelektranama i našim cementarama, tj. samo 25% se iskoristi.

 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Kremenim pijeskom i mikrovalnom pećnicom proti
mr.potter kaže...

Kada su na zadnjem skupu o kružnom gospodarstvu u HGK nakon izlaganja Talijana o budućnosti kemijskog recikliranja, upitali za mišljenje našeg vlasnika firme za recikliranje plastike, on je zakukao da nema radnika na sortiranju (čitaj Nepalci), i da s troškovima pranja, odvajanja, i ekstrudiranja plastike prelazi cijenu originalnog materijala. Misli da mu država treba dodatno subvencionirati rad ili će zatvoriti firmu. Čemu onda korisititi regenerat koji mora biti crne, sive ili smeđe boje, lošijih svojstva (uključujići i miris ), kad je jeftinije korsititi original.

 

S obzirom da se sirovine za plastiku dobivaju iz plina i nafte, nemam ništa protiv da se ona spaljuje umjesto plina uz primjenu najboljih (najskupljih) rješenja. Kada bude efikasniji komercijalni postupak onda možemo misliti o tome.

75% izdvojene plastike u HR se spaljuje u BH termoelektranama i našim cementarama, tj. samo 25% se iskoristi.

 Kada bi se stvarno radilo o 25%, mi bi bili svjetskio rekorderi. Ključ je u "izdvojeno", zar ne?

Ja rekoh
3 godine
offline
Re: Kremenim pijeskom i mikrovalnom pećnicom proti
I tome se da doskočiti - porez jednima koji se pretoči u subvencije drugima i voila!
8 godina
offline
Re: Kremenim pijeskom i mikrovalnom pećnicom proti
Gallu kaže...
I tome se da doskočiti - porez jednima koji se pretoči u subvencije drugima i voila!

Eh, u načelu to bi moglo funkcionirati. Ja sam pristalica druge ideje sa istom svrhom - ako ne želiš imati problema sa smećem - nemoj ga stvarati. Naknadno plaćanje da se problem ublaži nikad ne daje 100% efekt

Ja rekoh
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice