FileSonic - dobar je strah kome ga je FBI dao...

poruka: 49
|
čitano: 8.598
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "FileSonic - dobar je strah kome ga je FBI dao...".
12 godina
neaktivan
offline
Re: FileSonic - dobar je strah kome ga je FBI dao.
sudy_freak kaže...

Mah.
Prezirem te bisere koji su došli na tu ideju.

Ako su glazbenici/filmaši zarađivali do sada i bili uvijek u plusu, što se bune?!

Što više skinutih pjesama/filmova nelegalnim putem to bolje za glazbenika/filmaša.
Jer popularnost raste.


Ionako obje skupine imaju previše love, a ne rade, recimo ništa.

Pogotovo naša estrada, od Rozge, Vuce, Magazina itd. 

 

 

Kladim se da će ova situacija biti na snazi u vr'glave 6 mjeseci.
Nakon tog vremena, sve ćemo više sadržaja imati na dohvat ruke. 

Otkud ti ideja da smo u plusu? Poznaš nekoga tko se time bavi? Evo, recimo ja sam u undergroundu, dakle ne među Rozgama i Magazinima, i radim glazbu iz ljubavi. Do sada sam snimio 7-8 izdanja, upravo radim novi album, i sve što sam dobio su računi za telefon i lijepe riječi onih koji su imali hrabrosti reći da su glazbu poslušali (jer ih je sram priznati da su ju skinuli). Bend je u minusu par tisuća dolara. Izdamo CD, podijelimo nešto tisku zbog promocije, u roku mjesec dana je album na 50 različitih Megauploadova i blogspotova a da se toliko fizičkih diskova nije prodalo. Sa iTunesa se ne prodaje (pa tko bi kupio mp3?) a uživo nisam u mogućnosti svirati. Imam prijatelje među glazbenicima u sličnim pravcima (metal) i svi kažu isto. Dok je moj bend izdao prvi CD, dva potencijalna izdavača su nam bankrotirala i odustala - a to nisu korporacije nego entuzijasti. Izdavač na kojem je moj bend sada kaže da će mu naš novi album biti zadnje fizičko izdanje, jer više nema smisla. Madonna i slični će uvijek biti bogati, ali boreći se protiv korporacija uništavate male izvođače koji ne znaju ima li smisla raditi glazbu, ulagati u instrumente, snimanje, miksanje, masteriranje... ili sebi iz gušta svirati kod kuće jer ionako je svejedno. U undergroundu još ima koliko-toliko umjetničke slobode, a ako to nestane, ostat će vam samo oni izvođači koje vam serviraju mediji. Ali zašto to uopće pričam kad će većina vas drage volje na svojim vjenčanjima platiti bend da im svira... tuđe stvari. A autorima i pravim umjetnicima - ništa. Svi misle da "netko drugi" kupuje diskove i bogati izvođače. Newsflash - ne čine to. Skratit ću jer tipkam preko modema (nemam za ADSL).

15 godina
odjavljen
offline
FileSonic - dobar je strah kome ga je FBI dao...

Ja se taman ponadao da će mi isplatit sutra 100 kn...

Don't you dare to read my mind, Because you don't like, won't like what you'll find
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
FileSonic - dobar je strah kome ga je FBI dao...

kako bi Goldberg rekao-who's next

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: FileSonic - dobar je strah kome ga je FBI dao.

Piratstvo nece nikad umrjeti.

 

Ja sam samo bio protiv reward programa zbog kojih neki pojedinci zarade i do 1000$ mjesecno ilegalnim putem.

 

Takoder tu su i privatni torrent trackeri koji ja koristim vec godinama. Tu su mi sve najnovije serije, filmovi, muzika itd. Ne trebam kupovati nikakav premium file host acc da bi mogo nesto da skinem.

 

Zato bas mi i ne nedostaju Filesonic, Fileserve, Megaupload itd. Samo ce nedostajati onima koji su imali koristi od njih (npr. zarada ilegalnim putem).

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.1.2012 21:42 (localhost).
14 godina
neaktivan
offline
Re: FileSonic - dobar je strah kome ga je FBI dao.

zasto te to zanima? skrivas nesto :D

15 godina
offline
Re: FileSonic - dobar je strah kome ga je FBI dao.
localhost kaže...

Piratstvo nece nikad umrjeti.

 

Ja sam samo bio protiv reward programa zbog kojih neki pojedinci zarade i do 1000$ mjesecno ilegalnim putem.

 

Takoder tu su i privatni torrent trackeri koji ja koristim vec godinama. Tu su mi sve najnovije serije, filmovi, muzika itd. Ne trebam kupovati nikakav premium file host acc da bi mogo nesto da skinem.

 

Zato bas mi i ne nedostaju Filesonic, Fileserve, Megaupload itd. Samo ce nedostajati onima koji su imali koristi od njih (npr. zarada ilegalnim putem).

 

 

Al bome, meni nedostaju itekako.... pogotovo ti koje si nabrojao, uz JDownloader i captcha trader. Imao sam i ja zaradu ilegalnim putem ali ne bas slavnu (nekih 5 dolara) al zato znam dosta site-ova koji uploadaju bas na tim hostinzima, a te file-ove nigdje drugo ne mogu naci (ne racunam rizik)

Ne stavljajte ruku u ventilator dok ventilator radi. Upozorenje na klimatizacijskom uređaju
13 godina
neaktivan
offline
FileSonic - dobar je strah kome ga je FBI dao...

skidaj dok traje :D

 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
FileSonic - dobar je strah kome ga je FBI dao...

mnogi su pričali ovdje da nisu krivi oni što im je zaštićeni sadržaj dostupan... sad vidim da ipak nije tako

nema se što buniti

 

kao što je i naš zakon rekao, zabraniti distribuciju

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.1.2012 22:16 (igy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: FileSonic - dobar je strah kome ga je FBI dao.
klimama kaže...

I FileServe je krenuo istim stopama:

 

Lol a tek sam jučer skino jedan film sa njega (dobar timing !), i to zato što su svi ostali ponuđeni linkovi (MU, FSC) bili dead...

Pa ovo je užas živi ! Pa čovik više nemože ni pošteno piratizirati !? :)

16 godina
neaktivan
offline
Re: FileSonic - dobar je strah kome ga je FBI dao.
Genie kaže...
Mr. Kennedy kaže...

u PM taman prekjučer kupia premium, sad bi triba tražit refund

 

pa da! i ja ! ne bas prekjucer ali prije koji mjesec!! idem traziti pare natrag

 

evo napiso sam im I WANT MY MONEY BACK pismo i sad cekam

 

Načekat ćeš se ! Do kraja vječnosti...

 

 

Mr. Kennedy kaže...

a šta će naši psići sad kad im stignu direktive iz EU, pa počnu i naši zahebavat

 

Nemoš na Balkan uvest reda preko noći... Sva sreća u ovom slučaju...

 

 

Arxi kaže...

oron.com i dalje zivi!

 

rlslog odsada svoje linkove daje  iskljucivo na tom servisu.

 

Živilo rusko bezakonje !

 

 

TNTCharge kaže...
klimama kaže...

I FileServe je krenuo istim stopama:

Sad umjesto da dijelimo fajlove - dijelićemo korisničke račune :).

 

Ideja:

Stranica sa listom korisničkih računa koje će korisnici dijeliti. Naravno, uz svaki korisnicki racun se moze vidjeti lista file-ova. Pretraga po raznim kriterijima i voilà. Naravno, dok nam i to ne ugase :D.



 

To je i meni palo na pamet, međutim ne radi iz jednog jednostavnog razloga.

Ti siteovi sigurno neće dopuštati da se više "istih" korisnika spaja odjednom, tako da ako kreneš downloadati najnoviji popularni film koji je neko uploadao možeš se pridružiti na kraju liste kao 1 482 739. korisnik u redu čekanja...

16 godina
neaktivan
offline
Re: FileSonic - dobar je strah kome ga je FBI dao.
captain_soap_McTawish kaže...

Usto postoji i enkripcija. Ako netko hoce hoce npr. film staviti na rapidshare onda ga jednostavno pomocu win rara enkriptira i nece nikakvi hash algoritmi to prepoznati kao ilegalan sadrzaj.

 

To svi pametni već i rade, međutim šta ako zabrane stavljanje enkriptiranih fileova ?

16 godina
neaktivan
offline
FileSonic - dobar je strah kome ga je FBI dao...
MdN kaže...

Otkud ti ideja da smo u plusu? Poznaš nekoga tko se time bavi? Evo, recimo ja sam u undergroundu, dakle ne među Rozgama i Magazinima, i radim glazbu iz ljubavi. Do sada sam snimio 7-8 izdanja, upravo radim novi album, i sve što sam dobio su računi za telefon i lijepe riječi onih koji su imali hrabrosti reći da su glazbu poslušali (jer ih je sram priznati da su ju skinuli). Bend je u minusu par tisuća dolara. Izdamo CD, podijelimo nešto tisku zbog promocije, u roku mjesec dana je album na 50 različitih Megauploadova i blogspotova a da se toliko fizičkih diskova nije prodalo. Sa iTunesa se ne prodaje (pa tko bi kupio mp3?) a uživo nisam u mogućnosti svirati. Imam prijatelje među glazbenicima u sličnim pravcima (metal) i svi kažu isto. Dok je moj bend izdao prvi CD, dva potencijalna izdavača su nam bankrotirala i odustala - a to nisu korporacije nego entuzijasti. Izdavač na kojem je moj bend sada kaže da će mu naš novi album biti zadnje fizičko izdanje, jer više nema smisla. Madonna i slični će uvijek biti bogati, ali boreći se protiv korporacija uništavate male izvođače koji ne znaju ima li smisla raditi glazbu, ulagati u instrumente, snimanje, miksanje, masteriranje... ili sebi iz gušta svirati kod kuće jer ionako je svejedno. U undergroundu još ima koliko-toliko umjetničke slobode, a ako to nestane, ostat će vam samo oni izvođači koje vam serviraju mediji. Ali zašto to uopće pričam kad će većina vas drage volje na svojim vjenčanjima platiti bend da im svira... tuđe stvari. A autorima i pravim umjetnicima - ništa. Svi misle da "netko drugi" kupuje diskove i bogati izvođače. Newsflash - ne čine to. Skratit ću jer tipkam preko modema (nemam za ADSL).

 

Suosjećam stari moj, ali nemoj misliti da bi ti automatski bio slavan i bogat kad ne bi postojao nikakv način za piratizirati glazbu. Golema većina onih koji su tvoju glazbu piratizirali je ne bi inače kupili (makar ona bila dobra) jer su ili siromašni ili škrti ili lijeni. U tom biznisu je teško probiti se ali to nije zbog piratstva. A činjenica je da piratstvo u nekim rijetkim slučajevima može pomoći karijerama glazbenika jer se pročuje za njih ako su dovoljno dobri i imaju sreće.

 

 

localhost kaže...

Ja sam samo bio protiv reward programa zbog kojih neki pojedinci zarade i do 1000$ mjesecno ilegalnim putem.

 

Takoder tu su i privatni torrent trackeri koji ja koristim vec godinama. Tu su mi sve najnovije serije, filmovi, muzika itd. Ne trebam kupovati nikakav premium file host acc da bi mogo nesto da skinem.

 

Zato bas mi i ne nedostaju Filesonic, Fileserve, Megaupload itd. Samo ce nedostajati onima koji su imali koristi od njih (npr. zarada ilegalnim putem).

 

E tu griješiš grdno prijatelju ! Nedostat će svima onima koji su preko njih lako i brzo pronalazili filmove, serije i ostalo što su htjeli, i to bez kupovanja ikakvih premium accountova, i to stvari kakve obično nemoš naći na torrentima, kao neke starije ili rijeđe filmove. Evo nađi recimo film "To the Ends of Time" ako moš... U mom iskustvu ponuda na Warez forumima je bila znatno šira nego na torrentima (možda zato što su zbog novčanih nagrada ljudi bili motiviraniji uploadati), sad će se moći lako i bez problema skidati samo masovno popularna smeća poput Transformersa i 300...

 

 

lovac82 kaže...

Al bome, meni nedostaju itekako.... pogotovo ti koje si nabrojao, uz JDownloader i captcha trader. Imao sam i ja zaradu ilegalnim putem ali ne bas slavnu (nekih 5 dolara) al zato znam dosta site-ova koji uploadaju bas na tim hostinzima, a te file-ove nigdje drugo ne mogu naci (ne racunam rizik)

 

Potpisujem sve što si rekao, osim što ja nisam zaradio ni centa ! :)

 

 
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
FileSonic - dobar je strah kome ga je FBI dao...

Zanimljivo...dakle da citiram "RapidShare zasad nema namjeru poduzeti tako nešto, jer su stava da dok god se servis za dijeljenje datoteka drži nekih osnovnih pravila (posluje u skladu s DMCA, tj. Digital Millennium Copyright Actom)........."

 

E ja se sad tu pitam kakve veze ima tvrtka sa sjedištem u Švicarskoj s američkim zakonom  (DMCA) ???

 

Pa koji si k... ovi umišljaju ???? Da posjeduju cijeli svijet i da njihov šugavi DCMA mora vrijedit svugdje?

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: FileSonic - dobar je strah kome ga je FBI dao.
immortal_zg kaže...

Pa koji si k... ovi umišljaju ???? Da posjeduju cijeli svijet i da njihov šugavi DCMA mora vrijedit svugdje?

 

Tek si sad primijetio ? :) Zadnjih 20 godina se ponašaju kao da posjeduju cijeli svijet, otkad je propa SSSR... Prije toga (od WW2) su se ponašali kao da posjeduju "samo" cijeli Pacifik, Atlantik, Sjevernu i Južnu Ameriku i zapadnu Europu...

14 godina
neaktivan
offline
FileSonic - dobar je strah kome ga je FBI dao...

Ja sam im u nedjelju platio 25 usd preko paypala, jučer ušao u paypal i tražio novce natrag (claim), novci su mi danas vraćeni. Živio paypal.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: FileSonic - dobar je strah kome ga je FBI dao.
beha kaže...

Ja sam im u nedjelju platio 25 usd preko paypala, jučer ušao u paypal i tražio novce natrag (claim), novci su mi danas vraćeni. Živio paypal.

daj reci mi jesi u tom periodu išta skidao s FS-a,ja nešto jesan pa sad ne znam bi li pokušava

16 godina
offline
FileSonic - dobar je strah kome ga je FBI dao...

Gnjide, uzeli mi pare i onda zatvorili pipu {#}

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: FileSonic - dobar je strah kome ga je FBI dao.
Mr. Kennedy kaže...
beha kaže...

Ja sam im u nedjelju platio 25 usd preko paypala, jučer ušao u paypal i tražio novce natrag (claim), novci su mi danas vraćeni. Živio paypal.

daj reci mi jesi u tom periodu išta skidao s FS-a,ja nešto jesan pa sad ne znam bi li pokušava

Jesam, skidao sam.

16 godina
offline
Re: FileSonic - dobar je strah kome ga je FBI dao.
MdN kaže...
sudy_freak kaže...

Mah.
Prezirem te bisere koji su došli na tu ideju.

Ako su glazbenici/filmaši zarađivali do sada i bili uvijek u plusu, što se bune?!

Što više skinutih pjesama/filmova nelegalnim putem to bolje za glazbenika/filmaša.
Jer popularnost raste.


Ionako obje skupine imaju previše love, a ne rade, recimo ništa.

Pogotovo naša estrada, od Rozge, Vuce, Magazina itd. 

 

 

Kladim se da će ova situacija biti na snazi u vr'glave 6 mjeseci.
Nakon tog vremena, sve ćemo više sadržaja imati na dohvat ruke. 

Otkud ti ideja da smo u plusu? Poznaš nekoga tko se time bavi? Evo, recimo ja sam u undergroundu, dakle ne među Rozgama i Magazinima, i radim glazbu iz ljubavi. Do sada sam snimio 7-8 izdanja, upravo radim novi album, i sve što sam dobio su računi za telefon i lijepe riječi onih koji su imali hrabrosti reći da su glazbu poslušali (jer ih je sram priznati da su ju skinuli). Bend je u minusu par tisuća dolara. Izdamo CD, podijelimo nešto tisku zbog promocije, u roku mjesec dana je album na 50 različitih Megauploadova i blogspotova a da se toliko fizičkih diskova nije prodalo. Sa iTunesa se ne prodaje (pa tko bi kupio mp3?) a uživo nisam u mogućnosti svirati. Imam prijatelje među glazbenicima u sličnim pravcima (metal) i svi kažu isto. Dok je moj bend izdao prvi CD, dva potencijalna izdavača su nam bankrotirala i odustala - a to nisu korporacije nego entuzijasti. Izdavač na kojem je moj bend sada kaže da će mu naš novi album biti zadnje fizičko izdanje, jer više nema smisla. Madonna i slični će uvijek biti bogati, ali boreći se protiv korporacija uništavate male izvođače koji ne znaju ima li smisla raditi glazbu, ulagati u instrumente, snimanje, miksanje, masteriranje... ili sebi iz gušta svirati kod kuće jer ionako je svejedno. U undergroundu još ima koliko-toliko umjetničke slobode, a ako to nestane, ostat će vam samo oni izvođači koje vam serviraju mediji. Ali zašto to uopće pričam kad će većina vas drage volje na svojim vjenčanjima platiti bend da im svira... tuđe stvari. A autorima i pravim umjetnicima - ništa. Svi misle da "netko drugi" kupuje diskove i bogati izvođače. Newsflash - ne čine to. Skratit ću jer tipkam preko modema (nemam za ADSL).

 Neznam koji vrag su ti djeca nadjelila TD-ove, jer piratluk ubija ubjedljivo najviše nezavisnu i alternativnu glazbu.
Što je seljačkija glazba, primitivnija je publika koja nezna koristiti sharing servise, i koja ipak voli cajkušu vidjet

plaćeno uživo u narodnjačkom klubu (i areni, i dvorani za tjelesni u Lijepom Našom i ostalim vatrogasnim domovima).

Jedino što vam mogu predložiti je da si nađete neku atraktivnu "pjevačicu" ili "basisticu", možda to pomogne po klupskom

gažiranju. Bez zezanja. No znamo koliko se dobija za klubsku karijeru. U najboljoj situaciji sretni ste ako budete na nuli.
..
Da se vratim temi-za piratiziranje glazbe je filesharing mislim najmanje važan.
Tu je jedan Youtube postao daleko veći medij za raspačavanje od nekakvog megauploada.

A i Enkidu je dobro spomenuo. Pa i davno u mojoj mladosti, "youtube" je bio - radio.

Snimalo se na kazete radio emisije i top liste i što, niti je zbog toga neki band propao
niti smo radili manje sa autorske strane gledano "ilegalnu" stvar nego današnji slušatelji po netu.

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.1.2012 19:00 (overhaul).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice