Ryzen 5 - AMD-ova navala na srednji segment

poruka: 89
|
čitano: 15.514
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ryzen 5 - AMD-ova navala na srednji segment".
12 godina
offline
Re: Ryzen 5 - AMD-ova navala na srednji segment
Stjepanj kaže...

razlika izmedu i5 i i7 u bf mp je cak 30%...ako deres preko 140+fps-a i7 je must have!lp

 slažem se da je bolji ali toliko....

AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.3.2017 21:58 (volegradele).
11 godina
offline
Re: Ryzen 5 - AMD-ova navala na srednji segment
rambox kaže...

Recimo novi R5 1600X model, on je zapravo izvorno i namjenjen za propisno tamburanje i7 7700K.

 

 bacanje novca pored 1600 non x, bar ako je suditi po dosad izašlim modelima

za 300+ kuna razlike kupiš solidan hladnjak, a vjerojatno će se klokati jednako

 

sad bi neki intelov fanboy rekao da amd s tim x modelima pravi budale od svojih kupaca

14 godina
neaktivan
offline
Ryzen 5 - AMD-ova navala na srednji segment

Onaj tko proda i5/i7 radi AMD Ryzena je budala, ne zato jer je Ryzen loš, odličan je ali u igrama se ne dobiva apsolutno ništa. Ne mogu vjerovat da ima toliko svađe, to se zove dobar (besplatni) marketing AMD-a i Intela dokle god ima ovakve iza sebe kao na forumima npr.

 
5 2 hvala 1
16 godina
offline
Re: Ryzen 5 - AMD-ova navala na srednji segment
picajzla0707 kaže...
rambox kaže...

Recimo novi R5 1600X model, on je zapravo izvorno i namjenjen za propisno tamburanje i7 7700K.

 

 bacanje novca pored 1600 non x, bar ako je suditi po dosad izašlim modelima

za 300+ kuna razlike kupiš solidan hladnjak, a vjerojatno će se klokati jednako

 

sad bi neki intelov fanboy rekao da amd s tim x modelima pravi budale od svojih kupaca

Nije to tak jednostavno, uostalom posvadil si se sa matematikom jer cjenovne razlike su totalno drukčije.

 

R7 1700 330dolara vs R7 1700X 400dolara=70dolara razlike

 

R5 1600 220dolara vs R5 1600X 250dolara=30dolara razlike

 

Kad kupac vidi šta po defoltu nudi R5 1600X, 30dolara više očito neče bit nikakva bitna ili presudna/odbojna skupoča.

 

 

11 godina
offline
Re: Ryzen 5 - AMD-ova navala na srednji segment
Pa tih 30 usd je kod nas 300 kuna nakon marzi i poreza, ne kuzim sto ne valja u moja matemotika

Takodjer, kupac 1060x u odnosu na 1600 non x dobiva kitu kad su procesori ionako otkljucani i oba ce ici na 4gh

Kaze pasko - porez na budalu ala intelov kaby laku ipc upgrade
Moj PC  
7 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Ryzen 5 - AMD-ova navala na srednji segment
picajzla0707 kaže...
Pa tih 30 usd je kod nas 300 kuna nakon marzi i poreza, ne kuzim sto ne valja u moja matemotika

Takodjer, kupac 1060x u odnosu na 1600 non x dobiva kitu kad su procesori ionako otkljucani i oba ce ici na 4gh

Kaze pasko - porez na budalu ala intelov kaby laku ipc upgrade

 Segmentacija proizvoda. Neće svi overklokirati. Zapravo, većina neće overklokirati. :)

11 godina
offline
Re: Ryzen 5 - AMD-ova navala na srednji segment
Denis kaže...

 Segmentacija proizvoda. Neće svi overklokirati. Zapravo, većina neće overklokirati. :)

 jasno, samo što nemereš ispast jeben i pošten

preko 50% razlike u cijeni između 1800x i 1700 za nikakvu razliku je loše odrađen posao segmentiranja ili čega već

marketinški loše, jer kupac skupljeg proizvoda ne osjeća se dobro kad onaj nemalo jeftiniji postiže iste, a kako su testovi pokazali, nekad i mrvu bolje rezultate

a druge razlike nema, osim u imenu

15 godina
neaktivan
offline
Ryzen 5 - AMD-ova navala na srednji segment

Čisto da se i ja dotaknem ove teme, kada su svi lokalni stručnjaci već rekli svoje... a tema moje usporedbe će biti Č i Ć... naime, postoje razlike između ova dva slova...

Moj PC  
10 8 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Ryzen 5 - AMD-ova navala na srednji segment
picajzla0707 kaže...
Denis kaže...

 Segmentacija proizvoda. Neće svi overklokirati. Zapravo, većina neće overklokirati. :)

 jasno, samo što nemereš ispast jeben i pošten

preko 50% razlike u cijeni između 1800x i 1700 za nikakvu razliku je loše odrađen posao segmentiranja ili čega već

marketinški loše, jer kupac skupljeg proizvoda ne osjeća se dobro kad onaj nemalo jeftiniji postiže iste, a kako su testovi pokazali, nekad i mrvu bolje rezultate

a druge razlike nema, osim u imenu

 OK, dakle bilo bi bolje da su procesori zaključani kao kod Intela. Onda bi to bilo više fer prema kupcima?

Jer jedini razlog zašto iz perspektive overklokera ima razlike u performansama između modela i5-7400, 7500 i 7600 je to što su zaključani, pa im se ne mogu mijenjati taktovi jezgri. 

 

Većina kupaca ne gleda testove. Ima neki svoj budget i kupi ono što mu se preporuči u sklopu tog budgeta. Kamo sreće da svi gledaju tekstove.  

14 godina
protjeran
offline
Re: Ryzen 5 - AMD-ova navala na srednji segment
Zekoslavko kaže...

Čisto da se i ja dotaknem ove teme, kada su svi lokalni stručnjaci već rekli svoje... a tema moje usporedbe će biti Č i Ć... naime, postoje razlike između ova dva slova...

Na internetima se sluzbeno č i ć pise c i c. Eto, sad znas...

11 godina
offline
Re: Ryzen 5 - AMD-ova navala na srednji segment
Denis kaže...

 OK, dakle bilo bi bolje da su procesori zaključani kao kod Intela. Onda bi to bilo više fer prema kupcima?

Jer jedini razlog zašto iz perspektive overklokera ima razlike u performansama između modela i5-7400, 7500 i 7600 je to što su zaključani, pa im se ne mogu mijenjati taktovi jezgri. 

 

Većina kupaca ne gleda testove. Ima neki svoj budget i kupi ono što mu se preporuči u sklopu tog budgeta. Kamo sreće da svi gledaju tekstove.  

 zato sam i spomenuo uzrečicu "jeben i pošten"

uostalom što to znači fer - kod kupnje intelovog k procesora točno znaš što dobiješ za višak love, kod rajzena nemaš pojma što si dobio

u intelovoj top klasi za doplatu na "osnovni model" dobiješ 2/4 jezgre više, za još veću doplatu više pcie stazica i veći cache, a za najveću doplatu još 2/4 jezgre više

kod rajzena za prvu doplatu od 25% (bubam) dobiješ kitu, za sljedeću doplatu od 50% na osnovni model dobiješ još veću kitu

 

tim više jer se danas klokanje svodi na pritisak gumba na matičnoj ploči ili iz windowsa kroz program od matične

naravno, pored tog gumba za luleke, za entuzijaste postoje i druge opcije za cijeđenje do posljednjeg atoma, ali i tu je sranje, jer opet onaj 50% jeftiniji može biti bolji kad amd nemere garantirati da će skuplje plaćeni proc ići dalje od onog jeftinijeg, pa makar i za minimalnih 100mhz

 

loše odrađeno u svakom slučaju

 

EDIT:

da ne misliš da je meni krivo što amd daje otključane procesore u svim klasama - ne, to je super za kupce

ali problem je što nema nikakve razlike između najdonjeg i procesora koje jebački skuplje naplate

da su barem dali na 1800x više pcie stazica da budu future proof za buduću generaciju sli/cf grafa, da su napravili da 1800x ide bar 10-15% više u krajnjem ocanju, bilo što da opravdaju toliku razliku u cijeni

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.3.2017 9:41 (picajzla0707).
15 godina
offline
Re: Ryzen 5 - AMD-ova navala na srednji segment
bubimir5 kaže...
* * *

Kako kome, meni osobno je gaming daleko najzahtjevnija stvar koju radim na PC-u i najbitnija stavka kada radim upgrade.

Ti si prvi koji je barem iskren i na tome imaš dva palca gore.
Ne znam odakle su Gameri odjnom postali Network Inžinjeri, emuliraju Ciscov IOS kroz 8/16 hezgri, Fluent fizičari, molekularni biolozi i Blender majstori i odjednom bolji umjetnici nego oni koji izlaze iz Stan Winston School of Character Arts škole.

e.. sada bih trebao citirati i Rambuxa sa drugoj stranici i evo zbog čega je potrebno citiranje preko više stranica...

15 godina
offline
Re: Ryzen 5 - AMD-ova navala na srednji segment
rambox kaže...
* * *

 

Kad kupac vidi šta po defoltu nudi R5 1600X, 30dolara više očito neče bit nikakva bitna ili presudna/odbojna skupoča.

 

 

Kad bi ja gledao kakvu sam Škodu Rapid ili Passata mogao dobiti za 330d, te više prostora za noge, manja potrošnja, veći prtljažni prostor još za 5-cifirenu brojku izraženu u kunama... heh..

Iskreno postoji gro, da ne kažem na tisuće faktora, iz kojeg probuđen iz kome AMD, tek treba na fizikalnu terapiju a glavna od njih je tromost tržišta.

 

A što se tiče tebe, ja ne znam kako se ti ne izboriš da ti AMD ne pokloni cijeli svoj line-up u nekoj od konfiguracija. Ako ovdje ovako gubiš vrijeme, a platformu slažeš od svojih novaca, posjećaš me na psa koji laje a ne u jeda. Nije uvreda nego potvrda tvog truda i znanja. Ee fakat ti AMD treba pokloniti od CPU-a do SSD-a.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Ryzen 5 - AMD-ova navala na srednji segment

Ovak si ja zamisljam flomasterka, samo ceka u Ryzen temama; ceka, lurka di ce nac nekog da mu odgovori na post sa svojim florescentnim rektalnim iscjedkom. Trubi vec 2 prokleta mjeseca raznorazne nebuloze, nema jedno veze s drugim, bitno nije nikome ali bitno je da on pofarba sve kaj se da i neda (jer svi znamo da su bitne stvari napisane malim slovima ili pofarbane markerom). I da, obavezno mora bacit link na SVOJ post koji je bio 137 stranica prije u temi (i isto nema veze s vezom) i to mu sluzi kao dokaz...za nesto, nije bitno sta, ali je dokaz. A nis, izgleda da svi koji smo zadnjih par godina kupovali intel jer nismo imali zadovoljavajuce alternative moramo kod psihijatra jer nismo normalni, a prije toga na njuskalo prodat svoj i3/5/7 da bi platili pola sata terapije jer nam vise CPU ne vrijedi vise od 20 deka parizera...

Brain.exe has stopped working!
16 godina
offline
Re: Ryzen 5 - AMD-ova navala na srednji segment
ZeroC00l kaže...

Ovak si ja zamisljam flomasterka, samo ceka u Ryzen temama; ceka, lurka di ce nac nekog da mu odgovori na post sa svojim florescentnim rektalnim iscjedkom. Trubi vec 2 prokleta mjeseca raznorazne nebuloze, nema jedno veze s drugim, bitno nije nikome ali bitno je da on pofarba sve kaj se da i neda (jer svi znamo da su bitne stvari napisane malim slovima ili pofarbane markerom). I da, obavezno mora bacit link na SVOJ post koji je bio 137 stranica prije u temi (i isto nema veze s vezom) i to mu sluzi kao dokaz...za nesto, nije bitno sta, ali je dokaz. A nis, izgleda da svi koji smo zadnjih par godina kupovali intel jer nismo imali zadovoljavajuce alternative moramo kod psihijatra jer nismo normalni, a prije toga na njuskalo prodat svoj i3/5/7 da bi platili pola sata terapije jer nam vise CPU ne vrijedi vise od 20 deka parizera...

 OK i kakve sada ovaj tvoj brainfart ima veze s temom? Ček da vidim kak se tema zove hmm... Ryzen 5 - AMD-ova navala na donji segment.

Ne vidim nigdje da piše Flomasterko - florescentan rektalni iscjedak...

 

Uostalom, ako ti smeta - ignore.

 

A sada OT.

Jel znate kolko se deka parizera dobije za jedan i5 7600k? cca 36 kila što bi bilo 3600... Omjer ulozeno/dobiveno je debelo na strani Intela, barem u ovoj prici.

 

 

 

 

14 godina
neaktivan
offline
Ryzen 5 - AMD-ova navala na srednji segment

Svi ti procovi su sasvim dovoljni za sve što vam treba, tako da uopće ne znam čemu rasprava, ljudi. Mali broj ljudi će iskoristit višak jezgri na AMD-u za nešto "pametno". A ionako znamo šta svi ostali većinom "rade" na kompu, tako da... ;)

 

i5, i7, ili bilo koji Ryzen, tjeraju sve igre zadovoljavajućom brzinom. I više od toga.

 

U ovom trenutku Intel ima blagu prednost u fps-ima koju ionako nitko u praksi ne bi primijetio na monitoru. U budućnosti bi se igre mogle početi koristiti dodatnim threadovima, pa će sadašnji AMD-ovi profitirati, ali dok to doživimo već će i Intel i AMD nadograditi procove novim jezgrama i tko zna čime, pa sve postojeće što svi navode kao "future proof" vjerojatno ide u oglasnike opet, budimo realni ;)

 

Ono što u ovom trenutku meni osobno dosta smeta je činjenica koju iz nekog razloga nitko nije naveo (ili su svi bogataši očito): svi dosad najavljeni procesori, ali baš svi do jednog, su jednostavno preskupi. I ne, ne pričam samo o AMD-u, Intel je u jednakoj poziciji.

 

Ono što nam sada treba je gaming CPU za max 500-tnjak kuna za budget konfe (priznajte, svi ih često slažemo), a tu je zasad jedini razuman izbor Pentium G4560. Vidjet ćemo kakva će biti serija 3 od Ryzena po tom pitanju, držim fige da u tom segmentu dobijemo dovoljno brz gaming procesor za budget konfe.

Moj PC  
11 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Ryzen 5 - AMD-ova navala na srednji segment

Nikakve. Samo jevecstvarnonaporan i dosadansatimsvojimmambo-jambobestvaluebangforbuckryzenvsparizerglupostima.

 

Eto da nije cisti off, drago mi je da uskoro dolaze 1400X i1500X i ako se pokazu ok (tj. kad se otklone sve djecje bolesti), pocastit cu buraza sa vise nego solidnom gaming masinom u vrijednosti cca 40 kila parizera. 

 

edit Wizo Upravo to. Ryzen seriji fali nesto cijenom konkurentno G4560.

Brain.exe has stopped working!
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.3.2017 12:26 (ZeroC00l).
16 godina
odjavljen
offline
Ryzen 5 - AMD-ova navala na srednji segment

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ryzen 5 - AMD-ova navala na srednji segment
Izašla R7 serija:uff super ali čekam R5,to meni treba

Izlazi R5 serija,uff kad ce R3 serija,stvoreno za mene

Izlazi R3 serija,koji kurac ne izbace nešto ko Intel za 500 kn

Izbace za 500 kn....

:D
AUDIOFIL
Moj PC  
15 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ryzen 5 - AMD-ova navala na srednji segment
Ne znam kakve su ljudima računice, ali kod mene ide sigurno opet AMD jer svi znamo da će se procesori moći super OC.
Socket sigurno neće mijenjati svako malo kao Intel pa se opet isplati uložiti malo više novca u dobru MBO, procesori su po ovim testovima odlični, a uz sve to imaju uistinu pristojne cijene....više od toga mi ne treba.
Trenutni problem kod AMD-a mi je bio TDP, ali vidim da je to sada riješeno + tu je Noctua koja će sve to lijepo ohladiti.
Treba sačekati da se sve malo slegne, da svi modeli dođu ljudima na testove pa ćemo vidjeti na koji ciljamo.
Što se mene tiče, može se CPU zvati i Rudi Čajavec, samo da je ok pa nitko sretniji od mene da Intel izbaci deset novih modela koji su konkurentni s cijenom i performansama.....samo neka se oni bore za tržište jer to naravno bolje za nas kao krajnje korisnike.
First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
12 godina
protjeran
offline
Re: Ryzen 5 - AMD-ova navala na srednji segment
Sve si dobro rekao, ali od kud ti ovo da ce se moci super oc? Ako cemo gledati r7 seriju logicnije bi bili zakljuciti suprotno.
9 godina
neaktivan
offline
Re: Ryzen 5 - AMD-ova navala na srednji segment
rambox kaže...
picajzla0707 kaže...
rambox kaže...

Recimo novi R5 1600X model, on je zapravo izvorno i namjenjen za propisno tamburanje i7 7700K.

 

 bacanje novca pored 1600 non x, bar ako je suditi po dosad izašlim modelima

za 300+ kuna razlike kupiš solidan hladnjak, a vjerojatno će se klokati jednako

 

sad bi neki intelov fanboy rekao da amd s tim x modelima pravi budale od svojih kupaca

Nije to tak jednostavno, uostalom posvadil si se sa matematikom jer cjenovne razlike su totalno drukčije.

 

R7 1700 330dolara vs R7 1700X 400dolara=70dolara razlike

 

R5 1600 220dolara vs R5 1600X 250dolara=30dolara razlike

 

Kad kupac vidi šta po defoltu nudi R5 1600X, 30dolara više očito neče bit nikakva bitna ili presudna/odbojna skupoča.

 

 

 Ne znam jel vec neko napiso, al R5 1600 dolazi sa coolerom (Wraith SPIRE), R5 1600X dolazi bez coolera, tako da na tih $30$ dodaj jos $30 za neki srednji air cooler 

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.3.2017 20:21 (nathan.fake).
13 godina
offline
Ryzen 5 - AMD-ova navala na srednji segment

Nista ne znaci Budget CPU serija bez odgovarajucih maticnih. 120 eura su b350 minimalno, bez a320 nema sta trazit ryzen i to po strasno niskim cijenama.

Burek s mesom
 
2 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Ryzen 5 - AMD-ova navala na srednji segment

Ploče vani

Nisu baš 120 eura

 

http://www.mindfactory.de/Hardware/Mainboards/Desktop+Mainboards/AMD+Sockel+AM4.html/listing_sort/6

 

Problem je što kod nas još nema izbora

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Ryzen 5 - AMD-ova navala na srednji segment

plooca je kupljena..rami takodjer...sam docekat jos 1600...i miran opet 3 godine...sutra po 1060 u links i to je to....jos isprobat malo smijuriju s phenomom i 1060....dok neslozimo komficu

razorblade
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Ryzen 5 - AMD-ova navala na srednji segment

Meni sve miriše na to da će Intel spustit cijenu i5 proca za još malo % i izgurat AMD-ovce opet, odn. neće popušit toliko koliko se misli. Ionako su se nazarađivali, imaju napredniju tehnologiju i sljedeća generacija će im

nadmašit AMD za 15-20% i gotovo. Ryzen je super alternativa onima koji trebaju maximalnu uštedu koju inače ne vidim ovdje zasada usprkos svim hypeovima. No ofens istinskim stručnjacima na ovu temu, ali većina ljudi

uopće ne treba ništa bolje od i3 ili čak solidnog pentiuma plus grafa dobra.

 
1 5 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ryzen 5 - AMD-ova navala na srednji segment
marik7 kaže...

Meni sve miriše na to da će Intel spustit cijenu i5 proca za još malo % i izgurat AMD-ovce opet, odn. neće popušit toliko koliko se misli. Ionako su se nazarađivali, imaju napredniju tehnologiju i sljedeća generacija će im

nadmašit AMD za 15-20% i gotovo. Ryzen je super alternativa onima koji trebaju maximalnu uštedu koju inače ne vidim ovdje zasada usprkos svim hypeovima. No ofens istinskim stručnjacima na ovu temu, ali većina ljudi

uopće ne treba ništa bolje od i3 ili čak solidnog pentiuma plus grafa dobra.

Ne možeš to objasniti ljudima kada ovdje ima sektaša koji vole AMD kao da je nego nogometni tim, naravno kao i oni koji vole Intel mada oni su više povučeni, zadovoljni svojom kupnjom i šute.

Intel je u najmanju ruku 11 puta veća firma od AMD-a i svako uspoređivanje kompanija na globalnom nivou je smiješno i svako očekivanje da će AMD ozbiljno ugroziti Intelovo poslovanje je također neozbiljno i neobjektivno.

 

Ryzen - Shitzen, priča nakon 3 sedmice postala dosadna već svakom IT novinaru.

12 godina
offline
Ryzen 5 - AMD-ova navala na srednji segment

Ne možes objasniti ljudima da neki ljude ne koriste PC samo za igranje igrica, u ryzen temu vise intel sektasa nego AMD.

AMD je isto bio toliko puta manja tvrtka 2004 pa se intel usrao i krenuo sa ilegalnim stvarima, sada se vec ne brinu jer imaju previse svojih sektasa pa ih boli ona stvar.

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.3.2017 20:44 (ivanzu).
 
5 1 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Ryzen 5 - AMD-ova navala na srednji segment
Envy kaže...

Ne možeš to objasniti ljudima kada ovdje ima sektaša koji vole AMD kao da je nego nogometni tim, naravno kao i oni koji vole Intel mada oni su više povučeni, zadovoljni svojom kupnjom i šute.

Intel je u najmanju ruku 11 puta veća firma od AMD-a i svako uspoređivanje kompanija na globalnom nivou je smiješno i svako očekivanje da će AMD ozbiljno ugroziti Intelovo poslovanje je također neozbiljno i neobjektivno.

 

Ryzen - Shitzen, priča nakon 3 sedmice postala dosadna već svakom IT novinaru.

 

LOL, mora da se šališ. Ti si 100% jedan od onih koji je u vrijeme athlona 64 s939 kupovao pentiume D

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
7 godina
protjeran
offline
Re: Ryzen 5 - AMD-ova navala na srednji segment
Envy kaže...

Ryzen - Shitzen, priča nakon 3 sedmice postala dosadna već svakom IT novinaru.

 Ono kada netko misli da je pametan pa etiketira ljude okolo, a onda u maniri istinskog fanbojčića uvrijeđeno napiše ovo

My pleasure darlin
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice