Predstavljanje novog iPada 7. ožujka

poruka: 41
|
čitano: 4.496
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Predstavljanje novog iPada 7. ožujka".
16 godina
offline
Re: Predstavljanje novog iPada 7. ožujka
Mitsuoka kaže...

H4X0R-e malo pogledaj klasu uređaja. iP4S je sp, a Galaxy Tab je tablet.

 

Apple ima najbolji browser, i to je istina, doduše Android ICS to dere samo tako, radi HWA koju iOS ima vec duuuuugo, i radi toga je bila prednost. Sad je prednost Androida - official ICS vs. iOS - 100000 naprama 80000.

 

Isto tako grafički čip je najjači u Apple-a, ali je to stvar koja i nije toliko bitna jer je kao da usporediš HD6850 vs HD7970 na 1440x900 - obe pokreću sve, samo HD7970 na daleko većem FPSu, to je znak da će uređaj dulje moć pokretat igre, a tko je radi grafički čip je nebitno.

 

A procesor ne rastura nadi svoje nadmoći, nego je OS daleko jednostavniji. Android je katastrofa napisan, čak kada nezavisni dev to malo sredi rezultati su daleko bolji, ali Google bi to trebao sredit malo.

 

 

 

Nista ja nisam rekao u suprotnosti sa ovim sto kazes. Procitaj opet sta je lik rekao, pa razmisli i vidi jel ove slike uopste imaju ikakve veze sa onim sto prica, i ako imaju jesul dokaz ili protudokaz onoga sto tvrdi.

 

grzzi:

- Radi točnije informacije A5 procesor ih sve rastura. 

- Uz to iphone i ipad2 peru svu konkurenciju i to drastično i još uvijek im se nisu niti priblišili.

13 godina
offline
Re: Predstavljanje novog iPada 7. ožujka
H4X0R kaže...
Mitsuoka kaže...

H4X0R-e malo pogledaj klasu uređaja. iP4S je sp, a Galaxy Tab je tablet.

 

Apple ima najbolji browser, i to je istina, doduše Android ICS to dere samo tako, radi HWA koju iOS ima vec duuuuugo, i radi toga je bila prednost. Sad je prednost Androida - official ICS vs. iOS - 100000 naprama 80000.

 

Isto tako grafički čip je najjači u Apple-a, ali je to stvar koja i nije toliko bitna jer je kao da usporediš HD6850 vs HD7970 na 1440x900 - obe pokreću sve, samo HD7970 na daleko većem FPSu, to je znak da će uređaj dulje moć pokretat igre, a tko je radi grafički čip je nebitno.

 

A procesor ne rastura nadi svoje nadmoći, nego je OS daleko jednostavniji. Android je katastrofa napisan, čak kada nezavisni dev to malo sredi rezultati su daleko bolji, ali Google bi to trebao sredit malo.

 

 

 

Nista ja nisam rekao u suprotnosti sa ovim sto kazes. Procitaj opet sta je lik rekao, pa razmisli i vidi jel ove slike uopste imaju ikakve veze sa onim sto prica, i ako imaju jesul dokaz ili protudokaz onoga sto tvrdi.

 

grzzi:

- Radi točnije informacije A5 procesor ih sve rastura. 

- Uz to iphone i ipad2 peru svu konkurenciju i to drastično i još uvijek im se nisu niti priblišili.

meni nešto govoriš?

 

btw, A5 + PowerVR grafika je i dalje nakon god dana ponajbolje rješenje ... A6 + novi VR će tek podignuti letvicu što se performansi tiče ... al to mi nije tako bitno ... od A4 naovamo sve radi ko urica.

14 godina
protjeran
offline
Re: Predstavljanje novog iPada 7. ožujka
@Mitsuoka
Ovaj dio da graficki cip nije bitan ti je jako tendenciozan i neistinit. To je za sve ljude koji zele igrat igre (a znamo da su igre daleko najkoristeniji software na smartphoneima) velika prednost na strani iphonea.
Situacija je zapravo obrnuta od ovoga kako je ti zelis prikazati. Graficki cipovi na smartphoneima su jos uvijek vrlo slabasni s obzirom da su rezolucije vec relativno velike, odnosno puno je veca razlika u snazi pc i smartphone gpu-a nego sta je u rezoluciji koju tjeraju.
Takodjer ti iz prakse mogu rec da je razlika u kvaliteti grafike na ip4 i ip4s i te kako primjetna, i to uz brze izvodjenje na ip4s.
Cinjenica je da je ios po pitanju igara vodeca smartphone platforma a to potvrdjuje i appleov izbor hardwarea (slabiji cpu, jaci gpu), ne vidim razlog za negitanje te prednosti...
16 godina
neaktivan
offline
Predstavljanje novog iPada 7. ožujka

hocu taktilni feedback + micanje home tipke, retina display, lte.

Tvoj win ovo nemoze http://www.youtube.com/watch?v=3V6365NQrV0 // Win 7 na osx-u http://www.youtube.com/watch?v=Co5BnTQDh2A
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Predstavljanje novog iPada 7. ožujka
ansha kaže...
@Mitsuoka
Ovaj dio da graficki cip nije bitan ti je jako tendenciozan i neistinit. To je za sve ljude koji zele igrat igre (a znamo da su igre daleko najkoristeniji software na smartphoneima) velika prednost na strani iphonea.
Situacija je zapravo obrnuta od ovoga kako je ti zelis prikazati. Graficki cipovi na smartphoneima su jos uvijek vrlo slabasni s obzirom da su rezolucije vec relativno velike, odnosno puno je veca razlika u snazi pc i smartphone gpu-a nego sta je u rezoluciji koju tjeraju.
Takodjer ti iz prakse mogu rec da je razlika u kvaliteti grafike na ip4 i ip4s i te kako primjetna, i to uz brze izvodjenje na ip4s.
Cinjenica je da je ios po pitanju igara vodeca smartphone platforma a to potvrdjuje i appleov izbor hardwarea (slabiji cpu, jaci gpu), ne vidim razlog za negitanje te prednosti...

Prouči malo iste igre za ipad2 te za tegra3 uređaje na youtube (npr shadowgun).

 

Da ne bi bilo da pričam bezveze:

http://www.slashgear.com/asus-transformer-prime-vs-ipad-2-side-by-side-gaming-02199774/

 

Tako da na kraju, ako netko želi tablet ili uređaj isključivo za igranje s tegrom3 će dobiti najbolju grafiku. Pa ti slobodno postaj FPS benčmarke i slično, kad uz na papiru lošiji GPU igre bolje izgledaju.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Predstavljanje novog iPada 7. ožujka
Dkc kaže...
ansha kaže...
@Mitsuoka
Ovaj dio da graficki cip nije bitan ti je jako tendenciozan i neistinit. To je za sve ljude koji zele igrat igre (a znamo da su igre daleko najkoristeniji software na smartphoneima) velika prednost na strani iphonea.
Situacija je zapravo obrnuta od ovoga kako je ti zelis prikazati. Graficki cipovi na smartphoneima su jos uvijek vrlo slabasni s obzirom da su rezolucije vec relativno velike, odnosno puno je veca razlika u snazi pc i smartphone gpu-a nego sta je u rezoluciji koju tjeraju.
Takodjer ti iz prakse mogu rec da je razlika u kvaliteti grafike na ip4 i ip4s i te kako primjetna, i to uz brze izvodjenje na ip4s.
Cinjenica je da je ios po pitanju igara vodeca smartphone platforma a to potvrdjuje i appleov izbor hardwarea (slabiji cpu, jaci gpu), ne vidim razlog za negitanje te prednosti...

Prouči malo iste igre za ipad2 te za tegra3 uređaje na youtube (npr shadowgun).

 

Da ne bi bilo da pričam bezveze:

http://www.slashgear.com/asus-transformer-prime-vs-ipad-2-side-by-side-gaming-02199774/

 

Tako da na kraju, ako netko želi tablet ili uređaj isključivo za igranje s tegrom3 će dobiti najbolju grafiku. Pa ti slobodno postaj FPS benčmarke i slično, kad uz na papiru lošiji GPU igre bolje izgledaju.

  Neke igre su namjerno ušminkavane za Tablete s Tegrom kao poslovni dogovor developera s Nvidiom.

 

Ako su developeri novog Batmana namjerno prednost dali Nvidijinim karticama (fizika koja se bez problema može izvršavati na AMD-ovim high-end karticama) - zar to znači da su Nvidijine kartice bolje od AMD-ovih (ATI-evih)?

15 godina
neaktivan
offline
Re: Predstavljanje novog iPada 7. ožujka
Random. kaže...
Dkc kaže...

 

Da ne bi bilo da pričam bezveze:

http://www.slashgear.com/asus-transformer-prime-vs-ipad-2-side-by-side-gaming-02199774/

 

Tako da na kraju, ako netko želi tablet ili uređaj isključivo za igranje s tegrom3 će dobiti najbolju grafiku. Pa ti slobodno postaj FPS benčmarke i slično, kad uz na papiru lošiji GPU igre bolje izgledaju.

  Neke igre su namjerno ušminkavane za Tablete s Tegrom kao poslovni dogovor developera s Nvidiom.

 

Ako su developeri novog Batmana namjerno prednost dali Nvidijinim karticama (fizika koja se bez problema može izvršavati na AMD-ovim high-end karticama) - zar to znači da su Nvidijine kartice bolje od AMD-ovih (ATI-evih)?

A jel to mene kao krajnjeg korisnika briga? Kakve ja koristi imam od tog što su se oni dogovorili? Ja želim samo najbolje moguće za svoju lovu.

 

Da skratim, ne želim ulaziti dublje u tu raspravu jer stvarno ne igram takve igre baš na telefonu. Igram one glupave igre koje koriste 20% GPU-a (tipa Line Runner, Moon Chaser itd. ) Samo sam želio opovrgnuti da su na iOS-u globalno bolje igre.

14 godina
offline
Re: Predstavljanje novog iPada 7. ožujka
Dkc kaže...
Samo sam želio opovrgnuti da su na iOS-u globalno bolje igre.

pa globalno su bolje. pojedinačno ima iznimaka specijalno rađenih za tegru.

13 godina
offline
Re: Predstavljanje novog iPada 7. ožujka
zatojeto kaže...
logik kaže...

iPad je svakako prvi tablet po kojem su svi radili, ali nije u svim stavkama više najbolji (nije ni bio) - veličina, težina, procesor... Nitko ne kaže da je loš kao što neki ovdje pljuju Android tablete - na veliko. Nadam se štoviše da će biti odličan da ostali proizvođači dobiju poticaj da naprave boljeg.

 

Znam da je off topic, ali... Znate kako su prije par tjedana na par postova svi govorili kako nikom nije krepala baterija na iPhoneu na kojem se ne može tako lako zamijeniti. Imam nešto o tome + o psihologiji nekih takvih ljudi. Jednoj mojoj poznanici jučer je krepala baterija, iPhone joj ne radi...ona šizi, ali nije ga dala na popravak nego umjesto svog iP4 kupila iP4S.

  Opet treba ispočetka. Radi točnije informacije A5 procesor ih sve rastura. Uz to taj isti procesor radi na 800MHz i kod ipad2 1GHz.

Uz to iphone i ipad2 peru svu konkurenciju i to drastično i još uvijek im se nisu niti priblišili. Da ne govorim o A5X ili o A6 koji će biti cca 20 puta brži od A5. (A5 je cca 7 puta brži od A4). Za ostale testovi, ponovo!

Druga slika- di je HTC Sensation XL??? XL u BrowserMarku postize preko 80 000, tako da iPhone i iPad ne rasturaju bas svu konkurenciju.

Ne vjeruj sjaju u njenim očima! To je samo svjetlost što joj prolazi kroz šuplju glavu!- Albert Einstein
15 godina
neaktivan
offline
Re: Predstavljanje novog iPada 7. ožujka
Ezio kaže...
Dkc kaže...
Samo sam želio opovrgnuti da su na iOS-u globalno bolje igre.

pa globalno su bolje. pojedinačno ima iznimaka specijalno rađenih za tegru.

Globalno postoje iste igre za obje platforme uz iznimku nekih ekskluziva kojih ima na obje strane. Al najnovije igre bolje izgledaju na nvidijinim uređajima.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Predstavljanje novog iPada 7. ožujka
Dkc kaže...

Globalno postoje iste igre za obje platforme uz iznimku nekih ekskluziva kojih ima na obje strane. Al najnovije igre bolje izgledaju na nvidijinim uređajima.

  Nope. Radi se o sićušnom broju igara ako gledamo cijeli asortiman.

 

A sad, ovdje možeš vidjeti kako je iPad 2 grafički sposobniji tablet od tableta sa Nvidijinom Tegrom 3. Lijepa paleta testova.

 

Ali da budemo iskreni, mogu tableti pokretati i Crysis i Forzu - meni nema nekog ogromnog gušta u tome. U zadnjih nekoliko godina, očekivanja su nam toliko porasla da nas ništa ne iznenađuje. Nema onoga "Wow! Zamisli da na mobitelu igraš igru sa desktopa! OMG!1 Awesome!1".

 

Kao i ti - više zabave pronalazim igrajući kojekakve platformere i druge nezahtjevne igre.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice