iPhone 8 i u verziji s 512 GB interne memorije

poruka: 84
|
čitano: 8.416
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "iPhone 8 i u verziji s 512 GB interne memorije".
8 godina
odjavljen
offline
Re: iPhone 8 i u verziji s 512 GB interne memorije

Ko prica o evo karticama? Ja pricam o klasi kartica a ti naravno izvrces sve. Ljudi su testirali kartice class 10 na galaxy s7 koji snima u 48 mbps i uredno rade a ti tvrdis da ta kartica ne bi radila u iphoneu koji snima 47 mbps.... Ljudi testirali ti nisi..... I ja pricam teoriju???????? stvarno ste ispranog mozga.....

14 godina
offline
iPhone 8 i u verziji s 512 GB interne memorije

Bože, Feudalac naporan si do bola. Uz LG G6 sam si uzeo SD karticu Class 10 od 64GB i ima zapis od 52Mb/s - testirano sa A1 SD Bench. Bez problema sam snimao 4K video koji imaš i za pogledati na LG G6 temi. I više prestani kenjat po SD karticama jer nemaš pojma i mani se više evo kartica i njihovih karakteristika.

Moj PC  
3 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: iPhone 8 i u verziji s 512 GB interne memorije

Ma ti to ne razumijes ;) Appleovih 47 mbps je puno zajebanije nego samsungovih 48 mbps i to ne moze svaka kartica provariti ;) Manje vise svaka koju mozes kupiti novu i koja zadovoljava deklarisane specifikacije ali to su detalje kojima se necemo zamarati ;)

8 godina
offline
Re: iPhone 8 i u verziji s 512 GB interne memorije
Torent kaže...

Ko prica o evo karticama? Ja pricam o klasi kartica a ti naravno izvrces sve. Ljudi su testirali kartice class 10 na galaxy s7 koji snima u 48 mbps i uredno rade a ti tvrdis da ta kartica ne bi radila u iphoneu koji snima 47 mbps.... Ljudi testirali ti nisi..... I ja pricam teoriju???????? stvarno ste ispranog mozga.....

 ti si je naveo u linku kao dokaz da ja pretjerujem s cijenom pa se nemoj praviti blesav. još su se i drugi nadovezali s komentarima pa kud baš samsung. pročitao sam cijelu temu koju si linkao, samo jedan je naveo da je nešto testirao s kratkim filmićem pa ti preporučujem da si pogledaš na kaj se pozivaš.

Ja rekoh
8 godina
odjavljen
offline
Re: iPhone 8 i u verziji s 512 GB interne memorije

Jel se ti to izvlacis sad 😁 Moze li class 10 kartica snimiti taj tvoj amazing apple 4k ili ne? Ti kazes nema sanse. Jel to tvoj konačni odgovor? Ja nisam pricao o samsungoj kartici već o class 10 karticama....

 

Moze li ova? Ili ova?  Iphone je ipak preskup ma sta ti mislio o tome ;)

A eto mozes i masterofdisaster reci da on nema pojma i da se njemu samo cini da mu kartica radi kako treba a snima 4k u 47mbps....

Treba vjerovati tebi a ne ocima... Ko jos vjeruje ocima kad je tu PR applea ;)

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.8.2017 16:40 (Torent).
8 godina
offline
Re: iPhone 8 i u verziji s 512 GB interne memorije
Torent kaže...

Jel se ti to izvlacis sad 😁 Moze li class 10 kartica snimiti taj tvoj amazing apple 4k ili ne? Ti kazes nema sanse. Jel to tvoj konačni odgovor? Ja nisam pricao o samsungoj kartici već o class 10 karticama....

 

Moze li ova? Ili ova?  Iphone je ipak preskup ma sta ti mislio o tome ;)

A eto mozes i masterofdisaster reci da on nema pojma i da se njemu samo cini da mu kartica radi kako treba a snima 4k u 47mbps....

Treba vjerovati tebi a ne ocima... Ko jos vjeruje ocima kad je tu PR applea ;)

 Imam prvu i video trza sniman sa S7. Provjereno, i raspravljeno na ovom i na hrpu drugih foruma jos prije par mjeseci.

Nema šanse snimiti 1min a da nema zastajkivanja barem 2-3x

8 godina
offline
Re: iPhone 8 i u verziji s 512 GB interne memorije
Torent kaže...

Jel se ti to izvlacis sad 😁 Moze li class 10 kartica snimiti taj tvoj amazing apple 4k ili ne? Ti kazes nema sanse. Jel to tvoj konačni odgovor? Ja nisam pricao o samsungoj kartici već o class 10 karticama....

 

Moze li ova? Ili ova?  Iphone je ipak preskup ma sta ti mislio o tome ;)

A eto mozes i masterofdisaster reci da on nema pojma i da se njemu samo cini da mu kartica radi kako treba a snima 4k u 47mbps....

Treba vjerovati tebi a ne ocima... Ko jos vjeruje ocima kad je tu PR applea ;)

 Nitko se ne izvlači nego ti svaku tvoju izjavu jednu po jednu pobijam. class 10 je besmislen parametar ako misliš snimati video, pogotovo 4k video, zato su i uvedene dodatne klasifikacije koje smo već danas spomenuli. a što se tiče mastera, i ti si ga sam dobrano ispreskakao na g6 temi i njegovim hvalospjevima istog tako da njega kao argument nemoj spominjati. te tvoje glupe izmišljene apple marketing fore da ne spominjem... iphone ne podržava nikakve dodatne kartice tako da nemamo o čemu razgovarati. razgovaram iz iskustva sa drugih uređaja i lijepo te upućujem da pogledaš kaj gopro podržava od kartica - uređaj čija je jedina namjena snimanje videa - odite ti i master pa im objasnite da su glupi kaj ne mogu natjerati kartice od 20 dolara da rade kao one od 80 jer ste vas dva pobrali svu pamet svijeta. kakvi su vam kriteriji vjerojatno ne biste ni primjetili da video trzne tu i tamo ili mislite da je iznenadan prekid snimanja tek neki bug koji će biti riješen već u sljedećem updateu :)

Ja rekoh
8 godina
odjavljen
offline
Re: iPhone 8 i u verziji s 512 GB interne memorije
Feudalac kaže...
....

 Nitko se ne izvlači nego ti svaku tvoju izjavu jednu po jednu pobijam. class 10 je besmislen parametar ako misliš snimati video, pogotovo 4k video, zato su i uvedene dodatne klasifikacije koje smo već danas spomenuli. a što se tiče mastera, i ti si ga sam dobrano ispreskakao na g6 temi i njegovim hvalospjevima istog tako da njega kao argument nemoj spominjati. te tvoje glupe izmišljene apple marketing fore da ne spominjem... 1. iphone ne podržava nikakve dodatne kartice tako da nemamo o čemu razgovarati. razgovaram iz iskustva sa drugih uređaja i lijepo te upućujem da pogledaš 2. kaj gopro podržava od kartica - uređaj čija je jedina namjena snimanje videa - odite ti i master pa im objasnite da su glupi kaj ne mogu natjerati kartice od 20 dolara da rade kao one od 80 jer ste vas dva pobrali svu pamet svijeta. 3. kakvi su vam kriteriji vjerojatno ne biste ni primjetili da video trzne tu i tamo ili mislite da je iznenadan prekid snimanja tek neki bug koji će biti riješen već u sljedećem updateu :)

 1. a meni si rekao da teoretisem...

2. Go pro radi video sa 60 mbps a iphone 47 mbps i kakve veze ima sta go pro podrzava kada ima skoro 25% veci bitrate

3. Mozes misliti kakvi su meni kriteriji kada telefone kupujem od editovanja videa ;) Pojma nemam tuka jedna a Master uredno koristi tu karticu i kaze da radi dobro. Znaci on je lud sto vjeruje ocima a ti si pametan jer teoretises ;) Kriterijumi su meni puno veci nego tvoji nista ti ne brini zato i ne kupujem te preskupe igracke za kao snimanje 4k videa ;) Uostalom ja sam to radio 

 

Zanimljivo razmisljanje.... Uostalom dao sta ti forum sa hrpom korisnika koji uredno koriste class 10 kartice pri 47 mbps ali hej to nije apple nije njima vjerovati ;) 

 

 

Uostalom ja sam snimao 4k video na ovom telefonu a ti pogdi koji je to mob i kad je izasao ;)

5.7 inches (~73.4% screen-to-body ratio)

1440 x 2560 pixels (~518 ppi pixel density)

2160p@30fps, 1080p@60fps, dual-video rec. 

 

Model prije je imao 4k ali nije imao ois tako da mi nemoj pricati o snimanju 4 k. Snimao sam to na mobitelu kad si ti imao u dzepu 750 x 1334 pixels telefon koji snima fullhd....

 

Hint

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.8.2017 17:58 (Torent).
14 godina
offline
iPhone 8 i u verziji s 512 GB interne memorije

Evo ovo je moja SD kartica (PNY) i radi savršeno i sa 4K, još k tome ima i 5 godina garancije.

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: iPhone 8 i u verziji s 512 GB interne memorije

Ne ne ne radi ona tebi. To se tebi samo cini.... ;)

8 godina
offline
Re: iPhone 8 i u verziji s 512 GB interne memorije
Torent kaže...

2. Go pro radi video sa 60 mbps a iphone 47 mbps i kakve veze ima sta go pro podrzava kada ima skoro 25% veci bitrate

 

...

 

 

Uostalom ja sam snimao 4k video na ovom telefonu a ti pogdi koji je to mob i kad je izasao ;)

 Tih 60 mbps je još uvijek 4 puta manje od deklarirane u3 brzine pa ne ide

 

super. još nam samo reci na koju si ga microsd karticu snimao

Ja rekoh
8 godina
odjavljen
offline
Re: iPhone 8 i u verziji s 512 GB interne memorije
Feudalac kaže...
....

 Tih 60 mbps je još uvijek 4 puta manje od deklarirane u3 brzine pa ne ide

 

super. još nam samo reci na koju si ga microsd karticu snimao

 De ti to objasni GO pro timu koji kaze da UHS 1 kartice uredno rade.....

 

https://gopro.com/help/articles/Block/microSD-Card-Considerations

8 godina
offline
Re: iPhone 8 i u verziji s 512 GB interne memorije
Torent kaže...

 De ti to objasni GO pro timu koji kaze da UHS 1 kartice uredno rade.....

 

https://gopro.com/help/articles/Block/microSD-Card-Considerations

 Jasno je meni da ti nemaš blage veze o čemu pričaš pa da ti pojasnim.

 

UHS je specifikacija sučelja, to ti je brzina kojom kartica može prebacivati podatke preko pinova u uređaj, a ne brzina zapisivanja ili čitanja podataka u nand čip(ove)

UHS I ti je 50 MB/s ili više pa ti vidi da li je to dosta za potrebnih 7-8 MB/s kod snimanja videa

 

 

Ja rekoh
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.8.2017 18:36 (Feudalac).
8 godina
odjavljen
offline
Re: iPhone 8 i u verziji s 512 GB interne memorije
Feudalac kaže...
Torent kaže...

2. Go pro radi video sa 60 mbps a iphone 47 mbps i kakve veze ima sta go pro podrzava kada ima skoro 25% veci bitrate

 

...

 

 

Uostalom ja sam snimao 4k video na ovom telefonu a ti pogdi koji je to mob i kad je izasao ;)

 Tih 60 mbps je još uvijek 4 puta manje od deklarirane u3 brzine pa ne ide

 

super. još nam samo reci na koju si ga microsd karticu snimao

 Znaci U3 ne ide u go pro jel tako....

Feudalac kaže...
.....

 Jasno je meni da ti nemaš blage veze o čemu pričaš pa da ti pojasnim.

 

UHS je specifikacija sučelja, to ti je brzina kojom kartica može prebacivati podatke preko pinova u uređaj, a ne brzina zapisivanja ili čitanja podataka u nand čip(ove)

UHS I ti je 50 MB/s ili više pa ti vidi da li je to dosta za potrebnih 7-8 MB/s kod snimanja videa

 Hm tabela puna UHS 1 kartica.... Znaci ni go pro ne zna sta ide u go pro i u stvari ove karice ne rade u go pro 5? Jbg reklamiraj kameru jer je ocigledno pokvarena ili radi predobro ;)

 

Nek si ti meni objasnio ;)

 

Odo ja malo špremiere pro pokrenuti valja zaraditi za ove ultra skupe kartice koje ne rade ;)

Ajd zdrao i ne zaboravi se javiti gopro i objasniti im da im tabela laze ....

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.8.2017 18:37 (Torent).
8 godina
offline
Re: iPhone 8 i u verziji s 512 GB interne memorije
Torent kaže...

 Hm tabela puna UHS 1 kartica.... Znaci ni go pro ne zna sta ide u go pro i u stvari ove karice ne rade u go pro 5? Jbg reklamiraj kameru jer je ocigledno pokvarena ili radi predobro ;)

 

Nek si ti meni objasnio ;)

uhs ti je specifikacija sučelja - kao usb 2.0 ili 3.0 i brzina kroz njega je uvijek fiksna. ono što je različito je brzina kojom kontroler nand čip(ova) može čitatati ili pisati podatke u sam flash.

 

pa dakle, sve su kartice uhs I, a mogu biti bez U ili V rejtinga ili ga mogu imati kao U1 ili U3, V30 itd. Ono što je bitno kod snimanja 4k videa je da je kartica minimalno V30 i još je dobro provjeriti prije kupnje da li radi dobro baš s tvojim konkretnim uređajem

Ja rekoh
10 godina
neaktivan
offline
Re: iPhone 8 i u verziji s 512 GB interne memorije
Umbel kaže...
Mozda zato jer si dosao na temu komentirati kako je 512GB puno?
Nije li glupo bilo kakvu prosirenu ponudu smatrai losom?
Sutra da uvedu žuti iphone, bit ces prvi kojem ce to "smetati".

 Prvo ja kao autor pokrenute teme mislim da 512gb nije ništa loše. Svako kupuje onoliko koliko mu odgovara. 

 

Ne držim sve na sd kartici, na internoj memoriji volim imati kartu za navigaciju koja ja dosta zauzimat ako uzmete recimo cijelu europu. Pogotovo ako uzmete opciju da spremite više detalja o svemu, poput Google maps u offiline modu. Osim karti, na internoj držim aplikacije jer je bitno da se one pokrenu i ako nema sd kartice.

 

Želio bi naglasiti da je Microsd najbolji za bitnije stvari kao dokumentim, slike i videozapise. Nijedna kartica mi do sada nije riknula. Prije imao A-datu a sada imam Kingston koji savršeno radi. Imam 64gb microsd karticu inače sam htio 128kupiti ali je bio duplo skuplji, jednostavno sam došao do zaključka da mi je bolje uzet ovu 64gb a kasnije budem kupio bolju ako se pokaže potreba. 

 

 

Kod iphonea me najviše smeta što su cijene iphonea svakim večim kapacitetom neopravdano i NENORMALNO skupo. I žaosno mi je vidjeti kako kupujete te iphoneove sa večim kapacitetom, nepotrebno bacajuči novac i sa time Appleu dajete do znanja da  vas neka vesla i dalje. 

Volim android jer imam mogučnost birati, ako mi asus nije pri volji onda budem uzeo Huawei ili neki drugi. Kada postoji konkurencija onda se u mogučnosti kupiti normalni mob po nižoj cijeni. 

Nema ništa loše u proširenoj ponudi.   

 

 

 

10 godina
neaktivan
offline
Re: iPhone 8 i u verziji s 512 GB interne memorije

Kada rikne smartphone, recimo interna memorija, Nitko od vas nema sumnju na memoriju nego na elektroniku smartphonea. A kada rikne microsd onda vi kažete da microsd ne valja. Da je bolja interna memorija. 

A unutra je ustvari ista tehnologija, pod uvjetom da ste odabrali microsd dobre kvalitete. 

 

Vi odnesete na servis smartphone jer ga ne možete upaliti, jednostavno ne može učitati OS a razlog može biti riknuta memorija. Serviser nebude direktno okrivio memoriju nego bude samo zamjenio matičnu ploču i flashao sa novim OS-om. 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.8.2017 20:28 (Markić7).
8 godina
offline
Re: iPhone 8 i u verziji s 512 GB interne memorije
Markić7: dobro kažeš da nema ništa loše u proširenoj ponudi međutim, apsolutno nisi u pravu u vezi cijene dodatnog kapaciteta memorije u iphoneu - memorija koju dobiješ je toliko brza da na slobodnom tržištu uopće ne možeš kupiti Microsd karticu tih performansi, ključna riječ su performanse, a kamoli po toj cijeni. Kod drugih proizvođača su možda malo manje cijene općenito pa tako i kod povećanog kapaciteta memorije, ali još se nije pojavio proizvođač koji ima te performanse. Štoviše, Samsung i huawei reklamiraju jednu vrstu/brzinu memorije, a ovisno o tržištu dobiješ nešto osamnaesto tako da se Appleu nema šta reci. Dobiješ ono sto je oglašeno i ako ti pase kupi ako ne ima milion drugih telefona pa biraj....
Ja rekoh
8 godina
offline
Re: iPhone 8 i u verziji s 512 GB interne memorije
Kaj se tiče servisa telefona htio si reci da nemaš povjerenja u kvalitetu pa je dobro imati SD? Mislim da ti je to krivi izbor, pouzdanost sd kartica je poptupna nepoznanica a obzirom da se tamo ugrađuju ostaci ostataka nand čipova - to je zadnji izbor za back-up. Imaš toliko online Cloud servisa plus bekap na računalo pa s njega na neki drugi medij/server u lokalnoj mreži ili fizičkom mediju... Microsd je back-up rješenje koje apsolutno nitko ali bas nitko u svijetu koji ima pojma o bilo čemu ne smatra bilo kakvom alternativom ozbiljnim back-up rješenjima. Sd je jeftilen proširenje kapaciteta nečega sto se odmah ali doslovno odmah kopira na nešto pouzdanije, misliti bilo sto drugo ili se čak oslanjati na sd kao osnovno rješenje za spremanje podataka je naprosto suludo, bez uvrede ali nema rijeci kojima bih ti mogao zornije oslikati o čemu se radi...
Ja rekoh
10 godina
neaktivan
offline
Re: iPhone 8 i u verziji s 512 GB interne memorije
Feudalac kaže...
Kaj se tiče servisa telefona htio si reci da nemaš povjerenja u kvalitetu pa je dobro imati SD? Mislim da ti je to krivi izbor, pouzdanost sd kartica je poptupna nepoznanica a obzirom da se tamo ugrađuju ostaci ostataka nand čipova -

 Ne, htio sam reći da ljudi toliko pljuju po microsd a ništa ne govorimo o internoj memoriji a riječ je samo o istoj tehnologiji koja je samo zelemjena na matičnu ploču. 

 

 

 

8 godina
offline
Re: iPhone 8 i u verziji s 512 GB interne memorije

Dobro kolega Feudalac kaže, SD kartice su prepakirani nand otpad s kojim ne znaš kaj uopće dobivaš pri kupnji.

Kao prvo, probaj kupiti dvije iste kartice i testiraj im brzine zapisivanja i čitanja i već i te dvije imaju ogromna odstupanja.

A uz to, kad sam razmislim koliko sam samo krepanih kartica vidio, u usporedbi s brojem krepanih "internih memorija" u mobitelima (ravno 0), tak da je SD fakat najgore rješenje.

Još k tome ogromne cijene u zadnje vrijeme.

Da ne rastu i cijene SSD diskova istovremeno, već bi ih SD kartice prestigle.

Bizarno... 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.8.2017 10:32 (fer-de-lance).
10 godina
neaktivan
offline
Re: iPhone 8 i u verziji s 512 GB interne memorije

I dalje nebi odbacio microsd

 

Zar nebi trebali usporediti  proizvođače i provjeriti koje su najkvalitetnije? 

 

Recimo bio je tu članak testiranja raznih proizvođača ssd-ova i samsung je ispao najizdržliviji jer je mogao podnjeti više pisanja i čitanja od drugih i to puno više nego što je deklarirano. 

 

Zar nebi smo mogli nači ili uraditi takav test sa microsd, da se jasno vidi tko ima najkvalietnije i dugoročnije rješenje ?? To vaše pluvanje po microsd je kao da ste zabili glave u pijesak.

Jeste li čuli da postoje razne spolno prenosive bolesti kao hiv, gonoreja, hepatis i hrpa drugih, jeste li se odrekli zato seksa ???  Niste, samo ste našli partnericu sa kojom ste sigurni :D 

 

Ja se microsd-a nebudem odrekel i želim ga i na budučim modelima. 

 

 

 

8 godina
offline
Re: iPhone 8 i u verziji s 512 GB interne memorije
Pa nitko ne kaže da ne smiješ i ne trebaš imati sd karticu. Postoje legitimni razlozi za posjedovanje sd kartica ali sigurnost podataka i snimanje 4K videa nisu među njima ako u obzir uzmeš i cijenu u odnosu na ugrađeni flash pa čak ni u odnosu na najskupljeg među njima - iPhone. To kaj se prodaje pod sd memoriju nije ni do koljena ugrađenom nandu. Za mene kartica bi najbolje odgovarala za prenošenje sadržaja za konzumaciju glazba filmovi knjige, razni formulari koji ti mogu negdje zatrebati a kopija je na sigurnom. Sve skupa komplicirano, nepouzdano i ako stvarno nisi u ograničenom budžetu nevrijedno vlastitog vremena. Imao sam ta veselja nekad na nokijama, žena na android soniju i htc-u. Ako imaš volje i vremena istraživati kaj može na kaj pa sve to posložiš i onda kad prvi put izvadiš karticu van postavke se vrate na default a to saznaš mjesec dana kasnije kad ti je telefon odjednom pun i spor kao puž... nema te uštede koja bi me natjerala da vise ikad imam g...o od sd kartice u telefonu. Možda kada bi mogla raditi kao ekstenzija osnovnog volumena, ali android je i tu čudan - kartica i tehnički bilo kakav USB uređaj mogu postati zamjena za ugrađenu memoriju sa svim rizicima koji idu uz to poput činjenice da kartica tada nije vise čitljiva ni u čemu drugom, nije ju čak moguće staviti u PC i brzo bekapirati uobičajenim alatima.
Ja rekoh
13 godina
offline
Re: iPhone 8 i u verziji s 512 GB interne memorije
Feudalac kaže...
Torent kaže...

 Hm tabela puna UHS 1 kartica.... Znaci ni go pro ne zna sta ide u go pro i u stvari ove karice ne rade u go pro 5? Jbg reklamiraj kameru jer je ocigledno pokvarena ili radi predobro ;)

 

Nek si ti meni objasnio ;)

uhs ti je specifikacija sučelja - kao usb 2.0 ili 3.0 i brzina kroz njega je uvijek fiksna. ono što je različito je brzina kojom kontroler nand čip(ova) može čitatati ili pisati podatke u sam flash.

 

pa dakle, sve su kartice uhs I, a mogu biti bez U ili V rejtinga ili ga mogu imati kao U1 ili U3, V30 itd. Ono što je bitno kod snimanja 4k videa je da je kartica minimalno V30 i još je dobro provjeriti prije kupnje da li radi dobro baš s tvojim konkretnim uređajem

 uzalud ti trud ... 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice