Mađarska priprema porez na Internet

poruka: 72
|
čitano: 10.233
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Mađarska priprema porez na Internet".
13 godina
offline
Mađarska priprema porez na Internet
jel mogu to napraviti? internet nije njihovo vlasništvo. takvom logikom se lako mogu i ostale zemlje priključiti, a sumnjam da će EU to dopustiti
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Mađarska priprema porez na Internet
zuper kaže...
jel mogu to napraviti? internet nije njihovo vlasništvo. takvom logikom se lako mogu i ostale zemlje priključiti, a sumnjam da će EU to dopustiti

 

To ti je oporezivanje usluge - kraj priče!

Freak Show Inc.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Mađarska priprema porez na Internet
zuper kaže...
jel mogu to napraviti? internet nije njihovo vlasništvo. takvom logikom se lako mogu i ostale zemlje priključiti, a sumnjam da će EU to dopustiti

HA HA HA.

Pa je li auto tvoje vlasništvo pa imaš poreze i davanja na njega.

Da li je zemljište tvoje pa te sve jedno mogu izvlastiti ukoliko je potrebno.

Mogu gotovo bilo što ako požele.

14 godina
offline
Re: Mađarska priprema porez na Internet
osta_os kaže...

Ovaj porez na internet zapravo nije tako loša stvar, recimo da se uvede porez po prenesenom terabitu=10 kn (dakle ništa pretjerano)
Telekomi bi počeli ograničavati flat tarifu na recimo 200gb što bi značilo da se nebi mogao tolko značajno skidati piratluk..(i sad će se naći neka budala i TDat će mi post jer eto on skine preko 200gb sasvim legalnog prometa..) 

Lupetaš bezveze - što bi netko skidao od tog "piratluka" da dođe do 200Gb?!
Što je s ljudima koji gledaju video (recimo uzmu pretplatu na neki servis sportskih prijenosa, netflix, neke tutorijale...)? 1 sad HD streaminga - cca 3Gb
Što je s ljudima koji razmjenjuju velike količine autorskih radova? Prošli mjesec sam razmjenio s klijentima sigurno 30Gb podataka.
Što je s ljudima koji se igraju online? Ne znam koliko to troši jer se ne igram, ali sigurno se nakupi.
Što je s ljudima koji koriste cloud računalstvo? Tu data samo klizi... 

15 godina
offline
Re: Mađarska priprema porez na Internet
tnakir kaže...

Bit ce flat ali ces ga morat dodatno placat po gigabajtu :P

 

Koja banda, pa to je strasno!

-stvar je stara već par godina (neki USA operateri, ukidanje flata..). Zapravo ne postoji 'zakon' po kojem flat promet/paket mora biti ponuđen + podizanje brzina, jedina nada je EU komisija s mobitelima-roamingom.. (da se izmisli kao neka obaveza operatera) ako se pod tako nešto progura, ali novac ugl pobjeđuje, tj HUN model gdje država uzima porez, će se svidjeti svim državama... istovremeno, moguće da EU nakon nekih konzultacija (čisto birokratski..) to zabrani (sama ideja poreza na internet, ali s druge strane oporezuju npr google, s treće to nije ISP.. itd). Paradox, bili bi zahvalni birokraciji koju obično pljuckamo...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Mađarska priprema porez na Internet

Drzava ce naplatiti operaterima a oni nama i rijeseno.

 

Vec vidjeno. Bon tele2 50 kn kosta 55 kuna.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Mađarska priprema porez na Internet

Čovjek može biti izrazito nadaren za kreativnost, ali i za krađu, ovo je čista krađa........

Moj PC  
3 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Mađarska priprema porez na Internet
bnaci kaže...

Drzava ce naplatiti operaterima a oni nama i rijeseno.

 

Vec vidjeno. Bon tele2 50 kn kosta 55 kuna.

ne samo tele2, već svi ostali.

12 godina
offline
Mađarska priprema porez na Internet

Aha TO je Cloud znaći... prvo sve podatke van iz kuće/firme pa onda dolazi vlada s toplom kitom i meće ti ga skupa s jajcima...

 
4 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Mađarska priprema porez na Internet

a Isuse dragi. porez na slova slijedi.

pa na zrak.

sve dok im dajemo da nas gule - gulit ce nas.

 

nema tog novca koji banda ne moze potrositi...samo im ga dajmo.

 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Mađarska priprema porez na Internet

Dakle porez na nešto što apsolutno nema veze sa vladom i državom se oporezuje samo zato jer se puno koristi. Ma briljantno.

 

Dakle izgradio si infrastrukturu vlastitim novcem, vlastitim novcem je održavaš i poboljšavaš, a vlada ti uzima novac jer narod koristi tvoje na što već plačaš porez i gluposti. Čista i očita pljačka. 

Samomrzeći hrvat
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.10.2014 17:38 (Entry Point).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Mađarska priprema porez na Internet

Dok seljaci ne uzmu vile u ruke bit će tako. A to će se desit - nikad. Ljudi su pre pasivni i ako se radi malo po malo može ih se nagovorit na sve, pa i na porez na internet promet.

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Mađarska priprema porez na Internet

A sad zamislite koliko ce placati firme koje imaju na stotine i tisuce racunala.

Rvat katolik!
 
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Mađarska priprema porez na Internet

Porez na surfanje, porez na gledanje tv,  na čitanje novina...... Na odlazak na WC....

 

Pa jbte oni nisu normalni sa tim porezima. Ne možemo mi uplatiti poreza koliko oni mogu lapiti. :p

 
2 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Mađarska priprema porez na Internet

Problem i jest u tome što ljudi bez znanja i razumijevanja mnogo toga i odlučuju o tim stvarima. Nekome takvome se promet od 20 GB čini velikim, meni je to ponekad pola sata poslovnog prometa. Ovaj mjesec, a tek je 22. : Ukupni promet za 10 / 2014:    430,56 GB

 

Imam i nekih 120GB P2P (torrent) prometa. Ničeg ilegalnog. E, sad ti objasni tudumu bez škole da torrent != piratski sadržaj. To je teško objasniti i nazovi-ljudima-iz-struke...

Sve što napišem moj je osobni stav i ne odražava nužno stav Bug d.o.o.
Moj PC  
8 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Mađarska priprema porez na Internet
alien kaže...

Besplatni internet mora postati osnovno ljudsko pravo!!!

 

Ovakvu i ostalu stoku koji se sjete ovakvih ideja treba po kratkom postupku!

Apsolutno se slažem sa tobom.Primjer za to bi trebali biti estonija i druge skandinavske zemlje.

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
9 godina
protjeran
offline
Mađarska priprema porez na Internet

Koja je svrha postojanja države.

 
10 2 hvala 1
13 godina
offline
Re: Mađarska priprema porez na Internet
ngtx kaže...

Koja je svrha postojanja države.

Hoćeš definiciju koja se uči na pravu ili onu koja opisuje stvarno stanje? {#}

 

 

Ono što je stravično je zapravo koliko današnja demokracija naliči na srednjovjekovni feudalizam...imaš par krkana koji nameću poreze za sve i svašta, napravili su si sustav koji im to legalno omogućava i tako plaćaju svoje hahare koje zapošljavaju po rodbinskoj, prijateljskoj, podobnoj vezi i oni svi lijepo uživaju a mi ostali?....pa, kad ti je preživljavanje glavna briga svaki dan nemaš ti ni vremena ni energije za gledanje tko i koliko troši onoga što si ti uplatio u ime poreza :/

Battlelog: [G] pijana_carapa
15 godina
odjavljen
offline
Mađarska priprema porez na Internet

Ameri se trenutno bore protiv vrlo opasne inicijative da se brzine pristupa Internetu podijele u slojeve i da se throttlaju prema dolje ovisno o plaćanju. Još jezivija ideja.

Sve što napišem moj je osobni stav i ne odražava nužno stav Bug d.o.o.
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Mađarska priprema porez na Internet

Nije toliki problem što to Mađarska uvod već daju drugima istu ideju. Kakve nesposobne ljude imamo na vlasti jos ce nam nasi to uvesti. Sve je to zbog glupe demokracije , svima je sve dobro nitko se ne buni.

 
1 3 hvala 1
15 godina
odjavljen
offline
Mađarska priprema porez na Internet

Tu postoje dva velika problema po državu (prvi općenito, a drugi na temelju opservacije hrvatskog društva):

 

  1. Eventualna dobit od ovog poreza bi vrlo lako mogla biti potpuno anulirana utjecajem na poslovanje, ako čak ukupna bilanca ne ode u minus. Privatni korisnik može smanjiti prijenos podataka zamjenom pay per view streaminga primjerice kabelskom, smanjenjem broja serija koje prati i sl. Piraterija će se zamijenit razmjenom u lokalnoj zajednici na fizičkom mediju, kako se to prije radilo, a tu će možda i dio legalnog sadržaja biti zamijenjen takvim oblikom piraterije. To će i dalje predstavljati udar na džepove građana, pa će kroz smanjenje kupovne moći opet država izgubiti kroz druga davanja.
    Međutim, poslovni subjekti kojima je za poslovanje potrebna razmjena veće količine podataka će imati veće troškove poslovanja, manju dobit i biti će manje konkurentni, što znači i manje plaće, manji porez na dobit i gubitak radnih mjesta. Posebno drastično će se odraziti na strane kompanije kojima je potreba za internetom još izraženija, a mogućnost relokacije daleko jednostavnija. Oni će se jednostavno spakirati i otići, najsposobnijim ponuditi odlazak iz države (odlijev mozgova), a ostali će na burzu.

  2. Poskupljenje i ograničavanje interneta je vrlo nepopularna mjera koja bi današnje facebook generacije, iz ogorčenja i dokonosti zbog smanjenih mogućnosti kraćenja vremena, mogla napokon potaknuti da prestanu s facebook prosvjedima i iziđu na ulicu.
Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
 
10 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Mađarska priprema porez na Internet

Glupost pojedinaca i posljedično grupa na vlasti je često uvelike podcijenjena, tako da me ne čudi da idioti koji ni 4X strategiju nisu u stanju igrati, povlače takve poteze čije posljedice ne mogu sagledati. Pretpostavljam da su profesionalni političari svugdje ista vrsta ljudi, a što su gori to je manja šansa da imaju savjetnike s mozgom koje slušaju.

Sve što napišem moj je osobni stav i ne odražava nužno stav Bug d.o.o.
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.10.2014 19:51 (Tonči).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Mađarska priprema porez na Internet
MrBlc kaže...

Tu postoje dva velika problema po državu (prvi općenito, a drugi na temelju opservacije hrvatskog društva):

 

  1. Eventualna dobit od ovog poreza bi vrlo lako mogla biti potpuno anulirana utjecajem na poslovanje, ako čak ukupna bilanca ne ode u minus. Privatni korisnik može smanjiti prijenos podataka zamjenom pay per view streaminga primjerice kabelskom, smanjenjem broja serija koje prati i sl. Piraterija će se zamijenit razmjenom u lokalnoj zajednici na fizičkom mediju, kako se to prije radilo, a tu će možda i dio legalnog sadržaja biti zamijenjen takvim oblikom piraterije. To će i dalje predstavljati udar na džepove građana, pa će kroz smanjenje kupovne moći opet država izgubiti kroz druga davanja.
    Međutim, poslovni subjekti kojima je za poslovanje potrebna razmjena veće količine podataka će imati veće troškove poslovanja, manju dobit i biti će manje konkurentni, što znači i manje plaće, manji porez na dobit i gubitak radnih mjesta. Posebno drastično će se odraziti na strane kompanije kojima je potreba za internetom još izraženija, a mogućnost relokacije daleko jednostavnija. Oni će se jednostavno spakirati i otići, najsposobnijim ponuditi odlazak iz države (odlijev mozgova), a ostali će na burzu.

  2. Poskupljenje i ograničavanje interneta je vrlo nepopularna mjera koja bi današnje facebook generacije, iz ogorčenja i dokonosti zbog smanjenih mogućnosti kraćenja vremena, mogla napokon potaknuti da prestanu s facebook prosvjedima i iziđu na ulicu.

Svima nama je to jasno ali ja ne vidim nikoga na ulicama , koliko su nam poreza uveli dosad ljudi su odavno trebali pobunit. Cak i nekakav prosvjed nema svrhe treba ubit, zapalit , mučit drugim rijecima neka vrsta revolucije kao 1917 u rusji. Koliko  su nam poreza dosad uveli a svima je i dalje dobro i nitko se ne buni. Zamisli kad se uvede porez na nekretnine. Uzmi primjer ako je netko nasljedio neku malu kamenu kucicu na moru koja zbog atraktivne lokacije može bit procjenjena na 500k eura ili milijun eura pa onda izracunajte koliki je to godisnji porez na taj iznost. Ljudi su cijele živote radili da bi stekli neku nekretninu godinama su štedjeli da bi imali nesto malo novaca u banci i uveli su porez na to.

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.10.2014 19:57 (zeroname).
13 godina
neaktivan
offline
Mađarska priprema porez na Internet

Dakle, ako sam dobro shvatio, to ide ovako.

 

Ja sam kupio WF: The New Order na Steamu za 50€. To je moje.

Da bih ga skinuo(sa ovakvim porezom) moram dati 20€ za porez jer je igra 40GB.

I to je za svako skidanje.

 

Kupit ću i GTA V koji je 50GB. To znači da svaki put kad obrišem igru/Steam moram dati 25€ da bih uzeo nešto što je moje?


Pa koji ku.rac? Jel taj hebeni Viktor toliki idiot?

Što je najgore, naši širokoumnici će pomisliti da je to dobro i nabiti nam isti porez!

 

Sarcasm-ability to insult idiots without them realising it ;)
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Mađarska priprema porez na Internet

Ovo kada naši uvedu za 1GB 3,75kn poreza surfat ćemo na kapaljku.......

Na silu hoće riješiti problem torrenta...... A sa time će zaj... i ljude koji legalo plaćaju za nešto.

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.10.2014 20:54 (Oldy).
 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Mađarska priprema porez na Internet
ngtx kaže...

Koja je svrha postojanja države.

 -porez(?).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
odjavljen
offline
Re: Mađarska priprema porez na Internet
zeroname kaže...

Svima nama je to jasno ali ja ne vidim nikoga na ulicama , koliko su nam poreza uveli dosad ljudi su odavno trebali pobunit. Cak i nekakav prosvjed nema svrhe treba ubit, zapalit , mučit drugim rijecima neka vrsta revolucije kao 1917 u rusji. Koliko  su nam poreza dosad uveli a svima je i dalje dobro i nitko se ne buni. Zamisli kad se uvede porez na nekretnine.

Promašio si poantu. Ljudi su naviknuli na komod toliko da puštaju da ih se dere sve dok im ne diraš komod koji im omogućuje isključivanje iz realnosti. Ovaj porez bi uzrokovao instant bolni povratak u stvarnost bez komfora.

 

zeroname kaže...

Uzmi primjer ako je netko nasljedio neku malu kamenu kucicu na moru koja zbog atraktivne lokacije može bit procjenjena na 500k eura ili milijun eura pa onda izracunajte koliki je to godisnji porez na taj iznost. Ljudi su cijele živote radili da bi stekli neku nekretninu godinama su štedjeli da bi imali nesto malo novaca u banci i uveli su porez na to.

Realno gledajući, socijalno pošteno uveden porez ne bi predstavljao problem:

- imaš kuću/stan u kojem živiš? Plaćati ćeš koliko i sad plaćaš, samo se neće zvati komunalna naknada već porez. Ako si u nekom luksuznom kvartu ćeš plaćati malo više, a sirotinja će plaćati malo manje.

- imaš kuću na selu koja nije primjerena za ekonomsku eksploataciju? Kuća ima malu vrijednost, pa je i mali porez. Boraviš u kući par dana godišnje kad obrađuješ zemlju? Još manji porez, gotovo zanemariv.

- imaš kuću/stan primjeren za ekonomsku eksploataciju, ali držiš ga praznim? Oprosti, ali to je luksuz, plati.
- imaš kuću/stan koji ekonomski eksploatiraš? Porez bi trebao biti jednak onom kao da živiš u tom stanu ako plaćaš porez na dobit od iznajmljivanja ili porez na dobit od iznajmljivanja treba ukinit i naplaćivat kroz porez na nekretnine.

 

Naravno, ono što se predlagalo, nije baš ovako idealno, ali nije baš ni toliko drastično na našu štetu koliko nas to neke interesne skupine pokušavaju uvjeriti (poput banaka i raznih špekulanata koji sjedenjem na praznoj nekretnini zarađuju).

 

Međutim, sad dolazimo do onog glavnog problema naše države: kad bi nekim čudom i uspjeli donijeti idealan, socijalno osjetljiv zakon, koji bi štitio ugrožene građane, koji bi zaštitio selo i pravio razliku između gornjih kategorija, na kraju bi za dokazati da kuća nije primjerena za život morao nekom tutnit plavu kuvertu!

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Mađarska priprema porez na Internet
MrBlc kaže...
zeroname kaže...

Svima nama je to jasno ali ja ne vidim nikoga na ulicama , koliko su nam poreza uveli dosad ljudi su odavno trebali pobunit. Cak i nekakav prosvjed nema svrhe treba ubit, zapalit , mučit drugim rijecima neka vrsta revolucije kao 1917 u rusji. Koliko  su nam poreza dosad uveli a svima je i dalje dobro i nitko se ne buni. Zamisli kad se uvede porez na nekretnine.

Promašio si poantu. Ljudi su naviknuli na komod toliko da puštaju da ih se dere sve dok im ne diraš komod koji im omogućuje isključivanje iz realnosti. Ovaj porez bi uzrokovao instant bolni povratak u stvarnost bez komfora.

 

 

zeroname kaže...

Uzmi primjer ako je netko nasljedio neku malu kamenu kucicu na moru koja zbog atraktivne lokacije može bit procjenjena na 500k eura ili milijun eura pa onda izracunajte koliki je to godisnji porez na taj iznost. Ljudi su cijele živote radili da bi stekli neku nekretninu godinama su štedjeli da bi imali nesto malo novaca u banci i uveli su porez na to.

Realno gledajući, socijalno pošteno uveden porez ne bi predstavljao problem:

- imaš kuću/stan u kojem živiš? Plaćati ćeš koliko i sad plaćaš, samo se neće zvati komunalna naknada već porez. Ako si u nekom luksuznom kvartu ćeš plaćati malo više, a sirotinja će plaćati malo manje.

- imaš kuću na selu koja nije primjerena za ekonomsku eksploataciju? Kuća ima malu vrijednost, pa je i mali porez. Boraviš u kući par dana godišnje kad obrađuješ zemlju? Još manji porez, gotovo zanemariv.

- imaš kuću/stan primjeren za ekonomsku eksploataciju, ali držiš ga praznim? Oprosti, ali to je luksuz, plati.
- imaš kuću/stan koji ekonomski eksploatiraš? Porez bi trebao biti jednak onom kao da živiš u tom stanu ako plaćaš porez na dobit od iznajmljivanja ili porez na dobit od iznajmljivanja treba ukinit i naplaćivat kroz porez na nekretnine.

 

Naravno, ono što se predlagalo, nije baš ovako idealno, ali nije baš ni toliko drastično na našu štetu koliko nas to neke interesne skupine pokušavaju uvjeriti (poput banaka i raznih špekulanata koji sjedenjem na praznoj nekretnini zarađuju).

 

Međutim, sad dolazimo do onog glavnog problema naše države: kad bi nekim čudom i uspjeli donijeti idealan, socijalno osjetljiv zakon, koji bi štitio ugrožene građane, koji bi zaštitio selo i pravio razliku između gornjih kategorija, na kraju bi za dokazati da kuća nije primjerena za život morao nekom tutnit plavu kuvertu!

 

Da ali pazi ljudi srednje klase su radili cijeli život da negdje mogu otic preko ljeta na more napravili neku malu vikendicu ili imaju kucu na krku visu itd. Kuce na takvim mjestima se procjenjuju minimalno na 500k eura od strane porezne uprave. To sto se ta ista kuca moze prodati za 100k eura to njih naravno ne zanima. Nemoras puno racunati da zakljucis da bi godisnji porez za takvu jednu nekretninu bio 10k eura. Nitko od građana ne razumije da hrvatska skoro pa ima najveci porez na svijetu odmah poslije mađarske. Ja sam privremeno u bih i svarno bih je u losem stanju ali u usporedbi sa hrvatskom u dalekom boljem stanju. Place su nesto nize ali su cijene i 30% nize od hrane i odjece. Vlada ne razumije ljudi masovno kupuju od hrane odjece i otalih stvari u EU ili bih jer jednostavno u hrvatskoj je cista pljacka.

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.10.2014 22:21 (zeroname).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Mađarska priprema porez na Internet
Granzon kaže...
ngtx kaže...

Koja je svrha postojanja države.

 

Hoćeš definiciju koja se uči na pravu ili onu koja opisuje stvarno stanje? {#}

 

 

Ono što je stravično je zapravo koliko današnja demokracija naliči na srednjovjekovni feudalizam...imaš par krkana koji nameću poreze za sve i svašta, napravili su si sustav koji im to legalno omogućava i tako plaćaju svoje hahare koje zapošljavaju po rodbinskoj, prijateljskoj, podobnoj vezi i oni svi lijepo uživaju a mi ostali?....pa, kad ti je preživljavanje glavna briga svaki dan nemaš ti ni vremena ni energije za gledanje tko i koliko troši onoga što si ti uplatio u ime poreza :/

 

Danas je  još i gore nego u feudalizmu.

Feudalac je kmetovima osigurao stan, hranu i posao.

Danas ako ostaneš bez posla začas si na ulici. Nemaš se kome obratiti, ako nemožeš platiti sve namete možeš samo umrijeti od gladi.

U vrijeme fudalizna porez je bio 10%, danas je 2,5 puta veći i to je samo PDV(čitaj: pola dajem vladi) a gdje su svi ostali porezi, neću ni razmišljati što nas čeka u godinama koje dolaze.

{#}

Nikada ali baš nikada porez za građane nebi smio biti veći od 10%, sve iznad toga je čista pljačka. (Iznimka bi bio porez na luksuz ali to bi ionako vrijedilo za super bogate koji si to mogu priuštiti)

Ali mene stvarno fascinira kako je svima još dobro i nitko se ne buni. {#}

Ima jedno riješenje.
Kako pametan hrvat zove glupog hrvata?
Telefonom iz inozemstva. {#}

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.10.2014 23:08 (ivex).
15 godina
neaktivan
offline
Mađarska priprema porez na Internet

Nek i naši uvedu, neki su već u ZG tak da ne bi bio problem organizirat prosvjed pa da ih se konačno riješimo.

--------------------------------------------------------------------------------------------
 
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice