Zmijolike tablete, molimo!

poruka: 210
|
čitano: 25.946
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Zmijolike tablete, molimo!".
15 godina
neaktivan
offline
Re: Zmijolike tablete, molimo!
ansha kaže...
Ne kuzite koja je bit. Istina, jednom godisnje budem u situaciji da mi zatreba bt na iphoneu, i u tom trenu bi bilo bolje da imam neki android recimo, al zar da zbog necega sta mi treba tolko rijetko imam problema sa stvarima koje radim po par sati svaki dan?
Pri tome mislim na web browser npr., navikao sam na safari koji scrolla i zooma pri 60fps i jednostavno ne trpim trzanje koje svaki android ima (vise ili manje). Probajte otvorit net.hr recimo, pa to je slideshow na svakom androidu koji sam probao.
Dakle bit je da su stvari koje koristim svakodnevno (surfanje, mail, fotoaparat/galerija, muzika, igre) bolje izvedene (design, brzina, jednostavnost) na ios-u i zbog tog mi ne pada na pamet njih narusavat zbog bt-a ili sta ja znam cega vec sta iphoneu fali.

  SGS2 odradi sve to bez po' muke

BRUN0_CRO ||| ''Work less, play more.'' \o/ ||| ''Svako generaliziranje je loše.''
13 godina
offline
Re: Zmijolike tablete, molimo!
Tonči kaže...
BlueMax kaže...
Tonči kaže...

Skoro nikad = nikad. No, da, sve ovisi o potrebama korisnika. Ja možda zaista imam sreću pa mi BT nikad nije trebao za podatke.

Skoro nikad nisam koristio gps, skoro nikad nisam snimao video, nikad nisam slao mms, skoro nikad nisam igrao igre (vise ih nikako ni ne igram), nikad nisam koristio dictaphone, nikad nisam svijetlio baterijom, skoro nikad nisam slusao glazbu s mobitela, skoro nikad nisam slao mail ili na njega odgovorio putem mobitela, nikad nisam koristio kalkulator, nikad nisam gledao film na mobitelu..... imam srecu da mi te stvari ne trebaju i smatram ih potpuno beskorisnima i mislim kako smartphoneu uopce nije mana ako nema te mogucnosti.

Ali tebi onda ne treba smartphone. Tebi je dosta Nokia 3310. Sjajan uređaj. Meni treba smartphone. U pokretu imam web, mail, mogu slušati glazbu, pogledati film i seriju, spojiti se na RDC, dopisati nešto u neki dokument, pročitati knjigu, odigrati poneku igru. Od svega toga, najvažniji su mi mail, web, twitter i filmovi. BT? Ne.

 

No, očito se radi o individualnim potrebama. Netko tko ima potrebu slati BT-om pjesme i fotke, a nema novca za podatkovnu tarifu, ionako neće kupiti iPhone, Nexus ili Omniu jer nema za nju novca, nego neki uređaj jeftinije klase i to onaj koji ima BT.

Upravo tako. Smartphone mi 99% koristi kao mobitel a imam ga zbog onih 1% i zato jer sam ga dobio za 0,98 kn od operatera. Post sam napisao samo da vidis da "skoro nikad" ipak nije = "nikad". Cesto sam u autu ali GPS mi vecinom ne treba. Ipak ona 2-3 puta kad mi je trebao bilo mi je drago sto ga imam. Par puta sam i mail procitao i dobro mi je doslo, par puta sam bluetooth koristio i takodjer mi je dobro doslo. Sto se tice surfanja, gledanja filmova i serija, a pogotovo citanja knjiga i igranja ne vidim nikakav gust u koristenju mobitela i smatram to totalnom gluposcu (za sebe govorim). Ja lijepo sjednem za kompjuter ili se izvalim u fotelju i uzivam na 23 ili 50". Gledanje filmova, citanje ili igranje na mobitelu mi je kao kopanje nosa u rukavicama, nema tu gusta, a ipak su te stvari predvidjene za uzivanje.

13 godina
offline
Re: Zmijolike tablete, molimo!
tnakir kaže...

@nine imati smartphone bez data tarife je isto sto i imati GTR-a bez sve cetri gume.

ja bi rekao prije kao GTR bez plave kurabe na suvozačkom sjedalu. 

 

ne imati podatkovnu tarifu ne znači ne moći se spojiti na net po potrebi.. tu je uvijek opcija 50lipa, 100k.. isto kao što je za GTR-a opcija 100€ i instant kuraba (iako svakako nije potrebno jer mislim da bi ti se bacale na haubu i bez ojra) {#}

Its no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society.
14 godina
offline
Zmijolike tablete, molimo!

HTC Desire sam imao 1 godinu, u tom sam razdoblju BT koristio svega 2-3 puta. U ponedjeljak idem po iPhone 4S i smatram da mi uopće neče falit

Nisam se popeo na vrh hranidbenog lanca da bi bio vegetarijanac
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.12.2011 16:19 (cuspajz).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Zmijolike tablete, molimo!

Upravo sam nesto slicno htio napisati. GTR bez guma je neupotrebljiv a smartphone bez podatkovne tarife nije. Priznajem da smartphone imam zato sto sam ga jeftino (besplatno) dobio, a flat podatkovnu tarifu samo zato jer je defaultno ukljucena u pretplatu koju koristim rado bi je poklonio nekome ko stvarno nalazi neki gust u surfanju s mobitelom. Ne znam, mozda sam previse tehnoloski fanatik da bi se zadovoljio zvukom, filmom, igrom ili netom na mobitelu. ali sta je tu je, kad ga vec imam bio bi mi skoro neupotrebljiv bez USB-a za sve sto nema veze sa telefoniranjem.

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.12.2011 16:18 (BlueMax).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Zmijolike tablete, molimo!
Tonči kaže...

BT transfer ne smatram niti približno tako dobrim iskustvom kao što je seks. :)

Ocito se nikad nisi probudio pored ruzne debele madjarice koja ne uvlaci jezik.

16 godina
offline
Zmijolike tablete, molimo!

Ja da nemam data tarifu nebi ni uzimao smartfon.

Computer games do not affect kids: I mean if Pacman affected us as kids we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills while listening to repetitive electronic music!
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Zmijolike tablete, molimo!

znači imao si podatkovnu tarifu prije nego si nabavio smartphone? {#} ili nisi imao smartphone prije nego si nabavio podatkovnu tarifu? a zašto bi imao podatkovnu tarifu ako nemaš smartphone? o.O

 

hmm imao sam i ja kurabi, ali nemam još GTR-a {#}

Its no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Zmijolike tablete, molimo!

Da, cim sam uzeo svoj prvi smartphone uzeo sam data tarifu. Ajfon 3G sa onom njihovom tarifom. Vezan sam za internet koji mi je bitan bez obzira gdje se nalazio i zato mi je toliko bitno.

Computer games do not affect kids: I mean if Pacman affected us as kids we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills while listening to repetitive electronic music!
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Zmijolike tablete, molimo!

Najodvratnija firma ikad. Nemaju sanse borit se protiv konkurentskih firmi pa se bave ovakvim gadarijama. napravili funkcionalan mobitel i sad zahtjevaju od konkurencije da naprave prenatrpan sustav na mobitel. kako odvratno..

 

a da ne govorim o njihovim precjenjenim uredjajima. nikad nisan sudjelovao u besmislenim raspravama android vs ios ili iphone vs galaxy s2 al sad se jedva cekam ukljucit da izvrijedjam bez potrebe sve sminkere sta kupuju taj precinjeni iphone.. uostalom custom rom stavis na bilo koji android i deres bilokoji iphone u slicnim cijenovnim rangovima!

 

:D

Support the software developers. If you like their products buy them !
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Zmijolike tablete, molimo!
ja imam taj precjenjeni iphone, molim te uvrijedi me! unaprijed zahvalan ;)
12 godina
neaktivan
offline
Re: Zmijolike tablete, molimo!

smatraj se uvrijedjenim!

 

uostalom gdje ti je bila pamet kupovat takvo nesto.. nema veze, sad ces bar iduci put bolje razmislit pri kupnji mobitela..

Support the software developers. If you like their products buy them !
14 godina
offline
Re: Zmijolike tablete, molimo!
cecenac kaže...

smatraj se uvrijedjenim!

 

uostalom gdje ti je bila pamet kupovat takvo nesto.. nema veze, sad ces bar iduci put bolje razmislit pri kupnji mobitela..

Ja idem po svoj iPhone 4S sutra

Nisam se popeo na vrh hranidbenog lanca da bi bio vegetarijanac
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.12.2011 21:03 (cuspajz).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Zmijolike tablete, molimo!

jadni starci tvoji.. toliko ulupat u aparat za slanje sms-a i poziv, plus malo web browsanja, navigacije, i jos par gluposti.. i jos u toj demonskoj firmi. izmolit cu jednu krunicu za tvoju dusu ;)

Support the software developers. If you like their products buy them !
13 godina
offline
Re: Zmijolike tablete, molimo!
tnakir kaže...

Da, cim sam uzeo svoj prvi smartphone uzeo sam data tarifu. Ajfon 3G sa onom njihovom tarifom. Vezan sam za internet koji mi je bitan bez obzira gdje se nalazio i zato mi je toliko bitno.

 

ja kad sam uzeo prvi smartphone nije postojalo ni "d" od data tarife {#}

Its no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society.
16 godina
offline
Zmijolike tablete, molimo!

Sve 5. Ja govorim o svojim potrebama

Computer games do not affect kids: I mean if Pacman affected us as kids we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills while listening to repetitive electronic music!
 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Zmijolike tablete, molimo!
tnakir kaže...

@nine imati smartphone bez data tarife je isto sto i imati GTR-a bez sve cetri gume.

Što će ti gume na GTR-u? Pa to leti!!! {#}

Einsteine, da ti olakšam teoriju: samo za svemir postoji vjerojatnost da nije bezgraničan
15 godina
offline
Zmijolike tablete, molimo!

7 stranica a ništa konkretno rečeno. Prvo se počelo od kopiranja UI-a, pa patenata, tužbi, preko boja, oblika, i opet završilo na onom moj je tata bolji od tvog tate.

Dal je Samsung skopirao iphone nije bitno, ali da jako slići iProizvodima to je istina, od vanjskog izgleda, preko ikona to samog launchera, s druge strane ima jako puno wp7 elemenata u touchwizu. Ali opet jako je dobro sve to uklopljeno i dobro radi, a najviše mi se sviđa slide to call i sms. Koliko god dobar HW imao galaxy ili s2 nikako mi se ne sviđa taj UI jer previše podsjeća na iOS.  Igrao sam se s S2 i i dosta puta sam pomislio kolko touchwiz sliči na iphone, onda kod nekih banalnih stvari poput namještanja alarma sve užasno podsjeća na wp7.

Ali opet, unatoč svemu tome prodaje se predobro i u velikom broju.

S druge strane netko je spomenuo HTC, ajde dajte mi bar jedan primjer gdje sense podsjeća na iOS? 

A i prednost androida je baš to kaj svaki proizvođač ima svoj UI, i nisu svi isti.

Bluetooth, koristio sam ga dosta puta, za slanje slika, dokumenata, videa... Kud bi došao da na poslu snimim video od 50mb i šaljem ga na dropbox a nemam wireless u tom trenutku? Da čekam par sati da ga preko 3g uploada ?

Kome ne treba, netreba, kome treba koristi ga. I zato smo mi idioti i živimo u prošlosti jer koristimo BT? a dobro onda ste vi napredni ako sve šaljete preko WiFi-a, snimite video i na selu ste i brzo vam ga uploada u oblak?

Pa jako ste napredni kad ste čekali 3 godine da možete napraviti update OTA a da ne spajate kablom iphone i koristite iTunes.

hobi:moj-android.net
 
5 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Zmijolike tablete, molimo!
Treba u prosjeku 4 minute da preko 3g-a uploada 50mb, trolle.
15 godina
offline
Re: Zmijolike tablete, molimo!
ansha kaže...
Treba u prosjeku 4 minute da preko 3g-a uploada 50mb, trolle.

tolko brzo mi ni na ADSLu ne uploada,trolle.

hobi:moj-android.net
15 godina
offline
Re: Zmijolike tablete, molimo!

3G ima veći upload od ADSLa. Meni je trenutno 1700kbps

13 godina
offline
Re: Zmijolike tablete, molimo!
sisko93 kaže...

samsung je stvarno tulav...

trebaju mene angažirati za dizajn njihovih uređaja:

 

  • prednja strana uređaja ne smije biti crna - {#} DONE
  • oblik ne smije biti pravokutan ili imati zakrivljene kuteve - {#} PARTIALLY
  • ekran ne smije biti centriran na prednjoj strani uređaja i imati široke margine - {#} DONE
  • prostor za zvučnike mora biti sve samo ne horizontalan - {#} DONE
  • prednja stranica mora imati dosta ukrasa - {#} DONE
  • možda da u potpunosti izbace rubove na prednjoj strani uređaja - {#} IN THE TESTING PHASE

care najjaci mi je zvucnik :)

Ono što možeš sutra,ne ostavljaj za danas.
14 godina
protjeran
offline
Re: Zmijolike tablete, molimo!
nsoul kaže...
ansha kaže...
Treba u prosjeku 4 minute da preko 3g-a uploada 50mb, trolle.

tolko brzo mi ni na ADSLu ne uploada,trolle.

ADSL ima puno sporiji upload neznalico neuka {#}

15 godina
offline
Re: Zmijolike tablete, molimo!
dejo6 kaže...

3G ima veći upload od ADSLa. Meni je trenutno 1700kbps

 

ansha kaže...
nsoul kaže...
ansha kaže...
Treba u prosjeku 4 minute da preko 3g-a uploada 50mb, trolle.

tolko brzo mi ni na ADSLu ne uploada,trolle.

ADSL ima puno sporiji upload neznalico neuka {#}

 

3g 3g
ADSL ADSL
hobi:moj-android.net
13 godina
neaktivan
offline
Zmijolike tablete, molimo!

Btw ova prva slika je EDGE odnosno popularno zvan 2G.

3G leti doslovno u odnosu na to. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Zmijolike tablete, molimo!
nsoul kaže...
dejo6 kaže...

3G ima veći upload od ADSLa. Meni je trenutno 1700kbps

 

ansha kaže...
nsoul kaže...
ansha kaže...
Treba u prosjeku 4 minute da preko 3g-a uploada 50mb, trolle.

tolko brzo mi ni na ADSLu ne uploada,trolle.

ADSL ima puno sporiji upload neznalico neuka {#}

 

 

OMG, pa ti jadan ni ne znas sta je 3G, tuzno...
15 godina
offline
Re: Zmijolike tablete, molimo!

Ovo ti je 3G brzina

15 godina
offline
Re: Zmijolike tablete, molimo!
BMK kaže...

Btw ova prva slika je EDGE odnosno popularno zvan 2G.

3G leti doslovno u odnosu na to. 

Znam, zaboravio sam stavit 3G u navodnike, a nekima  se treba crtat i objašnjavat posebno. Ako mislim uploadat 50mb na dropbox, moram tražit pokrivenost 3gom(ili da opet nacrtam nekima UMTS ili HSDPA) da uploadam? i onda dam nekom link da opet skida na 2G 50Mb? Dok ne pokriju hrvatsku signalom kako treba, radije na brzinu nekom nešto pošaljem bluetoothom nego da se mučim uploadanjem. A kad imam 3g odnosno HSDPA kojeg lovim samo blizu grada onda nije problem uploadat. A ima ovdje Varaždinaca koji znaju kakvo je stanje sa HSDPA čak i u samom gradu.

ansha kaže...

 

OMG, pa ti jadan ni ne znas sta je 3G, tuzno...

a ti si baš jadan.

hobi:moj-android.net
14 godina
neaktivan
offline
Re: Zmijolike tablete, molimo!
nsoul kaže...
Bluetooth, koristio sam ga dosta puta, za slanje slika, dokumenata, videa... Kud bi došao da na poslu snimim video od 50mb i šaljem ga na dropbox a nemam wireless u tom trenutku? Da čekam par sati da ga preko 3g uploada ?

Kome ne treba, netreba, kome treba koristi ga. I zato smo mi idioti i živimo u prošlosti jer koristimo BT? a dobro onda ste vi napredni ako sve šaljete preko WiFi-a, snimite video i na selu ste i brzo vam ga uploada u oblak?

 

nsoul kaže...

Znam, zaboravio sam stavit 3G u navodnike, a nekima  se treba crtat i objašnjavat posebno. Ako mislim uploadat 50mb na dropbox, moram tražit pokrivenost 3gom(ili da opet nacrtam nekima UMTS ili HSDPA) da uploadam? i onda dam nekom link da opet skida na 2G 50Mb? Dok ne pokriju hrvatsku signalom kako treba, radije na brzinu nekom nešto pošaljem bluetoothom nego da se mučim uploadanjem. A kad imam 3g odnosno HSDPA kojeg lovim samo blizu grada onda nije problem uploadat. A ima ovdje Varaždinaca koji znaju kakvo je stanje sa HSDPA čak i u samom gradu.

 

Oprosti, ali kojim se ti to poslom baviš da radiš video od 50 mb s mobitelom, isključivo u područjima u kojima nema 3g-a, ali uvijek kraj sebe imaš neki drugi uređaj na koji ćeš se spojiti Bluetoothom i napraviti ne znam što s tim videom?????? :)

15 godina
offline
Re: Zmijolike tablete, molimo!
profa31 kaže...

Oprosti, ali kojim se ti to poslom baviš da radiš video od 50 mb s mobitelom, isključivo u područjima u kojima nema 3g-a, ali uvijek kraj sebe imaš neki drugi uređaj na koji ćeš se spojiti Bluetoothom i napraviti ne znam što s tim videom?????? :)

Mogu ti poslat na PM ali ne tu, evo samo da izrežem par sekundi.

A ak imam wifi onda pošaljem na dropbox koji imam na poslu sinkroniziran i nema problema, ali većinom nemam pa ako treba hitno poslat pošaljem video bluetoothom nekom ko ima kabel da prebaci na komp.

 

hobi:moj-android.net
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice