Oprez – roaming u EU postaje besplatan, međunarodn

poruka: 77
|
čitano: 25.699
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Oprez – roaming u EU postaje besplatan, međunarodn".
16 godina
offline
Re: Oprez – roaming u EU postaje besplatan, međuna
kbenzema kaže...
NEW_MAN kaže...

Znaci ako imas tarifu sa roaming services!!! To je ono kaj sam napisal. Moja zena ima 100 minuta roaminga u ugovoru i sad moze trosit tih 100 minuta u Slo za pozive u Italiju. Svi ostali placaju

"

Cijene međunarodnih poziva iz matične zemlje prema drugim zemljama, uključujući EU/EEA, nisu regulirane i naplaćuju se sukladno poslovnoj odluci operatora te iste moraju biti navedene u cjeniku operatora kojeg koristite.
 "

 

Znači iz matične, iliti mi iz Hrvatske kad zovemo Njemačku plaćamo to kao međunarodni poziv. Ako odem u Sloveniju, više nisam u matičnoj zemlji, nalazim se u roamingu i mogu nazvat bilo koju državu iz EU i cijena će mi biti ista kao da sam u Hrvatskoj i zovem sa Tele2 na Tomato. Isto kak je gospon Đuro reko, nema neke logike ali je tak. Al ti si već otvorio jednu temu di si pisao o kojekakvim zavjerama oko podatkovnog prometa, a na kraju svi mogu koristit podatkovni promet koliko imaju, osim ako imaju neograničeno, u tom slučaju će im se ograničit.

 Gospon Djuro nema pojma a podatkovni paket ne mozes koristit kolko oces nego ima neka debilna formula. 

9 godina
odjavljen
offline
Re: Oprez – roaming u EU postaje besplatan, međuna

Il stvarno ne shvaćaš ili nas fino trolaš. Evo ti odgovor još jednom iz tele2 kad sam ih pitao za podatkovni paket

 

""S obzirom da koristite tarifu Smart 3GB podatkovni promet će se trošiti iz paketa tarife. Prag korištenja postoji jedino za tarife sa neograničenim podatkovnim paketom, tako da Vi u EU roamingu imate na raspolaganju svih 3GB podatkovnog prometa bez dodatnih ograničenja i naknada. "

 

Ak ti to nije jasno onda ne znam

15 godina
offline
Oprez – roaming u EU postaje besplatan, međunarodn

Ovo je stvarno nevjerovatno da lik kaze da je u austriji i sa hrvatskim brojem nije jos skuzio sta je roaming. Evo ja 6.5  dosao u njemacku i sa bonbon brojem trenutno placam naknadu za odlazni poziv od ,41lp kad zovem bilo koju eu drzavu . A od cetvrtka nema vise te naknade. Tako da cu zvati npr. njemacku i hr i sve ostale zemlje isto kao da se nalazim u hr i zovem hr broj. A kad se vratim u hr onda ce mi opet prema njemackoj biti 5 kuna. Ne kuzim kako to nekome nije jasno....

 

Edit: mislim da trola...

Battlefield is the Best, fuck the rest!!!
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.6.2017 12:56 (acarnoje).
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Oprez – roaming u EU postaje besplatan, međuna
NEW_MAN kaže...
Prestani linkat druge drzave i druge tarife. Ja znam kak je u Austriji i kaj ja imam u svojoj pretplati a ti ocito nemas pojma kak je u HR i kaj imas u svojoj pretplati. Daj mi linkaj tih 500 minuta kaj ti vip ili telekom daju u roamingu da pricas iz Slo sa Italijom.

Svi operateri su mjenjali tarife i pakete u zadnjim mjesecima. Kod telekoma nist nije samo tako i ako nemas tarifu sa minutama koje ukljucuju pozive u EU onda si soloboden roaminga ali placas poziv isto kao da zoves od doma. Ako imas tarifu koja ukljucuje 500 minuta poziva prema EU onda to isto vrijedi kad si u Slo i zoves u Italiju.

Uzimate sve zdravo za gotovo i linkate tarife koje ukljucuje minute za pozive u EU gdi je to jasno navedeno. Ako nemas te minute u ugovoru onda ne mozes pricat po vani sa stranim drzavama djabaleske.

 

Jeli ti ovo dovoljno ili treba još?

 

3.4 Cijene usluga pri gostovanju u mrežama stranih operatera u zemljama EEA za tarifni model bonbon bez mjesečne pretplate (prepaid) od 15.06.2017.

Od 15. lipnja 2017. korištenje roaming usluga u zemljama EEA za potrebe povremenih putovanja obračunavati će se na temelju domaćih cijena na sljedeći način:

    ako imaš paket koji uključuje određenu količinu minuta ili SMS-ova ili podatkovnog prometa, troše se te minute, SMS-ovi i podatkovni promet;
    ako nemaš paket ili su sve minute, SMS-ovi i podatkovni promet iz paketa potrošeni, naplaćuje se „cijena poziva ili SMS poruke prema svim mobilnim i fiksnim mrežama ili podatkovni promet" prema cijenama Osnovne tarife, odnosno primjenjuje se „cijena nakon potrošenog mjesečnog paketa“ za bonbon korisnike pretplate koji su potrošili paket;
    primjenjuju se obračunske jedinice koje vrijede u RH;
    u slučaju različitih cijena poziva, SMS-ova, podatkovnog prometa ovisno o dobu dana (peak/off peak vremena) primjenjuje se vremenska zona u mreži RH.

 

 

15 godina
offline
Oprez – roaming u EU postaje besplatan, međunarodn

NEW_MAN je sad sigurno skužio 

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Oprez – roaming u EU postaje besplatan, međuna
kbenzema kaže...

Il stvarno ne shvaćaš ili nas fino trolaš. Evo ti odgovor još jednom iz tele2 kad sam ih pitao za podatkovni paket

 

""S obzirom da koristite tarifu Smart 3GB podatkovni promet će se trošiti iz paketa tarife. Prag korištenja postoji jedino za tarife sa neograničenim podatkovnim paketom, tako da Vi u EU roamingu imate na raspolaganju svih 3GB podatkovnog prometa bez dodatnih ograničenja i naknada. "

 

Ak ti to nije jasno onda ne znam

 Nitko ne brani tele2 i ostalim operaterima da daju vise nego je najniza granica. To kaj imas full 3GB je dobra volja Tele2 i nije nikakva nejasnoca.

Operateri su u nazad par mjeseci radili preinake ugovora i morate si dobro pogledat ugovore da se ne bi opekli. Ne mojte uzimat nista zdravo za gotovo.

 

EU regulativa za podatkovni promet je nekaj tipa da djelis neto cijenu pretplate ako je ispod 100 eura mjesecno sa 7,7 i dobijes cifru kojom djelis podatkovni paket a rezultat je minimum kolko operater mora dati "za badava". Ako opertater da svih 3GB ili 100% paketa onda je to njegova dobra volja i to mora pisat u ugovoru koji su sigurno mjenjali u zadnjih par mjeseci.

 

Svi provjerite ugovore jer i pogledajte cijene istih jer kod mene u Austriji su dali sve zivo "za badava" pa mogu po EU telefonirat kak ocu i zvat koju god drzavu ocu ali je poskupilo nekih dva eura. Tocnije receno dobil sam obavjest da se mjenjaju pravila igre i da stare tarife ostaju kak su bile a nove mogu onda sve za euro dva vise. Imam staru tarifu jer za 13 eura imam 18 GB, ali u roamingu imam ispod 3 GB. Za 19 eura mogu dobit tarifu da mogu pricat is SLo u Italiju kolko ocu ali onda nemam 18 GB i 3 GB nego 7 GB i 4 GB u roamingu.

 

Provjerite pakete da ne zabrijete zvat is Slo nekoga u Italiju jer cisto ukidanje roaminga ne ukida cijenu uspostave poziva prema italiji. Sve ovisi o paketu a na telekom i vip stranici ne mogu naci nikakve minute uracunate u pretplatu.

15 godina
offline
Oprez – roaming u EU postaje besplatan, međunarodn

ipak nije skužio 

 
5 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: Oprez – roaming u EU postaje besplatan, međuna

Nemam di provjerit jer koristim bonove. Mogu se držat onog kaj piše na njihovoj stranici i onog kaj su mi odgovorili mail-om iz službe za korisnike, a to je da mi se sve troši iz paketa.

9 godina
protjeran
offline
Re: Oprez – roaming u EU postaje besplatan, međuna
brainiac kaže...

Evo slikovno objašnjenje. 

 

Ako ovo nemozete pohvatati onda...

 

 

 U pravu si sad sam konacno shvatio 

Ali sto se desava ako sa Hrvatskim brojem odem u Sloveniju i onda zovem prijatelja na Hrvatski broj s tim da taj prijatelj nije u Hrvatskoj vec u Italiji. Nisi pokrio taj slucaj u tom "dijagramu". 

9 godina
protjeran
offline
Re: Oprez – roaming u EU postaje besplatan, međuna
kbenzema kaže...

Nemam di provjerit jer koristim bonove. Mogu se držat onog kaj piše na njihovoj stranici i onog kaj su mi odgovorili mail-om iz službe za korisnike, a to je da mi se sve troši iz paketa.

 

16 godina
offline
Re: Oprez – roaming u EU postaje besplatan, međuna
kapetan_ajkula kaže...
brainiac kaže...

Evo slikovno objašnjenje. 

 

Ako ovo nemozete pohvatati onda...

 

 

 U pravu si sad sam konacno shvatio 

Ali sto se desava ako sa Hrvatskim brojem odem u Sloveniju i onda zovem prijatelja na Hrvatski broj s tim da taj prijatelj nije u Hrvatskoj vec u Italiji. Nisi pokrio taj slucaj u tom "dijagramu". 

 Onda je djabaleske i nist vas ne kosta. 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Oprez – roaming u EU postaje besplatan, međuna

Jel ti trebam nacrtati kako se koristi WC?

 

Ili da nakon što udahneš da treba i izdahnuti??  Uh jebote, šta ako si sad počeo o tome razmišljati i zaboravio disati?

I'd tell you a UDP joke about Bowen Zhao, but you might not get it...
9 godina
protjeran
offline
Re: Oprez – roaming u EU postaje besplatan, međuna
NEW_MAN kaže...
kapetan_ajkula kaže...
brainiac kaže...

Evo slikovno objašnjenje. 

 

Ako ovo nemozete pohvatati onda...

 

 

 U pravu si sad sam konacno shvatio 

Ali sto se desava ako sa Hrvatskim brojem odem u Sloveniju i onda zovem prijatelja na Hrvatski broj s tim da taj prijatelj nije u Hrvatskoj vec u Italiji. Nisi pokrio taj slucaj u tom "dijagramu". 

 Onda je djabaleske i nist vas ne kosta. 

 Kontam da si ljut sto ce svi sad besplatno imati taj roaming, a tebe su do sada cijedili kao Hrvatski proracun.

16 godina
offline
Re: Oprez – roaming u EU postaje besplatan, međuna
jur kaže...

ipak nije skužio 

 Što je najbolje, i služba za korisnike u Tele2 je mislila isto prije tjedan dana. Ovo su imali na svojim stranicama:

"Odlazni poziv iz EEA prema brojevima u inozemstvu -> Cijena poziva prema brojevima u inozemstvu sukladno Tele2 cjeniku"

 

Pa sam poslao upit na njihov Facebook i nazvao službu za korisnike i u oba slučaja dobio pogrešan odgovor:

"Ukoliko zoveš npr. iz roaminga (iz EEA) sa svog Tele2 broja neki drugi hrvatski broj, poziv ti se neće naplatiti (ako inače imaš besplatne pozive prema svim mrežama u RH). No ukoliko iz roaminga, npr. iz Austrije zoveš neki Njemački broj, poziv će ti se naplatiti kao poziv prema međunarodnom broju (a sve sukladno cjeniku tvoje tarife)."

 

Međutim prije par dana poslali su svim korisnicima SMS sa točnim informacijama:

"Postovani, od 15. lipnja 2017., sukladno EU roaming regulaciji, svi Tele2 korisnici moci ce koristiti svoje tarife u zemljama Europske unije, Islanda, Norveske i Lihtenstajna po istim cijenama kao i u Hrvatskoj. Za pozive i SMS poruke prema hrvatskim i EU/EEA brojevima koristite minute i SMS poruke ukljucene u Vasu tarifu. Ako ste ih sve iskoristili, ili ako Vasa tarifa ne sadrzi pakete minuta i SMS poruka, primjenjuju se nacionalne cijene po minuti i SMS poruci definirane tarifom. Dolazni pozivi se ne naplacuju. Prijenos podataka trosit ce podatkovni promet Vase tarife ili paketa, ili ce se naplacivati prema cijeni prijenosa podataka unutar Hrvatske. Kod pojedinih tarifa i paketa primjenjuje se nacelo pravedne uporabe. Vise informacija na http://bit.ly/RoamingBU"

 

A i ispravili su informacije na stranicama:

https://www.tele2.hr/poslovni-korisnici/usluge/eu-roaming-regulacija/vb79/

16 godina
offline
Re: Oprez – roaming u EU postaje besplatan, međuna
kapetan_ajkula kaže...
NEW_MAN kaže...
kapetan_ajkula kaže...
brainiac kaže...

Evo slikovno objašnjenje. 

 

Ako ovo nemozete pohvatati onda...

 

 

 U pravu si sad sam konacno shvatio 

Ali sto se desava ako sa Hrvatskim brojem odem u Sloveniju i onda zovem prijatelja na Hrvatski broj s tim da taj prijatelj nije u Hrvatskoj vec u Italiji. Nisi pokrio taj slucaj u tom "dijagramu". 

 Onda je djabaleske i nist vas ne kosta. 

 Kontam da si ljut sto ce svi sad besplatno imati taj roaming, a tebe su do sada cijedili kao Hrvatski proracun.

Totalno. Jedva krpam kraj s krajem radi tih 50 kn koje trosim svakih tri mjeseca. Vise me kosta jedna salata nego mjesecni telefon u hr.

9 godina
protjeran
offline
Re: Oprez – roaming u EU postaje besplatan, međuna
brainiac kaže...

Jel ti trebam nacrtati kako se koristi WC?

 

Ili da nakon što udahneš da treba i izdahnuti??  Uh jebote, šta ako si sad počeo o tome razmišljati i zaboravio disati?

 Slabo ti je trolanje jos ima posla dok postanes diplomirani trol. Drago mozda da malo pocistis temu i ohladis trolove.

9 godina
protjeran
offline
Re: Oprez – roaming u EU postaje besplatan, međuna
NEW_MAN kaže...
kapetan_ajkula kaže...
NEW_MAN kaže...
kapetan_ajkula kaže...
brainiac kaže...

Evo slikovno objašnjenje. 

 

Ako ovo nemozete pohvatati onda...

 

 

 U pravu si sad sam konacno shvatio 

Ali sto se desava ako sa Hrvatskim brojem odem u Sloveniju i onda zovem prijatelja na Hrvatski broj s tim da taj prijatelj nije u Hrvatskoj vec u Italiji. Nisi pokrio taj slucaj u tom "dijagramu". 

 Onda je djabaleske i nist vas ne kosta. 

 Kontam da si ljut sto ce svi sad besplatno imati taj roaming, a tebe su do sada cijedili kao Hrvatski proracun.

Totalno. Jedva krpam kraj s krajem radi tih 50 kn koje trosim svakih tri mjeseca. Vise me kosta jedna salata nego mjesecni telefon u hr.

 Ostavi broj ziro racuna i uplatit ce forumasi da se ne sekiras kad si u roamingu. Mozes da zoves i Italiju i Irsku gratis.

12 godina
offline
Oprez – roaming u EU postaje besplatan, međunarodn

I od rominga na forumu napravili znanstvenu fantastiku...

 

1. Znaći kad odeš van HR., u bilo koju EU državu - sve ti se obračunava isto kao da si u HR bez obzira koga zoveš. Zvao ti iz Austrije frenda u Njemačku ti je jeftinije nego zvao iz HR u Njemačku. Prvo je Roming a drugo Međunarodni.

2. Pozivi iz HR prema bilo kojoj državi EU su međunarodni pozivi.

 

Ne znam što tu ekipi nije jasno.

 
6 0 hvala 2
16 godina
offline
Re: Oprez – roaming u EU postaje besplatan, međuna
NEW_MAN kaže...

Normalno. Znaci ako s HR brojem budem u Austriji i zovem nekoga na austrijski broj onda zovem sa hrvatskog te je to poziv u inozemstvo.

Kome to nije jasno ili je mislil da bude za badava zval u inozemstvo jer je u inozemstvu taj ne kuzi kaj znaci roaming. 

 Malo je naopaka situacija, najskuplje je zvati EU brojeve iz svoje vlastite mreže.

 

Kad imas HR broj koji ima ukljucene minute prema drugim HR brojevima:

- Kad si u Austriji i zoveš HR = 0kn (troši minute iz tarife)

- Kad si u Austriji i zoveš Austriju = 0kn (troši minute iz tarife)

- Kad si u Austriji i zoveš bilo koju drugu zemlju unutar EEA = 0kn (troši minute iz tarife)

- Kad si u Austriji i zoveš zemlju van EEA = X kn ovisno koliko košta poziv iz HR u tu zemlju

- Kad si u HR i zoveš Austriju = oderu te 5 kn/min ili tako nešto, jer ta cijena nije regulirana od strane EU

15 godina
offline
Oprez – roaming u EU postaje besplatan, međunarodn

Ovdje očito većinu ljudi buni to što se za korisnike u roamingu potrošnja minuta, SMS-ova i MB računa kao da se nalaze u Hrvatskoj, pa onda misle da je poziv iz jedne EU zemlje u drugu međunarodni poziv (a nije, nego poziv u roamingu i tako se i tretira). Međunarodni poziv je samo poziv sa mobitela koji se nalazi o domicilnoj mreži na (fiksni ili mobilni) broj koji se nalazi u mreži telekom operatera iz druge države.

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Oprez – roaming u EU postaje besplatan, međuna

Kak god i dalje budem imal dual sim telefon sa dvije kartice jer me sigurno nitko od frendova iz hr ne bude zval na austrijski broj kad sam u hr i obrnuto. Odavno sam se snasel i jedino dobro je to kaj budem prek austrijskog broja u hr imal vise GB nego kaj imam na bonove od vipa.

 

Veci je bed kaj nemamo pravi flat na telefonima i onda jos taj pravi flat u roamingu, a to ne budemo imali valjda prije 2030.

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.6.2017 13:48 (NEW_MAN).
15 godina
offline
Oprez – roaming u EU postaje besplatan, međunarodn

Super. Prvo pročitam kompletnu vijest i sve mi jasno (hvala autoru na upozorenju) i onda me neki postovi skroz zbune i na kraju više ne znam što bih trebao znati.

Dakle, najbolje mi je sjesti u auto, otići 10 km do Mađarske granice, preplivati Dravu, nazvati sestru u Hechingen, razgovarati po domaćoj tarifi i svi sretni i zadovoljni :)

 

Znači i dalje Skype i Viber...

Mali korak za čovjeka, velik za stonogu
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Oprez – roaming u EU postaje besplatan, međuna

U cetvrtak budem sa hr broja nazval brata u njemacku da vidim kak je na prepaidu od vipa i kad dojdem u hr nazovem sa austrijskim ponovo u njemacku da vidim kak je na ovoj drei tarifi.

Drei me obavjestil prije mjesec dva da kemijaju s tarifama i mislim da budem moral mjenjat. Drei je prije mjesec dva ukidal data roaming flat tarifama i gurali ljude na nove eu tarife. Ne znam kolko kaj kak i zakaj. Moram vidjet ako meni opce radi roaming na mojoj pretplati inace moram na novu.

Fora je ta da na ovoj tarifi vjerojatno deru i ako ocu sve djabalske moram na 6 eura skuplju. Sad me stvarno zanima kak je a nem isel za hr nadam se jo barem mjesec dana.

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.6.2017 14:23 (NEW_MAN).
9 godina
protjeran
offline
Re: Oprez – roaming u EU postaje besplatan, međuna
NEW_MAN kaže...

Kak god i dalje budem imal dual sim telefon sa dvije kartice jer me sigurno nitko od frendova iz hr ne bude zval na austrijski broj kad sam u hr i obrnuto. Odavno sam se snasel i jedino dobro je to kaj budem prek austrijskog broja u hr imal vise GB nego kaj imam na bonove od vipa.

 

Veci je bed kaj nemamo pravi flat na telefonima i onda jos taj pravi flat u roamingu, a to ne budemo imali valjda prije 2030.

 Postoji flat samo je "skup" za nase ljude. Imas neograniceni internet paket u HT (4G do 75 Mb/s brzina) 85 kuna tjedno ili uzmes internet dan za 10/15Kn (3G/4G) dnevno.

Znaci priznao si poraz 

16 godina
offline
Re: Oprez – roaming u EU postaje besplatan, međuna
kapetan_ajkula kaže...
NEW_MAN kaže...

Kak god i dalje budem imal dual sim telefon sa dvije kartice jer me sigurno nitko od frendova iz hr ne bude zval na austrijski broj kad sam u hr i obrnuto. Odavno sam se snasel i jedino dobro je to kaj budem prek austrijskog broja u hr imal vise GB nego kaj imam na bonove od vipa.

 

Veci je bed kaj nemamo pravi flat na telefonima i onda jos taj pravi flat u roamingu, a to ne budemo imali valjda prije 2030.

 Postoji flat samo je "skup" za nase ljude. Imas neograniceni internet paket u HT (4G do 75 Mb/s brzina) 85 kuna tjedno ili uzmes internet dan za 10/15Kn (3G/4G) dnevno.

Znaci priznao si poraz 

 Nist ne priznam  i nkome ne vjerujem dok sam ne isprobam 

16 godina
offline
Re: Oprez – roaming u EU postaje besplatan, međuna
Sasoon kaže...

 Malo je naopaka situacija, najskuplje je zvati EU brojeve iz svoje vlastite mreže.

 

Kad imas HR broj koji ima ukljucene minute prema drugim HR brojevima:

- Kad si u Austriji i zoveš HR = 0kn (troši minute iz tarife)

- Kad si u Austriji i zoveš Austriju = 0kn (troši minute iz tarife)

- Kad si u Austriji i zoveš bilo koju drugu zemlju unutar EEA = 0kn (troši minute iz tarife)

- Kad si u Austriji i zoveš zemlju van EEA = X kn ovisno koliko košta poziv iz HR u tu zemlju

- Kad si u HR i zoveš Austriju = oderu te 5 kn/min ili tako nešto, jer ta cijena nije regulirana od strane EU

 Bravo kolega, tko nije nakon ovog posta sve shvatio taj je glup kao stup!

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
15 godina
offline
Oprez – roaming u EU postaje besplatan, međunarodn

Jel netko zna hoće se moći koristiti simpa internet dan? Ako da to bi bilo super.

Battlefield is the Best, fuck the rest!!!
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.6.2017 15:36 (acarnoje).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Oprez – roaming u EU postaje besplatan, međuna
kapetan_ajkula kaže...

 Slabo ti je trolanje jos ima posla dok postanes diplomirani trol. Drago mozda da malo pocistis temu i ohladis trolove.

 

 

Nakon tvojih citata gdje one-linerima odgovaraš na kilometre kvotova tražiš da se "počiste trolovi"?

 

This space for rent!
10 godina
neaktivan
offline
Re: Oprez – roaming u EU postaje besplatan, međuna
Sasoon kaže...
jur kaže...

ipak nije skužio 

 Što je najbolje, i služba za korisnike u Tele2 je mislila isto prije tjedan dana. Ovo su imali na svojim stranicama:

"Odlazni poziv iz EEA prema brojevima u inozemstvu -> Cijena poziva prema brojevima u inozemstvu sukladno Tele2 cjeniku"

 

Pa sam poslao upit na njihov Facebook i nazvao službu za korisnike i u oba slučaja dobio pogrešan odgovor:

"Ukoliko zoveš npr. iz roaminga (iz EEA) sa svog Tele2 broja neki drugi hrvatski broj, poziv ti se neće naplatiti (ako inače imaš besplatne pozive prema svim mrežama u RH). No ukoliko iz roaminga, npr. iz Austrije zoveš neki Njemački broj, poziv će ti se naplatiti kao poziv prema međunarodnom broju (a sve sukladno cjeniku tvoje tarife)."

 

 

 

A i ispravili su informacije na stranicama:

https://www.tele2.hr/poslovni-korisnici/usluge/eu-roaming-regulacija/vb79/

Nisi bio dobio pogrešan odgovor nego je tako i bilo prvotno zamišljeno, međutim danas su se otrijeznili i ipak će biti besplatno ako smo u EU roamingu i zovemo neki EU broj, a ne da to računaju po cijeni međunarodnog poziva. Ne znam kakva je situacija kod druga 2 operatera. Iako je ovo roaming regulativa, ja vjerujem da će se uskoro korigirati i cijene međunarodnih poziva prema EU.

9 godina
protjeran
offline
Re: Oprez – roaming u EU postaje besplatan, međuna
Drago kaže...
kapetan_ajkula kaže...

 Slabo ti je trolanje jos ima posla dok postanes diplomirani trol. Drago mozda da malo pocistis temu i ohladis trolove.

 

 

Nakon tvojih citata gdje one-linerima odgovaraš na kilometre kvotova tražiš da se "počiste trolovi"?

 

 Pa prvi su poceli 

I ti imas fetis na citate sto ne napravite da automatski smanji, sad bi jos trebao u ljutom zanosu razmisljati o tome.

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.6.2017 16:11 (kapetan_ajkula).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice