MX Keys S nova je Logitechova bežična tipkovnica

poruka: 32
|
čitano: 8.994
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "MX Keys S nova je Logitechova bežična tipkovnica".
15 godina
neaktivan
offline
MX Keys S nova je Logitechova bežična tipkovnica

Da 200 dolara 😂 ja bi da do 50 max

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.6.2023 9:44 (Vule).
 
2 0 hvala 0
2 godine
offline
MX Keys S nova je Logitechova bežična tipkovnica

Za 130 eura dobiješ Keychron low profile bežičnu hotswap mehaničku tipkovnicu.

 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: MX Keys S nova je Logitechova bežična tipkovni

al nije od reciklirane plastike 

Tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi!
7 godina
offline
Re: MX Keys S nova je Logitechova bežična tipkovni
El Torro kaže...

Za 130 eura dobiješ Keychron low profile bežičnu hotswap mehaničku tipkovnicu.

masa kupaca nije nikad cula za nista osim tih mainstream brandova kao sto su logi, razer, corsair i slicno

 

za 200 dolara, ne da kupis avion od custom mehanicke bezicne tipkovnice, nego kupis jumbo faking jet, a ne ove precijenjene igracke

 

da se razumijemo, i sam sam bio takav,  80 do 150 EUR sam davao godinama za logitech, dok netko nije tu na forumu polinkao nekoliko webshopova sa pravim tipkovnicama, i pokazao mi koliko sam glup i ne informiran 

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.6.2023 13:47 (X3M).
10 godina
offline
MX Keys S nova je Logitechova bežična tipkovnica

Imam mx keys i tipkovnica je vrh. Ergonomija, autonomija i build quality je odličan. 8 mjeseci mi je na jednom punjenju izdržala (bez osvjetljenja). Vrijedi svakog centa.

Nadglednik dina
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: MX Keys S nova je Logitechova bežična tipkovni
Entry Point kaže...

Imam mx keys i tipkovnica je vrh. Ergonomija, autonomija i build quality je odličan. 8 mjeseci mi je na jednom punjenju izdržala (bez osvjetljenja). Vrijedi svakog centa.

 da, ali ta kosta 80 eura, a ova ce biti skoro 3x skuplje

 

EDIT: ipak je 200 za cijeli kombos misem, onda ce biti manje, ali ipak previce

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.6.2023 15:30 (Gemmy).
10 godina
offline
Re: MX Keys S nova je Logitechova bežična tipkovni
Gemmy kaže...

 da, ali ta kosta 80 eura, a ova ce biti skoro 3x skuplje

 

EDIT: ipak je 200 za cijeli kombos misem, onda ce biti manje, ali ipak previce

 130 i nešto je. Meni je isplativo s obzirom na kvalitetu i funkcionalnost. Za rad je idealna. Imam i mx master 2s, i on je dobar, jedino me nervira scroll button. Nije da je i on nešto puno manje koštao

Nadglednik dina
6 godina
offline
MX Keys S nova je Logitechova bežična tipkovnica

kvalitetna u usporedbi sa cime, MS industral, to da.

 

uzmi bilo koju duplo jeftiniju custom tipkovnicu, pa cim primis u ruke odmah ti je jasno koliko su nekvalitetne, a kad pocnes tipkati, vise it nikad ne padne na pamet kupiti takve drloge 

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: MX Keys S nova je Logitechova bežična tipkovni
3dfx kaže...

kvalitetna u usporedbi sa cime, MS industral, to da.

 

uzmi bilo koju duplo jeftiniju custom tipkovnicu, pa cim primis u ruke odmah ti je jasno koliko su nekvalitetne, a kad pocnes tipkati, vise it nikad ne padne na pamet kupiti takve drloge 

 

 

 Očito je nikad nisi imao.

 

Imao sam jeftinije i skuplje. Ova mi je najbolja do sada. Vrlo jednostavno. To je čisto subjektivan doživljaj. To što je tebi dobro ne znači da će i meni biti. Evo, ja mrzim mehaničke tipkovnice iz dna duše. Sjećam se dok smo ih bacali u kantu u 90-tim dok su došle modernije tipkovnice, tiše, s kraćim hodom. Ali marketing je napravio svoje pa je opet popularno zvučati kao da imaš pisaću mašinu ispred sebe. Pa jel bi sad zbog moje mišljenja svi trebali baciti mehaničke tipkovnice? I jesu li zbog toga loše?

 

Ponavljam, vrijedi svakog centa nakon godine dana 10-12 sati rada na njoj. Izgleda, radi kao prvi dan.

Nadglednik dina
6 godina
offline
Re: MX Keys S nova je Logitechova bežična tipkovni
Entry Point kaže...

 

 Očito je nikad nisi imao.

 

Imao sam jeftinije i skuplje. Ova mi je najbolja do sada. Vrlo jednostavno. To je čisto subjektivan doživljaj. To što je tebi dobro ne znači da će i meni biti. Evo, ja mrzim mehaničke tipkovnice iz dna duše. Sjećam se dok smo ih bacali u kantu u 90-tim dok su došle modernije tipkovnice, tiše, s kraćim hodom. Ali marketing je napravio svoje pa je opet popularno zvučati kao da imaš pisaću mašinu ispred sebe. Pa jel bi sad zbog moje mišljenja svi trebali baciti mehaničke tipkovnice? I jesu li zbog toga loše?

 

Ponavljam, vrijedi svakog centa nakon godine dana 10-12 sati rada na njoj. Izgleda, radi kao prvi dan.

 

na zalost, prisiljen sam na poslu raditi na doticnoj, sva sreca pa sam na poslu jednom tjedno samo, ko za vraga bas danas, pa evo slike u prilogu 

 

prije bih rekao da ti nisi koristio moderne mehanicke tipkovnice

 

osobni dozivljaj moze biti iskustvo tipkanja, to se slazem

 

medutim mi pricamo o cijeni Logitecha u usporedbi sa recimo Keychron, kao sto je gore netko spomenuo, gdje kvaliteta materijala, pcb-a, switcheva, keycapsa, premaza, i opcija povezivanja, ne opravdava ni priblizno cijenu logitech tipkovnica, to je fakt, a ne osobno misljenje

 

danasnje mehanicke tipkovnice nisu isto sto su bile mehanicke tipkovnice 90-tih, i marketing nema veze s time, rekli bi da je bas suprotno, vece zrtve marketinga su ovi koji kupuju Logitech membranske za te novce

 

zavisno od modela switcha, keycapsa i premaza, mozes sloziti mehanicku tipkovnicu koja je necujna, i tisa od bilo koje membranske, a da zadrzava svojstva mehanickog tipkanja odnostno osjecaja tipkanja i rada na tipkovnici, zbog kojih se i kupuju mehanicke tipkovnice

 

na kraju dana, ako si ti sretam sa svojom tipkovnicom, to je jedino bitno

 

medutim to ne mjenja cinjenicu da se za istu kolicinu novaca, ili manje, moze kupiti visestruko bolje tipkovnice

11 godina
offline
Re: MX Keys S nova je Logitechova bežična tipkovni
Entry Point kaže...

 

Imao sam jeftinije i skuplje. Ova mi je najbolja do sada. Vrlo jednostavno. To je čisto subjektivan doživljaj. To što je tebi dobro ne znači da će i meni biti. Evo, ja mrzim mehaničke tipkovnice iz dna duše. Sjećam se dok smo ih bacali u kantu u 90-tim dok su došle modernije tipkovnice, tiše, s kraćim hodom. Ali marketing je napravio svoje pa je opet popularno zvučati kao da imaš pisaću mašinu ispred sebe. Pa jel bi sad zbog moje mišljenja svi trebali baciti mehaničke tipkovnice? I jesu li zbog toga loše?

 

Ponavljam, vrijedi svakog centa nakon godine dana 10-12 sati rada na njoj. Izgleda, radi kao prvi dan.

 

Identicno iskustvo i kod mene, uzeo sam mx keys prije dvije godine i za sada sam super zadovoljan (koristim ju u kombinaciji  sa mx master 3 misem)  te da crkne odmah bih kupio istu takvu. Prije toga sam dugi niz godina koristio mehanicke tipkovnice ali nakon ove nema sanse da ikad vise idem nazad.

 

edit @3dfx  posto si rekao da se za istu kolicinu novca moze kupiti puno bolja tipkovnica, moze par primjera? Znaci bezicna, nemehanicka tipkovnica jako niskog profila kao mx keys?

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.6.2023 11:04 (geronimo4661).
16 godina
offline
Re: MX Keys S nova je Logitechova bežična tipkovni
El Torro kaže...

Za 130 eura dobiješ Keychron low profile bežičnu hotswap mehaničku tipkovnicu.

da mi dodjes sa kliketusom u ured mislim da bi morao traziti tipkovnicu negdje na obliznjem drvetu ili potoku, ako bi ju uopce i nasao

 

NHF :D

 

 

zadnje 4 godine koristim K780 i MX keys je jedina zamjena koja bi dosla u obzir

gurtna giržtna gužni žnorda gižnu žertir gžerdu žinar gurdaž žarpar ženar žednu žena
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.6.2023 11:13 (nixass).
6 godina
offline
Re: MX Keys S nova je Logitechova bežična tipkovni
geronimo4661 kaže...

 

edit @3dfx  posto si rekao da se za istu kolicinu novca moze kupiti puno bolja tipkovnica, moze par primjera? Znaci bezicna, nemehanicka tipkovnica jako niskog profila kao mx keys?

rekao sam za mehanicke da se mogu kuputi bolje, i za to ti mogu navesti nekoliko primjera

 

za membranske nemam pojma, jer osim MX Keys na poslu, ne koristim membranske vec godinama

11 godina
offline
MX Keys S nova je Logitechova bežična tipkovnica

Meni je takva tipkovnica super za ruke/ergonomiju (volim plitke tipke kao na laptopu) ali na layout se nemogu naviknuti, probao sam s enatjerati dva tjedna da je koristim (imam Logitech Craft) i nikako se nisam mogo naviknuti na spojene F tipke (bez razmaka od ESC te bez razmaka po 4 tipke pa sma redovito pogadjao krivi F4/F5 ili F8/F9) i na to da su pomakli PRT SC / SCR LK / PAUSE tipke iznad num pada umjesto tamo gdje im je mjesto (iznda INS/Home/Pg UP tipki).

Tsko da moja stoji u kutiji i ne koristi se mjesecima pa oni koji velo stadnardni layout nek obrate paznju na to prije kupnje...

--- Lewis --- www.ram-studio.hr --- Skype: lewis3d ---
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: MX Keys S nova je Logitechova bežična tipkovni
3dfx kaže...
geronimo4661 kaže...

 

edit @3dfx  posto si rekao da se za istu kolicinu novca moze kupiti puno bolja tipkovnica, moze par primjera? Znaci bezicna, nemehanicka tipkovnica jako niskog profila kao mx keys?

rekao sam za mehanicke da se mogu kuputi bolje, i za to ti mogu navesti nekoliko primjera

 

za membranske nemam pojma, jer osim MX Keys na poslu, ne koristim membranske vec godinama

 

To što postoje "bolje" mehaničke za istu lovu nama koji preferiramo bežične membranske niskog profila ne znači puno i u tome je stvar, da je u tom segmentu mx keys ako ne najbolja, onda sigurno jedna od najboljih tipkovnica. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.6.2023 16:06 (geronimo4661).
2 godine
offline
Re: MX Keys S nova je Logitechova bežična tipkovni
nixass kaže...
El Torro kaže...

Za 130 eura dobiješ Keychron low profile bežičnu hotswap mehaničku tipkovnicu.

da mi dodjes sa kliketusom u ured mislim da bi morao traziti tipkovnicu negdje na obliznjem drvetu ili potoku, ako bi ju uopce i nasao

 

NHF :D

 

 

zadnje 4 godine koristim K780 i MX keys je jedina zamjena koja bi dosla u obzir

Ovo je klasična zbluda da su mehaničke tipkovnice glasnije od membranskih.

 

Mehaničke tipkovnice mogu biti tiše od membranskih, zavisi koje prekidače odabereš. Keychron primjerice nudi crvene, smeđe i plave pa prilikom kupovine odabereš što želiš a kasnije ih možeš zamijeniti za bilo koje druge.

 

Moj Q1 sa linearnim Gateron G Pro prekidačima (koji su podmazani i stavljen je film) je tiši od tipkovnice na mojem laptopu.

16 godina
offline
Re: MX Keys S nova je Logitechova bežična tipkovni

iskreno volio bih probat neku dobru mehanicku, al bojim se da je mehanika dosta razvikana i ne znam kolki bih imao benefit od nje.

zapravo najbolje tipkam na laptopu i low profile membranske su mi vrh.

da imam di za probat 10-20 razlicitih kombinacija rado bih napravio, ovako kupovat naslijepo i onda vracat je tlaka..

druga stvar je cijena, cijena mehanike su nevjerojatno bezobrazne

gurtna giržtna gužni žnorda gižnu žertir gžerdu žinar gurdaž žarpar ženar žednu žena
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.6.2023 17:20 (nixass).
2 godine
offline
Re: MX Keys S nova je Logitechova bežična tipkovni

Probaj kod nekog frenda koji ima mehaničku sa linearnim prekidačima čisto da dobiješ osjećaj pod prstima.

 

Linearni prekidači primjerice, su svi slični. Tihi su te nemaju nikakav klik. Razlika je u jačini opruge, da li su podmazani ili ne, te materijal od kojeg je napravljeno kučište. Po meni je najbitnija opruga odnosno koliko sile treba da se pritisne a sve ostalo se kasnije može prilagoditi kako ti najviše odgovara. Za par eura kupiš film, Krytox mast te sve podmažeš i posložiš.

 

Ja bi osobno išao na Keychron, Akko ili KBD fans jer su to veće kompanije pa u budućnost neće biti problem za rezervne dijelove ako zatreba. Keychron ima najveću mogućnost personalizacije pa prilikom kupnje odabereš prekidače, backlight, boju, wireless i drugo.

16 godina
offline
MX Keys S nova je Logitechova bežična tipkovnica

Imam Logitech G613, i nazalost, uprkos svim ostalim dobrim osobinama, mehanicki switchevi imaju problem da nakon nekog vremena pocinju duplo/troduplo kucat slova. Trenutno je tastatura neupotrebljiva za kucanja. Ako se malo progugla, isti problem ima i Logitech G915 i Razer BlackWidow v3 Pro, a to bi trebao biti vrh ponude gaming tastatura. Spominjem samo ove "gaming" tastature zato sto je to uski broj tastatura koje su bezicne i imaju latency 1ms (Lightspeed i HyperSpeed serije) a koji je potreban ako mislite igrati brze pucacine.

 

Neke od alternativa za ove:

- Asus ROG Claymore II - opticki mehanicki switchevi, glupost sa odvajanjem numpad-a

- Asus ROG Strix Scope NX Wireless Deluxe - nekakvi ROG mehanicki switchevi, nisam siguran kako su se pokazali

- Razer DeathStalker v2 Pro - opticki switchevi, preskupa

Razer BlackWidow v4 Pro - mehanicki switchevi, ako su isti kao i kod v3 onda ne vrijedi, preskupa

Corsair K100 AIR WIRELESS - MX low profile switchevi, preskupa

 

Ako neko ima bilo koju od ovih tastatura, i imao je nekih problema, ne bi bilo lose kada bi to podjelio sa ostalima.

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: MX Keys S nova je Logitechova bežična tipkovni
nixass kaže...

iskreno volio bih probat neku dobru mehanicku, al bojim se da je mehanika dosta razvikana i ne znam kolki bih imao benefit od nje.

zapravo najbolje tipkam na laptopu i low profile membranske su mi vrh.

da imam di za probat 10-20 razlicitih kombinacija rado bih napravio, ovako kupovat naslijepo i onda vracat je tlaka..

druga stvar je cijena, cijena mehanike su nevjerojatno bezobrazne

 pa cijelo vrijeme pricam kako su, bezicne mehanicke, kvalitetnije napravljenje, tise i sa vise opcija, u pola cijene od ovih 200 EUR logitech igracki

 

ako si u zagrebu, dodi kod mene i tipkaj koliko hoces na mehanickim 

 

6 godina
offline
Re: MX Keys S nova je Logitechova bežična tipkovni
H4X0R kaže...

Imam Logitech G613, i nazalost, uprkos svim ostalim dobrim osobinama, mehanicki switchevi imaju problem da nakon nekog vremena pocinju duplo/troduplo kucat slova. Trenutno je tastatura neupotrebljiva za kucanja. Ako se malo progugla, isti problem ima i Logitech G915 i Razer BlackWidow v3 Pro, a to bi trebao biti vrh ponude gaming tastatura. Spominjem samo ove "gaming" tastature zato sto je to uski broj tastatura koje su bezicne i imaju latency 1ms (Lightspeed i HyperSpeed serije) a koji je potreban ako mislite igrati brze pucacine.

 

Neke od alternativa za ove:

- Asus ROG Claymore II - opticki mehanicki switchevi, glupost sa odvajanjem numpad-a

- Asus ROG Strix Scope NX Wireless Deluxe - nekakvi ROG mehanicki switchevi, nisam siguran kako su se pokazali

- Razer DeathStalker v2 Pro - opticki switchevi, preskupa

Razer BlackWidow v4 Pro - mehanicki switchevi, ako su isti kao i kod v3 onda ne vrijedi, preskupa

Corsair K100 AIR WIRELESS - MX low profile switchevi, preskupa

 

Ako neko ima bilo koju od ovih tastatura, i imao je nekih problema, ne bi bilo lose kada bi to podjelio sa ostalima.

sve navedene robne marke su preskupe i ne vrijede tih para u usporedbi sa ovima:

Ducky

Wooting,

Iqunix,

TFUE,

Filco,

KBD,

Xtrfy,

Leopold,

Vortex,

Varmilo,

Akko

 

A ako hoces najnajbolje, onda kupujes po dijelovima: 

Cases
Plates
PCB Plates
Lubrication
O-Rings
LED Diodes
Solder
Stabilizers
Resistors & Capacitors

 

i slozis si kakvu hoces i imas najbolju tipkovicu koja tebi pase, i kakvu prakticki nitko nema

samo napominjem, jednom kada krenes u rupu koja se zove custom keyboard, mozes ostaviti puno novaca i nikada ne izaci iz nje 

15 godina
offline
MX Keys S nova je Logitechova bežična tipkovnica

Meni je mx keys savršena poslovna tipkovnica, nenametljiva, pouzdana i jednostavno radi bez ikakvog održavanja godinama.

Ne pada mi na pamet u poslu trošiti vrijeme na pažnju ovih beskonačnih poluproizvoda od mehanike, održavanje switcheva, korištenje lubrikanata i ostalih gluposti koje valjda balavce tjera na svršavanje.

Vjerujem da ima kvalitetnih mehaničkih (trajnost,testirano na vlagu,koroziju,kućnu prašinu, sve ono na što su starije meh.tipkovnice smatrale industrijskim standardnom) no za puno veću cijenu od ove.

○Lijepog li djeteta! Koliko je star?○ -Trideset i pet godina!
 
4 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: MX Keys S nova je Logitechova bežična tipkovni
kunof00 kaže...

Meni je mx keys savršena poslovna tipkovnica, nenametljiva, pouzdana i jednostavno radi bez ikakvog održavanja godinama.

Ne pada mi na pamet u poslu trošiti vrijeme na pažnju ovih beskonačnih poluproizvoda od mehanike, održavanje switcheva, korištenje lubrikanata i ostalih gluposti koje valjda balavce tjera na svršavanje.

Vjerujem da ima kvalitetnih mehaničkih (trajnost,testirano na vlagu,koroziju,kućnu prašinu, sve ono na što su starije meh.tipkovnice smatrale industrijskim standardnom) no za puno veću cijenu od ove.

 ma bez daljnjega, kao sto rekoh i gore, bitno je sto je tebi osobno bitno i sto ti odgovara naravno

 

sto naravno ne mijenja cinjenicu, da su gore nevedene tipkovnice bolje u svakom pogledu za manje, isto ili vise novaca, zavisno od modela

 

i za sada jos niti jedan od tih brendova, ne pati od "double clicka" po kojemu su poznati logitech misevi i tipkovnice

 

evo copy paste sa Logitech MX keys stranice specifikacija:

 

Logitech MX Keys Durability (keypresses)

Function keys: 5 million
Standard keys: 10 million

A prosjecna mehanicka:

 

Avarage mechanical keyboard durability

50 to 80 million keypresses

 

znaci samo u ovome segmentu je "obicna" mehanicka bolja 5 do 8 puta 

 

siguran sam da tih starih IBM mehanickih iz 90 ima jos negdje po vladinim uredima u uporabi, dok membranskih iz 90-tih ima samo na otpadu

 

i gotov sam sa daljenom raspravom, jer smo offtopic

 

tko zeli moze nastaviti raspravu u temi, koju tipkovnicu kupiti

15 godina
offline
MX Keys S nova je Logitechova bežična tipkovnica

+ jos jedan super zadovoljni korisnik savršene male tipkovnice za ured, Logitech MX Keys mini

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: MX Keys S nova je Logitechova bežična tipkovni
3dfx kaže...
H4X0R kaže...

Imam Logitech G613

sve navedene robne marke su preskupe i ne vrijede tih para u usporedbi sa ovima:

Ducky

Wooting,

Iqunix,

TFUE,

Filco,

KBD,

Xtrfy,

Leopold,

Vortex,

Varmilo,

Akko

 

A ako hoces najnajbolje, onda kupujes po dijelovima: 

Cases
Plates
PCB Plates
Lubrication
O-Rings
LED Diodes
Solder
Stabilizers
Resistors & Capacitors

 

i slozis si kakvu hoces i imas najbolju tipkovicu koja tebi pase, i kakvu prakticki nitko nema

samo napominjem, jednom kada krenes u rupu koja se zove custom keyboard, mozes ostaviti puno novaca i nikada ne izaci iz nje 

 O slaganju nisam nikad razmisljao, nemam toliko vremena ni zivaca da jos pocnem izucavat to polje "customiziranja", a nije ni jeftino to. Ali evo jedno pitanje: koja od ovih marki ima wireless opciju sa 1ms latency?

16 godina
offline
MX Keys S nova je Logitechova bežična tipkovnica

$110 I dalje deluje baš mnogo za membransku tastaturu, bežičnu ili ne.

 

Doduše, ne mrzim membranske tastature, ali je jako teško naći informacije o njima (nisu zanimljive štampi). Ako mogu da odem u off topic, koju biste drugu membransku tastaturu preporučili? Full size, radije bih da nije low profile, ne mora biti bežična, a poželjno je da ima pozadinsko osvetljenje (jedna boja ili pun RGB, nebitno).

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: MX Keys S nova je Logitechova bežična tipkovni
H4X0R kaže...
3dfx kaže...
H4X0R kaže...

Imam Logitech G613

sve navedene robne marke su preskupe i ne vrijede tih para u usporedbi sa ovima:

Ducky

Wooting,

Iqunix,

TFUE,

Filco,

KBD,

Xtrfy,

Leopold,

Vortex,

Varmilo,

Akko

 

A ako hoces najnajbolje, onda kupujes po dijelovima: 

Cases
Plates
PCB Plates
Lubrication
O-Rings
LED Diodes
Solder
Stabilizers
Resistors & Capacitors

 

i slozis si kakvu hoces i imas najbolju tipkovicu koja tebi pase, i kakvu prakticki nitko nema

samo napominjem, jednom kada krenes u rupu koja se zove custom keyboard, mozes ostaviti puno novaca i nikada ne izaci iz nje 

 O slaganju nisam nikad razmisljao, nemam toliko vremena ni zivaca da jos pocnem izucavat to polje "customiziranja", a nije ni jeftino to. Ali evo jedno pitanje: koja od ovih marki ima wireless opciju sa 1ms latency?

 Wireless nije prioritet kod custom tipkovnica. Ako je problem visoka latencija, spoji kabel kad igraš.

 

Sjećam se da je neki njemac testirao latenciju kod neke Ducky tipkovnice i bila je jednaka isto kao i kod Razer. 10-15 ms, ne sjećam se točno.

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.6.2023 22:06 (El Torro).
10 godina
offline
Re: MX Keys S nova je Logitechova bežična tipkovni
Zahebi tipkovnicu koju moram podmazivati i brinuti se o njoj kao da imam motor. Nemam vremena a ni najmanje želje slagati i održavati faking tipkovnicu. No tko to voli samo naprijed. 🙂
Nadglednik dina
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: MX Keys S nova je Logitechova bežična tipkovni
El Torro kaže...
H4X0R kaže...
3dfx kaže...
H4X0R kaže...

Imam Logitech G613

sve navedene robne marke su preskupe i ne vrijede tih para u usporedbi sa ovima:

Ducky

Wooting,

Iqunix,

TFUE,

Filco,

KBD,

Xtrfy,

Leopold,

Vortex,

Varmilo,

Akko

 

A ako hoces najnajbolje, onda kupujes po dijelovima: 

Cases
Plates
PCB Plates
Lubrication
O-Rings
LED Diodes
Solder
Stabilizers
Resistors & Capacitors

 

i slozis si kakvu hoces i imas najbolju tipkovicu koja tebi pase, i kakvu prakticki nitko nema

samo napominjem, jednom kada krenes u rupu koja se zove custom keyboard, mozes ostaviti puno novaca i nikada ne izaci iz nje 

 O slaganju nisam nikad razmisljao, nemam toliko vremena ni zivaca da jos pocnem izucavat to polje "customiziranja", a nije ni jeftino to. Ali evo jedno pitanje: koja od ovih marki ima wireless opciju sa 1ms latency?

 Wireless nije prioritet kod custom tipkovnica. Ako je problem visoka latencija, spoji kabel kad igraš.

 

Sjećam se da je neki njemac testirao latenciju kod neke Ducky tipkovnice i bila je jednaka isto kao i kod Razer. 10-15 ms, ne sjećam se točno.

 "Wireless nije prioritet kod custom tipkovnica." - Sta mene zaboli sta jest a sta nije prioritet kod custom tipkovnica. Meni je glavni prioritet u svemu da se rijesim kablova i da nema latency, zato je i precizno pitanje bilo postavljeno. Latency od 15ms je na granici bluetooth latency-a, kucanje ok, igranje upitno.

2 godine
offline
Re: MX Keys S nova je Logitechova bežična tipkovni
Entry Point kaže...
Zahebi tipkovnicu koju moram podmazivati i brinuti se o njoj kao da imam motor. Nemam vremena a ni najmanje želje slagati i održavati faking tipkovnicu. No tko to voli samo naprijed. 🙂

 Uzmeš sa podmazanim prekidačima i ne moreš raditi ništa. Zato psotoje gotove tipkovnice koju kupiš i koristiš a danas sutra možeš nadograditi ali i ne moraš.

H4X0R kaže...
El Torro kaže...
H4X0R kaže...
3dfx kaže...
H4X0R kaže...

Imam Logitech G613

sve navedene robne marke su preskupe i ne vrijede tih para u usporedbi sa ovima:

Ducky

Wooting,

Iqunix,

TFUE,

Filco,

KBD,

Xtrfy,

Leopold,

Vortex,

Varmilo,

Akko

 

A ako hoces najnajbolje, onda kupujes po dijelovima: 

Cases
Plates
PCB Plates
Lubrication
O-Rings
LED Diodes
Solder
Stabilizers
Resistors & Capacitors

 

i slozis si kakvu hoces i imas najbolju tipkovicu koja tebi pase, i kakvu prakticki nitko nema

samo napominjem, jednom kada krenes u rupu koja se zove custom keyboard, mozes ostaviti puno novaca i nikada ne izaci iz nje 

 O slaganju nisam nikad razmisljao, nemam toliko vremena ni zivaca da jos pocnem izucavat to polje "customiziranja", a nije ni jeftino to. Ali evo jedno pitanje: koja od ovih marki ima wireless opciju sa 1ms latency?

 Wireless nije prioritet kod custom tipkovnica. Ako je problem visoka latencija, spoji kabel kad igraš.

 

Sjećam se da je neki njemac testirao latenciju kod neke Ducky tipkovnice i bila je jednaka isto kao i kod Razer. 10-15 ms, ne sjećam se točno.

 "Wireless nije prioritet kod custom tipkovnica." - Sta mene zaboli sta jest a sta nije prioritet kod custom tipkovnica. Meni je glavni prioritet u svemu da se rijesim kablova i da nema latency, zato je i precizno pitanje bilo postavljeno. Latency od 15ms je na granici bluetooth latency-a, kucanje ok, igranje upitno.

 Ako je tebi prioritert wireles onda nastavi koristiti Logitech. Čak i entry level custom tipkovnice teže 500-800 grama i nisu predviđene za nošenje a wireless je dodatna opcija.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice