Više prihoda od vinila nego od YouTubea, VEVO-a i

poruka: 70
|
čitano: 6.800
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Više prihoda od vinila nego od YouTubea, VEVO-a i ".
16 godina
neaktivan
offline
Re: Više prihoda od vinila nego od YouTubea, VEVO-
dejo6 kaže...
Santana kaže...
GSP kaže...

gramofonske ploče,cd-i još fale kazete....

 

to istživanje negdje u somaliji rađeno?

 stari da nisi ti iz somalije ?

Gramofonske ploce pruzaju najvecu kvalitetu zvuka daleko vecu od youtube-a ili spotify-a

Ljudi to ocito cijene, a i pakiranje je daleko vise cool :)

 Šta krčanje diže kvalitetu zvuka?

 Da, ali moraš biti profinjen da bi to znao. Nama običnim seljacima je to samo krčanje, no istinskim prser...pardon, audiofilima je to cvrkutanje slavuja u proljetno jutro.

16 godina
offline
Re: Više prihoda od vinila nego od YouTubea, VEVO-

@Blumax

Htio je reci da ako neko napravi glazbu 10001 i stavi je na plocu nakon nekog vremena bude doslo na 100011, dok u digitalnom obliku 10001 je uvijek 10001 i sansa da se promijeni je skoro pa nikakva. Zisku?

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.9.2015 16:24 (ukay1000).
8 godina
offline
Re: Više prihoda od vinila nego od YouTubea, VEVO-
ukay1000 kaže...

@Blumax

Htio je reci da ako neko napravi glazbu 10001 i stavi je na plocu nakon nekog vremena bude doslo na 100011, dok u digitalnom obliku 10001 je uvijek 10001 i sansa da se promijeni je skoro pa nikakva. Zisku?

 Nikad nisi imo ogreban CD ? :D

Btw. imas laserskih gramofona koji naravno ne dodiruju plocu.

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.9.2015 16:30 (Santana).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Više prihoda od vinila nego od YouTubea, VEVO-
Ajar kaže...

meni je analogni zvuk (osobito za simfonijsku glazbu) neusporedivo bolji od digitalnog a ploče ne šuškaju i ne krckaju ako se prema njima primjereno postupa. no ako su cd-i toliko dobri, kako objasniti postojanje tolikih dac-ova? 

 U socijalizmu su pocketale i šuškale potpuno nove ploče. Neću nikada zaboraviti ploču grupe Level 42 koju sam kupio u Bogovićevoj ulici u Zagrebu o ondašnjem PGP RTB-u. Ganc nova ploča, došao doma, stavio na gramofon, a ono simfonija krckanja i šuškanja na prvoj pjesmi na ploči "World machine" (https://en.wikipedia.org/wiki/World_Machine).

12 godina
offline
Re: Više prihoda od vinila nego od YouTubea, VEVO-
ElektričnaOvca kaže...
volegradele kaže...

Mislim da je ovo teški fail,i sam sam audiofil već 15ak godina,krećem se u tim krugovima,idem u audiofil.net klub u ZG,ali vrlo mali broj ljudi koristi gramofone!!

Kad se uzme da je postotak audiofila u svijetu negdje oko 1-2%,a broj audiofila koji imaju gramofon je isto tako nešto ,moram ovaj članak nazvat smiješnim!!

Jedino što mogu potvrdit da su ploče dosta skuplje od ostali medija!!

Bez obzira na iznimnu kvalitetu reprodukcije,ploče ipak zahtjevaju malo drugčiji(kao s dijetetom) pristup od ostali načina!!

 

BTW reprodukcija s magnetskih traka se smatra najsuperiornijom !

Ja moram tvoj komentar nazvati smiješnim jer je izvučen iz tvog malog svijeta ljudi koje nazivaš audiofilima; totalno si omašio poantu. Mislim da RIAA u svojim analizama raspolaže boljim uzorkom od tebe :P. Postoji puno više ljudi koji vole slušati glazbu od ljudi koji sebe zovu audiofili. Ljudi o kojima ti pričaš su poput ovdašnjih forumaša koji hobistički pristupaju mijenjanju komponenti, benchanju i sl. Milijuni ljudi igraju igre, imaju ogromne kolekcije istih, te dobar dio njih ne clocka, ne mijenja komponente jednom godišnje, ne bencha, itd.  Ploče se mogu jeftino nabaviti, osim ako govorimo o rijetkim i kolekcionarskim printovima, al' tako je to u svemu, zar ne? Ja ploče nabavljam po 30-50kn u prosjeku.

 Daj smiješan si skupa sa svojim pločama od 30-50 kn,vinyl je usko vezan za audiofilizam,bez obzira smatrao ga ti nepotrebnim ili ne,on postoji i on je tu!!Imat gramafon i koristit ga i nije baš kao što je koristit CD ilil FLAC!

Vidim da je ovdje puno mlađarije sa velikom pameti pa mi i nije namjera nešto dokazivat,posebice o zvuku analogne konfiguracije naspram digitalne,samo sam se referirao da je podatak da zarada od gramofonskih ploča je veča od youtuba,spotifya i Vevo-a zajedno!

I nisam ovdje da solim nikome pamet,ovo je IT forum,o tome možemo pričat,audiofilizam i audiofili su priča za sebe na nekom drrugom mijestu!!

AUDIOFIL
15 godina
offline
Re: Više prihoda od vinila nego od YouTubea, VEVO-
BudalastoStvorenje kaže...

 U socijalizmu su pocketale i šuškale potpuno nove ploče. Neću nikada zaboraviti ploču grupe Level 42 koju sam kupio u Bogovićevoj ulici u Zagrebu o ondašnjem PGP RTB-u. Ganc nova ploča, došao doma, stavio na gramofon, a ono simfonija krckanja i šuškanja na prvoj pjesmi na ploči "World machine" (https://en.wikipedia.org/wiki/World_Machine).

 e, da. PGP RTB i Diskos su bili priča za se, kao i oni iz Ljubljane. Jugoton je bio mahom ok no ovdje govorim o pločama kupljenima vani ("originalke") 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
16 godina
offline
Re: Više prihoda od vinila nego od YouTubea, VEVO-
Santana kaže...
ukay1000 kaže...

@Blumax

Htio je reci da ako neko napravi glazbu 10001 i stavi je na plocu nakon nekog vremena bude doslo na 100011, dok u digitalnom obliku 10001 je uvijek 10001 i sansa da se promijeni je skoro pa nikakva. Zisku?

 Nikad nisi imo ogreban CD ? :D

Btw. imas laserskih gramofona koji naravno ne dodiruju plocu.

 Naravno, i svih 14 korisnika su jako zadovoljni. :)

8 godina
offline
Re: Više prihoda od vinila nego od YouTubea, VEVO-
ukay1000 kaže...
Santana kaže...
ukay1000 kaže...

@Blumax

Htio je reci da ako neko napravi glazbu 10001 i stavi je na plocu nakon nekog vremena bude doslo na 100011, dok u digitalnom obliku 10001 je uvijek 10001 i sansa da se promijeni je skoro pa nikakva. Zisku?

 Nikad nisi imo ogreban CD ? :D

Btw. imas laserskih gramofona koji naravno ne dodiruju plocu.

 Naravno, i svih 14 korisnika su jako zadovoljni. :)

 :D hahahah

 

Al dobro stoji isto da se i digitalno moze ostetit bez obzira na cem se skladisti samo ne tak lagano.

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.9.2015 18:41 (Santana).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Više prihoda od vinila nego od YouTubea, VEVO-
Ajar, svaki cd ima DAC..
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Više prihoda od vinila nego od YouTubea, VEVO-
Ajar kaže...

 e, da. PGP RTB i Diskos su bili priča za se, kao i oni iz Ljubljane. Jugoton je bio mahom ok no ovdje govorim o pločama kupljenima vani ("originalke") 

 Ploče kupljene vani bile su u 99% slučajeva super. Samo što se nije imalo novca za njih ili su prepreke za put u inozemstvo ponekad bile dovoljne da se odustane od puta, pa se kupovalo od kojekakvih tipova. Od proizvođača ploča u bivšoj državi doživio sam sve i svašta, od super tankih ploća za koje me je bilo strah da će mi puknuti u ruci do valovitih ploča po kojima je ručica sa zvučnicom veselom išla gore - dolje. :-) Znao sam nešto o proizvodnji ploča ali me je posebno razveselila izložba u Tehničkom muzeju o Jugotonu, na kojoj su bili izloženi strojevi kojima su se radile ploče, a bilo je i par video zapisa o tome. Uglavnom, nerijetko sam psovao urednicima u svim tim izdavačkim kućama koji su bili daleko od bilo kakvih trendova u svijetu i tek tu i tamo znali bi otkupiti prava na neki pošteni band. :-) Iznimke su uvijek postojale od Michaela Jacksona i Thrillera do Stinga i Bring on the night (dupli album) ili njegovog albuma Nothing like te sun kojeg sam čekao da dođe u Bogovićevoj... To je bila ljubav prema pločama s vrlo tankim proračunom. :-)

12 godina
offline
Re: Više prihoda od vinila nego od YouTubea, VEVO-
volegradele kaže...

 Daj smiješan si skupa sa svojim pločama od 30-50 kn,vinyl je usko vezan za audiofilizam,bez obzira smatrao ga ti nepotrebnim ili ne,on postoji i on je tu!!Imat gramafon i koristit ga i nije baš kao što je koristit CD ilil FLAC!

Vidim da je ovdje puno mlađarije sa velikom pameti pa mi i nije namjera nešto dokazivat,posebice o zvuku analogne konfiguracije naspram digitalne,samo sam se referirao da je podatak da zarada od gramofonskih ploča je veča od youtuba,spotifya i Vevo-a zajedno!

I nisam ovdje da solim nikome pamet,ovo je IT forum,o tome možemo pričat,audiofilizam i audiofili su priča za sebe na nekom drrugom mijestu!!

 Pričaš sa ''matorim'' od 36 godina, tj. dereš se na njega (osim ako na tipkovnici nemaš druge interpunkcije). Ploče su (kao i ostali mediji) vezane prvenstveno uz ljude koji slušaju glazbu, a udio audiofila koje ti spominješ je malen u toj priči. Ostatak je ekipa koja ima nešto solidno i/ili priuštivo i na tome uživa 10,15,20 godina - ne razmišlja o kablovima, separatorima, pročišćivačima, mokrim ručnicima i sl.; ovih drugih je zaista malo, puno manje i od tvojih 1-2%.

 

 

Ne vidim zašto je tebi čudno da su prihodi od prodaje vinila veći od prihoda besplatnih streaming servisa - očigledno je da je tu kumovala, uz rast prodaje vinila, i činjenica da se radi o različitim modelima naplate i prihodovanja. Bez obzira na to, vinilima svejedno pripada tek 7% ukupnog tržišta. Evo ti izvještaj pa pogledaj http://riaa.com/media/238E8AC7-3810-A95C-44DC-B6DEB46A3C6E.pdf  

 

Gdje sam ja nazvao audiofile nepotrebnim? Ja kritiziram tvoje mišljenje koje je izvučeno iz uskog kruga ljudi, a ti govoriš da sam ja smiješan skupa sa svojim pločama - ne poznaješ razliku između kritike mišljenja i kritike osobe? Nepotrebno si bezobrazan - prvo prozoveš ovdje nekakvu ''mlađariju'' pa onda govoriš kako nećeš nikome soliti pamet :D. Priču o audiofilima si ti pokrenuo, no svejedno, nisi ovdje u poziciji moderirati temu. Neću previše ulaziti u pismenost tvojih postova (iako bi bilo opravdano s obzirom na tvoj ton), ali vrhunac ironije je kada jedan audiofil napiše ''gramafon''. Upišao sam se na to :D

Tread softly because you tread on my dreams.
12 godina
offline
Više prihoda od vinila nego od YouTubea, VEVO-a i

Vršnjaci smo,:) gramafon,misliš da nije lapsus!

U životu sam se nagledao svakakvi istraživanja i pseudo novinarstva u nas,tako da me moraš razumit kad vidim ovakav članak!Danas u doba interneta vjesti se šire brzinom svijetlosti,tako da u moru svega ima i dosta smeća!I zašto sam bezobrazan,pa doslovno se suzdržavam kad vidim svakakve komentare tipa,"bolji je FLAC,bolji je CD,ploče krckaju...." da ne nabrajam,i znam da večina mlađarije tako misli!!(samo da znaš da se ne smatram starim)

Bez obzira što su to besplatni servisi itekako oni naplaćuju glazbu,da uzimaju 1 lipu,zbroji koliko pogleda ima samo youtube,tako da mi je malo nestvaran podatak da prodaj ploča tako dobro ide!!

Ako sam te s nečim uvrijedio ja se duboko ispričavam,samo me malo onih 40-50 kn diglo tlak!Ja ne mogu nać ploču koja me zanima ispod 150-200 kn,i to su jeftinije!!

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Više prihoda od vinila nego od YouTubea, VEVO-
lovacmaki kaže...
Ajar, svaki cd ima DAC..

Nema. Postoje CD/DVD playeri sa iskljucivo optickim izlazom i nazivaju se "transporteri". 

 

No on je pitao, ako je nula=nula a jedinica=jedinica zasto postoji toliko razlicitih DAC-ova (komponenta koja ne postoji u analognom sustavu)? Zar konverzija ne bi trebala biti univerzalna?

16 godina
neaktivan
offline
Re: Više prihoda od vinila nego od YouTubea, VEVO-
BlueMax kaže...
lovacmaki kaže...
Ajar, svaki cd ima DAC..

Nema. Postoje CD/DVD playeri sa iskljucivo optickim izlazom i nazivaju se "transporteri". 

 

No on je pitao, ako je nula=nula a jedinica=jedinica zasto postoji toliko razlicitih DAC-ova (komponenta koja ne postoji u analognom sustavu)? Zar konverzija ne bi trebala biti univerzalna?

 Kako se od toga da je nula=nula, a jedan=jedan dođe do zaključka da je svaka D/A konverzija ista? Radi se o dvije različite stvari, jedno su podaci, a drugo je procesiranje tih podataka, dijelom u analognoj domeni. Kao da se čudimo što dva digitalna foto aparata daju različitu kvalitetu fotografije. Postoji nekoliko različitih metoda konverzije, a svaka metoda se može izvesti na različite načine, s različito kvalitetnim sklopovima, što sve utječe na rezultat. No bitno je reći da se gotovo sva današnja produkcija radi digitalno, što znači da praktički sve snimke prođu kroz DAC, neke u tvornici ploča pri izradi mastera, a neke tek pri slušanju. Tek kad bi tvornice imale neke nedostižno dobre DACove ploče bi teoretski mogle imati kvalitetniji zvuk, no ako digitalno uvijek zvuči lošije, onda su te snimke nepovratno 'pokvarene'. Ili ih prešanje u vinil na neki način popravi?

 

Edit:

Bitno je reći da je digitalni zapis koji ulazi u moj DAC identičan masteru iz studija, dok zapis u ploči (i signal iz zvučnice) nisu identični signalu koji je ušao u rezač ploča. Dakle distribucija digitalnog signala je lossless, za razliku od distribucije analognog. To je smisa onog 0=0. Slušanje digitalnog zapisa (uz kvalitetan DAC) je kao da ste spojili svoje pojačalo prije rezača i izbjegli sva ona prešanja i RIAA konverzije. Zar to nije bolje mjesto za prikjlučiti se u lanac?

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
Poruka je uređivana zadnji put ned 27.9.2015 23:22 (Visak).
12 godina
offline
Re: Više prihoda od vinila nego od YouTubea, VEVO-
volegradele kaže...

Vršnjaci smo,:) gramafon,misliš da nije lapsus!

U životu sam se nagledao svakakvi istraživanja i pseudo novinarstva u nas,tako da me moraš razumit kad vidim ovakav članak!Danas u doba interneta vjesti se šire brzinom svijetlosti,tako da u moru svega ima i dosta smeća!I zašto sam bezobrazan,pa doslovno se suzdržavam kad vidim svakakve komentare tipa,"bolji je FLAC,bolji je CD,ploče krckaju...." da ne nabrajam,i znam da večina mlađarije tako misli!!(samo da znaš da se ne smatram starim)

Bez obzira što su to besplatni servisi itekako oni naplaćuju glazbu,da uzimaju 1 lipu,zbroji koliko pogleda ima samo youtube,tako da mi je malo nestvaran podatak da prodaj ploča tako dobro ide!!

Ako sam te s nečim uvrijedio ja se duboko ispričavam,samo me malo onih 40-50 kn diglo tlak!Ja ne mogu nać ploču koja me zanima ispod 150-200 kn,i to su jeftinije!!

 Sve ok, matori :P

 

Jednostavno je drugačiji model, cifre po pogledu su puno manje, a vjerojatno je manji i dio koji ide glazbenoj industriji.

 

Meni vinil bolje zvuči i volim taj nepraktični ritual sa vinilkama - nije me briga ako je i placebo u pitanju ili jednostavno moj setup doma, volim ga slušati i to je subjektivno iskustvo. Kao i kod svega što se tiče glazbe, stvar je osobne preferencije - mislim da nema smisla ulaziti u rasprave koji je medij bolji. Osobno mislim da na solidnim zvučnicima i pojačalu nema smisla govoriti o razlikama između medija, uživaš u glazbi kako želiš i to je to - razlike su u tom slučaju zanemarive. Evo ja sad slušam oldfieldov voyager na pc-u, preko jeftinog asus xonara dg i philipsovih slušalica od 300kn i baš uživam - uživao bih i da ga slušam na bowersima koje sam nedavno pazario (polovne), no moji susjedi baš i ne bi :P

 

Rijetko uzimam mint ploče i ne smeta mi eventualno krckanje, zato i ne platim puno - ako hoću novi ili mint p. floyd ili nešto drugo na cijeni, onda su to cifre o kojima ti pričaš. 

Tread softly because you tread on my dreams.
16 godina
offline
Re: Više prihoda od vinila nego od YouTubea, VEVO-
Vinil je romantika i svako ima pravo na svoje gušte. Rasprave koji daju bolji zvuk su nepotrebne a kome ne paše nek si kupi digitalno. Da serem novce imal jedno, drugo i trece, a cetvrto tek tak da imam.
16 godina
odjavljen
offline
Više prihoda od vinila nego od YouTubea, VEVO-a i

Molim da mi netko definira "topliji" zvuk sa ploča. Jel to znači da je bliži stvarnosti, ugodniji uhu, ili?

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Više prihoda od vinila nego od YouTubea, VEVO-

Ne trudi se... Vjerojatno ti je sluh uništen slušanjem Metallice (256 kbit, VBR mp3-ca) na jeftinim slušalicama sa 90% snage, isto kao i meni

And I looked, and behold a pale horse: and his name that sat on him was Death, and Hell followed with him...
16 godina
odjavljen
offline
Re: Više prihoda od vinila nego od YouTubea, VEVO-
Sum_of_all_fears kaže...

Ne trudi se... Vjerojatno ti je sluh uništen slušanjem Metallice (256 kbit, VBR mp3-ca) na jeftinim slušalicama sa 90% snage, isto kao i meni

 

Meh, ne slušam baš rock (barem ne nekakav žešći). Uostalom, 90% audiofil ekipe sigurno ne bi prepoznalo razliku između 256 kbps vbr-a i FLAC-a.

Freak Show Inc.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Više prihoda od vinila nego od YouTubea, VEVO-
BlueMax kaže...
lovacmaki kaže...
Ajar, svaki cd ima DAC..

Nema. Postoje CD/DVD playeri sa iskljucivo optickim izlazom i nazivaju se "transporteri". 

 

No on je pitao, ako je nula=nula a jedinica=jedinica zasto postoji toliko razlicitih DAC-ova (komponenta koja ne postoji u analognom sustavu)? Zar konverzija ne bi trebala biti univerzalna?

To sam ja pitao kolegu audiofila, kaže, svaki cd player ima DAC.. Možda mi nije obrazložio do kraja.. 

12 godina
offline
Re: Više prihoda od vinila nego od YouTubea, VEVO-
lovacmaki kaže...
BlueMax kaže...
lovacmaki kaže...
Ajar, svaki cd ima DAC..

Nema. Postoje CD/DVD playeri sa iskljucivo optickim izlazom i nazivaju se "transporteri". 

 

No on je pitao, ako je nula=nula a jedinica=jedinica zasto postoji toliko razlicitih DAC-ova (komponenta koja ne postoji u analognom sustavu)? Zar konverzija ne bi trebala biti univerzalna?

To sam ja pitao kolegu audiofila, kaže, svaki cd player ima DAC.. Možda mi nije obrazložio do kraja.. 

 Pa dobro ti je rekao,svaki CD pleyer ima DAC u sebi,CD Transport nema,on služi samo za, kao i što samo ime kaže transport signala do DAC-a!Tu već  zalazimo u hig-end segment reprodukcije gdje cijene idu u nebesa!!

Mogu se spajat,coax dig,optik,AES/EBU..

Transporter Transporter
AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.9.2015 12:37 (volegradele).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Više prihoda od vinila nego od YouTubea, VEVO-
Postoje DACovi sasvim prihvatljive cijene, a solidne kvalitete, to više nije samo high end igra.

Transport je u današnje doba besmislen, jer hard disk obavlja tu zadaću puno bolje. Najveći nedostatak CD formata je određena nepouzdanost čitanja. Laser prođe jednom i ako uspije pročitati super, ako ne uspije pokuša rekonstruirati iz CRCa, a ako ni to ne uspije imaš grešku. Hard disk, kao što svi znamo, uvijek daje ispravan podatak, osim ako je zreo za smeće. Skup CD transport može povećati vjerojatnost točnog očitanja, ali se ne može po pouzdanosti mjeriti s HDom. Prilikom ripanja u CDROM čitaču disk se može čitati i sto puta, jer ne radi u realnom vremenu kao prilikom reprodukcije, i iz oštećenog diska izvući najbolju moguću informaciju, dok bi kod ispravnih točnost trebala biti 100%. Od tog trenutka zapis je na hardu i uvijek će biti identičan.

Dakle jednokratno ripanje u CDROMU daje veću pouzdanost od bilo kojeg high end transporta, uz daleko nižu cijenu.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
2 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Više prihoda od vinila nego od YouTubea, VEVO-
Visak kaže...
BlueMax kaže...
lovacmaki kaže...
Ajar, svaki cd ima DAC..

Nema. Postoje CD/DVD playeri sa iskljucivo optickim izlazom i nazivaju se "transporteri". 

 

No on je pitao, ako je nula=nula a jedinica=jedinica zasto postoji toliko razlicitih DAC-ova (komponenta koja ne postoji u analognom sustavu)? Zar konverzija ne bi trebala biti univerzalna?

 Kako se od toga da je nula=nula, a jedan=jedan dođe do zaključka da je svaka D/A konverzija ista? Radi se o dvije različite stvari, jedno su podaci, a drugo je procesiranje tih podataka, dijelom u analognoj domeni. Kao da se čudimo što dva digitalna foto aparata daju različitu kvalitetu fotografije. Postoji nekoliko različitih metoda konverzije, a svaka metoda se može izvesti na različite načine, s različito kvalitetnim sklopovima, što sve utječe na rezultat. No bitno je reći da se gotovo sva današnja produkcija radi digitalno, što znači da praktički sve snimke prođu kroz DAC, neke u tvornici ploča pri izradi mastera, a neke tek pri slušanju. Tek kad bi tvornice imale neke nedostižno dobre DACove ploče bi teoretski mogle imati kvalitetniji zvuk, no ako digitalno uvijek zvuči lošije, onda su te snimke nepovratno 'pokvarene'. Ili ih prešanje u vinil na neki način popravi?

 

Edit:

Bitno je reći da je digitalni zapis koji ulazi u moj DAC identičan masteru iz studija, dok zapis u ploči (i signal iz zvučnice) nisu identični signalu koji je ušao u rezač ploča. Dakle distribucija digitalnog signala je lossless, za razliku od distribucije analognog. To je smisa onog 0=0. Slušanje digitalnog zapisa (uz kvalitetan DAC) je kao da ste spojili svoje pojačalo prije rezača i izbjegli sva ona prešanja i RIAA konverzije. Zar to nije bolje mjesto za prikjlučiti se u lanac?

 Svasta si ti ovdje napisao, samo ne znam zasto mene citiras. Ja sam samo pojednostavio pitanje nekome ko ga nije razumio. Ne znaci da ja na njega ne znam odgovor.

U ranijem postu vec sam pisao o besmislenosti velicanja zvuka novih vinila kad su oni ve izgubili svoju "analogicnost". 

E sad, i tu se svasta dogadja. Iako se masteri danas opet sve vise rade analogno, cak i digitalni master nije radjen u CD formatu vec tolika ogranicenja dobije tek pri konverziji za snimanje na CD.

Zatim tu je i besmislenost analognog snimka digitalnih instrumenata.

Specificnosti glazbenih zanrova.

....

 

Ovo boldano mi bas nije jasno. Zasto bi analogno masteriziran snimak (vinil, magnetofon..) prosao kroz DAC?

 

Losless? Losless u odnosu na sto? U odnosu na digitalni master da, ali u odnosu na analogni izvor ne.

 

Tek kad bi tvornice vinila imale nedostizno dobre DAC-ove? Opet pretpostavka digitalnog mastera ali vinil tada uopce nema smisla (kao sto ga vecina danasnjih vinila ni nema)? No u "analogni izvor - analogno snimanje - analogna reprodukcija" sistemu DAC-a nema. Za odredjene vrste glazbe to je nenadjebiv sistem.

 

 

 

12 godina
offline
Više prihoda od vinila nego od YouTubea, VEVO-a i

Volio bih da je tako,vrhunski i kvalitetni CD Transporti će uvjek bit vrhunski i nijedan jeftini CDDVD-ROM to neće moć dostići!Da, na tržištu sad ima svega i svačega,puno jeftinih DAC-ova sa upitnom kvalitetom!Naravno ima i vrlo dobrih DAC-ova koji se bez problema mogu nostit sa skupljim CD pleyerima,ali nemojmo mislit da DAC od par tisuća kuna može konkurirat ozbiljnim CD pleyerima,jedinu prednost imaju zbog mogučnosti reprodukcije više formata!!16/44 još uvjek na pravom pleyeru zvuči fantastično i velikoj večini nije ništa drugo potrebno!!

Pošto nemam veliku CD kolekciju ja sam već davno prešao na comp-audio i ne namjeravam se vratit na CD,samo zbog manjka CDa i novaca!!

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Više prihoda od vinila nego od YouTubea, VEVO-
Friday kaže...

Molim da mi netko definira "topliji" zvuk sa ploča. Jel to znači da je bliži stvarnosti, ugodniji uhu, ili?

 Subjektivno.

 

Veliki problem je pronaći vinyl i CD koji su sa istog mastera. CD je obično glasniji i lošije produciran (glasnija muzika = popularnija muzika), dok je ploča producirana "normalno" jer se zna i očekuje da ploče kupuju ljudi koji cijene kvalitetniji zvuk, za razliku od običnog CD puka.

 

Ogromna razlika u dinamičkom rasponu zvuka, primjer metallica The Day That Never Comes.

 

http://www.hdphonic.com/img/a/metallica.jpg

Istina, bolja verzija je iz igre guitar hero ali mislim da možeš shvatiti u čemu je problem, obično je vinyl verzija na mjestu Guitar Hero verzije i stvari počinju imati smisao.

 

Naravno kada se radi o potpuno jednakom masteru na vinylu i CD-u (digitali) te slušanjem sa jednako kvalitetnih izvora (hi-end oprema) mislim da prosječni (a i natprosječni) slušatelj ne može, odnosno neće, prepoznati razliku. 

Swedish latin super funk.
16 godina
odjavljen
offline
Re: Više prihoda od vinila nego od YouTubea, VEVO-
sirka666 kaže...
 jer se zna i očekuje da ploče kupuju ljudi koji cijene kvalitetniji zvuk, za razliku od običnog CD puka.

 

Opa, shots fired...

Freak Show Inc.
14 godina
offline
Re: Više prihoda od vinila nego od YouTubea, VEVO-

Vidio sam taj video već nekoliko puta. I što taj video pokazuje? Pa valjda postoji razlog zašto je CD ograničen na 22khz. A taj razlog je jednostavan - čovjek ne čuje iznad 20 kHz, tako da je sve iznad toga zapravo nebitno. Imao sam prijatelja audiofila. Znate fore:  upjevani kablovi, pravilno okretanje kablova zato što bolje vode signal u jednom smjeru nego u drugom (a ja naivac mislio da je bakar vodič a ne poluvodič) specijalni komadi drveta koji pročišćavaju zvuk i slične fore. Kada sam mu okrenuo kablove i uklonio dodatke uopće nije skužio da je nešto drugačije dok mu nisam rekao. Na slijepom testu nikad nije točno znao što i kako je uključeno, nije osjetio razliku. Tako i frajer koji sluša vinil zbog 60 kHz vjerovatno ne bi prepoznao dobar digitalni snimak sa "samo" 22 kHz vršne frekvencije od one sa vinila sa  60 kHz frekvencije. Tako da je cijela priča o tome da je vinil bolji jako diskutabilan. Ipak, svatko nešto voli, pa ako želi dati više love za vinil, neka, ne ide iz mog džepa.

 

 

 

dolazim odmah - Godo
15 godina
odjavljen
offline
Više prihoda od vinila nego od YouTubea, VEVO-a i

To isto nikad nisam razumio... "usvirani" kablovi i smjer kabela. Koji k? Nema smisla (fizika/elektronika), subjektivno se može svašta nalupati.

And I looked, and behold a pale horse: and his name that sat on him was Death, and Hell followed with him...
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Više prihoda od vinila nego od YouTubea, VEVO-
volegradele kaže...

Volio bih da je tako,vrhunski i kvalitetni CD Transporti će uvjek bit vrhunski i nijedan jeftini CDDVD-ROM to neće moć dostići!Da, na tržištu sad ima svega i svačega,puno jeftinih DAC-ova sa upitnom kvalitetom!Naravno ima i vrlo dobrih DAC-ova koji se bez problema mogu nostit sa skupljim CD pleyerima,ali nemojmo mislit da DAC od par tisuća kuna može konkurirat ozbiljnim CD pleyerima,jedinu prednost imaju zbog mogučnosti reprodukcije više formata!!16/44 još uvjek na pravom pleyeru zvuči fantastično i velikoj večini nije ništa drugo potrebno!!

Pošto nemam veliku CD kolekciju ja sam već davno prešao na comp-audio i ne namjeravam se vratit na CD,samo zbog manjka CDa i novaca!!

 Vrhunski CD transformeri? To je tek lov u mutnom. Nema tu puno toga za biti vrhunsko. Mehanika i laser, sve ostalo je vise manje nebitno.

Transformeri su nastali logikom da svu glazbu obradjuje decidirani DAC ili onaj u pojacalu pa zasto ga onda ugradjivati u player kad se ne koristi. Zdrava logika nezdrav rezultat. Umjesto da CD playeri iz kojih je izvadjen DAC pojeftine za cijenu tog DAC-a, oni  poskupljuju jer ciljaju na audiofile (ovce). Player s DAC-om jednog dana mozes koristiti na pojacalu bez DAC-a, mozes ga lakse prodati... ali ne transformer (citaj: player iz kojeg su ti uzeli DAC) je skuplji. Ako te bas zamara sto imas sklop viska koji ce ti raditi nekakve imaginarne šumove, e onda je transporter za tebe.

 

U zadnje vrijeme da se naci transformera s normalnom cijenom.

12 godina
offline
Re: Više prihoda od vinila nego od YouTubea, VEVO-
Sum_of_all_fears kaže...

To isto nikad nisam razumio... "usvirani" kablovi i smjer kabela. Koji k? Nema smisla (fizika/elektronika), subjektivno se može svašta nalupati.

 Pa u teoriji cak i ima smisla ali u praksi nimalo.

Najpostenije mi je odgovorio jedan klijent. Pa necu pojacalo od 20k kn i zvucnike od 60k kn spojit kabelom od 10kn.

Kod kablova treba paziti na kvalitetu izrade jer kabel moze sprziti pojacalo. Sto se samog zvuka tice, nema tu neke razlike.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice