Povratak izbornika Start?

poruka: 207
|
čitano: 20.728
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Povratak izbornika Start?".
15 godina
neaktivan
offline
Re: Povratak izbornika Start?
PlayMaker10 kaže...

Problem je što se svi mogu naklapat i prepirat ovdje koliko hoće ali postotak 7 i 8(8.1) govori sve. Windowsi nisu prihvaćeni, s obzirom da ga uvaljuju i na tablete i sve ostale stvari 9,5% je mizeran postotak. Windows 7 nema niti tablete niti ništa pa je zabolježio veći rast ovaj mjesec nego 8(8.1) a to sve govori.

Najveći problem što ljudi za 1-2 godine neće imat izbora jer windows 7 odavno nije dobio service pack i konstantno propada. To microsoft i planira nasilnim putem otpisati windows 7.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Povratak izbornika Start?

Ne da planira nego dugo i aktivno radi na tome kontra XP-a pa mu nikako ne ide. :D

13 godina
offline
Povratak izbornika Start?

Zatucani korisnici nespremni prihvaćati promjene.
Meni je šest puta brža navigacija na 8, a pogotovo 8.1, nego na ranijim Windowsima.

To što ste nesposobni se prilagoditi, nije moja, a ni M$ova stvar. IMHO 

Batllelog: sudy_freak || Samsung Galaxy SII crew. || ↓ Stisni Hvala ako sam ti pomogao. ||
Moj PC  
10 15 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Povratak izbornika Start?
sudy_freak kaže...

Zatucani korisnici nespremni prihvaćati promjene.
Meni je šest puta brža navigacija na 8, a pogotovo 8.1, nego na ranijim Windowsima.

To što ste nesposobni se prilagoditi, nije moja, a ni M$ova stvar. IMHO

Nerazumijem zato nekog nazivas "zatucanim" korisnikom!??

Onda i mene tu ubrajas jer ne koristim w8 ni w8.1 a i masu drugih ljudi nazivas zatucanima jer jednostavno nezelimo prijeci sa neceg sto je ok??

Ona ja mogu reci za tebe da si idiot sto koristis w8 il w8.1 jer ih ti koristis a uzmimo ja ne ista stvar na ovo tvoje gore.

 

 

12 godina
offline
Povratak izbornika Start?

Bravo za tebe. Drago mi je da mozes pokrenuti igru ili otvoriti facebook brze no ikad. 

Zanima me, sad kad MS vrati start izbornik a u blizoj buducnosti ukloni Metro promasaj, hoce li ti to biti novo i super i hoces li biti jedan od rijetkih sposobnih za prilagodbu?

 
5 1 hvala 1
13 godina
offline
Re: Povratak izbornika Start?
sudy_freak kaže...

Zatucani korisnici nespremni prihvaćati promjene.
Meni je šest puta brža navigacija na 8, a pogotovo 8.1, nego na ranijim Windowsima.

To što ste nesposobni se prilagoditi, nije moja, a ni M$ova stvar. IMHO 

A ljudi ne vole radikalne promjene. Ja se iskreno ne namjeravam vratiti na stari start jer ovo je jednostavno daleko lakše i brže za navigiranje i za organizaciju nego klasični start.

Da potkrijepim primjerom.

https://www.dropbox.com/s/ts1fnsj19qxnem3/Screenshot%202013-12-10%2017.42.50.png

Doslovce sve što svakodnevno koristim lijepo organizirano po kategorijama, sinkronizira mi se između kompova i kodirano po boji (a tek divne steam ikonice...). Ako tražim nešto čega nema počnem pisati i voila, traži odmah i na netu 

https://www.dropbox.com/s/v24hb5vd4pr4rfe/Screenshot%202013-12-10%2017.47.53.png

Divno, jednostavno, pregledno.... Za razliku od starog starta. Da ne govorim kako prekrasno izgleda na hdtvu.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.12.2013 17:54 (Chronosus).
16 godina
offline
Re: Povratak izbornika Start?
soundstream kaže...

Ipak ima istine u onome da su svaki drugi windowsi dobri

Da, ako ti je mjerilo kvalitete windowsa u start tipki...

16 godina
offline
Re: Povratak izbornika Start?
PlayMaker10 kaže...

8 je bio prevelika promjena, tatu sam naučio kako tako na Windows 7 osnove i stavio sam 8.1 Windowse na 1 dan dok nisam bio doma čisto da ima neki OS dok se ne vratim doma, zvao me na mobitel sa pitanjem "Kako se gasi PC", na Windows 8 moram priznat i sam nisam znao kako se gasi, dok nisam vidio na googleu, stvarno ne znam šta im znači skrivanje te opcije sa strane.

Možda su samo htjeli da ljudi počnu koristiti mozak?

13 godina
offline
Re: Povratak izbornika Start?
zzXXy kaže...

Nerazumijem zato nekog nazivas "zatucanim" korisnikom!??

Onda i mene tu ubrajas jer ne koristim w8 ni w8.1 a i masu drugih ljudi nazivas zatucanima jer jednostavno nezelimo prijeci sa neceg sto je ok??

Ona ja mogu reci za tebe da si idiot sto koristis w8 il w8.1 jer ih ti koristis a uzmimo ja ne ista stvar na ovo tvoje gore.

Smatraj me čime hoćeš i kako hoćeš, ali to je moje mišljenje.
Da nije bilo napretka i evolucije/revolucije, još bi smo imali glupe, neintuitivne Windowse 95 ili 98 i dobro.
Mislim, gdje je logika?

Neće vječno trajati izgled Windowsa 7. 

BlueMax kaže...

Bravo za tebe. Drago mi je da mozes pokrenuti igru ili otvoriti facebook brze no ikad. 

Zanima me, sad kad MS vrati start izbornik a u blizoj buducnosti ukloni Metro promasaj, hoce li ti to biti novo i super i hoces li biti jedan od rijetkih sposobnih za prilagodbu?

Bravo, evo ti keks zbog ovoga što osuđuješ i prognoziraš ono za što mi PC služi.

Nisam od tih koji će pljuvati ili pak još gore, ako se nešto promijeni odmah mijenjati mišljenje.
Ako dođe sa Startom koristit ću ga, zato što je novi Windows.
Hvala Bogu, ne koristim samo i ne piljim stalno u Start da mi je to od krucijalne važnosti.

A isto tako, ljude koji ne koriste W8.1 samo zbog "glupog" Modern-a i glupog Starta tek smatram retardiranim i ograničenim.
Znači, sve što ti novi Windowsi donose novo i unaprijeđenije, uspije ubiti taj "glupi" Modern UI i "ružni" Start preko cijelog zaslona.
Sorry, bez uvrede, ali to je tek ograničeno. 

Batllelog: sudy_freak || Samsung Galaxy SII crew. || ↓ Stisni Hvala ako sam ti pomogao. ||
12 godina
protjeran
offline
Re: Povratak izbornika Start?
sudy_freak kaže...

Zatucani korisnici nespremni prihvaćati promjene.
Meni je šest puta brža navigacija na 8, a pogotovo 8.1, nego na ranijim Windowsima.

To što ste nesposobni se prilagoditi, nije moja, a ni M$ova stvar. IMHO 

 

Ovaj zatucani korisnik te pitao jedno poprilicno jednostavno pitanje. Evo da samoga sebe citiram:

"Po cemu je stari Start izbornik zastario, a ovaj novi je napredniji? Moze objasnjenje?"

 

Dakle, moze objasnjenje? Mozda sam toliko zatucan da od svoje gluposti zivim u zabludi? Moze biti. No prosvijetli me. Ovako ispada da samo trolas i pravis se pametan.

13 godina
offline
Re: Povratak izbornika Start?
jumboY kaže... 

 

Ovaj zatucani korisnik te pitao jedno poprilicno jednostavno pitanje. Evo da samoga sebe citiram:

"Po cemu je stari Start izbornik zastario, a ovaj novi je napredniji? Moze objasnjenje?"

 

Dakle, moze objasnjenje? Mozda sam toliko zatucan da od svoje gluposti zivim u zabludi? Moze biti. No prosvijetli me. Ovako ispada da samo trolas i pravis se pametan.

Kolega Chronosus je rekao. I stavio slike te ću se samo nadovezati.

Jesi li mogao u Starom startu praviti mape u kojima će ti biti omiljeni programi?
Jesi li mogao pretraživati Internet iz Starta upisivanjem pojma koji želiš?
Jesi li mogao imati vremensku prognozu u Startu koja će ti pokazivati trenutno vrijeme?
Jesi li mogao imati prikaz primljene pošte?
Jesi li mogao imati kalendar koji ti prikazuje nadolazeće događaje?
Jesi li mogao instalirati i koristit sada već stotine aplikacija te istovremeno koristiti Desktop?


Za veliku većinu ovih stvari, morao si stavljati Widgete ili instalirati 3rd party programe (Rainmeter) koji će to obavljati.
A ovo dobiješ, džabaleska, u samim Windowsima. 

Batllelog: sudy_freak || Samsung Galaxy SII crew. || ↓ Stisni Hvala ako sam ti pomogao. ||
15 godina
offline
Re: Povratak izbornika Start?
sudy_freak kaže...
..

Smatraj me čime hoćeš i kako hoćeš, ali to je moje mišljenje.
Da nije bilo napretka i evolucije/revolucije, još bi smo imali glupe, neintuitivne Windowse 95 ili 98 i dobro.
Mislim, gdje je logika?
..

- problem je što nemaš blage veze, minimuma pristojnosti u tipkanju.

- oduševljen si nestankom starta, jer sad tipkovnicom-kraticom... hint, kratice postoje oduvijek. (probaj, pa čak i u win3.1), Start tipka je godinama na tipkovnici, funkcija se nije promijenila, samo kockasti logo. Problem je što ništa ne znaš uz bahatost. Ponekad bi ipak mogao donekle pristojno, argumentirano raspravljati. No i to treba znati... logika ti kreće od pogrešnih predpostavki.

btw, MS vraća 'windowse', s razlogom.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
protjeran
offline
Re: Povratak izbornika Start?
sudy_freak kaže...

Kolega Chronosus je rekao. I stavio slike te ću se samo nadovezati.

1) Jesi li mogao u Starom startu praviti mape u kojima će ti biti omiljeni programi?
2) Jesi li mogao pretraživati Internet iz Starta upisivanjem pojma koji želiš?
3) Jesi li mogao imati vremensku prognozu u Startu koja će ti pokazivati trenutno vrijeme?
4) Jesi li mogao imati prikaz primljene pošte?
5) Jesi li mogao imati kalendar koji ti prikazuje nadolazeće događaje?
6) Jesi li mogao instalirati i koristit sada već stotine aplikacija te istovremeno koristiti Desktop?


Za veliku većinu ovih stvari, morao si stavljati Widgete ili instalirati 3rd party programe (Rainmeter) koji će to obavljati.
A ovo dobiješ, džabaleska, u samim Windowsima. 

 

1) Da, mogao sam. WTF?

2) Nisam. Eto jedine prednosti. I velika je stvarno...

3) Vremensku prognozu u startu? Ne, ali imao sam to na desktopu. Kud i kamo intuitivnije, preglednije, ljepse i ono najvaznije - jednostavnije.

4) Ne, nisam to mogao imati. I za sta ce mi tocno to u startu kad vec imam u taskbaru?

5) U startu kalendar? Ne, nisam u startu mogao imati kalendar. Nisam u startu mogao imati ni visual studio, ni photoshop, a bome ni wc3.

6) Kakvih aplikacija? Onih namjenjenih tabletima baziranim na RT kojeg ionako nitko ziv ne zeli? Hvala, nisam to mogao imati i ne zelim to imati. Na kompu!

 

Mislim, ako su to te 'prednosti' koje vi 'napredniji' i 'pametniji' koristite svaka vam cast. Iskreno se cudim sto bilo sta posla mogu obaviti bez svih tih silnih pomagala koje zivot znace. No ovaj 'moj' start je mogao jednu stvar koju vas nije mogao. Mogao sam ga jednostavno upalit i poceti tipkati da searcham bez da mi prikrije cijeli shugavi zaslon tupavim tilesima namjenjenim valjda onima koji su opcenito malo sporiji. Ovaj 'novi i napredni' to nikako ne moze. Moze searchati, ali naravno, nikako bez da mi ne  zauzme cijeli ekran. A i taj search obicnom korisniku nije poprilicno jasan, jer rijesen je toliko intuitivno da glava boli.

 

Jednako kao i gasenje kompa. Mislim, meni nije problem, opcenito izbjegavam koristit mis pa gasim preko shortcutsa. No boli glava kad dobijes 10+ poziva od prijatelja koji te uredno pitaju kako se gasi 'ovaj novi windows'? Intuitivno, moderno i nadasve odlicno rjesenje sucelja. No samo ako si totalni idiot.

 

Edit:

Eh da, ovim tonom ti odgovaram cisto da se spustim na tvoju razinu. Malo za promjenu da i ti citas takve gluposti. Pozdrav.

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.12.2013 19:02 (jumboY).
13 godina
offline
Re: Povratak izbornika Start?
ihush kaže...

- problem je što nemaš blage veze, minimuma pristojnosti u tipkanju.

- oduševljen si nestankom starta, jer sad tipkovnicom-kraticom... hint, kratice postoje oduvijek. (probaj, pa čak i u win3.1), Start tipka je godinama na tipkovnici, funkcija se nije promijenila, samo kockasti logo. Problem je što ništa ne znaš uz bahatost. Ponekad bi ipak mogao donekle pristojno, argumentirano raspravljati. No i to treba znati... logika ti kreće od pogrešnih predpostavki, pretpostavki*

btw, MS vraća 'windowse', s razlogom.

jumboY kaže...

 

1) Da, mogao sam. WTF?

2) Nisam. Eto jedine prednosti. I velika je stvarno...

3) Vremensku prognozu u startu? Ne, ali imao sam to na desktopu. Kud i kamo intuitivnije, preglednije, ljepse i ono najvaznije - jednostavnije.

4) Ne, nisam to mogao imati. I za sta ce mi tocno to u startu kad vec imam u taskbaru?

5) U startu kalendar? Ne, nisam u startu mogao imati kalendar. Nisam u startu mogao imati ni visual studio, ni photoshop, a bome ni wc3.

6) Kakvih aplikacija? Onih namjenjenih tabletima baziranim na RT kojeg ionako nitko ziv ne zeli? Hvala, nisam to mogao imati i ne zelim to imati. Na kompu!

 

Mislim, ako su to te 'prednosti' koje vi 'napredniji' i 'pametniji' koristite svaka vam cast. Iskreno se cudim sto bilo sta posla mogu obaviti bez svih tih silnih pomagala koje zivot znace. No ovaj 'moj' start je mogao jednu stvar koju vas nije mogao. Mogao sam ga jednostavno upalit i poceti tipkati da searcham bez da mi prikrije cijeli shugavi zaslon tupavim tilesima namjenjenim valjda onima koji su opcenito malo sporiji. Ovaj 'novi i napredni' to nikako ne moze. Moze searchati, ali naravno, nikako bez da mi ne  zauzme cijeli ekran. A i taj search obicnom korisniku nije poprilicno jasan, jer rijesen je toliko intuitivno da glava boli.

 

Jednako kao i gasenje kompa. Mislim, meni nije problem, opcenito izbjegavam koristit mis pa gasim preko shortcutsa. No boli glava kad dobijes 10+ poziva od prijatelja koji te uredno pitaju kako se gasi 'ovaj novi windows'? Intuitivno, moderno i nadasve odlicno rjesenje sucelja. No samo ako si totalni idiot.

 

Edit:

Eh da, ovim tonom ti odgovaram cisto da se spustim na tvoju razinu. Malo za promjenu da i ti citas takve gluposti. Pozdrav.

Bug forum se pretvara u odgojnu ustanovu.
Oh, hvala dužebrižnicima koji će me preodgojiti i koji su toliko iznad svih pa si dozvoljavaju pisati takve komentare.

Koristim W8.1 onako kako ga je M$ zamislio, koristim ModernUI zato što sam valjda kao 21godišnjak još dijete pa mi je ovo super-turbo kul, te bojice i te fore.
Puno više sada koristim tipkovničke prečace, nego što sam to radio na W7.

 

 

p.s. ihush kojeg si se Boga mene nadovezao i analize moje ličnosti?
Prvo u W8 temi, sad ovdje.
Ništa osobno protiv nijednog od vas nisam rekao, da bi imali razloga ovako se oslovljavati na mene.
Ohladite, ovo je forum.
Gdje svatko može reći svoje mišljenje. 

Batllelog: sudy_freak || Samsung Galaxy SII crew. || ↓ Stisni Hvala ako sam ti pomogao. ||
15 godina
offline
Re: Povratak izbornika Start?
jumboY kaže...
.. prikrije cijeli shugavi zaslon tupavim tilesima namjenjenim valjda onima koji su opcenito malo sporiji..

-zapravo (kao je vjerovati MSovcima), tilesi su rezultat želja juzera (ćoravih, bezbroj anketa gdje se tražilo veće ikone..koji nikako nisu razumjeli što je to HD rezolucija i 24"moniotor na stolu na kojem opet ništa ne vide, a na starom CRTu su vidjeli), uz mobilne uređaje s touchom, pa mora biti dovoljno velik za palac. Vidljivost i palčanje, ''za sporije'' je samo neočekivani bonus.

(samo mali upad, nastavite..)

 

sudy_freak kaže...

p.s. ihush kojeg si se Boga mene nadovezao i analize moje ličnosti?
Prvo u W8 temi, sad ovdje.
Ništa osobno protiv nijednog od vas nisam rekao, da bi imali razloga ovako se oslovljavati na mene.
Ohladite, ovo je forum.
Gdje svatko može reći svoje mišljenje.

- ne, ništa s tobom, nit me zanima preodgoj, tvoja duša i takve tričarije. Jednostavno imaš post koji vrišti za reakcijom, indirektno (meni, tj svima koji imaju drugaćiji stav od tvojeg) kažeš za sam zatucan, jer preferiram start-sedmicu (možeš provjeriti ton svojih postova). Ne trkeljaj gluposti u 'mojim temama' i sve pet. (ili ti mene pratiš po temama, postajem paranoičan). Btw, hvala na korekciji.

-mišljenje? ... znaš kako to ide. I ne, nije forum mjesto gde imaš pravo na mišljenje, nego znaš i to argumentiraš ili odskakućeš.

 

NHF.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.12.2013 19:26 (ihush).
12 godina
offline
Povratak izbornika Start?

jos da ukinu one aplikacije tipa galerija, muzicki plejer i slicno, kad otvorim sliku ko da gledam preko telefone a ne kompjutera, to me nervira samo tako, moram onda stalno nammjestati da mi pusta pjesmu preko vlc.a a ne tamo metro music app ili kako se vec zove

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Povratak izbornika Start?
sudy_freak kaže...

Ništa osobno protiv nijednog od vas nisam rekao, da bi imali razloga ovako se oslovljavati na mene.
Ohladite, ovo je forum.
Gdje svatko može reći svoje mišljenje. 

 

Primjeti jednu stvar. Prvi si uletio u temu i nazvao veci broj korisnika ogranicenim i retardiranim. Nicim izazvan. Jer nitko nije napisao da su ljudi koji koriste Metro (ili modern? Vidis, ni to nisu znali rijesiti kako spada...) imaju odredjenih mentalnih problema, niti da su ograniceni. Ekipa je uglavnom kritizirala taj famozni ModernUI. I s potpunim pravom. Jer kako si sam ustanovio, ovo je forum i svatko moze reci svoje misljenje.

 

Problem nastaje kad se nekom ne svidja tudje misljenje pa ide vrijedjati bez ikakva razloga. Nesto sto si recimo ti napravio.

Iskreno, meni je drago sto se tebi ModernUI svidja. Volio bih i ja da se meni svidja. No ta nepotrebna full screen bojanka mi je toliko odbojna da glava boli. Ali ne samo to, vec dosta drugih stvari unutar samog sucelja je totalno debilno razmjesteno da se covjek jednostavno mora upitati na kojim drogama su ti dizajneri bili?

 

E vidis, to je moje misljenje. I vrijedi naravno samo za mene. Nije opce, niti ga ikom namecem. A sasvim sigurno necu nikoga radi razlicitog misljenja ici vrijedjati. Barem ne prvi. Tu je ta razlika. Eto ti jos malo odgojne mjere, valjda neces zamjeriti.

13 godina
offline
Re: Povratak izbornika Start?
ihush kaže...

- ne, ništa s tobom, nit me zanima preodgoj, tvoja duša i takve tričarije. Jednostavno imaš post koji vrišti za reakcijom, indirektno (meni, tj svima koji imaju drugaćiji stav od tvojeg) kažeš za sam zatucan, jer preferiram start-sedmicu (možeš provjeriti ton svojih postova). Ne trkeljaj gluposti u 'mojim temama' i sve pet. (ili ti mene pratiš po temama, postajem paranoičan). Btw, hvala na korekciji.

-mišljenje? ... znaš kako to ide. I ne, nije forum mjesto gde imaš pravo na mišljenje, nego znaš i to argumentiraš ili odskakućeš.

 

NHF.

Žao mi je što si stekao dojam, takav kakav si stekao o meni, na osnovu par postova, gdje sam također, kao i ti (zato što mislim drugačije) bio dužan reagirati. Ili sam se osjećao dužnim reagirati.
Više ni sam ne znam.
Iznio sam mišljenje te sam možda malo bio bezobrazan i sad da ne uređujem postove, svjestan sam toga.
No, isto tako stojim iza onoga (u obrani 8-ice).


Također, ne znam zašto ste se ti i (pretpostavljam) Jumbo iz mog pogrešnog generalzirianja "zatucani korisnici 7-ice" osjećali prozvano?
U globalu je tako.
Ljudi teško prihvaćaju novine, ako ih netko ne poduči tim novinama.

Još jednom ponavaljam (ako to nije bilo jasno iz ranijih postova), nisam nikoga na forumu izravno prozivao.
Generalizirao, sam, doduše pogrešno.

Ako vi imate (a naveli ste) opravdani razlog (pa može bit i neopravdani) da koristite  W7, vaša osobna stvar.
Isto što je moja osobna stvar što koristim W8 u punom smislu te riječi.

Te se isto tako puno bržim osjećam koristeći ju,nego u primjerice slučaju sa sedmicom.

 

I da, ne pratim ja tebe.
Ja sam prije tebe komentirao u ovoj temi, nakon čega je tvoj post došao, stoga.
Ipak si ti prije komentirao.
Nebitno, ne pratim te i ne ganjam te po forumu.
Tko koga stalka? {#}

Indestructible kaže...

jos da ukinu one aplikacije tipa galerija, muzicki plejer i slicno, kad otvorim sliku ko da gledam preko telefone a ne kompjutera, to me nervira samo tako, moram onda stalno nammjestati da mi pusta pjesmu preko vlc.a a ne tamo metro music app ili kako se vec zove

A inače je jako teško promijeniti program s kojim će ti po defaultu otvarati?

 

 

@Jumbo:
Preduhitrio si me.
Eto, da ne odgovaram isto dvaput.

Isprike još jednom svima koji su se osjećali prozvanima u mom (očito) lošem generaliziranju korisnika 7ice kao "zatucanih".
NHF 

Batllelog: sudy_freak || Samsung Galaxy SII crew. || ↓ Stisni Hvala ako sam ti pomogao. ||
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.12.2013 19:46 (sudy_freak).
11 godina
offline
Re: Povratak izbornika Start?
sudy_freak kaže...

p.s. ihush kojeg si se Boga mene nadovezao i analize moje ličnosti?
Prvo u W8 temi, sad ovdje.
Ništa osobno protiv nijednog od vas nisam rekao, da bi imali razloga ovako se oslovljavati na mene.
Ohladite, ovo je forum.
Gdje svatko može reći svoje mišljenje. 

eh, uz količinu arogancije i bezobrazluka koje pokazuješ u komuniciranju, da ne spominjem nazivanje kolega s foruma koji imaju drukčije mišljenje "zatucanima" i "zaostalima" (a kako kažeš, ništa osobno protiv nikog nisi rekao), sam izazivaš takve reakcije ili misliš da možeš kakiti po drugima kako hoćeš i da to drugi trebaju trpiti

...dakle, za komuniciranje na netu vrijede ista pravila kao u stvarnom životu, u suprotnom ovdje dobiješ ovakve odgovore, a u stvarnom životu šamarčinu od koje ti zubi trnu još tri tjedna

13 godina
offline
Re: Povratak izbornika Start?
picajzla0707 kaže...
sudy_freak kaže...

p.s. ihush kojeg si se Boga mene nadovezao i analize moje ličnosti?
Prvo u W8 temi, sad ovdje.
Ništa osobno protiv nijednog od vas nisam rekao, da bi imali razloga ovako se oslovljavati na mene.
Ohladite, ovo je forum.
Gdje svatko može reći svoje mišljenje. 

eh, uz količinu arogancije i bezobrazluka koje pokazuješ u komuniciranju, da ne spominjem nazivanje kolega s foruma koji imaju drukčije mišljenje "zatucanima" i "zaostalima" (a kako kažeš, ništa osobno protiv nikog nisi rekao), sam izazivaš takve reakcije ili misliš da možeš kakiti po drugima kako hoćeš i da to drugi trebaju trpiti

...dakle, za komuniciranje na netu vrijede ista pravila kao u stvarnom životu, u suprotnom ovdje dobiješ ovakve odgovore, a u stvarnom životu šamarčinu od koje ti zubi trnu još tri tjedna

Evo još jednog duđebrižnika.
Ajd ti bajo pročitaj gornji post pa se onda uključuj u raspravu.
I što si rekao na vezi teme?
Ništa? 

Još mi se i prijetiš.
E i to bih volio vidjeti. 

Batllelog: sudy_freak || Samsung Galaxy SII crew. || ↓ Stisni Hvala ako sam ti pomogao. ||
12 godina
offline
Povratak izbornika Start?

Sve je pokazao ovaj sa screenshotom. Malo igara, office i torrent. Hocu internet klasa.

 

 

 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Povratak izbornika Start?
sudy_freak kaže...
..

Žao mi je što si stekao dojam, takav kakav si stekao o meni, na osnovu par postova, gdje sam također, kao i ti (zato što mislim drugačije) bio dužan reagirati. Ili sam se osjećao dužnim reagirati.
Više ni sam ne znam.
Iznio sam mišljenje te sam možda malo bio bezobrazan i sad da ne uređujem postove, svjestan sam toga.
No, isto tako stojim iza onoga (u obrani 8-ice).


Također, ne znam zašto ste se ti i (pretpostavljam) Jumbo iz mog pogrešnog generalzirianja "zatucani korisnici 7-ice" osjećali prozvano?
U globalu je tako.
Ljudi teško prihvaćaju novine, ako ih netko ne poduči tim novinama.

Još jednom ponavaljam (ako to nije bilo jasno iz ranijih postova), nisam nikoga na forumu izravno prozivao.
Generalizirao, sam, doduše pogrešno.

Ako vi imate (a naveli ste) opravdani razlog (pa može bit i neopravdani) da koristite  W7, vaša osobna stvar.
Isto što je moja osobna stvar što koristim W8 u punom smislu te riječi.

Te se isto tako puno bržim osjećam koristeći ju,nego u primjerice slučaju sa sedmicom.

 

I da, ne pratim ja tebe.
Ja sam prije tebe komentirao u ovoj temi, nakon čega je tvoj post došao, stoga.
Tko koga stalka? {#}

..

 -opet, pogrešne početne pretpostavke, tad je logično da radiš takve greške..

- ''..Ja sam prije tebe komentirao u ovoj temi '' = pogledaj prvu stranu.

- '' puno bržim osjećam koristeći ju'' ... (vjerojatno brzina pokretanja aplikacija, prečice..) - već odgovoreno, oduvjek je to postojalo, zapravo je GUI i miš to izmijenio i počelo se klikati. hint, vidi NC način rada s dva pana, copy, move, view.. sve daleko brže nego klikanjem u filemanageru, poneki okorjeli juzeri ga i danas koriste a stariji je od winsa.

- generaliziranje je loše, ali problem je što si uz to i (umjereno) nepristojan. Može se sve i na malo netiqučniji način.

- ''Ljudi teško prihvaćaju novine..'' -MS je s 8micom izbacio start, od početka je to (najveća?) primjedba, s 8.1 se djelomično vraća, najavljeno potpuno (funkcionalno!) vraćanje starta, dakle MS je promijenio mišljenje.. ti ne? OK, jer to je tvoj izbor, ali to ti ne daje pravo generalizirati, vrijeđati i tako to.. Pozitivan stav je (nama) objasniti prednosti, jednako kao što si naveo gore, (btw slabo ti ide), jer vidi odgovore (jumboY)... možda mi tebe uvjerimo da nestanak starta nije ultimativan fičer, možda te uvjerimo da modern-metro appsi nemaju veze s mozgom ili windowsima (kad trebaš više prozora) u radu, hint, MS u 8.1 omogućuje 4 appsa. woou!. MS se uvjerio, ti ne?

- ''(u obrani 8-ice).'' -tropa. (provjeri), Osmica je odličan OS, pronađi neki post gdje kažem drugačije (zapravo za bilo koji OS). Kritiziram isključivo Msovo silovanje tilesima-startom. Ne trebaš braniti osmicu, ali od kud potreba (za)braniti drugima kritiku bilo čega? Na kraju i sam MS to najavljuje.

-.. i meni je žao ako si stekao dojam nekog tko te uhvatio na zub.. (možda malo), nisi važan ti, nego ono što natipkaš, forum.. stav ''meni je (nešto) dobro, mora biti svima ili su zatucani'', je loš. Kad (bilo što) izneseš na forumskim temama, budi spreman to braniti, argumentitati ili preskočiti. To ti može pomoći (kao savjet) ne samo na forumu. Ako kritiziraš, moraš biti spreman podnjeti kritiku.

 

.. i opet, NHF, jer ovo je forum i bilo bi dosadno da je fb-ovsko lajkanje.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.12.2013 20:18 (ihush).
15 godina
offline
Re: Povratak izbornika Start?
movie kaže...
soundstream kaže...

Ipak ima istine u onome da su svaki drugi windowsi dobri

Da, ako ti je mjerilo kvalitete windowsa u start tipki...

Ta "poslovica" nije nastala zbog starta....

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
13 godina
offline
Re: Povratak izbornika Start?
jumboY kaže...
sudy_freak kaže...

Ništa osobno protiv nijednog od vas nisam rekao, da bi imali razloga ovako se oslovljavati na mene.
Ohladite, ovo je forum.
Gdje svatko može reći svoje mišljenje. 

 

Primjeti jednu stvar. Prvi si uletio u temu i nazvao veci broj korisnika ogranicenim i retardiranim. Nicim izazvan. Jer nitko nije napisao da su ljudi koji koriste Metro (ili modern? Vidis, ni to nisu znali rijesiti kako spada...) imaju odredjenih mentalnih problema, niti da su ograniceni. Ekipa je uglavnom kritizirala taj famozni ModernUI. I s potpunim pravom. Jer kako si sam ustanovio, ovo je forum i svatko moze reci svoje misljenje.

 

Problem nastaje kad se nekom ne svidja tudje misljenje pa ide vrijedjati bez ikakva razloga. Nesto sto si recimo ti napravio.

Iskreno, meni je drago sto se tebi ModernUI svidja. Volio bih i ja da se meni svidja. No ta nepotrebna full screen bojanka mi je toliko odbojna da glava boli. Ali ne samo to, vec dosta drugih stvari unutar samog sucelja je totalno debilno razmjesteno da se covjek jednostavno mora upitati na kojim drogama su ti dizajneri bili?

 

E vidis, to je moje misljenje. I vrijedi naravno samo za mene. Nije opce, niti ga ikom namecem. A sasvim sigurno necu nikoga radi razlicitog misljenja ici vrijedjati. Barem ne prvi. Tu je ta razlika. Eto ti jos malo odgojne mjere, valjda neces zamjeriti.

Nije on uletio u temu i nazvao korisnike ograničenim, postavio je anketu tko bi stari tko bi novi. Nakon toga su knight i max_blue (ak se ne varam) krenuli vrijeđati njegovu anketu i njega i govoriti o igračkama.Nije u redu spuštati se na tu razinu ali opet, činjenica je da je ekipa govorila sranja i onda se on tako postavio.

F10EXX kaže...

Sve je pokazao ovaj sa screenshotom. Malo igara, office i torrent. Hocu internet klasa.

 

 

Internet klasa je prije mjesec dana magistrirao na FERu. Matlab i visual studio su mi instalirani na drugom kompu, ovaj je za cijelu familiju. Hoćeš screenshot i s drugog? I torrenti mi se po novome skidaju na NAS koji je ujedno i UPnP server.

Drito to podcjenjivanje, ak koristiš novi start mora da si idiot.

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.12.2013 20:19 (Chronosus).
15 godina
offline
Povratak izbornika Start?

Kakva su to dvostruka mjerila?

 

Zasto bi netko trebao prihvatiti nepostojanje starta, a nebi smio prihvatiti postojanje starta? Zasto netko silom gura Metro sucelje i zasto ne bismo trebali imati mogucnost izbora (metro off/on, start on/off itd), zalite se da su npr. konzole zatvorene i da je prilagodljivost prakticki nepostojeca, a smeta vam kada bi PC imao npr. mogucnost ukljucenja/iskljucenja starta i sl.? (jbt, pa tko bi vama ugodio). Kakve veze ima zatucanost s prihvacanjem novih stvari/standarda? (ta ista nova stvar ne znaci da je nuzno i bolja od prethodne u svim segmentima i za svakog pojedinca)

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.12.2013 20:27 (lovac82).
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Povratak izbornika Start?
Chronosus kaže...
..

Nije on uletio u temu i nazvao korisnike ograničenim, postavio je anketu tko bi stari tko bi novi. Nakon toga su knight i max_blue (ak se ne varam) krenuli vrijeđati njegovu anketu i njega i govoriti o igračkama.Nije u redu spuštati se na tu razinu ali opet, činjenica je da je ekipa govorila sranja i onda se on tako postavio.

..

-ne baš.. jer mogao je biti 'politički korektan' u anketnom pitanju. I nakon tog kreće 'zatucavanje'..

-da je samo postavio to pitanje (bez namjernog dodatka zastarjeli vs brži-napredniji), tad bi mogli govoriti samo o anketi, koja je btw 2:1 za start.

-pošto je MS najavio povratak funkcionalnosti (pa i AERO).. tad će ''zastarjelo'' biti bez starta, jer će novija verzija biti ''naprednija''.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Povratak izbornika Start?
mfrankovic kaže...
Aldo kaže...
ROADRUNNER kaže...

Iskreno meni je veća glupost od forsiranja ovakvog starta na win 8 forsiranje istog na Windows server 2012.  Stvarno ne vidim smisao toga. Osim možda lijenosti da se za server izmijeni sučelje ili će i serveri koristiti touchscreen.

tocno to, metro nema kaj raditi na server verziji

GUI nema što tražiti na server verziji OS-a.

Da, jer kopanje po logovima i debuging nije dovoljno fun fun sa GUIem {#}

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
11 godina
offline
Re: Povratak izbornika Start?
sudy_freak kaže...

Evo još jednog duđebrižnika.
Ajd ti bajo pročitaj gornji post pa se onda uključuj u raspravu.
I što si rekao na vezi teme?
Ništa? 

Još mi se i prijetiš.
E i to bih volio vidjeti. 

pročitao sam sve postove na temi i nisam baš osjetio potrebu za izjašnjavanjem dok ti nisi počeo vrijeđati,

 

što se tiče teme - još uvijek sam na sedmici, na poslu radim u fedori, na starom laptopu u xp-u, a vjerojatno bi se navikao i na osmicu - no najbolje se snalazim i osjećam na sedmici zbog čega sam tvoje vrijeđanje doživio osobno

vjerojatno ni tebi ne bi bilo drago da netko kaže kako su svi ljubitelji osmice i metro sučelja ustvari glupavi pomodari koji plešu kako ms svira i stupidno vjeruju kako je sve novo ujedno i najbolje - dakle ne kažem to, no vjerojatno bi se osjetio osobno uvrijeđenim da tako nešto kažem

 

...a što se tiče šamarčine, ne prijetim nego ti govorim realno, odnosno savjetujem te kao dvostruko stariji, jer da dođeš u kafić kod mene i počneš ljude iz ekipe nazivati retardima i zatucanima jer imaju drukčije mišljenje, još bi se potukli tko će te prvi išamarati

a osim toga čisto sumnjam da se tako razgovaraš u društvu drugih ljudi, osim eventualno balavaca svojih godina koji smatraju da je takvo kurchenje cool ili što već

16 godina
offline
Re: Povratak izbornika Start?
mfrankovic kaže...
Aldo kaže...
ROADRUNNER kaže...

Iskreno meni je veća glupost od forsiranja ovakvog starta na win 8 forsiranje istog na Windows server 2012.  Stvarno ne vidim smisao toga. Osim možda lijenosti da se za server izmijeni sučelje ili će i serveri koristiti touchscreen.

tocno to, metro nema kaj raditi na server verziji

GUI nema što tražiti na server verziji OS-a.

Ekran nema sto traziti na server verziji OS-a. Pravi znalci tipkaju i slusaju.

Cure su lude kad se zaljubljuju u nas muške,dlakva smrdljiva stvorenja.Ja da sam cura\žena bio bi največa lezbača na svijetu. (c) QFlash
13 godina
offline
Povratak izbornika Start?

A ja sam mislio da kompjuter služi da olakša posao čovjeku, da OS služi za lakše korištenje računala i omogučavanje izvođenja programa, te da sve to treba biti što više intiutivno i prilagođeno čovjeku. Obični ljudi i dan danas nebi koristili pametne telefone da netko nije izmislio multitouch o tabletima koji su već bili izumrli da ne pričam. Dakle ako večina želi raditi mišem nek radi, ako želi prstima nek radi, ako želi mislima zašto ne, treba ostaviti sve opcije, a ne ih umjetno gušiti, ili tražiti nadoplatu za nešto što je već davno postojalo. Čemu komplicirati stvari?

 Ljudi moji mnogi programi pisani u cliperu radili su puno brže i jednostavnije nego današnji, ko da se natječu tko će napraviti kompliciraniju upotrebu. Ono ako nisi prošao dvogodišnju SAP obuku ne možeš napisati fakturu, ali zato to nije problem na tablet fiskalnoj blagajni. Tko je tu lud?

Sve je počelo s onim Ribonima u office paketu i to paralelno s prelaskom na 16:9 format. Kud je taj format suzio sliku po visini tud se više alati ne mogu staviti sa strane već moraju biti gore! Samo zbog toga sam okrenuo monitore pa sad imam 9:16!

Svi smo mi različiti, a računalo je tu da nam se prilagođava (a pogotovo programeri)!!!

 
4 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice