Jesenski Creators Update dostupan za Windowse 10

poruka: 171
|
čitano: 20.603
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Jesenski Creators Update dostupan za Windowse 10".
6 godina
protjeran
offline
Jesenski Creators Update dostupan za Windowse 10

Ljudi su se na jednoj temi obrušili na novi Chrome koji ima neku verziju pseudoantivirusa i svi se uzjogunili kako to treba biti opcionalno, to je bloatware unzovajter...

 

Ali, čim se spomene smeće koje će instalirati Microsoft ekipa svi se junaci podigoše, nakloniše se svetomu Win 10 jer "to tako treba", to je logično, a oni znaju zašto.

 

Blokirao sam bilo kakav update i upgrade 9.listopada kad sam instalirao deseticu i ta njihova sranja kod mene neće da mognu..

Osim toga, pobrisao sam smeće koje mi ne treba i pošto win update ne radi nema ni povratka smeća.

Win 10 radi k`o curica.

 

Da, JA lično i osobno !
 
2 1 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Jesenski Creators Update dostupan za Windowse

Danas sat ipo na ssdu radio je update znaci samo instaliranje....  Odmah gledam jeli nestao paint i nije jos je tu.

13 godina
protjeran
offline
Re: Jesenski Creators Update dostupan za Windowse
Anđeo bez falinge kaže...

Ljudi su se na jednoj temi obrušili na novi Chrome koji ima neku verziju pseudoantivirusa i svi se uzjogunili kako to treba biti opcionalno, to je bloatware unzovajter...

 

Ali, čim se spomene smeće koje će instalirati Microsoft ekipa svi se junaci podigoše, nakloniše se svetomu Win 10 jer "to tako treba", to je logično, a oni znaju zašto.

 

Blokirao sam bilo kakav update i upgrade 9.listopada kad sam instalirao deseticu i ta njihova sranja kod mene neće da mognu..

Osim toga, pobrisao sam smeće koje mi ne treba i pošto win update ne radi nema ni povratka smeća.

Win 10 radi k`o curica.

 

 Uzmeš NTLite ili neki slican program i napravis svoju Lite verziju windowsa 10, maknes sav bloat koji ti ne treba :)

http://www.soundstream.com/
6 godina
protjeran
offline
Re: Jesenski Creators Update dostupan za Windowse
soundstream kaže...

 Uzmeš NTLite ili neki slican program i napravis svoju Lite verziju windowsa 10, maknes sav bloat koji ti ne treba :)

Ovaj put sam radio bez NLite jer sam prvi put instalirao Win 10 samo da vidim što se može.

Ma, može ga se ispolirati kako hoćeš kao i sedmicu i onda radi perfektno.

Bitno mi je da sam uspio blokirati bilo kakav update i upgrade jer sam čitao svakakve postove kao; "ne može se blokirati update", "ako blokiraš update win 10 neće raditi kako treba" i ostale bedastoće.

Neće mi "oni" određivati kad će mi bilo što instalirati.

 

 

 

XOXO 

 

 

 

 

Da, JA lično i osobno !
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.10.2017 9:42 (Anđeo bez falinge).
15 godina
offline
Re: Jesenski Creators Update dostupan za Windowse
Anđeo bez falinge kaže...
..

Neće mi "oni" određivati kad će mi bilo što instalirati.

 

..

 -budi jak!

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
6 godina
protjeran
offline
Re: Jesenski Creators Update dostupan za Windowse
ihush kaže...

 -budi jak!

 xanax mi je divan dan, divan dan, divan dan.......

Da, JA lično i osobno !
14 godina
offline
Re: Jesenski Creators Update dostupan za Windowse
Wolfsbrother kaže...
Za sve dezurne hejtere windowsa koji unatoc silnim "nedostacim" i dalje koriste WinOS,prebacite se na neku drugu platformu pa cete za koji mjesec da dopuzate nazad na Windows. Naravno da ima nedostataka,al' koja ih platforma nema? Po meni je i dalje najbolji OS,posebno za poslovne korsnike.

 Već jesam, na macOS, i ne mislim se vraćati, 0 problema, kako sam ga postavio tako i radi, i to na ThinkPad laptopu se vrti, windowse 8.1 koristim samo na gaming pc-u za igranje.

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-Nokia 6120-Nokia 5310-N5-iP4S-iP5S
16 godina
offline
Re: Jesenski Creators Update dostupan za Windowse
Zechina kaže...

Uskoro će biti godina dana kako mi je Linux glavni OS u životu i ne pada mi na pamet više se vraćati na ovaj smiješni monstrum od desetke. 

 

Opusti se covjece, nije ti Linux zena...

16 godina
offline
Jesenski Creators Update dostupan za Windowse 10

Baš uvijek s novim updateom mora bit nekakav bug, problem itd... Stvarno nevjerojatno...

 

Imam double login problem. Znači upalim komp, upišem password i ne dogodi se ništa, odnosno izgleda da se računalo ulogira, ali da bih vidio desktop koji se učitava (čujem po zvuku notifikacije SSDa) moram još jednom upisati password.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Jesenski Creators Update dostupan za Windowse 10

Napravio jučer update i sve ok. Sve fercera kao i prije update-a.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Jesenski Creators Update dostupan za Windowse
knight kaže...
Zechina kaže...

Uskoro će biti godina dana kako mi je Linux glavni OS u životu i ne pada mi na pamet više se vraćati na ovaj smiješni monstrum od desetke. 

 

Opusti se covjece, nije ti Linux zena...

 Govorim o OSu (Win,OSX, Linux...), ne o Linuxu.
Ako već potežeš tu analogiju, zamisli da voljenu ženu moraš svake dvije godine mijenjati, nadograđivati, da odbija raditi ili zaspe svako malo, neopravdano je zahtjevna po pitanju kupovanja opreme da bi uopće radila esencijalne poslove, svako malo izmišlja nove mušice i potrebitosti... i još se nakon par mjeseci stravično uspori ako joj nisi updejtao novu frizuru ili nakit (ili upravo zbog toga).
Takvu ženu možeš samo bezuvjetno voljeti - ili potražiti primjereniju.

8 godina
neaktivan
offline
Jesenski Creators Update dostupan za Windowse 10

Kad smo već kod žena, moja ima u firmi svaki dan problem već treći dan u nizu. Svaki dan novo računalo se samo-apdejta bez obavijesti, i nakon toga službeni programi ne rade. Panika. Informatičari popisdili. Imaju real-time demands od korisnika (od toga žive), a ova Win10 idiotarija im direktno ruši posao.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Jesenski Creators Update dostupan za Windowse
Postavi im Linux. :D
 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Jesenski Creators Update dostupan za Windowse
lllnuclearlll kaže...

Baš uvijek s novim updateom mora bit nekakav bug, problem itd... Stvarno nevjerojatno...

 

Imam double login problem. Znači upalim komp, upišem password i ne dogodi se ništa, odnosno izgleda da se računalo ulogira, ali da bih vidio desktop koji se učitava (čujem po zvuku notifikacije SSDa) moram još jednom upisati password.

Nisi jedini. Rješenje je ovdje:

 

https://www.reddit.com/r/Windows10/comments/768at5/windows_10_fall_creator_update_double_login/

 

BlackMoon Nema više OneDrive-a. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.10.2017 14:03 (Marko :D).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Jesenski Creators Update dostupan za Windowse
knight kaže...
Postavi im Linux. :D

 Bar bi znali što im radi i što će im sutra raditi. Inače, ozbiljno to sad razmatraju (riječ je o međunarodnoj firmi, tko zna što se stvarno kuha).
Realno, mislim da nema šanse.
Koliko sam shvatio, opet je standardni problem: morali bi iznova pisati maske (sučelja) za web software, a i ovako to škripavo radi.
Dođe jedan "mag" informatičar sa MS diplomama, pozaposli svojih desetak VB/C# net win-only "stručnjaka" i firma je paralizirana sa alternativom.

Nema elementarnog predznanja za implementaciju bilo čega out-of-the-box. I onda se ide linijom manjeg otpora... klasika.

6 godina
protjeran
offline
Re: Jesenski Creators Update dostupan za Windowse
ihush kaže...
Anđeo bez falinge kaže...
..

Neće mi "oni" određivati kad će mi bilo što instalirati.

 

..

 -budi jak!

 Svaka čast vama koji imate volje trpit update od nekoliko sati dvaput godišnje uzevši u obzir činjenicu da većinu ovog foruma čine gameri kojima igre rade potpuno isto i na prvom i na zadnjem buildu Windowsa 10.

13 godina
offline
Jesenski Creators Update dostupan za Windowse 10

apdejto se jucer, bome je potrajalo par sati... 

nemam nis negativno za rec, vec duze vremena me 10-tka sluzi jako dobro i stabilno tak da s moje strane sve 5 

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Jesenski Creators Update dostupan za Windowse
soundstream kaže...
Anđeo bez falinge kaže...

Ljudi su se na jednoj temi obrušili na novi Chrome koji ima neku verziju pseudoantivirusa i svi se uzjogunili kako to treba biti opcionalno, to je bloatware unzovajter...

 

Ali, čim se spomene smeće koje će instalirati Microsoft ekipa svi se junaci podigoše, nakloniše se svetomu Win 10 jer "to tako treba", to je logično, a oni znaju zašto.

 

Blokirao sam bilo kakav update i upgrade 9.listopada kad sam instalirao deseticu i ta njihova sranja kod mene neće da mognu..

Osim toga, pobrisao sam smeće koje mi ne treba i pošto win update ne radi nema ni povratka smeća.

Win 10 radi k`o curica.

 

 Uzmeš NTLite ili neki slican program i napravis svoju Lite verziju windowsa 10, maknes sav bloat koji ti ne treba :)

 To radim još od 98Lite... i više mi je pun kufer toga. Za usporedbu: maknuo sam neki Thunderbird ili Evolution sa Minta, mislim da je to bilo to.

13 godina
protjeran
offline
Jesenski Creators Update dostupan za Windowse 10

Koji DE koristis na mintu?

http://www.soundstream.com/
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Jesenski Creators Update dostupan za Windowse
Zechina kaže...

Kad smo već kod žena, moja ima u firmi svaki dan problem već treći dan u nizu. Svaki dan novo računalo se samo-apdejta bez obavijesti, i nakon toga službeni programi ne rade. Panika. Informatičari popisdili. Imaju real-time demands od korisnika (od toga žive), a ova Win10 idiotarija im direktno ruši posao.

 vrhunski informatičari/firma ili loša lovačka !

11 godina
offline
Re: Jesenski Creators Update dostupan za Windowse
Wolfsbrother kaže...
Za sve dezurne hejtere windowsa koji unatoc silnim "nedostacim" i dalje koriste WinOS,prebacite se na neku drugu platformu pa cete za koji mjesec da dopuzate nazad na Windows. Naravno da ima nedostataka,al' koja ih platforma nema? Po meni je i dalje najbolji OS,posebno za poslovne korsnike.

 

Jesam, prešao sam na MacOS i nebi više natrag. A radi posla mi Windowsi najmanje odgovaraju.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Jesenski Creators Update dostupan za Windowse
CrniPero kaže...
Zechina kaže...

Kad smo već kod žena, moja ima u firmi svaki dan problem već treći dan u nizu. Svaki dan novo računalo se samo-apdejta bez obavijesti, i nakon toga službeni programi ne rade. Panika. Informatičari popisdili. Imaju real-time demands od korisnika (od toga žive), a ova Win10 idiotarija im direktno ruši posao.

 vrhunski informatičari/firma ili loša lovačka !

 Sereš bezz... najveći Microsoft uspjeh u zadnjih godinu dana globalno je da su uspjeli isforsati Win10 a da im nitko nije zapalio sjedište ili održao neke demonstracije, zbog "javne tajne" da je cca 10% računala bar jednom korisnika dočekalo autoupdejtano i - da bar nešto nije radilo. Napravili su milijune štete korisnicima globalno!

Osobno, većina ljudi koje znam su imali problema zbog toga poslovno, bar jednom im se desilo.

I što tu informatičar može, kad nekog korisnka dočeka računalo, koje izgleda da normalno radi ali neki programi više ne? Vratiti vrijeme unazad? Ovdje konkretno je riječ o 5 računala koliko znam, u roku od 3 dana.

Nije bilo nikakve obavijesti da će im se Windows updateati, informatika im je poslala mail da pripaze ili tako nešto, kako su to štefice i štefeki trebali protumačiti i što su uopće tu mogli napraviti?
Slažem se da je informatika morala imati neke informacije unaprijed, testno računalo ili tako nešto... ali su prebukirani gašenjem požara naokolo, ovo im je samo došlo kao sol na ranu.

Znam da nisu svi idioti tamo, jer je bar par tipova radilo čudesa drugdje, ali vjerojatno nisu oni ti koji odlučuju.
Btw bili su im ukinuli laptope "jer su bili stari i prespori", sad imaju nove PC kante sa desetkom i daily job im prilično šteka već mjesecima. Kažu da im je sve usporeno. Sad je sve u "oblaku"... sumnjam da su baš za sve informatičari krivi.  

14 godina
offline
Re: Jesenski Creators Update dostupan za Windowse

A eto.

 

Vrli novi svijet!

 

Smisao, svrha, razlog?!

 

Ha, nije jednostavan odgovor al' uvijek je u pitanju lova i monopol, dakle ništa novoga!

 

Osim toga, kako je moj djeda govorio, "sinko, doći će i njima kraj" al' jebaji ga, on već 20-tak god. pod zemljicom, a "oni" i dalje voze, tako da, mlin melje na opće veselje.

 

U svakom slučaju, potpuno razumijem gornju priču i slažem se s istom!

8 godina
neaktivan
offline
Re: Jesenski Creators Update dostupan za Windowse
soundstream kaže...

Koji DE koristis na mintu?

 Mate. Najstabilnije imho. Offtopic, nema veze.

9 godina
protjeran
offline
Re: Jesenski Creators Update dostupan za Windowse

Kako iskljuciti opciju desni klik i da vidim share tj, kako iskljuciti share da ga nema u desnom kliku? Hvala

15 godina
offline
Re: Jesenski Creators Update dostupan za Windowse

-desni klik je kontekst meni.. to nije nešto što se isključuje tj. pogrešno mjesto, share je mrežna stvar, ako isključiš file&print share..

-razlog-cilj? ako je to npr sigurnost/onemogućavanje.. to se radi permisionsima, userima koji imaju/nemaju pravo, GPO, npr promijenit pravo pristupa control panelu ili bilo koje izmjene, ali ako je user-admin tad može sve (npr igre traže..). Nema jednostavnog odgovora, dvije različite potrebe-želje..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Jesenski Creators Update dostupan za Windowse 10

Jel još nekome sporiji startup nakon ovog updatea?

 

Nekih 5-10 sekundi duže se loada windows nego inače.

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: Jesenski Creators Update dostupan za Windowse
Jack Sparrow kaže...

Jel još nekome sporiji startup nakon ovog updatea?

 

Nekih 5-10 sekundi duže se loada windows nego inače.

 Meni je isti, neprimjetno ako i je sporiji, valjda SSD to odradi.

...................................... funny facts
13 godina
offline
Re: Jesenski Creators Update dostupan za Windowse
Jack Sparrow kaže...

Jel još nekome sporiji startup nakon ovog updatea?

 

Nekih 5-10 sekundi duže se loada windows nego inače.

Meni je mrvicu sporiji, skoro pa ništa.

6 godina
protjeran
offline
Re: Jesenski Creators Update dostupan za Windowse
Marko :D kaže...
Jack Sparrow kaže...

Jel još nekome sporiji startup nakon ovog updatea?

 

Nekih 5-10 sekundi duže se loada windows nego inače.

Meni je mrvicu sporiji, skoro pa ništa.

 

Pogledaj(te) možda vam je u advanced boot options postavilo na samo jednu jezgru proca.

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice