A11 Bionic na Geekbenchu bolji od Snapdragona 835

poruka: 98
|
čitano: 10.101
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "A11 Bionic na Geekbenchu bolji od Snapdragona 835 ".
13 godina
offline
Re: A11 Bionic na Geekbenchu bolji od Snapdragona



heheh, podsjeća na stara dobra vremena dok je steve bio među živima.

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.9.2017 16:59 (grzzi).
16 godina
online
Re: A11 Bionic na Geekbenchu bolji od Snapdragona
1student kaže...

Ne znam da li uredništvo "BUG" nađe vremena da baci pogled na postove, no možda bi bilo dobro da i u BUG-u imamo komparaciju i objašnjenje zašto su Apple-ovi čipovi toliko napredniji od najboljih konkurentskih rješenja(Samsung, Qualcomm...). Mislim da to ima smisla jer gotovo da imamo kvalitativne razlike između čipova po pitanju efikasnosti.....

 

Za sada sam našao ove  članke koja se odnose na pomenutu temu (Bionic i Fusion):

http://www.firstpost.com/tech/news-analysis/the-apple-iphone-x-all-new-a11-bionic-chip-smokes-past-androids-best-a-closer-look-reveals-why-4039065.html

https://techhundred.com/2017/09/15/apple-a11-bionic-chip-genesis/

http://www.knowyourmobile.com/mobile-phones/iphone-8/24320/apples-a11-cpu-going-leave-2017s-android-flagships-dirt

 

http://www.androidauthority.com/apple-a10-fusion-chip-performance-723918/

 

Pa to je barem lako objasnit,Jabučari su zaposli CPU arhitekte i naveli svoje ciljeve,"dizajnirajte CPU sa što višim IPC-om lova nije problem"

 

http://www.bug.hr/forum/topic/komentari-it-vijesti/iphone-7-teoretski-brzi-vecine-macbook-prije/243401.aspx?page=0&jumpto=5160761&sort=asc&view=flat

 

A6 SoC, Jabučari ili angažirani CPU arhitekti(Jim Keller+ekipa) na njemu su radili dvije-tri godine.Navedeni SoC prvi puta je predstavljen ili lansiran u devetom mjesecu 2012 godine.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/komentari-it-vijesti/amd-zen-arhitektura-cetvrtom-kvartalu-2016-godi/230196.aspx?page=3&jumpto=4786664&sort=asc&view=flat

 

Apple A6 pa do najnovijeg A11 Bionic

 

- od temelja potpuno nova ARM CPU arhitehtura, od prve generacije A6 pa dalje redovito se poboljšava i nadograđuje

 

Konkurentski SoC-evi, Samsung, MediaTek,Allwinner,RockChip

 

- koriste manje više standardne ARM Cortex A53 i A72 i A57, ili ubuduče njihove najnovije verzije A55 i A75 CPU jezgre

 

Qualcomm

 

- Krait CPU arhitektura, ili najnovija Kyro 280 CPU osjetno poboljšane ARM Cortex A73 i A53 CPU jezgre.Za primjer tu je najnoviji Octa Core Snapdragon 835 točnije 4X A73 + 4X A53

 

- na jeftinijim SoC-evima koriste samo standardne ARM Cortex low power A53 CPU jezgre. Kao primjer Snapdragon 410 ili 425 Quad Core CPU, i na kraju Snapdragon 435 li 450 Octa Core CPU

 

neampojma kaže...
1student kaže...

@ neampojma

Nije tako jednostavno kako se čini na prvi pogled. Npr. Prošlogodišnji Apple-ov A10 brži je od ovogodišnjeg Snapdragona 835 (10nm) iako je Fusion rađen u 16nm tehnologiji .........kako sam našao priložene linkove iste sam i pročitao razumio sam mislim bit.......no, ja sam pomenuo samo da bi bilo aktueleno da i BUG napiše par riječi o razlikama između procesora koje nude Android OEM proizvođači mobitela i Apple.......

 pa brži u single core,što je oduvijek tako jer je iphonova jezgra veća i drukčije arhitekture,dok su pušili u multicoreu jer su imali manje jezgri,pa su iznenadili sa ovim novim procesorom,al snapdragon ide na 7nm,pa ako oni narokaju 10 jezgri da rade istovremeno bit će opet po starome

Nije oduvijek bilo tak, točnije A6 SoC je prvi Jabučarski SoC sa potpuno novom CPU arhitekturom.

 

Svi raniji Apple SoC-evi dakle A4 ili A5 ili A5X, njhove CPU performanse bile su na razini konkurencije.Razlog za to je vrlo jednostavan, u ona vremena svi SoC proizvođači koristili su defoltne ARM Cortex A8 ili A9 CPU jezgre.

 

Kao primjer tu se obavezno treba spomenuti popularni Cortex A8/iPhone 4, pa onda malo kasnije Cortex A9/iPhone 4S.

Intel=pokvareni podmukli smradovi!
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.9.2017 14:43 (rambox).
13 godina
offline
Re: A11 Bionic na Geekbenchu bolji od Snapdragona
http://mashable.com/2017/09/14/inside-apple-a11-bionic-and-silicon-team/#ts6pM.hi5OqA

Nesto detalja. Ako sam dobro pratio apple je PowerVR gpu cijem su osnivanju kumovali i imali dionice zamijenio sa kompletno in house rjesenjem. Ako je istina onda je jos impresivnija prica.
 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: A11 Bionic na Geekbenchu bolji od Snapdragona
grzzi kaže...
neampojma kaže...
1student kaže...

@ neampojma

Nije tako jednostavno kako se čini na prvi pogled. Npr. Prošlogodišnji Apple-ov A10 brži je od ovogodišnjeg Snapdragona 835 (10nm) iako je Fusion rađen u 16nm tehnologiji .........kako sam našao priložene linkove iste sam i pročitao razumio sam mislim bit.......no, ja sam pomenuo samo da bi bilo aktueleno da i BUG napiše par riječi o razlikama između procesora koje nude Android OEM proizvođači mobitela i Apple.......

 pa brži u single core,što je oduvijek tako jer je iphonova jezgra veća i drukčije arhitekture,dok su pušili u multicoreu jer su imali manje jezgri,pa su iznenadili sa ovim novim procesorom,al snapdragon ide na 7nm,pa ako oni narokaju 10 jezgri da rade istovremeno bit će opet po starome

 7nm?? pa tek su na 10 prešli, i to ne svi. Kad android bude imao 7nm imat će i apple, a to će vjerojatno bit tek za dvije generacije, dakle cca 2 godine.

 https://preporucamo.com/krenuo-razvoj-qualcomm-snapdragon-845-7nm-finfet-procesu/2017/05/08/ 

13 godina
offline
Re: A11 Bionic na Geekbenchu bolji od Snapdragona
neampojma kaže...
grzzi kaže...
neampojma kaže...
1student kaže...

@ neampojma

Nije tako jednostavno kako se čini na prvi pogled. Npr. Prošlogodišnji Apple-ov A10 brži je od ovogodišnjeg Snapdragona 835 (10nm) iako je Fusion rađen u 16nm tehnologiji .........kako sam našao priložene linkove iste sam i pročitao razumio sam mislim bit.......no, ja sam pomenuo samo da bi bilo aktueleno da i BUG napiše par riječi o razlikama između procesora koje nude Android OEM proizvođači mobitela i Apple.......

 pa brži u single core,što je oduvijek tako jer je iphonova jezgra veća i drukčije arhitekture,dok su pušili u multicoreu jer su imali manje jezgri,pa su iznenadili sa ovim novim procesorom,al snapdragon ide na 7nm,pa ako oni narokaju 10 jezgri da rade istovremeno bit će opet po starome

 7nm?? pa tek su na 10 prešli, i to ne svi. Kad android bude imao 7nm imat će i apple, a to će vjerojatno bit tek za dvije generacije, dakle cca 2 godine.

 https://preporucamo.com/krenuo-razvoj-qualcomm-snapdragon-845-7nm-finfet-procesu/2017/05/08/ 

 još uvijek nagađanja. Vjerojatno će 845 biti 2gen 10nm , a prelazak na 7 će biti 2019. Svašta je moguće doduše, premda do sad leakane performanse 845 nisu nešto čega bi se apple trebao bojati. Po svemu sudeći A11 je dvije generacije ispred. ( 845 ima single core rezultate u rangu A9 )

(edit) http://www.androidauthority.com/who-will-be-the-first-manufacturer-to-7nm-757916/ TMSC možda, polovina 2018 samo za samsung, pitanje ... tu su igre kapaciteta, tko koga zakupi za proizvodnju.

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.9.2017 14:10 (grzzi).
16 godina
neaktivan
offline
Re: A11 Bionic na Geekbenchu bolji od Snapdragona
neampojma kaže...

 pa brži u single core,što je oduvijek tako jer je iphonova jezgra veća i drukčije arhitekture,dok su pušili u multicoreu jer su imali manje jezgri,pa su iznenadili sa ovim novim procesorom,al snapdragon ide na 7nm,pa ako oni narokaju 10 jezgri da rade istovremeno bit će opet po starome

Pa već nekoliko generacija unatrag su u multicoreu brži od "perjanica" ili "flagshipa" (što god to značilo) generacije koja je na Androidima izdana u to vrijeme, unatoč manjem broju jezgri. Što se tiče multicorea vjerojatno se ni ne bi trudili za mobitele, važnije im je za tablet, a pretpostavljam uskoro i za laptope. 

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
8 godina
offline
Re: A11 Bionic na Geekbenchu bolji od Snapdragona
Teško da će itko izbaciti ista brže u bližoj budućnosti. Apple prodaje cca 200 milijuna highend SoCova svake godine, jedan jedini model. Margine su im brutalne i mogu si priuštiti površinu čipa koju žele tj baciti na problem onoliko tranzistora koliko treba. QC prodaje pet puta manje takvih čipova plus sto moraju razvijati srednji segment, donji segment i sve zamislive niše tako da naprosto nemaju ekonomskog opravdanja trošiti resurse koje ne mogu otplatiti. Samsung i huawei su u još težoj poziciji jer im je potencijalno tržište još manje.

Primjerice, Apple si može priuštiti dati 10 milijardi na istraživanje i razvoj i da im to bude manje vise greška zaokruživanja dok je to ostalima cijeli godišnji prihod ili vise od toga.

Koliko to daleko ide pokazuje primjer a11 SoCa - ubacili su neural engine koji je potreban aplikaciji Siri da bi mogla davati personalizirane odgovore na osnovu ponašanja korisnika a da niti jedan podatak ne izađe iz iPhonea
Ja rekoh
9 godina
offline
A11 Bionic na Geekbenchu bolji od Snapdragona 835
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
A11 Bionic na Geekbenchu bolji od Snapdragona 835

kao sto sam i mislio, nista brzi nije.

brzi je kao i svaki iphone do sad u otvaranju djecjih igrica, a u standardnim svakodnevno koristenim aplikacijama i surfanju internetom je jos sporiji od s8 koji jos nema zadnji update koji ga sigurno dodatno ubrzava... ???

wtf?? znaci kad se usporedi sa pixelom, oneplusom il tako nekim cistijim androidom jos je mizernija razlika, ili je razlika cak u korist "sporog" androida..

 

pa od toliko preseravanja o najmocnijem chipsetu ocekivao sam da ce pomesti pod sa kompletnom konkurencijom, da ce razvaliti, isprdati, ubiti u pojam.. kao ono.. komedija..

bas je "isplativ" 

Moj PC  
3 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: A11 Bionic na Geekbenchu bolji od Snapdragona

Kao i obicno na papiru puuno brzi a prakticno neces primijetiti razliku....

14 godina
protjeran
offline
Re: A11 Bionic na Geekbenchu bolji od Snapdragona
digitall kaže...

 

pa od toliko preseravanja o najmocnijem chipsetu ocekivao sam da ce pomesti pod sa kompletnom konkurencijom, da ce razvaliti, isprdati, ubiti u pojam.. kao ono.. komedija..

bas je "isplativ" 

Sami chip apsolutno mete pod s konkurencijom i ubija u pojam...

8 godina
odjavljen
offline
Re: A11 Bionic na Geekbenchu bolji od Snapdragona
Wow... Odo prodati komp i kupiti iphone da vrtim testove i svrsavam....
9 godina
offline
Re: A11 Bionic na Geekbenchu bolji od Snapdragona
ansha kaže...
digitall kaže...

 

pa od toliko preseravanja o najmocnijem chipsetu ocekivao sam da ce pomesti pod sa kompletnom konkurencijom, da ce razvaliti, isprdati, ubiti u pojam.. kao ono.. komedija..

bas je "isplativ" 

Sami chip apsolutno mete pod s konkurencijom i ubija u pojam...

aha vidim... 

jel ti kupujes sami cip kad kupis mob?

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.9.2017 11:21 (digitall).
8 godina
odjavljen
offline
Re: A11 Bionic na Geekbenchu bolji od Snapdragona

Kur...e sintetickim testovima... Neprocjenjivo ;) Izvadis na sto u kaficu i naglas kazes prvi na antutu i sve cure padnu i kazu jebi me ;)

14 godina
protjeran
offline
Re: A11 Bionic na Geekbenchu bolji od Snapdragona
digitall kaže...

aha vidim... 

jel ti kupujes sami cip kad kupis mob?

 

Torent kaže...

Kur...e sintetickim testovima... Neprocjenjivo ;) Izvadis na sto u kaficu i naglas kazes prvi na antutu i sve cure padnu i kazu jebi me ;)

Clanak je o samom chipu i o tome pricamo. Sami chip je daleko napredniji i to je to, zasto je to tesko prihvatit?

8 godina
odjavljen
offline
Re: A11 Bionic na Geekbenchu bolji od Snapdragona

A ko to osporava???????????????

13 godina
offline
Re: A11 Bionic na Geekbenchu bolji od Snapdragona
Torent kaže...

A ko to osporava???????????????

Možda nitko ?! 

A možda su u šumi ?! 

 

Ali je jedno sigurno, ti nećeš uživati u benfitima njegovim, jer ne uzimaš toliko skupe omražene Jabučarske gadgete !!

ATJ Lučko
8 godina
odjavljen
offline
Re: A11 Bionic na Geekbenchu bolji od Snapdragona
A sta tacno gubim? Koji su to benefiti? Par ms brze otvaranje programa? Osjećaj da si cool? Dam 1k usd da dibijem sta? Qc? Imam. Bezicni punjenje? Nemam ali ga mogu imati u duplo jeftinijem mobu i imao ga godinama... Sta propustam?
14 godina
protjeran
offline
Re: A11 Bionic na Geekbenchu bolji od Snapdragona
Torent kaže...
A sta tacno gubim? Koji su to benefiti? Par ms brze otvaranje programa? Osjećaj da si cool? Dam 1k usd da dibijem sta? Qc? Imam. Bezicni punjenje? Nemam ali ga mogu imati u duplo jeftinijem mobu i imao ga godinama... Sta propustam?

Pa nisi zahtjevan korisnik i to je ok.

16 godina
online
Re: A11 Bionic na Geekbenchu bolji od Snapdragona
Torent kaže...

Kur...e sintetickim testovima... Neprocjenjivo ;) Izvadis na sto u kaficu i naglas kazes prvi na antutu i sve cure padnu i kazu jebi me ;)

Pa to je danas jedino i preostalo fučkaj ga sad. Ljudi-ovce ne kuže da je Jabučarski močan proc zapravi malo deblji overkill, ili realno znatno prejak proc za takvu primjenu.Je 4K/60FPS je super, ali za veliku večinu ljudi to je beskorisno nikad tu opciju niti neče koristit.Kad još vidiš veličinu video datoteke recimo 5minuta 4K/60FPS, pa past češ u komu od slonovske veličine takvog videa.

 

ARM SoC sa osam Cortex A53 CPU jezgri(recimo jeftini Snapdragon 425), to je i više nego dovoljno CPU snage za bilo koji današnji mob.

 

Ništa novo ali ovaj dolnji primjer, to je realnost u praksi na papiru u test rezultatima Samsung(Snapdragon 820) gazi "kinesko UMI Plus smeče(Mediatek Helio P10=osmojezgreni Cortex A53)," ali u realnosti šipak.Ok Samsung ima duplo jači GPU, ali niti UMI nije mačji kašalj+razlika u cijeni je apsurdna.

 

Intel=pokvareni podmukli smradovi!
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.9.2017 16:30 (rambox).
9 godina
offline
Re: A11 Bionic na Geekbenchu bolji od Snapdragona
ansha kaže...
Torent kaže...
A sta tacno gubim? Koji su to benefiti? Par ms brze otvaranje programa? Osjećaj da si cool? Dam 1k usd da dibijem sta? Qc? Imam. Bezicni punjenje? Nemam ali ga mogu imati u duplo jeftinijem mobu i imao ga godinama... Sta propustam?

Pa nisi zahtjevan korisnik i to je ok.

 najzahtjevniji korisnici ne kupuju apple

13 godina
offline
Re: A11 Bionic na Geekbenchu bolji od Snapdragona
digitall kaže...
ansha kaže...
Torent kaže...
A sta tacno gubim? Koji su to benefiti? Par ms brze otvaranje programa? Osjećaj da si cool? Dam 1k usd da dibijem sta? Qc? Imam. Bezicni punjenje? Nemam ali ga mogu imati u duplo jeftinijem mobu i imao ga godinama... Sta propustam?

Pa nisi zahtjevan korisnik i to je ok.

 najzahtjevniji korisnici ne kupuju apple

  

 

Utvaram si da ste kolega krajnje ciničan, pa svejedno, ipak udovoljite mojoj skromnoj znatiželji i usrećite Apple sretan puk sa "onim" Bionic procesorom, ŠTO UZIMAJU NAJZAHTJEVNIJI KUPCI?!?! 

ATJ Lučko
14 godina
protjeran
offline
Re: A11 Bionic na Geekbenchu bolji od Snapdragona
digitall kaže...
ansha kaže...

Pa nisi zahtjevan korisnik i to je ok.

 najzahtjevniji korisnici ne kupuju apple

Super, sad dokazi tvrdnju...

9 godina
offline
Re: A11 Bionic na Geekbenchu bolji od Snapdragona
ATJLučko kaže...

 

 

ŠTO UZIMAJU NAJZAHTJEVNIJI KUPCI?!?! 

 sve osim ogranicenog iosa zapakiranog u preskupi paket

13 godina
offline
Re: A11 Bionic na Geekbenchu bolji od Snapdragona
digitall kaže...
ATJLučko kaže...

 

 

ŠTO UZIMAJU NAJZAHTJEVNIJI KUPCI?!?! 

 sve osim ogranicenog iosa zapakiranog u preskupi paket

Tanak vam je argument kolega! 

 

Dajte nešto recimo o kameri, koji su vam tu aduti i/ili argumenti ?! 

ATJ Lučko
9 godina
offline
Re: A11 Bionic na Geekbenchu bolji od Snapdragona
ATJLučko kaže...
digitall kaže...
ATJLučko kaže...

 

 

ŠTO UZIMAJU NAJZAHTJEVNIJI KUPCI?!?! 

 sve osim ogranicenog iosa zapakiranog u preskupi paket

Tanak vam je argument kolega! 

 

Dajte nešto recimo o kameri, koji su vam tu aduti i/ili argumenti ?! 

 gle, stvarno mi se ne da opet u svakoj temi nabrajati svih osamsto milijardi ogranicenja iosa, za koja klinci koji gledaju koliko stotinki brze se otvorila pojedina igrica - niti ne znaju 

ja najzahtjevnijeg korisnika smatram naprednim po pitanju koristenja mogucnosti, od pretvaranja moba u racunalo pa na dalje.. ovog koji misli da je zahtjevan a bitno mu je za koliko tisucinki se otvori djecja igra, ne znam u koju skupinu bi ga stavio.. ali eto, svatko ima svoje misljenje..

 

a o kameri bi? jel o onoj od ajfona koja nije bila ni medu prvih 5 najboljih prosle godine? kolega, ocemo o nagradama za najbolje ekrane proslih par godina? ili cemo o najboljem trajanju baterije, najboljem prijemu signala, itd itd itd

kolega, gdje god krenes vidis da je ajfon debelo precijenjen.. na ocigled cijelog svijeta ukljucujuci teske apple fanboye 

ovo je tema o cipu koji brzinu ajfona ne podize toliko da je drasticno vidljiva u odnosu na jeftiniju konkurenciju, i sto je najzalosnije sporiji je u svakodnevnim stvarima, samo je u glupim igricama brzi.. a toliko hvalospjeva o njemu, ocekivao sam da ce stvarno biti brzi..

 

13 godina
offline
Re: A11 Bionic na Geekbenchu bolji od Snapdragona
digitall kaže...
ATJLučko kaže...
digitall kaže...
ATJLučko kaže...

 

 

ŠTO UZIMAJU NAJZAHTJEVNIJI KUPCI?!?! 

 sve osim ogranicenog iosa zapakiranog u preskupi paket

Tanak vam je argument kolega! 

 

Dajte nešto recimo o kameri, koji su vam tu aduti i/ili argumenti ?! 

 gle, stvarno mi se ne da opet u svakoj temi nabrajati svih osamsto milijardi ogranicenja iosa, za koja klinci koji gledaju koliko stotinki brze se otvorila pojedina igrica - niti ne znaju 

ja najzahtjevnijeg korisnika smatram naprednim po pitanju koristenja mogucnosti, od pretvaranja moba u racunalo pa na dalje.. ovog koji misli da je zahtjevan a bitno mu je za koliko tisucinki se otvori djecja igra, ne znam u koju skupinu bi ga stavio.. ali eto, svatko ima svoje misljenje..

 

a o kameri bi? jel o onoj od ajfona koja nije bila ni medu prvih 5 najboljih prosle godine? kolega, ocemo o nagradama za najbolje ekrane proslih par godina? ili cemo o najboljem trajanju baterije, najboljem prijemu signala, itd itd itd

kolega, gdje god krenes vidis da je ajfon debelo precijenjen.. na ocigled cijelog svijeta ukljucujuci teske apple fanboye 

ovo je tema o cipu koji brzinu ajfona ne podize toliko da je drasticno vidljiva u odnosu na jeftiniju konkurenciju, i sto je najzalosnije sporiji je u svakodnevnim stvarima, samo je u glupim igricama brzi.. a toliko hvalospjeva o njemu, ocekivao sam da ce stvarno biti brzi..

 

Apropos ograničenja, mogu komentirati recimo ovako, nekome je to blagodat, a mogu komentirati i ovako, treba se ponekada i malo pomučiti i naučiti raditi u tom okruženju, a puno je lakše kada se ima nekoliko gadgeta na stolu istovremeno! 

Apropos pretvaranja mobitela u računalo, što je meni pomalo nekako nepojmljivo obzirom ih već odavno smatramo smartphone-ima, u kojem smjeru implicirate kada spominjete takvo nešto, možda rad na nekom zahtjevnom multitaskingu?! 

Apropos dječijih igrica, osobno ih imam nekoliko; RR3, Bela, Zynga Poker i Riptide GP2, nekako ih ne smatram dječijim, a svakako me uopće apasolutno ne zanima za koliko će se milisekundi otvoriti, jer kada igram "Belu" recimo, igram ju u komadu preko dva sata!

Apropos kamere na iPhone 6/6S/7/8 Plus gadgetima, nekako nisam siguran da su baš tako loše, još ponajmanje na ovom zadnjem, a usudim se kazati da ste decidirani, u najmanju ruku kao da ste ga vi sami već uvelike detaljno secirali i testirali?! 

 

Koliko sam ja iOvan, uopće me to ne vrijeđa ili pogađa, čak sam i ponosan u nekom smislu na tu činjenicu, ja vama niti najmanje ne zamjeram da ste upali i ovaj puta u "Apple" temu kao trol i hejter, jer Apple i sve pod njegovom nagriženosti jabukom ne valja, jer su ljudi koji to kupuju ili ovce, ili fanboyi, peto deseto, u ustvari, samo imaju svoj stav, i ukus, čemu se ne raspravlja. 

 

Ja ću za oko godinu dana uzeti neki novi gadget, o kojem mogu trenutno sada samo nagađati koji će biti, ali mi je iPhone 8 Plus vrlo visoko na listi pozicioniran, a do tada, možda će malo pasti i njegova cijena, sigurno će biti prisutna velika hrpa kvalitetnih video uradaka koji će zasigurno nekoga od nas dvojice demantirati a onog drugog potvrditi kako je bio u pravu sa svojim pisanjima! 

Ali ipak jedan detalj za kraj, koliko će android platforma u 2018 godini pratiti sa nadogradnjama OS-a android gadgete, a da sve bude u skladu sa kvalitetom iOS-a na iPgone i iPad gadgetima?! 

ATJ Lučko
8 godina
odjavljen
offline
Re: A11 Bionic na Geekbenchu bolji od Snapdragona

SVe ovo sto si ti nabrojao je upravo argument da ga naprednikorisnici ne uzmu... Za igrice je odlican ali skup... 

Za naprdne korisnike ogranicenje nije blagodat. Ne znam za koga jest uopste blagodat osim za maloumne pa da nemaju mogucnost da nesto zabrljaju. napredni korisnik nece da se muci danesto napravi vec da to napravi. Cilj je rezultat a ne proces....

Pretvaranje mobitela u racunalo je tebi nepojmljivo? A cemu odna toliko mocan proc? Za igre? Hvalis nesto i onda kazes da je nepotrebno...Koja je poenta tako mocnog cpu? Da vrti sta? 

Kvalitetom OS? O cemu pricas? koristio si neki andorid flagship unazad par godina? Sta uopste znaci kvalitet OSa? Funkcije? IOs pusi debelo? Izgled i dizajn? Istii godinama i izgleda kao tamagochi a ne ozbiljan os. Prilagoditi svojim potrebama i produktivnosti? IOs pusi debelo... U cemu je to toliko kvalitetan os? Fluidnost? Davnoooooooooo stognut u tome....

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.9.2017 21:10 (Torent).
13 godina
offline
Re: A11 Bionic na Geekbenchu bolji od Snapdragona
Torent kaže...

SVe ovo sto si ti nabrojao je upravo argument da ga naprednikorisnici ne uzmu... Za igrice je odlican ali skup... 

Za naprdne korisnike ogranicenje nije blagodat. Ne znam za koga jest uopste blagodat osim za maloumne pa da nemaju mogucnost da nesto zabrljaju. napredni korisnik nece da se muci danesto napravi vec da to napravi. Cilj je rezultat a ne proces....

Pretvaranje mobitela u racunalo je tebi nepojmljivo? A cemu odna toliko mocan proc? Za igre? Hvalis nesto i onda kazes da je nepotrebno...Koja je poenta tako mocnog cpu? Da vrti sta? 

Kvalitetom OS? O cemu pricas? koristio si neki andorid flagship unazad par godina? Sta uopste znaci kvalitet OSa? Funkcije? IOs pusi debelo? Izgled i dizajn? Istii godinama i izgleda kao tamagochi a ne ozbiljan os. Prilagoditi svojim potrebama i produktivnosti? IOs pusi debelo... U cemu je to toliko kvalitetan os? Fluidnost? Davnoooooooooo stognut u tome....

Jedan mali ispravak, igre nemam na iPhone-u već na iPad-u, čisto zbog ipak premalih gabarita za moje ruke. 

 

Da se vratim na odgovor vama kolega. 

 

Jedan od bitnih razloga zbog čega sam ja skrenuo sa android ceste je nedosljednost u nepoštivanju onih koji davaju velike novce za "flagship" gadgete neke godine, i onda nemam iduće godine običnu jebenu podršku u nadogradnji novom verzijom OS-a! 

Uvjeren sam da se je "danas" situacija donekle popravila, promjenila na bolje, ali koliko to dugo u budućnost seže još, dvije godine, tri godine, četri godine?! 

Vama kolega to previše ne bere brigu, jer ionako mjenjate gadgete ne kvartalnoj bazi, osim koliko sam shvatio ovog zadnjeg sa kojim ste zadovoljni koliko ono dugo, i koliko još godina, bez obzira na sve, podršku ili bez podrške?! 

Meni je najsmješnije kada čitam teme o android gadgetima, kada ekipa traži ovo, ono, da bi učinio svoj mobitel BAŠ ONAKVIM KAKVOG GA ON ZAMIŠLJA, jer mu ne štima ovo, ono, nešto vi vako, nešto nako, pa nikako zadovoljan, da ne spominjem SOT, gdje ja imam u pripravnosti moj gadget prosječno 48 sati sa ostatkom baterije između 35% i nekada ispod 10%, što znam da nije SOT, ali sam dva dana miran. 

Što se tiče procesora, u Apple-a je najveći 3GB RAM-a, a suprotan tabor se brusi sa 6GB RAM-a, čak i poneki modeli i sa 8GB RAM-a, tako da o procesorima, i što je najvažnije NJIHOVOJ SVRSISHODNISTI možemo i s te strane diskutirati, čemu toliki GB-ajti tamo?! 

Zadnja moja dva androida, isto tako i moja prva dva androida su bili HTC DHD i Samsung Galaxy Note II, svaki u periodu od oko dvije godine, gdje sam HTC-a posijao negdje u zimu 2011/12, a Note II sam dao pod cijenu za iPhone 6 Plus 06 prosinca 2014 godine, za moje tada gorko iskustvo i previše što potrošenih novaca a tako i živaca. 

 

U čemu je toliko kvalitetna, NADASVE INOVATIVAN android danas reci ti meni, da je TOOOOOOLIKO inovativniji od androida prije nekih četri godine, da je uber super duper nadmoćan iOS-u, a samo pogledaj disperziju na koliko prodanih android gadgeta u postocima ima "Orio" verzija u današnje vrijeme, jeli blizu ako 5%?!?! 

Moje predmnjevanje da će "P" android verzija biti imena "PIE", odnosno "paj" - pita na hrvatski, E pa sada ja se glasno pitam, razmišljam, koliko će android gadgeta iz 2017 godine dobiti pitu u nasljedstvo, u 2018 godini samo, možda 1.5%?!?!

ATJ Lučko
8 godina
odjavljen
offline
Re: A11 Bionic na Geekbenchu bolji od Snapdragona

1. Pričali ste o napredni korisnicima a ti sad skreces sa teme.

2. Ja sam bio zadovoljan sa svakim mobitelom do sada a mijenjao sam ih iz hira a ne potrebe. Svi koliko znam rade i dan danas bez problema...

3. Svi flagship androidi unazad par godina imaju dvogodisnuju podrsku. Uostalom ako ti je to bitno kuis nexus ili pixel i miran. Izbor....

4. Customizacija nije sminkanje vec produktivnost. Ja na prvi ekran stavim meni bitne aplikacija i widgete a ti ces staviti neke potpuno druge u skladu sa tvojim potrebama. Izbor....

5. Vise rama je dalko korisnije nego jaci cpu jer sa vise rama bolej ti radi multitasking a sa jacim cpu igre ili...? Multitasking, produktivno izbor....

6. Pricas o androidima od prije 5 godina? Ooooooooooo druze moj andorid je napredovao ogromnim koracima za razliku od iphonea.....Probaj....

7. Ja ne kazem da je inovativan al barem me ne pravi budalom. Ako pise qc znam da mi to radi kad otvorim kutiju npr....Znam da mi radi sve out the box. Ili recimo da ga povezem sa kompom, sa bilo koji BT uredjajem koji mozes kupiti na planeti zemlji itd itd.... 

8. Hvalis se sa postotkom OS-a? Sta nedostaje recimo androidu 6? Opet je po mogucnostima daleko ispred IOS-a. Ti pricas kao da telefon koji nema oreo je za smece i ne radi uopste? Evo drzim u ruci tablet na andridu 5.1.1 i moze sve sto i moj mob na oreu. U cemu je to taj tablet zakinut? Ti moras cekati nadogradnje da konacno dobijes mogucnosti iz 2012 koje si imao na note II tako da te razumijem...

 

 

Da rezimiramo. Mogucnosti, produktivnost, izbor. Svew bitne stvake naprednom korisniku koje nema sa IOSom i iphoneom. I jos jednu stavr nema. Adaptere ;) Ne trebaju ;) Sve radi out the box....

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice