Za Apple smo iza Burkine-Faso

poruka: 46
|
čitano: 6.958
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Za Apple smo iza Burkine-Faso".
15 godina
offline
Za Apple smo iza Burkine-Faso

Imam dojam da bi autor ovog teksta, da mu se ukaže prilika, kleknuo, ljubio cipele i moglio Amerikance da mu uzmu novce.  

 

Ja mogu i bez iTunesa nabaviti svaku glazbu koja me zanima, a Apple bez iTunesa ne može nikako dobiti moje novce (za glazbu), pa mi se čni da je to prije svega Applov problem, a na moj, odnosno Hrvatske. 

Isto tako me nije briga hoće li muzičari više zaraditi ovako ili onako, hoće li ZAMP više zaraditi ovako ili onako. Ako mi netko pruži mogučnost da na povoljni način kupim glazbu, ja ću je kupiti, ako mi ne pruži, nabavit ću je na drugi način, ja gledam svoje interese, a Apple i izvođači neka gledaju svoje. Mene za njihove interese nije briga. 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.12.2012 20:54 (rjakopec).
 
13 7 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Za Apple smo iza Burkine-Faso

hahaha pa ko jos kupuje glazbu hahaah... glupost

NS/ZD
Moj PC  
0 13 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Za Apple smo iza Burkine-Faso

Da problem su i glazbenici, koji sad imaju osiguran prihod u HR od ZAMP-a, a na globalnom tržištu bi se morali kvalitativno boriti za svoj "dio kolača". Morali bi pristat na npr. 50 centi za najnoviji hit, u konkurenciji s Madonnom, koja ima mnogo veću bazu slušatelja, a zamp bi im uzeo pola od te mizerijice ili bi se zamp morao ukinuti kao posrednik. Zato su i pjeveci i zampovci protiv, a Apple tu nemože ništa, to je državni aparat iznude.

Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Za Apple smo iza Burkine-Faso
nazi commander kaže...

hahaha pa ko jos kupuje glazbu hahaah... glupost

Pa nije glupost, ima nas strastvenih ljubitelja muzike/glazbe, ili DJ-eva koji vole ispoštovati trud ljudi koji to rade. Nekoliko meni dragih izvođača ove godine objavilo je albume ove godine i to samo putem iTunesa... Par puta sam poslao mailove da se to stavi i na neki drugi servis ali to je vrag nekog ugovora, a uostalom i najviše muzike se prodaje upravo preko iTunesa...

 

Bandcamp je dobar samo za potpuno nova imena... Beatport samo za techno i house, itd.

16 godina
neaktivan
offline
Za Apple smo iza Burkine-Faso

Druže Petricu, odličan tekst. Bravo!

 

 Toliko mi se dopada i toliko se slažem da bih te i direktno honorirao da postoji PayPal link.

 

Nadam se da će i onaj pravedni Rejting Efendija pročitati ovo.

 
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Za Apple smo iza Burkine-Faso
nazi commander kaže...

hahaha pa ko jos kupuje glazbu hahaah... glupost

Ja... I uvijek jesam, one izvođače koje stvarno volim... Iako je takvih sve manje, pogotovo se volim sjetiti svojih prvih LP-a, uz sve prednosti novih tehnologija, bilo je lijepo doći kući sa tim velikim komadom glazbe koji si dugo čekao...

16 godina
offline
Za Apple smo iza Burkine-Faso

Sad još samo fali jedan dobar članak o mutnim poslovima firme

Matić-SANader i pretplaćujem se opet na BUG {#}, a Dragi

 

brišem sve kartone koje sam mu podijelio

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Za Apple smo iza Burkine-Faso
diablo2211 kaže...

Poslata su pitanja na neke adrese i pogledajte čuda i odgovora. volio bih da Bug da odgovore kako je došao do svojih tvrdnji? U stilu istraživačkog novinarstva, bio bi red sve optužene pitati, a posebno apple koji zna najtočniji odgovor...

U slijedu nastavaka....

"

Poštovana,

odgovor na Vaša (a svakako i naša) pitanja o nedolasku iTunesa u našu zemlju možemo dobiti jedino od samih iTunesa. HDS ZAMP razočaran je i ovaj put zbog nedolaska iTunesa koji ponovo nisu došli u Hrvatsku bla-bla-bla...

Evo jedna besplatna lekcija iz "istraživačkog novinarstva" koje, očigledno, misliš da razumiješ: odgovor koji ćeš dobiti od PR-ovca organizacije koja na račun drugih grabi lovu za vlastite interese najčešće je dijametralno suprotan pravoj istini. {#}

drpetric
16 godina
offline
Za Apple smo iza Burkine-Faso
It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Za Apple smo iza Burkine-Faso

nema itunesa u Hrvatskoj jer kad apple stavi pjesme od J. Rozge (TM) sruše im se serveri {#}

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Za Apple smo iza Burkine-Faso

Prvo, bilo bi lijepo kad bi se ovakvo agresivno, objektivno i istraživačko novinarstvo upotrijebilo za puno važnije teme i probleme kojima informatička industrija vrvi, posebno u nas.

Moram pohvaliti Petrića na članku, volio bih da ih je više ovako kritičih na račun svih koji to i zaslužuju. I ne samo kad se netko naljuti jer mu omiljena igračkica nije dobila još jedni funkcionalnost. Također, lihvarska agencija za mužnju osiromašenih građana i nametima pritisnutih tvrtki u kojoj je lignja jedan od naizvođenijih skladatelja vrijeđa našu inteligenciju i gubi svaki kredibilitet kod mene a trebao bi i kod svih ostalih.

15 godina
neaktivan
offline
Za Apple smo iza Burkine-Faso

Što se tiče teksta, dobar je osim jednog malog dijela: preuzimanje glazbe iz iTunesa NIJE krucijalna funkcija iPhone uređaja, nego može biti isključivo DODATNA. Za iPod je to istina, jer je taj uređaj napravljen s multimedijom u ideji, i iako je samo korak od iPhonea, nije smartphone nego multimedijalni player s dodatnim funkcijama. iPhone je smartphone kojem glazba NIJE krucijalna a kupovina aplikacija na iTunesima radi bez problema. Pa čak niti na iPadu glazba nije KRUCIJALNA, nego DODATNA funkcija.

 

Što se tiče problema oko uspostavljanja iTunes servisa u Hrvatskoj, apsolutno se slažem s autorom, jer iako neki tvrde da je "istraživačko novinarstvo" postaviti pitanje nekom PR-ovu u nekoj firmi, pravi novinar ne gleda samo to, nego pronalazi i druge "zamračene" detalje (koje je Petric, iskreno, lijepo i dobro posložio i nabrojao). 

 

Jedino bih Petricu poručio da pogleda i druge ekosustave, kao Google Play ili Windows Store, jer iako nisu "iste vjere", pate od istih problema. A ne može se reći da u Hrvatskoj ima malo Android ili Windows korisnika. I zato me prilično smeta kad se novinar opredijeli samo za jednu stranu (naravno, vrlo "objektivno" jer je Apple "jedini pravi").

 

Apple radi solidne proizvode, ali "hype" koji se diže oko njihovih proizvoda je isključiva zasluga fenomenalnog marketinga.

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.12.2012 9:43 (Muha).
Moj PC  
0 4 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Za Apple smo iza Burkine-Faso

odlican clanak, kapa do poda!!!

Fanboy :-)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Za Apple smo iza Burkine-Faso

Ipak mislim da je upit koji bi BUG poslao VIPu, Storu u Hrvatskoj, ZAMPu i Josipoviću ili kome god bilo pa i samom Appleu (koji je poznat po odgovorima novinarima) imao smisla,

ako ništa drugo da se nastavi pisati o ovoj priči, a da ne bude samo pucanj u prazno.

 

Može li se to?

 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Za Apple smo iza Burkine-Faso

Čestitke autoru na članku, ali situacija je takva kakva je. Nije iTunes jedino na ovim prostorima što nije podržano...

 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Za Apple smo iza Burkine-Faso

JAsno mi je zašto ovdje ne navračam, jer ni komentar ne možeš zaljepiti. WTF

 
0 1 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice