GeForce GTX 460 za mase

poruka: 526
|
čitano: 85.497
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "GeForce GTX 460 za mase".
15 godina
neaktivan
offline
RE: GeForce GTX 460 za mase
silent_gamer kaže...
Dad0 kaže...
gengar kaže...

Zna tko kad će nvidia predstavit grafičke nižeg segmenta? gtx 450, gtx 440, gtx 430

 

Sredinom Kolovoza GTX 450 i 455 (GF106) cijena od 129 -179 $, a krajem Kolovoza ili početkom Rujna GTX 440 ( GF108 čip)

 

http://www.guru3d.com/news.php?cat=8&perpage=#11594

a kakve bi to kartice trebale biti ??? jel nešto u rangu 5770/5830 ????

ma slabije, GTX 460 bi trebo bit u rangu s hd5770/5830 ... , ove bi trebale bit u rangu s HD5670/5750

Commodore 64 , 0.985MHz , 64Kb RAM, VIC II 6567/8567(PAL)
13 godina
neaktivan
offline
GeForce GTX 460 za mase

Evo neke glasine o performansama GTX 460, navodno bi trbala biti brza kao GTX 465 ili čak brža, što je malo čudno jer ima niži broj u nazivu. Osim toga taj čip GF 104 bi se trebao koristiti u nadolazečoj kartici GTX 490 koja bi trebala biti kao i ati radeon HD 5970 ili brža znači dual GPU na jednoj kartici.

 

http://www.guru3d.com/news/-nvidia-geforce-gtx-455-460-and-490/

 

GTX 450 = Radeon Hd 5750

 

GTX 455 = Radeon Hd 5770

 

http://www.guru3d.com/news/nvidia-geforce-gtx-460-exposed/

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.6.2010 12:35 (Dad0).
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
GeForce GTX 460 za mase

 

Navodno bi se trebale pojaviti dvije verzije ove kartice jedna sa 256 bitnom sabirnicom i 1 GB memorije - 250$ i druga verzija sa 192 bitnom sabirnicom i 768 MB memorije   - 230$. Ostale karakteristike su iste. Overclockana verzija postiže performanse u 3Dmarku X8000 bodova što je bolje i od GTX 470 koji postiže oko X7600 bodova.

 

http://www.bit-tech.net/news/hardware/2010/06/25/nvidia-geforce-gtx-460-photos-and-specs-app/1

 

http://www.downloadatoz.com/driver/articles/the-detailed-specifications-final-confirmation-and-performance-exposure-of-geforce-gtx-460-s-two-versions.html

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.6.2010 16:20 (Dad0).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
GeForce GTX 460 za mase

samo mi nije jasno sto ovde pise da mozda koristi GDDR3...

ali na kraju nije ni bitno, ako su performanse kako treba..

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
GeForce GTX 460 za mase

Ove kartice nemaju nikakvu svrhu. Toplije, više troše i više koštaju od konkurencije koja je jednako brza ili brža (ovisno o modelu).

Pravi znak inteligencije nije znanje, već mašta - Albert Einstein
Moj PC  
3 4 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: GeForce GTX 460 za mase

kako nemaju svrhu?

pa vec odavno nvidia ima skuplje kartice, u bilo kojem segmentu, i opet imaju veci udio na trzistu..ne mogu ga ostvarit samo na gtx 480...

ako ova bude po cijeni ko 5830, malo sporija od nje, a da se clockat duplo vise, onda je dobar buy..

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: GeForce GTX 460 za mase
naxeem kaže...

Ove kartice nemaju nikakvu svrhu. Toplije, više troše i više koštaju od konkurencije koja je jednako brza ili brža (ovisno o modelu).

 

Ja se nadam da imaju svrhu, ako ništa bar stvaraju konkurenciju Ati karticama što bi u konačnici moglo rezultirati rušenjem cijena. Pogledaj samo koliko dugo je cijena HD 5xxx karticama ista, otkad su izašle nisu mjenjale cijenu, znači još od jeseni prošle godine. Iako Fermi baš nije neka konkurencija, ali je bar neka konkurencija. Ja se nadam da će nakon izlaska ovih kartica cijena Ati HD 5xxx ići prema dolje što je svima nama u interesu. Što više jačih a jeftinih kartica bez obzira jesu Ati Radeon ili Nvidia. Smijeh

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.6.2010 19:26 (Dad0).
14 godina
neaktivan
offline
RE: GeForce GTX 460 za mase
Dad0 kaže...
naxeem kaže...

Ove kartice nemaju nikakvu svrhu. Toplije, više troše i više koštaju od konkurencije koja je jednako brza ili brža (ovisno o modelu).

 

Ja se nadam da imaju svrhu, ako ništa bar stvaraju konkurenciju Ati karticama što bi u konačnici moglo rezultirati rušenjem cijena. Pogledaj samo koliko dugo je cijena HD 5xxx karticama ista, otkad su izašle nisu mjenjale cijenu, znači još od jeseni prošle godine. Iako Fermi baš nije neka konkurencija, ali je bar neka konkurencija. Ja se nadam da će nakon izlaska ovih kartica cijena Ati HD 5xxx ići prema dolje što je svima nama u interesu. Što više jačih a jeftinih kartica bez obzira jesu Ati Radeon ili Nvidia. Smijeh

koliko ja znam, od izlaska radeonki, jos su i poskupile..

13 godina
neaktivan
offline
RE: GeForce GTX 460 za mase
ismar89 kaže...
Dad0 kaže...
naxeem kaže...

Ove kartice nemaju nikakvu svrhu. Toplije, više troše i više koštaju od konkurencije koja je jednako brza ili brža (ovisno o modelu).

 

Ja se nadam da imaju svrhu, ako ništa bar stvaraju konkurenciju Ati karticama što bi u konačnici moglo rezultirati rušenjem cijena. Pogledaj samo koliko dugo je cijena HD 5xxx karticama ista, otkad su izašle nisu mjenjale cijenu, znači još od jeseni prošle godine. Iako Fermi baš nije neka konkurencija, ali je bar neka konkurencija. Ja se nadam da će nakon izlaska ovih kartica cijena Ati HD 5xxx ići prema dolje što je svima nama u interesu. Što više jačih a jeftinih kartica bez obzira jesu Ati Radeon ili Nvidia. Smijeh

koliko ja znam, od izlaska radeonki, jos su i poskupile..

 istina!

 

ali tome je i priodonjela promjena tečaja dolara tj. slabljenje eura u odnosu na dolar.

 

evo baš gledam neke atijeve grafe, poskupjele su u zadnji mjesec dana 70-100kuna.

13 godina
neaktivan
offline
RE: GeForce GTX 460 za mase
ismar89 kaže...
Dad0 kaže...
naxeem kaže...

Ove kartice nemaju nikakvu svrhu. Toplije, više troše i više koštaju od konkurencije koja je jednako brza ili brža (ovisno o modelu).

 

Ja se nadam da imaju svrhu, ako ništa bar stvaraju konkurenciju Ati karticama što bi u konačnici moglo rezultirati rušenjem cijena. Pogledaj samo koliko dugo je cijena HD 5xxx karticama ista, otkad su izašle nisu mjenjale cijenu, znači još od jeseni prošle godine. Iako Fermi baš nije neka konkurencija, ali je bar neka konkurencija. Ja se nadam da će nakon izlaska ovih kartica cijena Ati HD 5xxx ići prema dolje što je svima nama u interesu. Što više jačih a jeftinih kartica bez obzira jesu Ati Radeon ili Nvidia. Smijeh

koliko ja znam, od izlaska radeonki, jos su i poskupile..

Istina. To ti je nedostatak konkurencije, a naravno tečaj dolara ima utjecaj. Atijeve kartice bi sad trebale koštati i do 25% niže od trenutnih cijena jer ipak je prošlo oko 9 mjeseci od izdavanja prvih Evergrina, a da su takve cijene Nvidia nebi imala šta tražiti sa ovim karticama po ovakvoj cijeni.

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.6.2010 19:40 (Dad0).
13 godina
neaktivan
offline
GeForce GTX 460 za mase

pih.... da sam čekao još 2,3 mjeseca... mogao sam je uzeti umjesto ove GTX260...

[img]http://img175.imageshack.us/img175/2619/ubd5639.png[/img]
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
GeForce GTX 460 za mase

Ovo mi je preglupo - GTX 460 će biti između 5770 i 5830, znači kao GTX 260.

 

Prema najavama, GTX450 će biti u rangu 5750, znači kao GTS250, ili čak slabije.

 

Inače volim nvidiu, ali nakon ovoliko vremena od izlaska GTX 2xx serije, očekivao sam pomak u performansama, a ovako kako je prikazano, srednja klasa je jednako jaka kao i prije dvije godine (isto vrijedi i za ATi, no on je ipak 6 mjeseci ranije izašao), a cijene su iste. Preloše je to za običnog korisnika. Danas, recimo, uopće nema smisla sa radeona 4770/4830/4850 prelaziti na novu seriju, također srednje klase, jer pomaka nema. Nakon dvije godine. 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: GeForce GTX 460 za mase

ima pomaka, ali i za vecu cijenu..znaci, sto se toga tice, ostali smo na nivou prije dvije godine..

4870 kosta manje od 5770, a negdje je jaca, negdje slabija..naravno, tu je 5870, ali za vise od duplo vecu cijenu..

razvoj ide brzo ko i uvijek, samo ekonomija ima ogromnog uticaja na sve to, mozda je i radi krize..

uglabnom, nije bas lijepo vrijeme za kupovinu grafickih kartica..

14 godina
protjeran
offline
RE: GeForce GTX 460 za mase

Ja vidim da viša klasa kartica napreduje (GF100, radeoni 5800), dok srednja ostaje ista (samo je dodan dx11) - gtxice koje tek trebaju izaći, radeoni 5670, 5750, 5770. 

15 godina
neaktivan
offline
RE: GeForce GTX 460 za mase
ismar89 kaže...

kako nemaju svrhu?

pa vec odavno nvidia ima skuplje kartice, u bilo kojem segmentu, i opet imaju veci udio na trzistu..ne mogu ga ostvarit samo na gtx 480...

ako ova bude po cijeni ko 5830, malo sporija od nje, a da se clockat duplo vise, onda je dobar buy..

Zaboravljaš da 99% usera nikad nisu overclockali niti jednu komponentu, tako da su njima jedino bitne perfomanse na stocku.

16 godina
offline
RE: GeForce GTX 460 za mase
mtopol kaže...

... i dok platist putne troskove i sve ostalo dođe ti na isto... rađe se zaleti sam u Sloveniju...

Da, ali ja ne moram platiti nikakve dodatne troškove - donese mi ju frend koji ima tamo stan a par puta godišnje dolazi i u ZG tako da dobijem primjerak po nabavnoj cijeni ali moram mu dati ca$h i odjednom Namigiva

Lijep pozdrav ;)
15 godina
neaktivan
offline
RE: GeForce GTX 460 za mase
Dado_ZG78 kaže...
mtopol kaže...

... i dok platist putne troskove i sve ostalo dođe ti na isto... rađe se zaleti sam u Sloveniju...

Da, ali ja ne moram platiti nikakve dodatne troškove - donese mi ju frend koji ima tamo stan a par puta godišnje dolazi i u ZG tako da dobijem primjerak po nabavnoj cijeni ali moram mu dati ca$h i odjednom Namigiva

blago tebi onda... Bogataš

Commodore 64 , 0.985MHz , 64Kb RAM, VIC II 6567/8567(PAL)
15 godina
neaktivan
offline
GeForce GTX 460 za mase

Za mase vraga, stigle su u Links, douše radi se o 470 a ne 460 ali opet - 3500kn.

 

LINK

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
GeForce GTX 460 za mase

mm Ovu bi si mogao ubost kada dođe kod nas.Osim ako ne bude preko 2k kuna!

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tešku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.-----Što se dogodi Facebook profilu kad čovik krepa?
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: GeForce GTX 460 za mase
PureEntity kaže...

Za mase vraga, stigle su u Links, douše radi se o 470 a ne 460 ali opet - 3500kn.

 

LINK

Super cijena. ROFL.

Pravi znak inteligencije nije znanje, već mašta - Albert Einstein
16 godina
offline
RE: GeForce GTX 460 za mase
naxeem kaže...
PureEntity kaže...

Za mase vraga, stigle su u Links, douše radi se o 470 a ne 460 ali opet - 3500kn.

 

LINK

Super cijena. ROFL.

Ma prokletnici!

Sve je veća financijska kriza (a izlaz se ne nazire tako skoro), dućani propadaju, ljudima realno pada kupovna moć, a oni se ovako razbacuju cijenama kao da smo Monaco Viče

 

(da ne govorim da se još dx11 niti nije toliko proširio da bi se realno isplatilo kupovat te grafe..   još sve radi na dx10 karticama hvala bogu..)

Lijep pozdrav ;)
16 godina
neaktivan
offline
RE: GeForce GTX 460 za mase

Nije točno. Bad Company 2 radi puno bolje na DX11, nego DX10/9.

Pravi znak inteligencije nije znanje, već mašta - Albert Einstein
14 godina
odjavljen
offline
RE: GeForce GTX 460 za mase
naxeem kaže...

Nije točno. Bad Company 2 radi puno bolje na DX11, nego DX10/9.

  Ali ne podrzava teselaciju i nema vizualne razlike   u odnosu na DX10.

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali
16 godina
offline
RE: GeForce GTX 460 za mase
naxeem kaže...

Nije točno. Bad Company 2 radi puno bolje na DX11, nego DX10/9.

OK ima razlike u 2,3 naslova što se performansi tiče, ali samo zbog toga se za sada ne isplati prelazak na dx11 karticu (bar nama sa jačim dx10 kartama) Neodlučan

(s tim da još ni 't' od teselacije ili pravih dx11 điđa nema u aktualnim naslovima..)

Lijep pozdrav ;)
14 godina
odjavljen
offline
RE: GeForce GTX 460 za mase

Ima Metro 2033, i to poprilično dobro pokazuje koliko trenutne DX11 kartice slabe za prave DX11 naslove sa masivnom teselacijom i ostalim modernim tehnikalijama.

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.6.2010 10:09 (Weky).
14 godina
offline
GeForce GTX 460 za mase

Kao da je DX 10 donio išta bitno po pitanju vizualne razlike naspram DX 9 .Grafički najljepša igra i dalje ostaje Crysis koja uz jedan nature mod pri DX 9 izgleda bolje nego na DX 10 .Npr. u Metrou nisam primjetio nikakvu razliku sa upaljenom teslacijom osim pada performansi. Trenutna generacija konzola diktira grafiku koja je još uvijek na dx 9 i biti će naradne tri godine .

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
RE: GeForce GTX 460 za mase
forumaš kaže...

Kao da je DX 10 donio išta bitno po pitanju vizualne razlike naspram DX 9 .Grafički najljepša igra i dalje ostaje Crysis koja uz jedan nature mod pri DX 9 izgleda bolje nego na DX 10 .Npr. u Metrou nisam primjetio nikakvu razliku sa upaljenom teslacijom osim pada performansi. Trenutna generacija konzola diktira grafiku koja je još uvijek na dx 9 i biti će naradne tri godine .

  Ali je donjeo puno novih tehničkih stvari i omogucava naprednije stvari od DX9

Meni je metro na max settinzima (DX11, AA, Physx On, sve na max dakle) grafički ljepši od Crysisa.

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali
14 godina
offline
GeForce GTX 460 za mase

Meni nije jer su vanjski nivoi smiješno mali , zblurani i sasvim prosječni .

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: GeForce GTX 460 za mase
Dado_ZG78 kaže...
naxeem kaže...

Nije točno. Bad Company 2 radi puno bolje na DX11, nego DX10/9.

OK ima razlike u 2,3 naslova što se performansi tiče, ali samo zbog toga se za sada ne isplati prelazak na dx11 karticu (bar nama sa jačim dx10 kartama) Neodlučan

(s tim da još ni 't' od teselacije ili pravih dx11 điđa nema u aktualnim naslovima..)

Ti i dalje ne znaš o čemu govoriš, pa bi bilo dobro da preskočiš komentiranje o stvarima u kojima se ne snalaziš.

forumaš kaže...

Kao da je DX 10 donio išta bitno po pitanju vizualne razlike naspram DX 9 .Grafički najljepša igra i dalje ostaje Crysis koja uz jedan nature mod pri DX 9 izgleda bolje nego na DX 10 .Npr. u Metrou nisam primjetio nikakvu razliku sa upaljenom teslacijom osim pada performansi. Trenutna generacija konzola diktira grafiku koja je još uvijek na dx 9 i biti će naradne tri godine .

DX10 nije "ljepši" od DX9. I da, DX9 može izgledati i ljepše od DX10 i DX11 naslova, jer verzija DX-a nema nikakve veze s kvalitetom prikaza; pruža samo veće mogućnosti, ali apsolutno ništa ne garantira.

Ne, Crysis ne izgleda bolje u DX9 od DX10 s nikakvi modom.i to nema apsolutno nikakve veze.

Pravi znak inteligencije nije znanje, već mašta - Albert Einstein
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.6.2010 10:53 (naxeem).
14 godina
offline
GeForce GTX 460 za mase

Ja nisam ni pisao o mogućnostima samog DX api-ja već isključivo o direktnom grafičkom prikazu na današnjem tržištu igara iz pogleda jednog običnog korisnika tih igara .Ne znam za tebe ali MENI je Crysis sa natural modom 2.0 ljepši nego bez njega bez obzira na verziju DX-a .

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice