Zmijolike tablete, molimo!

poruka: 210
|
čitano: 25.950
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Zmijolike tablete, molimo!".
15 godina
online
Re: Zmijolike tablete, molimo!
luka28 kaže...

 cutom samsungov ui koji je kombinacija UI-a iOSa i windows phonea,


Al smješna je stvar kako onda Tonči piše za apple "Čini se da ovakve poteze uvijek poteže ugrožena strana koja, zbog slabe investicije, nedostatka ideja..." halo čovječe, spominješ apple i slabe investicije i nedostatak ideja u istoj rečenici, ne razumijem, ispod kojeg si ti kamena ispuzao? Nevejerojatno...

TouchWiz i WP7? WP7 jest najoriginalniji mobilni OS danas, no kako koristim TouchWiz ne vidim ikakve sličnosti s WP7.

 

Jedina inovacija u zadnjih godinu dana im je bio poklopac za iPad, žalosno je da ga nitko bar za Božić ne daje u paketu.

Siri, iako dobar komad softvera, nije temelj nove generacije mobitela.

Zašto? Jer je limitirane korisnosti - auto, kuća i, ako imate vlastiti odvojeni prostor na poslu, ured.

 

 

I can’t count the reasons I should stay One by one they all just fade away
12 godina
offline
Zmijolike tablete, molimo!

Apple ide na principu Maje Šuput: Vadi kume keš, KEŠ!, nema noćas, oš - neš!

 

Tonči, šta reći? Koju posuku porati? Onima koji vide a ne čuju.. {#}

Svaka čast!

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.12.2011 22:31 (EchoOne).
 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Zmijolike tablete, molimo!

TouchWiz je odlican, svida mi se fora s tiltingom.

C provides a programmer with more than enough rope to hang himself. C++ provides a firing squad, blindfold and last cigarette.
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Zmijolike tablete, molimo!
Random. kaže...
sirka666 kaže...
Random. kaže...

Sve pet, ne bi se trebalo moći patentirati generičke stvari. O pre-sličnosti sud bi trebao odlučivati subjektivno. Ako se porota od 10 ljudi složi da uređaj B izgleda gotovo identično kao uređaj A, sankcioniraj proizvođača uređaja B.

Sud ne bi treba o ničem odlučivat već se jednostavno pomirit sa činjenicon da su oba uređaja dobro dizajnirana i bok, tko proda više - pobjednik.

  Zaboravimo na čas Apple i Samsung.

 

Ako ti dizajniraš uređaj. Ja napravim uređaj gotovo jednak tvome uređaju uz male izmjene - ti bi rekao "Sve pet, neka najbolji pobijedi."?

 

Ako je tako, onda ti pričaš o ukidanju patentnog sustava što se tiče dizajna

 

 

ITman kaže...

Samo pogledajte iz koje zemlje Apple dolazi, SAD, zemlja u kojoj lopov provali čovjeku u kuću, posklizne se na pločicama i ruku strga, tuži čovjeka kojemu je provalio u kuću i dobije parnicu, hallo!!! Sapienti Sat!

  Imaš kakav izvor za to ili samo trollaš?

 

Bio je pred par godina na tv-u neki dokumentarac o Amerima i apsurdu u njihovom sudstvu, školstvu itd... baš je bil spomenut taj slučaj. A to je već i opće poznata stvar da je Amerika zemlja u kojoj svatko može tužiti svakog za svaku glupu sitnicu i dobiti parnicu.
Ja sam inače veliki fan SAD-a i da mogu odma bih se odselil tam unatoč svemu kaj ne štima kod njih {#}

bolje haker nego šljaker
15 godina
neaktivan
offline
Re: Zmijolike tablete, molimo!
1domagoj1 kaže...

TouchWiz je odlican, svida mi se fora s tiltingom.

  Meni je TouchWiz (kao i Sense i slični dodaci) bespotreban, bezvezan, slabo funkcionalan i nadasve ružan.  {#}

  Preferiram AOSP (+ LauncherPro).

 

Doduše, ne znam kakav je na tabletima...

BRUN0_CRO ||| ''Work less, play more.'' \o/ ||| ''Svako generaliziranje je loše.''
16 godina
offline
Re: Zmijolike tablete, molimo!
Šef kaže...

  Meni je TouchWiz (kao i Sense i slični dodaci) bespotreban, bezvezan, slabo funkcionalan i nadasve ružan. {#}

  Preferiram AOSP (+ LauncherPro).

 

Doduše, ne znam kakav je na tabletima...

Zapravo je jako dobar. Iako mi dosta stvari Samsungovih ne treba.

C provides a programmer with more than enough rope to hang himself. C++ provides a firing squad, blindfold and last cigarette.
16 godina
neaktivan
offline
Zmijolike tablete, molimo!

Otkad je Apple izgubio Jobsa, čitava firma je otišla vrit. Ne bih se čudio da za par godina toliko propadnu da će ih otkupiti neka druga, jača i perspektivnija firma.

Eto, možda baš Samsung! :D

 

Živi bili pa umrli vidjeli!

Svakom poklopcu lonac!
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Zmijolike tablete, molimo!

Meni je touchwiz sasvim dobar.. Ne znam zašto se nekima nimalo ne sviđa. Slide to call i slide to sms su mi vrhunski. Svaka čast onom ko se tog sjetio ;)

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Zmijolike tablete, molimo!
Random. kaže...

  Zaboravimo na čas Apple i Samsung.

 

Ako ti dizajniraš uređaj. Ja napravim uređaj gotovo jednak tvome uređaju uz male izmjene - ti bi rekao "Sve pet, neka najbolji pobijedi."?

 

Ako je tako, onda ti pričaš o ukidanju patentnog sustava što se tiče dizajna

 

Naravno da ne mislim da napravi indetičan uređaj, već sličan, a opet dovoljno različit da se može vidjeti da je drugi model.

 

Bilo bi dobro da se drastično promijeni patentni sustav oko dizajna.

U teoriji nema razlike između teorije i prakse ali u praksi ima.
15 godina
neaktivan
offline
Zmijolike tablete, molimo!

Za cijelu industriju, a posebno za autore tužbenih zahtjeva i sličnih metoda, bilo bi daleko pametnije posvetiti se inovacijama u vlastitim redovima i radu na novim ili boljim vlastitim proizvodima.

 

Pa ne rade to isti ljudi. A što će odvjetnici u firmama raditi da nema takvih stvari.
Zaštita patenata je jako skliska stvar al ono što možeš patentirati je stvarno retardirani popis stvari.
Ostaje i problem da je netko također radom došao do istog riješenja kao i netko tko je uspio prije njega to patentirati - njegova prava onda očigledno ne postoje.

 

S druge strane - ovo sve ne treba čuditi - time se ustvari kupuje vrijeme. Zamislite da uspiju spriječiti pojavu nekog tableta na makar mjesec dana na nekom tržištu - svatko tko se odluči kupiti tablet u tom vremenu kupiti će njihov ...

Saša
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.12.2011 6:27 (SasaFrr).
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Zmijolike tablete, molimo!
Pitanje. Zašto mi je komentar izbrisan?
Hello! I am Android
14 godina
neaktivan
offline
Re: Zmijolike tablete, molimo!
: Mogli su patentirat wc školjku (iShit) Ne smije biti bijela, niti biti zaobljena, daska se ne smije dozati vertikalno, nego horizontalno, voda se ne smije povlačiti na standardan način nego određenom kombinacijom tipki... Ma daj, onda nitlo ne bi proizvodio wc školke nego bi bile Apple linencirane
Hello! I am Android
14 godina
neaktivan
offline
Re: Zmijolike tablete, molimo!
1domagoj1 kaže...

U pitanju je genericki dizajn. Jebo*te pa kakvi ce mobiteli biti nego pravokutni? Sljedeci je logicni korak da imaju zaobljene rubove da se ne nabodes. Sad ti to patentiras. WTF te pitam ja?

 

EDIT: Ajd da ju u pitanju mobitel u obliku spirale. Ili oktagona. Ili paralelepipeda. Hiperbolicnog paraboloida. Ali pravokutnik jbm?!

 kak je krenulo jedino će siemens moć proizvodit mobitele :)

kod mene normalno radi.....
15 godina
offline
Re: Zmijolike tablete, molimo!
Assassin kaže...

Iskoristili su rupu u sustavu. Rupa je problem (kao i cijeli sustav), a ne onaj tko ju je iskoristio...

Najobičniji šuplji argument za opravdanje krađe i muljanja ....

 

Što je žalosno kod nas je gotovo zakon

15 godina
offline
Re: Zmijolike tablete, molimo!
SasaFrr kaže...

Za cijelu industriju, a posebno za autore tužbenih zahtjeva i sličnih metoda, bilo bi daleko pametnije posvetiti se inovacijama u vlastitim redovima i radu na novim ili boljim vlastitim proizvodima.

 

Pa ne rade to isti ljudi. A što će odvjetnici u firmama raditi da nema takvih stvari.
Zaštita patenata je jako skliska stvar al ono što možeš patentirati je stvarno retardirani popis stvari.
Ostaje i problem da je netko također radom došao do istog riješenja kao i netko tko je uspio prije njega to patentirati - njegova prava onda očigledno ne postoje.

 

S druge strane - ovo sve ne treba čuditi - time se ustvari kupuje vrijeme. Zamislite da uspiju spriječiti pojavu nekog tableta na makar mjesec dana na nekom tržištu - svatko tko se odluči kupiti tablet u tom vremenu kupiti će njihov ...

Nešto drugo?

 

ovo je bedast argument - jako ...

 

A što će krvnik radit ako nikoga ne ubije? ... pitanje je treba li to raditi ili ne, ovo ostalo nije bitno

15 godina
neaktivan
offline
Re: Zmijolike tablete, molimo!
Latz kaže...
SasaFrr kaže...

Za cijelu industriju, a posebno za autore tužbenih zahtjeva i sličnih metoda, bilo bi daleko pametnije posvetiti se inovacijama u vlastitim redovima i radu na novim ili boljim vlastitim proizvodima.

 

Pa ne rade to isti ljudi. A što će odvjetnici u firmama raditi da nema takvih stvari.
Zaštita patenata je jako skliska stvar al ono što možeš patentirati je stvarno retardirani popis stvari.
Ostaje i problem da je netko također radom došao do istog riješenja kao i netko tko je uspio prije njega to patentirati - njegova prava onda očigledno ne postoje.

 

S druge strane - ovo sve ne treba čuditi - time se ustvari kupuje vrijeme. Zamislite da uspiju spriječiti pojavu nekog tableta na makar mjesec dana na nekom tržištu - svatko tko se odluči kupiti tablet u tom vremenu kupiti će njihov ...

Nešto drugo?

ovo je bedast argument - jako ...

A što će krvnik radit ako nikoga ne ubije? ... pitanje je treba li to raditi ili ne, ovo ostalo nije bitno

Gle.. sa nekog idealnog stajališta je taj posao besmislen i nepotreban - ali dok god budu mogli na tome dizati lovu dizat će.

Isto tako da će ljudi se ostaviti mlaćenja prazne slame i početi raditi nešto konstruktivno sami od sebe.... teško .. nemoguće...

Saša
14 godina
protjeran
offline
Zmijolike tablete, molimo!

konacno jedan posten komentar dana, covjek je ulovio u srz

 

Quiem kaže...

Dragane ovako se piše komentar dana!

ma lako za Dragu, njegove umotvorine su se, uz naravno Olegove, uvijek, bez obzira na temu dale citat... nesto sta se za glavnog urednika bas i ne bi moglo reci {#}

p.s. valjda nece karton

-To Start Press Any Key. A gdje je ANY tipka?-
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.12.2011 10:25 (dado8).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Zmijolike tablete, molimo!
jameshook kaže...
Pitanje. Zašto mi je komentar izbrisan?

Ja ne vidim da ti je izbrisan ... {#} kidding.

Dokaz da su svi oni zagorci - "se bum vas tužil !" .
Inače, sve je to skupa smiješno, ali smiješno je kad vidiš količinu gluposti i kako se usprkos i unatoč tome, a možda i upravo zarad toga,  zarađuju ogromni novci. 
Što mene čini još glupljim ... hmmm {#} A možda je količina novca u obrnuto proporcionalnom odnosu sa pameti .. ?... Ako je tako, ja sam jaaaaako pametan. A Apple jaaaako glup .... hmmm ...

Happy New Year !! (PRVI ! JEEEEE !) 

Moje velecijenjeno mišljenje sam velikodušno dao vama na čast čitanja.
15 godina
neaktivan
offline
Zmijolike tablete, molimo!

Pročitajte smjernice kojima se drugi proizvođači (Samsung) trebaju voditi da ne kopiraju Appleov design. Zatim pogledajte donje slike. Zaključak možete izvući sami.

The laws of nature are constructed in such a way as to make the universe as interesting as possible. - Freeman Dyson, Imagined Worlds
 
19 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Zmijolike tablete, molimo!
hrx kaže...

Pročitajte smjernice kojima se drugi proizvođači (Samsung) trebaju voditi da ne kopiraju Appleov design. Zatim pogledajte donje slike. Zaključak možete izvući sami.

Ma to je već milijun puta prožvakana tema. Svaki Apple fanboy zna za ovo i opet će reći da je Samsung zapravo kopirao dizajn..

15 godina
neaktivan
offline
Re: Zmijolike tablete, molimo!
EchoOne kaže...
hrx kaže...

Pročitajte smjernice kojima se drugi proizvođači (Samsung) trebaju voditi da ne kopiraju Appleov design. Zatim pogledajte donje slike. Zaključak možete izvući sami.

Ma to je već milijun puta prožvakana tema. Svaki Apple fanboy zna za ovo i opet će reći da je Samsung zapravo kopirao dizajn..

  A kako bi to Samsung kopirao design ako je izdan prije iPhonea?

 

Što se tiče druge slike, LG Prada - nice try. Netko je namjerno razvukao dimenzije Prade tako da izgledaju jednako po veličini.

 

Ovo je Prada

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.12.2011 7:34 (Random.).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Zmijolike tablete, molimo!

Bez obzira na veličinu, Prada krši Appleove smjernice (koje su crna maska, horizontalni zvučnik, jednostavna prednja strana, pravokutni oblik s zakrivljenim uglovima, centrirani ekran s marginama). I Samsungovi telefoni nisu jednaki iPhoneu po dimenzijama, pa ih Apple tuži. Vjerojatno misle da bi neka jadna duša mogla zabunom kupiti Samsungov telefon umjesto iPhonea budući da slično izgledaju.

 

Zamislite da netko izbaci sportski automobil s vratima koja se otvaraju uvis (umjesto u stranu), a da Lamborghini odmah tuži dotičnog proizvođača da kopira njihov prepoznatljivi dizajn (vrata su se prvi put pojavila na Alfa Romeovom konceptu Carabo). Ili da Ferrari tuži nekog proizvođača kada taj izbaci crveni sportski auto. Ili da Mercedes preporuči BMWu da ne proizvodi automobile srebrne boje, jer je to (ponajprije) Mercedesova prepoznatljiva boja (povijesno gledano, iz trkačkog naslijeđa, Mercedes, Audi i Porche su koristili srebrnu boju, dok je BMW koristio bijelu).

The laws of nature are constructed in such a way as to make the universe as interesting as possible. - Freeman Dyson, Imagined Worlds
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.12.2011 15:30 (hrx).
16 godina
moderator
offline
Re: Zmijolike tablete, molimo!
dado8 kaže...
Quiem kaže...

Dragane ovako se piše komentar dana!

ma lako za Dragu, njegove umotvorine su se, uz naravno Olegove, uvijek, bez obzira na temu dale citat... nesto sta se za glavnog urednika bas i ne bi moglo reci {#}

p.s. valjda nece karton

{#}  - pa ti ne razlikuješ Dragu od Dragana!

 

I da, baš bi i mogao dobiti opomenu za - {#}

 

I zato - drži se teme!

...
15 godina
odjavljen
offline
Re: Zmijolike tablete, molimo!
Random. kaže...
EchoOne kaže...
hrx kaže...

Pročitajte smjernice kojima se drugi proizvođači (Samsung) trebaju voditi da ne kopiraju Appleov design. Zatim pogledajte donje slike. Zaključak možete izvući sami.

Ma to je već milijun puta prožvakana tema. Svaki Apple fanboy zna za ovo i opet će reći da je Samsung zapravo kopirao dizajn..

  A kako bi to Samsung kopirao design prije nego je iPhone uopće i izdan?

 

Što se tiče druge slike, LG Prada - nice try. Netko je namjerno razvukao dimenzije Prade tako da izgledaju jednako po veličini.

 

Ovo je Prada

Očito je da je iPhone kopija Prade. Malo veći, ali i dalje iPhone iz 2007. izgleda jako slično Pradi iz 2006. godine :)

15 godina
neaktivan
offline
Re: Zmijolike tablete, molimo!
Tonči kaže...

Očito je da je iPhone kopija Prade. Malo veći, ali i dalje iPhone iz 2007. izgleda jako slično Pradi iz 2006. godine :)

  Ne brini se, LG bi tužio kada bi mislio da može dobiti parnicu.

 

Whoa! Sad vidim da su obje slike fejk. Joj, što vi sve nećete lažirati da ispadnete u pravu.

14 godina
offline
Zmijolike tablete, molimo!

Nakon pročitanih komentara vrlo je lako shvatiti zašto je u ovoj džamahiriji od države 17 godina na vlasti bila stranka koja je uspješno i sustavno pljačkala i manipulirala vlastiti narod. Mnogi će možda odmah pitati kakve to veze ima s ovom temom, ali ima i te kakve. Naime upravo promišljanje kakvo većina forumaša ima prema zaštiti intelektualnog vlasništva odlično objašnjava fenomen ogromne količine lopova na i oko vlasti

A sad malo o činjenicama Tonči.

Osim što si skroz krivo interpretirao članak iz kojeg si ovo prepisivao idemo malo ponoviti gradivo.

Google!

Jel E. Schmidt sjedio u NO-u Applea u vrijeme stvaranja i predstavljanja iOS-a i iPhonea?

Jel za prihvatiti tvrdnju da je mnogo toga znao u vezi iOS-a i iPhonea i da je to prenjeo u Google?

Jel Android (za razliku od WinMobilea) jako liči na iOS, a pogotovo je ličio u prve 2 godine?

Samsung!

Jel Samsung radi popriličan broj unutarnjih komponenti za iPhone (iPad)?

Jel zbog toga ima puno prije izdavanja novih iPhonea i iPada uvid u dizajn uređaja?

Jel su ovo kopije?

 

 
1 17 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Zmijolike tablete, molimo!

Dakle, hoćeš reći da je netko tko je Prada mobitel izbacio 18. siječnja 2007. dizajn kopirao od Applea koji je najavio i objavio slike iPhonea 9. siječnja 2007. a uređaj 29. lipnja? LOL, kakve to ima logike? Tko to može u 9 dana kopirati dizajn i proizvesti mobilne uređaje? Mislim da je bolje da prestaneš čitati to smeće od portala.

 

Ako je tu i došlo do industrijske špijunaže, nekako je logično da je original onaj tko je prvi izbacio gotovi uređaj. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.12.2011 18:08 (Tonči).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Zmijolike tablete, molimo!
Random. kaže...

  Ne brini se, LG bi tužio kada bi mislio da može dobiti parnicu.

 

Whoa! Sad vidim da su obje slike fejk. Joj, što vi sve nećete lažirati da ispadnete u pravu.

  A, već smo svi zaboravili kako je Apple "malo" izmijenio dimenzije na Tabu, kad je tužio Samsung u Njemačkoj?

BRUN0_CRO ||| ''Work less, play more.'' \o/ ||| ''Svako generaliziranje je loše.''
16 godina
offline
Re: Zmijolike tablete, molimo!
devotion kaže...
...

 Da, svi su se urotili protiv jadnog malog Applea. I Google i Samsung i LG i Izet Fazlinovic uz njih. LOL.

C provides a programmer with more than enough rope to hang himself. C++ provides a firing squad, blindfold and last cigarette.
15 godina
odjavljen
offline
Zmijolike tablete, molimo!

Stevo je imao bubrege koji su po izgledu slični našima... bolje da se čuvamo !

Don't you dare to read my mind, Because you don't like, won't like what you'll find
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.12.2011 18:25 (Kordy).
 
12 2 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice