SLCD umjesto AMOLED-a

poruka: 35
|
čitano: 8.089
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "SLCD umjesto AMOLED-a".
16 godina
neaktivan
offline
RE: SLCD umjesto AMOLED-a

Pa pretpostavio sam da ima ali vidim niko ne spominje. Zasto to ne koristite. Po meni odlicno odradjuje posao.

:)
15 godina
neaktivan
offline
RE: SLCD umjesto AMOLED-a
linuxuser kaže...

Pitanjce, recimo tele2 je počeo nedavno prodavati HTC desire, dali je on dobio sve mobače odjednom ili svako malo dobiva iz HTC-a, planiram kupiti Desire pa me zanima hoće li biti amoled ili slcd. 

 

Probaj slijedece: kad je mob ugasen, drzi VOLUME DOWN tipku i upali ga. Jos uvijek drzi pritisnutu tipku dok ti se boot ekran ne pojavi. Gore na vrhu ti pise koji touchpad se koristi, radio, itd. Ima i oznaka MICROP-031d za koju nisam siguran na sto se odnosi. Isti efekt ces postici ako drzis BACK tipku dok ga palis.

16 godina
neaktivan
offline
RE: SLCD umjesto AMOLED-a
infinityzg kaže...

Ipak je hardverski problem radi matrice ekrana tj. pikseli ne idu RGB jedan kraj drugog, nego imaju drugaciji redoslijed. Negdje sam citao objasnjenje sa slikama. A evo i sto sam pronasao kao odgovor HTC korisnicke sluzbe jednom kupcu:

 

Thank you for contacting us.
In regards to Pink discoloration in the device, I can help you with that.
It is a hardware issue, however it doesn't affect any features or device functionality.
HTC is working to solve this issue. Then, you might need to exchange your phone...
I trust that this resolves your query, please do not hesitate to contact us again if required.
Thank you for contacting HTC.

 

A sto se tice kontrasta, nisam primjetio nesto pretjerano.. mozda jer sam se naviknuo vec :)

Ma to je jedan tip provalio na XDA uz neke 'dokaze' koji nemaju veze s ničime, ali je dosta ljudi progutalo. Crvenilo se pojavljuje iz više različitih razloga od kojih su neki 100% softverski (HTC website i Gmail) jer se tako (crvenkasto) prikazuju i na PCju u emulatoru. Ne znam treba li tu više išta objašnjavati. Raspored pixela nije sigurno uzrok jer se koriste sve tri primarne boje i smanjivanjem crvene uvijek možeš maknuti crveni štih. Najvjerojatnije je problem u driveru koji je loše kalibriran.

 

Službenih odgovora na tu temu sam vidio desetak različitih, pa ni to nema neku težinu.

 

Što se tiče prepoznavanja vrste ekrana, onaj tko je jednom vidio amoled uvijek će primjetiti razliku (bilo pozitivnu ili negativnu) u odnosu na LCD. Dakle, pogledajte sada u dućanu taj ekran i sigurno ćete poslije znati prepoznati kad kupujete. Ako taj LCD bude dobar, ja možda svojega zamijenim kad stignu.

14 godina
neaktivan
offline
RE: SLCD umjesto AMOLED-a
Visak kaže...
Ma to je jedan tip provalio na XDA uz neke 'dokaze' koji nemaju veze s ničime, ali je dosta ljudi progutalo. Crvenilo se pojavljuje iz više različitih razloga od kojih su neki 100% softverski (HTC website i Gmail) jer se tako (crvenkasto) prikazuju i na PCju u emulatoru. Ne znam treba li tu više išta objašnjavati. Raspored pixela nije sigurno uzrok jer se koriste sve tri primarne boje i smanjivanjem crvene uvijek možeš maknuti crveni štih. Najvjerojatnije je problem u driveru koji je loše kalibriran.

 

Službenih odgovora na tu temu sam vidio desetak različitih, pa ni to nema neku težinu.

 

Što se tiče prepoznavanja vrste ekrana, onaj tko je jednom vidio amoled uvijek će primjetiti razliku (bilo pozitivnu ili negativnu) u odnosu na LCD. Dakle, pogledajte sada u dućanu taj ekran i sigurno ćete poslije znati prepoznati kad kupujete. Ako taj LCD bude dobar, ja možda svojega zamijenim kad stignu.

Baš to, ako je na svim primjercima mobitela lagano crvenkasto malo se smanji crvena boja i to je to. Bez obzira bio to hardverski ili softverski problem.

16 godina
neaktivan
offline
SLCD umjesto AMOLED-a

Koliko sam uspio naći na netu S-LCD nije nikakav Super LCD displej, nego naziv firme koju su osnovali Sony i Samsung, a od koje će HTC ubuduće kupovati.

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice