Testiramo AMD Ryzen - evo prvih dojmova (i prvih p

poruka: 85
|
čitano: 14.021
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Testiramo AMD Ryzen - evo prvih dojmova (i prvih p".
12 godina
offline
Testiramo AMD Ryzen - evo prvih dojmova (i prvih p
Ovo sam i ja rekao, dajes 3000+kn za proc i titanx pascal, i onda stavis 1080p monitor.... Nigdje veze, sami sto sam ja dobio +20 thumbs down, jer sam napisao (AOC) kao primjer jeftine radne snage, a ljudi vole vaditu rijeci iz konteksta.
Ako si vec kupio grafu i monitor vrijednosti vise nego moj clio iz 99 godine. Onda valjda imas i za dobar monitor minimum 1440p a 4k bi trebao standard postati.
Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Testiramo AMD Ryzen - evo prvih dojmova (i prvih p

Nitko ne spominje a nisam vidio ni vijest na BOL-u,

ali Intel je nedavno dosta srezao cijene kao odgovor na Ryzen.

 

i7-6850K (3.60GHz)  $700 => $550

i7-6800K (3.40GHz) $500 => $360

i7-6700K (4.0GHz) $400 => $260

i5-6600K (3.50GHz) $270 => $180

 

i7-7700K $380 => $299

 

Source: http://www.fudzilla.com/news/processors/42979-intel-cuts-prices-to-see-off-ryzen-competition

 
6 0 hvala 2
12 godina
neaktivan
offline
Re: Testiramo AMD Ryzen - evo prvih dojmova (i prv
Odličan je Ryzen. Sada treba proči nešto vremena da se situacija sa stabilnošću,mušicama i zrelijem proizvodnom procesu usavrši proizvod. Tada ču definitivno ubost R5 1600X.
Moj PC  
1 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Testiramo AMD Ryzen - evo prvih dojmova (i prv
Ljudi ja ne znam kaj je vama al procesori su odlicni za te pare i namjenu. Ovo nisu gaming procerori kao takvi. Pa i 7700k je bolji za igranje od 6900k, a jeftiniji je za kolko ono eura? A ovi su on par sa 6900k za ono za sta sluze..

Odlican posao amd'a. Borba tek pocinje sljedece godine i kad se to krene polirat onda ce se vidjet. Ja vrlo zadovoljan, konkurencija je napokon tu.
A forumas sto je rekao da kako ce ovi s manje jezgri bit "smece" jer (obrazlozenje) ako se ovi ne klokaju dobro i nemaju visoke taktove kako ce ovi s manje jezgri onda, jer oni su isti kao i ovi samo imaju pogasene jezgre!? Mislim da je u krivu. Ja sam laik za klokanje ali sto nije nekakvo pravilo da se vise jezgri manje kloka, a manje se moze vise naklokat jel? Jesam u krivu?

Uglavnom, zakljucak je... Ljudi kojima treba procesor za posao kakav ovaj procesor odraduje su presretni jer su dobili malte ne isto a za prakticki 600 eura manje. To je hebeno dobro. Tak da malo manje pljuvanja po R7 jer vam nije dobar za gaming. Za to ni nije namjenjen. Kada dodu procesori za gejmanje i ako nece valjat onda cu i ja s vama pljuvat. :D
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Moj PC  
7 0 hvala 0
15 godina
offline
Testiramo AMD Ryzen - evo prvih dojmova (i prvih p

Sto je isto AMDu i HDZu? Ljudima treba oko 5 godina da zaborave proslu prevaru.  Imam proslu prevaru (FX-8350) u jednoj kanti i navodim ga kao primjer zasto NE uzeti amd...

 
4 16 hvala 1
15 godina
offline
Re: Testiramo AMD Ryzen - evo prvih dojmova (i prv
zlosobno kaže...

Sto je isto AMDu i HDZu? Ljudima treba oko 5 godina da zaborave proslu prevaru.  Imam proslu prevaru (FX-8350) u jednoj kanti i navodim ga kao primjer zasto NE uzeti amd...

 

Nemoj tako. Ovaj put i HDZ i AMD su na pravom putu 

15 godina
neaktivan
offline
Testiramo AMD Ryzen - evo prvih dojmova (i prvih p

Neznam za HDZ ali AMD je napravio dobar posao ... mislim da konačno ima nekakve konkurencije između Intela i AMD bar u kategoriji 8 jezgrenih procesora :D

Moj PC  
4 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Testiramo AMD Ryzen - evo prvih dojmova (i prv
zlosobno kaže...

Sto je isto AMDu i HDZu? Ljudima treba oko 5 godina da zaborave proslu prevaru.  Imam proslu prevaru (FX-8350) u jednoj kanti i navodim ga kao primjer zasto NE uzeti amd...

tko je tebi kriv sto si naivan pa si "glasovao" za AMD.

ja sam ostao na 2500K, nisam potrosio novaca za tu prevaru i ostao sam dosljedan, pri istoj stranci odn proizvodjacu procesora.

15 godina
offline
Re: Testiramo AMD Ryzen - evo prvih dojmova (i prv
zlosobno kaže...

Sto je isto AMDu i HDZu? Ljudima treba oko 5 godina da zaborave proslu prevaru.  Imam proslu prevaru (FX-8350) u jednoj kanti i navodim ga kao primjer zasto NE uzeti amd...

I ja isto i ploču i AMD-ovm APU A8 mislim, ali ploča nema niti jedan jedini izlaz tako da AMD sitnom zvjezdicom *

AMD govna ne treba niti pomišljati na kupovinu čak i prilikom ovakvog zaokreta od 180°. Jednostavno izbacite ga iz glave i stvari postanu kud i kamo lakše za bilo šta.


* ističe da za video izlaz treba dodatna dGPU rješenje.

16 godina
moderator
offline
Re: Testiramo AMD Ryzen - evo prvih dojmova (i prv
lovacmaki kaže...
Denis kaže...
Nije problem do matične jer sam probao dvije različite. Problem je do nekog komada softvera samo kod ne znam kojeg.

Možda sami windowsi nisu još optimizirani?

 Sasvim moguće. 

9 godina
offline
Re: Testiramo AMD Ryzen - evo prvih dojmova (i prv
zlosobno kaže...

Sto je isto AMDu i HDZu? Ljudima treba oko 5 godina da zaborave proslu prevaru.  Imam proslu prevaru (FX-8350) u jednoj kanti i navodim ga kao primjer zasto NE uzeti amd...

 Intel je HDZ, vara, laze, krade, ucjenjuje i tako je ubio konkurenciju (AMD) dok su bili na istom ili vecem nivou. Istina intel je platio sitnu kaznu od miljardu eura. Ti glasaj za HDZ i kupuj intel.

9 godina
offline
Re: Testiramo AMD Ryzen - evo prvih dojmova (i prv
Denis kaže...
lovacmaki kaže...
Denis kaže...
Nije problem do matične jer sam probao dvije različite. Problem je do nekog komada softvera samo kod ne znam kojeg.

Možda sami windowsi nisu još optimizirani?

 Sasvim moguće. 

 Jesi probao Aniversay update da napravis.

16 godina
moderator
offline
Re: Testiramo AMD Ryzen - evo prvih dojmova (i prv
Ges kaže...
lllnuclearlll kaže...

" Konkretno, na vlastitoj smo koži osjetili izbirljivost memorijskog kontrolera u novim procesorima te problematiku postizanja maksimalnih Turbo performansi odnosno dosezanja deklariranih Turbo taktova. "

 

"I sâm AMD svjestan je dječjih bolesti svoje nove platforme. Tako se s jedne strane preporučuje isključivanje SMT-a (tehnologije kao virtualno duplira fizičke jezgre procesora) i HPET opcije u BIOS-u pri testiranju igara, dok je s druge strane SMT koristan u profesionalnom softveru, a bez HPET-a ne radi Ryzen Master Overclocking Utility - komad softvera koji je AMD razvio za lako overklokiranje iz Windowsa. "

 

To je ono kad ljudi kažu da je Intel kompatibilnija i stabilnija platforma... Osobno volim kad sve radi kao švicarski sat, a ovo nije prvi put da čujem da AMD zafrkava s ovakvim stvarima.

 

 

 potpisujem. Imao sam više amd-ova neg intela, no svaki put kad sam imao intela, kompovi su radili bez ikakvih problema, dok s amd-om sam uvijek imao nekakvih problema koji se nisu javljali na intelima. npr sad imam A8-5600k i sve što radim se utrza nenormalno, kao da svaki put komp doživljava šok. na intelu bi sve kretalo odmah i bez trzanja. i ne govorim o zahtjevnim aplikacijama već tipa surfanje i gledanje YT videa, kad pokrenem FF to toliko optereti komp da mu treba nekoliko sec da dođe sebi dok na intelu bi recimo čekao da se učita ali bi komp bio funkcionalan. problem izgleda kao da amd nema dobro riješen queueing radnji već sve pokušava odjednom a to dovodi do trzanja sustava.

u svakom slučaju, slijedeći cpu mi je definitivno intel, ma koji god

Da si koristio AMD u vrijeme Athlona 64 i starijih Athlona možda bi pričao drugu priču, ha?

Mislim da bi svatko treba kupovati hardver na bazi rezultata testova, a ne na bazi lojalnosti nekom brandu, nezavisno o tome da li je riječ o Intelu, AMD-u ili Nvidiji. 

Ryzen nije isto što i Bulldozer. I to su činjenice. 

16 godina
moderator
offline
Re: Testiramo AMD Ryzen - evo prvih dojmova (i prv
pravi_covijek kaže...
Denis kaže...
lovacmaki kaže...
Denis kaže...
Nije problem do matične jer sam probao dvije različite. Problem je do nekog komada softvera samo kod ne znam kojeg.

Možda sami windowsi nisu još optimizirani?

 Sasvim moguće. 

 Jesi probao Aniversay update da napravis.

 Windowsi bi trebali biti skroz updateani jer mi ne nudi nikakve updateove, a skidao je nekoliko patcheva. Ali evo, provjerit ću koja je sad trenutno verzija. 

15 godina
offline
Re: Testiramo AMD Ryzen - evo prvih dojmova (i prv
lizard_ago kaže...

Neznam za HDZ ali AMD je napravio dobar posao ... mislim da konačno ima nekakve konkurencije između Intela i AMD bar u kategoriji 8 jezgrenih procesora :D

Ne može AMD od 9.000 ljudi konkurisati Intelu od perko 107.000 ljudi zaposleno. Gdje je Enterprise tržište gdje jedan Rack ormar zamjeni cijelo selo djece koje kupe ovaj Zen CPU.

Konkurencije je uvijek bilo i AMD je koliko ja znam uvijek imao CPU-ove koje su 10-20% slabije od Intelovih, ali Intel je izgradio ime, ponudio rješenja.

 

Osjetljivost memorije kao da sam znao da će se dogoditi (nemaju 4 kanala kao Intel nego 2). AMD 5000+ nikada mi nije mogao 4 pločice upogoniti na @800MHz pa čak ni iste, a o HD 4670 da ne govorim, kao ni gornji primjer nakaradne ploče koja u muzej treba da ide kao primjer kako ne biti "debil inžinjer".

16 godina
moderator
offline
Re: Testiramo AMD Ryzen - evo prvih dojmova (i prv
PaleRider kaže...

Nitko ne spominje a nisam vidio ni vijest na BOL-u,

ali Intel je nedavno dosta srezao cijene kao odgovor na Ryzen.

 

i7-6850K (3.60GHz)  $700 => $550

i7-6800K (3.40GHz) $500 => $360

i7-6700K (4.0GHz) $400 => $260

i5-6600K (3.50GHz) $270 => $180

 

i7-7700K $380 => $299

 

Source: http://www.fudzilla.com/news/processors/42979-intel-cuts-prices-to-see-off-ryzen-competition

 To je super vijest za kupce. Zato nam i treba jak AMD kako Intel i Nvidija ne bi mogli rokati cijene do nebesa. 

 

Pa i Nvidija je srezala cijene svojih kartica kako bi se pripremila na lansiranje novih Radeona. 1080 Ti je trebao biti 800 dolara, ispalo je da je 700 + što su skresali cijene 1080 i 1070 kartica. 

15 godina
offline
Re: Testiramo AMD Ryzen - evo prvih dojmova (i prv
Denis kaže...
* * *


Mislim da bi svatko treba kupovati hardver na bazi rezultata testova, a ne na bazi lojalnosti nekom brandu, nezavisno o tome da li je riječ o Intelu, AMD-u ili Nvidiji. 

* * *

Ja se ne slažem sa ovom gore rečenicom jer me podsjeća na Auto testove kroz raznorazne auto magazine ili auto serije. Naprave usporedni test i proglase neko auto bolje od drugog jer ima 50L više prtljažnog prostora, 5cm više prostora za noge i sl. Ismijem se takvim testovima. Auto se kupuje kroz decenijsko iskustvo priča kako i koja firma šta pravi.

 

Slično je i CPU-ovima, mislim daleko pametnije je CPU uzeti na bazi dugogodišnjeg iskustva. Evo i Intel je smanjio cijene svojih CPU-ova tako da taj ZEN neće dobro proći, a i ne ide mu u prilog da skače sam sebi us tomak sa testovima sa Nvidijinom karticom.

16 godina
moderator
offline
Re: Testiramo AMD Ryzen - evo prvih dojmova (i prv
Envy kaže...
lizard_ago kaže...

Neznam za HDZ ali AMD je napravio dobar posao ... mislim da konačno ima nekakve konkurencije između Intela i AMD bar u kategoriji 8 jezgrenih procesora :D

Ne može AMD od 9.000 ljudi konkurisati Intelu od perko 107.000 ljudi zaposleno. Gdje je Enterprise tržište gdje jedan Rack ormar zamjeni cijelo selo djece koje kupe ovaj Zen CPU.

Konkurencije je uvijek bilo i AMD je koliko ja znam uvijek imao CPU-ove koje su 10-20% slabije od Intelovih, ali Intel je izgradio ime, ponudio rješenja.

 

Osjetljivost memorije kao da sam znao da će se dogoditi (nemaju 4 kanala kao Intel nego 2). AMD 5000+ nikada mi nije mogao 4 pločice upogoniti na @800MHz pa čak ni iste, a o HD 4670 da ne govorim, kao ni gornji primjer nakaradne ploče koja u muzej treba da ide kao primjer kako ne biti "debil inžinjer".

 Koliko sam ja skužio, osjetljivost memorije je zbog toga što Infinity Fabric, sabirnica koja interno povezuje dijelove SoC-a radi na taktu memorije. To bi ujedno moglo značiti da će se na Ryzenu vidjeti veći  dobici kod nižih latencija i viših taktova memorije. 

15 godina
neaktivan
offline
Testiramo AMD Ryzen - evo prvih dojmova (i prvih p

Envy sve ovisi dali si ti trgovački putnik ili u ovom slučaju ti treba procesor za posao ... sve ima svoje, bilo da je auto ili procesor u pitanju ... uvjek treba sagedat cjeli paket i o tome donjet konačnu odluku :D

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Testiramo AMD Ryzen - evo prvih dojmova (i prv
Envy kaže...
Denis kaže...
* * *


Mislim da bi svatko treba kupovati hardver na bazi rezultata testova, a ne na bazi lojalnosti nekom brandu, nezavisno o tome da li je riječ o Intelu, AMD-u ili Nvidiji. 

* * *

Ja se ne slažem sa ovom gore rečenicom jer me podsjeća na Auto testove kroz raznorazne auto magazine ili auto serije. Naprave usporedni test i proglase neko auto bolje od drugog jer ima 50L više prtljažnog prostora, 5cm više prostora za noge i sl. Ismijem se takvim testovima. Auto se kupuje kroz decenijsko iskustvo priča kako i koja firma šta pravi.

 

Slično je i CPU-ovima, mislim daleko pametnije je CPU uzeti na bazi dugogodišnjeg iskustva. Evo i Intel je smanjio cijene svojih CPU-ova tako da taj ZEN neće dobro proći, a i ne ide mu u prilog da skače sam sebi us tomak sa testovima sa Nvidijinom karticom.

 Tvoj novac, tvoja odluka. 

Po meni onda nema smisla da uopće sudjeluješ u ovakvim raspravama, niti da pratiš hardver jer ćeš iovako ionako kupiti Intel ili što već preferiraš zbog decenija iskustva. 

13 godina
offline
Testiramo AMD Ryzen - evo prvih dojmova (i prvih p

Kada vidim gomilu gluposti odmah izgubim volju...

Denis molim te ako budete imali mogućnosti i vrijeme da protestirate clock per clock, 7700K ili 6700K vs Ryzen, igre i sintetika da vidimo kako stoje, vama vjerujem.

I naravno potrošnju plus koja slika biosa da vidimo kako to sve izgleda i koji su sweet spotovi po pitanju napona i takta.

Hvala unaprijed!

 
2 0 hvala 2
15 godina
neaktivan
offline
Testiramo AMD Ryzen - evo prvih dojmova (i prvih p

Neke mi stvari nisu jasne. Da li npr 1800X ima bolji single core performance od 7700k odnosno da li je ryzen bolji od intela u single core-u ili je opet ona filozofija make more cores.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Testiramo AMD Ryzen - evo prvih dojmova (i prv
zeroname kaže...

Neke mi stvari nisu jasne. Da li npr 1800X ima bolji single core performance od 7700k odnosno da li je ryzen bolji od intela u single core-u ili je opet ona filozofija make more cores.

 ono zadnje sto si naveo malo vise jezgri

15 godina
neaktivan
offline
Re: Testiramo AMD Ryzen - evo prvih dojmova (i prv
dreadmoore kaže...
zeroname kaže...

Neke mi stvari nisu jasne. Da li npr 1800X ima bolji single core performance od 7700k odnosno da li je ryzen bolji od intela u single core-u ili je opet ona filozofija make more cores.

 ono zadnje sto si naveo malo vise jezgri

 Nije mi jasno jer ima hrpa članaka gdje spominju da ryzen ima bolji IPC i single core od kaby lake. Primjer 1700. Ako je 1800X bolji od 7700k koliko je to bolji.

13 godina
offline
Re: Testiramo AMD Ryzen - evo prvih dojmova (i prv
zeroname kaže...

Neke mi stvari nisu jasne. Da li npr 1800X ima bolji single core performance od 7700k odnosno da li je ryzen bolji od intela u single core-u ili je opet ona filozofija make more cores.

AMD ima jednake single core perfomanse ali nema jednak overclock potencijal jer se radi o daleko većem čipu, dakle IPC je na razini Kabya/Sky Lakea.

Ukratko na 4GHZ 7700K nema bolje perfomanse od Ryzena na 4GHZ, kada se clockne ima jer većina igara koristi samo 8 threadova i tu takt igra ulogu i onda bježi ali ne puno naravno.

U multithreadu je čak i nešto bolji na istom taktu, AMD.

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.3.2017 11:17 (zoharbizo).
15 godina
offline
Re: Testiramo AMD Ryzen - evo prvih dojmova (i prv
Denis kaže...
* * *

 Tvoj novac, tvoja odluka. 

Po meni onda nema smisla da uopće sudjeluješ u ovakvim raspravama, niti da pratiš hardver jer ćeš iovako ionako kupiti Intel ili što već preferiraš zbog decenija iskustva. 

Lako je kada je novac moj i moja odluka. Daleko teže je kada novac nije moj, a odluka je moja.

Što se tiče donje rečenice, ne bih rekao da je ovo rasprava. Više razmjena mišljnja, iskustava.

 

Eto ja sam rekao neka svoja. + i ja navodim da je ovo sve dobro za krajnjeg kupca, ali opet je - ako kupac kupi ZEN u komvinaciji sa Nvidiom, opet pati AMD, a isto tako snižavanje cijena Intela dodatno pravi stres AMD-u koji mislim baš i nema veliku maržu na ove CPU-ove, jer koliko se sjećam više nemoju ni svojih tvornica.

 

Možda bi i kupio rado AMD ako se uozbilje, ali treba im pet ovakvih koraka kao sa ovim ZEN-om da budu na nivou Intela.

16 godina
moderator
offline
Re: Testiramo AMD Ryzen - evo prvih dojmova (i prv
zeroname kaže...
dreadmoore kaže...
zeroname kaže...

Neke mi stvari nisu jasne. Da li npr 1800X ima bolji single core performance od 7700k odnosno da li je ryzen bolji od intela u single core-u ili je opet ona filozofija make more cores.

 ono zadnje sto si naveo malo vise jezgri

 Nije mi jasno jer ima hrpa članaka gdje spominju da ryzen ima bolji IPC i single core od kaby lake. Primjer 1700. Ako je 1800X bolji od 7700k koliko je to bolji.

 IPC nije jednako single core performansama. 

 

IPC je kratica od Instructions Per Clock što će reći da je to vrijednost koliko procesor može obraditi podataka po ciklusu. Procesor od 1 MHz odradi 1 milijun ciklusa po sekundi. 

Dakle ove IPC usporedbe imaju smisla samo kad uspoređuju procesore na istom taktu. 4 GHz Ryzen vs 4 GHz Kaby Lake ili što već. 

Dakle IPC usporedba između 7700K i Ryzena 1800X nema smisla jer 7700K ima single core takt od 4,5 GHz, a Ryzen 1800X od 4 GHz. 

Dakle čak i da je AMD malko brži po sirovom IPC-u, svejedno će ga 7700K zbog sirovog takta dobiti u single core performansama. 

 

Jel ti sad jasnije?

15 godina
online
Re: Testiramo AMD Ryzen - evo prvih dojmova (i prv
Jim Raynor kaže...

 

Razlog trzanja pri surfanju sigurno nije taj procesor. Ti shvaćaš da su igre daleko zahtjevnije od surfanja i gledanja YT? Ne može PC raditi dobro u igrama a trzati pri surfanju. Tvoj problem je nešto drugo - neispravna komponenta, nekompatibilnost RAMa, nekompatibilnost nekog softvera s OSom...

shvaćam. i nisam rekao da je proc kriv već amd u cjelosti kao platforma. velim, sve sam testirao. softver ne mijenjam tj. samo updejtam, i istu vrstu softvera koristim godinama. nema smisla da na e5410 na FF YT radi bez problema a na A8-5600k se utrzava. ono što meni pada na pamet su problemi s driverima, gdje je to definitivno greška AMD-a

Denis kaže...
Ges kaže...
lllnuclearlll kaže...

" Konkretno, na vlastitoj smo koži osjetili izbirljivost memorijskog kontrolera u novim procesorima te problematiku postizanja maksimalnih Turbo performansi odnosno dosezanja deklariranih Turbo taktova. "

 

"I sâm AMD svjestan je dječjih bolesti svoje nove platforme. Tako se s jedne strane preporučuje isključivanje SMT-a (tehnologije kao virtualno duplira fizičke jezgre procesora) i HPET opcije u BIOS-u pri testiranju igara, dok je s druge strane SMT koristan u profesionalnom softveru, a bez HPET-a ne radi Ryzen Master Overclocking Utility - komad softvera koji je AMD razvio za lako overklokiranje iz Windowsa. "

 

To je ono kad ljudi kažu da je Intel kompatibilnija i stabilnija platforma... Osobno volim kad sve radi kao švicarski sat, a ovo nije prvi put da čujem da AMD zafrkava s ovakvim stvarima.

 

 

 potpisujem. Imao sam više amd-ova neg intela, no svaki put kad sam imao intela, kompovi su radili bez ikakvih problema, dok s amd-om sam uvijek imao nekakvih problema koji se nisu javljali na intelima. npr sad imam A8-5600k i sve što radim se utrza nenormalno, kao da svaki put komp doživljava šok. na intelu bi sve kretalo odmah i bez trzanja. i ne govorim o zahtjevnim aplikacijama već tipa surfanje i gledanje YT videa, kad pokrenem FF to toliko optereti komp da mu treba nekoliko sec da dođe sebi dok na intelu bi recimo čekao da se učita ali bi komp bio funkcionalan. problem izgleda kao da amd nema dobro riješen queueing radnji već sve pokušava odjednom a to dovodi do trzanja sustava.

u svakom slučaju, slijedeći cpu mi je definitivno intel, ma koji god

Da si koristio AMD u vrijeme Athlona 64 i starijih Athlona možda bi pričao drugu priču, ha?

Mislim da bi svatko treba kupovati hardver na bazi rezultata testova, a ne na bazi lojalnosti nekom brandu, nezavisno o tome da li je riječ o Intelu, AMD-u ili Nvidiji. 

Ryzen nije isto što i Bulldozer. I to su činjenice. 

 citiram sam sebe:

Ges kaže...
Jim Raynor kaže...

Razlog trzanja pri surfanju sigurno nije taj procesor.

 nema što drugo biti. mijenjao sam prije cca godinu dana matičnu, proc i mem i to sam prelazio s intel xeona E5410 i 4gb rama na ovo s 8 gb i komp osjetno lošije radi. naravno uvijek je bila čista instalacija win 7 x64 na oba... i velim, slične stvari sam imao i prije, na Athlonu x64 i AXP.

ne velim da su amd-ovi slabi već kao da nemaju dobro optimizirani rad sa windowsima i aplikacijama na windowsima... i da, na to se vežu problemi s preosjetljivošću, npr s memorijom (gdje sam krv pišao na AXP).

 češće sam koristio AMD neg intel no svaki put kad sam koristio Intel to mi je bio preporod

14 godina
offline
Testiramo AMD Ryzen - evo prvih dojmova (i prvih p

o opjevanoj Intelovoj pouzdanosti naspram AMD dalo bi se raspravljati...

 

nikad, ali baš NIKAD mi se nije na AMDu rasuo RAID, ali na Intelu svako malo sve usporeno i status Verifying...

 

A navrtio sam se i jednih i drugih (i da smo si jasni, koristio  i5-4xxxK i 6xxxK radi OC performansi...)

 

ali isto tako AMD bolje radi s višejezgrenim opterećenjem pod Windowsima.. ali kad nema toga puno što to zna gaziti (u mojem poslu)..

 

i Phenomi II 1090/1100T se namaju što skrivati pred i5-2500...

 

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
3 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: Testiramo AMD Ryzen - evo prvih dojmova (i prv
Drakon kaže...
zlosobno kaže...

Sto je isto AMDu i HDZu? Ljudima treba oko 5 godina da zaborave proslu prevaru.  Imam proslu prevaru (FX-8350) u jednoj kanti i navodim ga kao primjer zasto NE uzeti amd...

 

Nemoj tako. Ovaj put i HDZ i AMD su na pravom putu 

 Ajmo ne o HDZ na bug-u. Jer kad kažeš bug, meni srce zaigra jer volim tehnologiju. Kad kažeš HDZ, odnma mi dođe asocijacija na nekakav smrdljivi gnojni apces.

 

 

 

 

jaska jaska jaskaja
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice