Započeli radovi na nadogradnji CERN-ovog Velikog h

poruka: 65
|
čitano: 19.439
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Započeli radovi na nadogradnji CERN-ovog Velikog h".
6 godina
protjeran
offline
Re: Započeli radovi na nadogradnji CERN-ovog Velik
učo kaže...
. I zaboravih ono najvažnije - CERN je izumio ono što danas čini Internet.

 Web je danas metafora za internet, pa se mnogi zabune kada pričaju o nastanku interneta. Web je došao puno kasnije u odnosu na prvi internet.


CERN nije izumio ni internet ni web. Otac ideje o Webu je Tim Berners Lee koji je tada radio u CERN-u: https://www.w3.org/People/Berners-Lee/

8 godina
offline
Re: Započeli radovi na nadogradnji CERN-ovog Velik
Uvijek je iza nekog izuma pojedinac ili grupa ljudi. Međutim, zašto je baš radnik u cernu to osmislio i kako mu je prošlo da se nije obogatio na tome? Zašto neki inženjer iz googla ili applea odjednom ne postane izumitelj svemira? Svaka cast pojedincu, ali nije on taj koji je iz svog džepa platio razvoj nečega što će možda neko trebati negdje vec je on pojedinac koji je radeći za firmu pokušao poboljšati interne procese a onda je firma to dala ostatku svijeta na korištenje...
Ja rekoh
9 godina
neaktivan
offline
Re: Započeli radovi na nadogradnji CERN-ovog Velik
ridealong kaže...
hummer0 kaže...

 Ja bi ti preporučio da izađeš malo među ljude i okreneš se pozitivi jel so ovakvim pesimizmom nećeš daleko dogurati.

To je stvarnost.

 Stavrnost je relativna. Mi sitauciju u kojoj smo ne možemo promijeniti , ali možemo promijeniti perspektivu. Tek promjenom perspektive možemo naprijed.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
13 godina
offline
Re: Započeli radovi na nadogradnji CERN-ovog Velik
ridealong kaže...

 Mogli smo i možemo bez svega toga. Zbog toga svijeti nije ništa bolje mjesto. Ne vjeruješ? Jesi li možda čuo za Trumpov najnoviji zahtjeva da članice NATO-a izdvoje još više novca za oružje? Već danas bolnice duguju dobavljačima lijekova preko 2 milijarde kuna, redovi / liste za čekanje u bolnicama su abnormalni, školstvo nam je u banani, znanost nema para, ljudi kopaju po kontejnerima tako detaljno da je to pretužno. I da, Bandić je danas najavio novi stadion u Zagrebu. I ti misliš da će LHC riješiti sve te i mnoge druge probleme?

 stari kreni s antidepresivima dok jos nije kasno

http://www.youtube.com/watch?v=BCeglioeHao&feature=feedu
6 godina
protjeran
offline
Re: Započeli radovi na nadogradnji CERN-ovog Velik
JozoBozo121 kaže...
ridealong kaže...
hummer0 kaže...

 Ja bi ti preporučio da izađeš malo među ljude i okreneš se pozitivi jel so ovakvim pesimizmom nećeš daleko dogurati.

To je stvarnost.

 Stavrnost je relativna. Mi sitauciju u kojoj smo ne možemo promijeniti , ali možemo promijeniti perspektivu. Tek promjenom perspektive možemo naprijed.

Sutra ujutro ćeš vidjeti koliko je relativna.

 

Kao što je napisao jedan komentator na index.hr maloprije (a to nisam bio ja), sutra se nastavlja plaćanje zaostalih režija, kredita, crnčenje za minimalac i sve ostalo.

 

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice