20 škola ide u prvu fazu projekta e-Škole

poruka: 21
|
čitano: 2.176
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "20 škola ide u prvu fazu projekta e-Škole".
15 godina
offline
20 škola ide u prvu fazu projekta e-Škole

Pa onda 2020. negdje budu srednje, pa 2023. možda budemo imali cijelo školstvo informatizirano.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
20 škola ide u prvu fazu projekta e-Škole

Bitanga, da si citao, vidio bi da su ukljucene i srednje skole.

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win, Enermax, EKWB, ASUS,Lamptron, Aquatuning
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
20 škola ide u prvu fazu projekta e-Škole

zadar? bačene pare...

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: 20 škola ide u prvu fazu projekta e-Škole
Pranja kaže...

Bitanga, da si citao, vidio bi da su ukljucene i srednje skole.

 

Čitao sam, već i prije par tjedana, pa sam vidio da je plan uključit ostale škole do 2019.e

Dobar neki pilot od 4-5 godina. Plus, uključene su seoske škole, a neke nove novcate gimnazije nisu.

 

Moj post je bio očiti sarkazam na "hrvatsku pamet".

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.3.2015 9:52 (Bitanga).
12 godina
odjavljen
offline
20 škola ide u prvu fazu projekta e-Škole

Ako skole ne zadovoljavaju uvjete, onda nisu ni mogle dobiti sredstva.  Nebitno gdje su locirane i koliko su stare.

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win, Enermax, EKWB, ASUS,Lamptron, Aquatuning
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
20 škola ide u prvu fazu projekta e-Škole

Da smo normalna i uredna drzava u kojoj Ustase i Fasisti nisu heroji vec zlocinci, drzava u kojoj se mladi, po zavrsetku skolovanja, zaposljavaju i zamjenjuju staru generaciju radnika koja odlazi u mirovinu kako bi im ostavila prostora... te da je sve to zapoceto kasnih 90tih ili vrlo ranih '00, mogao bih i vijerovati u takav projekt, vjerovao bih i kada bih vidio da se ide na brzu implementaciju i sirenje ali ovakav usporen, letargican start ne mirise na dobro, nedovoljno za nase potrebe....

 

Najvijerovatnije se radi o jos jednum nacinu da si podobni uzmu novac a projekt ce biti osudjen na zaborav...

 
3 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
20 škola ide u prvu fazu projekta e-Škole

Neke škole nemaju ni krede, a neke imaju tablete.

Bilo bi bolje da su uložili neke pare i kupili bijele ploče, flomiće i projektore za sve škole, da barem profesori mogu raditi kao ljudi.

Od e-dnevnika nitko nema konkretne koristi osim dealera tableta i firme koja razvija software.

 
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: 20 škola ide u prvu fazu projekta e-Škole
Glamdring kaže...

Neke škole nemaju ni krede, a neke imaju tablete.

Bilo bi bolje da su uložili neke pare i kupili bijele ploče, flomiće i projektore za sve škole, da barem profesori mogu raditi kao ljudi.

Od e-dnevnika nitko nema konkretne koristi osim dealera tableta i firme koja razvija software.

 U pravu si. Radim u skoli, a ni prijaviti se nismo mogli na ovaj projekt jer ne zadovoljavamo minimalne zahtjeve. Imamo jedan router u cijelom skoli, na katu uopce nema signala, a bolje da ne pricam o ostalim uvjetima.

Ocito radim u e-Rupi ☺

15 godina
offline
Re: 20 škola ide u prvu fazu projekta e-Škole
Pranja kaže...

Ako skole ne zadovoljavaju uvjete, onda nisu ni mogle dobiti sredstva.  Nebitno gdje su locirane i koliko su stare.

 

A tko je uopće kriv za to što škole ne zadovoljavaju uvjete? Škole ili ministarstvo?

 

16 godina
offline
20 škola ide u prvu fazu projekta e-Škole

Ne da rade gluposti nego izmišljaju toplu vodu. Ima milijun problema koji se razvlače godinama i ti problemi se potiskuju, režu se plaće, ne šalju u mirovinu stariji učitelji sa otpremninama, ali se zato svakih par godina rade reforme, pritisci, izmišljaju pametne učionice itd itd. Supruga radi u "pametnoj" školi i kaže, imam ogroman tv i nemam što prikazati na njemu jer nemam ni stick, ni laptop ni ništa. Onda smo sami kupili 16gb stick, sami ripali DVD-e iz knjižnice da može klincima puštati materijale koje treba... smijeh.

http://www.zvonimirbuzanic.com/ - http://www.doom.com.hr/ - http://www.weboteka.net/
Moj PC  
2 0 hvala 1
12 godina
odjavljen
offline
Re: 20 škola ide u prvu fazu projekta e-Škole
Bitanga kaže...

 

A tko je uopće kriv za to što škole ne zadovoljavaju uvjete? Škole ili ministarstvo?

 

 Škole. Stvar je u tome da su djelatnici morali biti informatički pismeni. S obzirom da škole biraju i zapošljavaju kadar, sami su si krivi. 

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win, Enermax, EKWB, ASUS,Lamptron, Aquatuning
12 godina
neaktivan
offline
Re: 20 škola ide u prvu fazu projekta e-Škole
Bitanga kaže...
Pranja kaže...

Bitanga, da si citao, vidio bi da su ukljucene i srednje skole.

 

Čitao sam, već i prije par tjedana, pa sam vidio da je plan uključit ostale škole do 2019.e

Dobar neki pilot od 4-5 godina. Plus, uključene su seoske škole, a neke nove novcate gimnazije nisu.

 

Moj post je bio očiti sarkazam na "hrvatsku pamet".

 LOL. Što bi trebali izostavit seoske škole? Došlo mi je muka čim sam ovo pročitao. A tvoja logika je za čistu peticu.

 

Ajmo možda pretpostavit da neka nova novcata gimnazije nema toliko potrebu za ovim što nudi ovaj projekt kao neka seoska škola te da će se puno lakše kasnije uključiti u projekt.

 

I kakve gluposti ljudi ovdje pišu to je smiješno. Škole su krive, to jest osnivači škola(lokalna samouprava), što neke škole ne zadovoljavaju najosnovnije uvjete. I krivi su djelatnici škola, prvenstveno ravnatelji, koji niti znaju niti žele svoje škole osuvremeniti pa čim i dobiju neke novce to se spuca na razno razne gluposti. Nije ministarstvo jedini krivac što su naše škole jadne i šugave.

15 godina
offline
Re: 20 škola ide u prvu fazu projekta e-Škole
udarnik60 kaže...
 

I kakve gluposti ljudi ovdje pišu to je smiješno. Škole su krive, to jest osnivači škola(lokalna samouprava), što neke škole ne zadovoljavaju najosnovnije uvjete. I krivi su djelatnici škola, prvenstveno ravnatelji, koji niti znaju niti žele svoje škole osuvremeniti pa čim i dobiju neke novce to se spuca na razno razne gluposti. Nije ministarstvo jedini krivac što su naše škole jadne i šugave.

 

Seoske škole su većinom od 1-4 razreda i imaju vrlo malo djece. Uvodit tako nešto je skuplje za pilot.

 

Ministarstvo nadgleda škole kojima je osnivač RH te osim toga odobrava ravnatelje, a isto tako i zaposlenike škole.

Za sve mora doći odobrenje iz ministarstva. Škola radi što se od nje zahtjeva i nema baš puno slobode u radu.

Ministarstvo odobrava isplate plaća pa tako i svega ostalog, nastavne planove, rashode.

 

Da, vjerojatno tu bijedu što dobiju spucaju na raznorazne popravke, možda koju novu stolicu, loptu ili računalo.

 

Uglavnom, znam par škola iz mog grada koje su vrhunski osposobljene, imaju vrhunske rezultate, ali nijedna nije dobila pravo sudjelovanja.

Ali dobro, zaboli me. Nek rade što hoće. Ionako je sve to smijeh.

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.3.2015 16:33 (Bitanga).
12 godina
neaktivan
offline
Re: 20 škola ide u prvu fazu projekta e-Škole
Bitanga kaže...

Seoske škole su većinom od 1-4 razreda i imaju vrlo malo djece. Uvodit tako nešto je skuplje za pilot.

 

Ministarstvo nadgleda škole kojima je osnivač RH te osim toga odobrava ravnatelje, a isto tako i zaposlenike škole.

Za sve mora doći odobrenje iz ministarstva. Škola radi što se od nje zahtjeva i nema baš puno slobode u radu.

Ministarstvo odobrava isplate plaća pa tako i svega ostalog, nastavne planove, rashode.

 

Da, vjerojatno tu bijedu što dobiju spucaju na raznorazne popravke, možda koju novu stolicu, loptu ili računalo.

 

Uglavnom, znam par škola iz mog grada koje su vrhunski osposobljene, imaju vrhunske rezultate, ali nijedna nije dobila pravo sudjelovanja.

Ali dobro, zaboli me. Nek rade što hoće. Ionako je sve to smijeh.

 Seoske škole NISU većinom od 1-4 razreda. škole koje imaju samo 1-4 razreda su područne škole. Tako da nije baš kako ti pričaš, ali kao da je bitno.

 

Ministarstvo odobrava da. Očito je da nisi upoznat kako funkcionira zapošljavanje u hrvatskim školama. U 90% slučajeva u školi se, žalosno ali istinito, zapošljavaju podobni ljudi. A ravnatelj se bira unutar kolektiva tako da podobni biraju podobnog. Ministarstvo vrlo rijetko, ono ekstremno rijetko, odbije preporuku za ravnatelja. A dok uopće dođe do toga da ministarstvo nešto odobri ravnatelji po svome zapošljavaju na famoznih 60 dana pa tako unedogled. Tako da su si sami krivi što su se okružili nesposobnim kadrom koji nije znao složiti 10ak stranica za ovaj projekt i koji godinama ne radi.

 

Osnivač velike većine škola nije RH nego lokalna sampouprava. Ali kao da je to tebi bitno

 

Uglavnom pišeš hrpu gluposti, a nije da previše o njima znaš.

 

U mojoj županiji je pet škola odobreno za ovaj projekt. I to su raznolike škole, dvije u gradovima, jedna u relativno većoj općini i dvije u manjim općinama. I to je za svaku pohvalu. Što ti misliš da se djeca rađaju i obrazuju samo u gradovima? A tim školama na selu koje su dobile pravo sudjelovanja je doslovno upala sjekira u med.

 

I odakle vam ideja da je kadar morao biti obrazovan? Unutar ovog projekta će se provesti i edukacija učitelja.

 

 

12 godina
odjavljen
offline
20 škola ide u prvu fazu projekta e-Škole

Bitanga, ministarstvo nema apsolutno niakve veze sa izborom osoblja-to obavlja nastavničko vijeće te vijeće roditelja i lokalna uprava-to su tri glasa koja se raspoređuju, te inspektor rada pregledava dokumentaciju i natječaj.

 

Cilj ovog projekta je upravo to da se u škole uvede nova oprema i nove nastavne metode.

 

@udarnik:

 

Da, obrazovan kadar (točnije ECDL tečaj koji se već ranije besplatno provodio) je nosio dosta bodova na natječaju. Jer ni ministarstvo nije blesavo da daje skupu opremu u ruke onima koji ne znaju ni gdje se pali računalo.

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win, Enermax, EKWB, ASUS,Lamptron, Aquatuning
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.3.2015 18:50 (Pranja).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
20 škola ide u prvu fazu projekta e-Škole

Ok, vratimo se na ono što sam napisao u početku: "Pa onda možda do 2023. bude nekaj i napravljeno".

Mene smeta prespori tempo bilo čega što se radi u HR. Ovo je smiješno.

Pa više od 90% škola još uvijek nema ni e-imenik. A i pola tih sustava radi očajno loše.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: 20 škola ide u prvu fazu projekta e-Škole
Bitanga kaže...

Ok, vratimo se na ono što sam napisao u početku: "Pa onda možda do 2023. bude nekaj i napravljeno".

Mene smeta prespori tempo bilo čega što se radi u HR. Ovo je smiješno.

Pa više od 90% škola još uvijek nema ni e-imenik. A i pola tih sustava radi očajno loše.

 E-matica radi uredno.

 

A ovo bi i trebalo promijeniti sve iz temelja, što ti tu nije jasno? Jedva se izvuklo i toliko love za taj projekt, a ti ih sada pljuješ umjesto da faking budeš sretan što se nešto mrdnulo.

 

Tebe smeta prespori tempo. E, pa tempo bi majstore bio puno brži da se ima više love, ali kod nas je obrazovanje zadnja rupa na svirali-bitnije je osigurati bijesne poticaje za seljake koji ionako samo kukaju i ništa ne rade, financijske injekcije za krepalu brodograndju i spašavanje zaostale i krajnje nebitne industrije koja ne može ni konkurirati garažnoj firmi iz Albanije.

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win, Enermax, EKWB, ASUS,Lamptron, Aquatuning
9 godina
neaktivan
offline
20 škola ide u prvu fazu projekta e-Škole

Ja sam još uvijek u školi i znam koliko je glupa ideja o toj ''modernizaciji'',ako profesor dobro istumači lekciju i još ti da primjere iz života,shvatit ćeš bez problema,projektori i laptopi samo u jednom slučaju su korisni-informatika i tehnički.

 
0 2 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: 20 škola ide u prvu fazu projekta e-Škole
CyberPlague kaže...

Ja sam još uvijek u školi i znam koliko je glupa ideja o toj ''modernizaciji'',ako profesor dobro istumači lekciju i još ti da primjere iz života,shvatit ćeš bez problema,projektori i laptopi samo u jednom slučaju su korisni-informatika i tehnički.

 To su ipak dva slučaja...A i ovo je zabrinjavajuće razmišljanje nekoga tko još ide u školu. Kako netko u tim godinama ne može uvidjeti prednosti tehnologije, kojom je okružen u svakodnevnom životu, u nastavnom procesu? Mogućnosti su enormne. Da sad ne idem u detalje samo ću spomenuti mogućnosti e-imenika i e-dnevnika putem kojih će unos opisnih ocjena biti neograničen, a i roditelji će moći svakodnevno pratiti ocjene svoje djece. Ono to je samo kap u moru prednosti koje ovaj projekt donosi. Ili si zamisli lektiru. Danas je učestala pojava da nema dovoljan broj knjiga u knjižnici kada je vrijeme lektire. I sad zamisli da škola dobije određeni broj e-čitača i samim time rješava problem da svi učenici ne mogu dobiti lektiru. I tako dalje, i tako dalje...

 

No, žalosno je što se na forumu gdje se većinom nalaze informatički pismeni ljudi tako pljuje po pokušaju informatizacije hrvatskog školstva. Te je sporo, te se biraju krive škole, te je ovo, te je ono. Ni Rim nije izgrađen za jedan dan. Od nečega se mora krenuti. Osobno mislim da je ovo izvanredan projekt i tempo kojim se odvija je za našu državu famozan. Natječaj je objavljen početkom veljače, a rezultati su se znali već krajem veljače. Radovi u prvih 20 škola kreću već na jesen, a u ostatku odmah početkom 2016. godine. Obučit će se nastavnici, ali i drugi djelatnici škole za rad u sustavu. Sada mi možda nećete vjerovati, ali postoje učitelji koji predaju plan i program rukom pisan. Pa zar nije vrijeme da to iskorijenimo?

 

15 godina
offline
Re: 20 škola ide u prvu fazu projekta e-Škole
udarnik60 kaže...
...

 

Pa ja se u potpunosti slažem s ovim svime što si napisao, samo to je sve presporo. Neka se pokrene, al sada već uvelike kasnimo da bi si mogli priuštiti 4-5 godina čekanja.

I da, naravno da je problem u parama i da, naravno da je to razlog za pljuvanje. Al ne pljujem projekt i one koji rade na njemu nego jadnu i besciljnu državu.

I ne mogu vjerovati da to moram objašnjavati sad :D

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.3.2015 22:16 (Bitanga).
14 godina
offline
20 škola ide u prvu fazu projekta e-Škole

Ovo je sve potpuno nebitno

Provodimo informatizaciju nad sustavom iz 18. st., umjesto da promijenimo sam sustav

Promjena srži obrazovanja sigurno bi dala bolje rezultate od tih 10 tableta po školi

Ali za to treba političke volje, muda i nekog tko ti nije rodak

You have to be odd to be number one
Moj PC  
2 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice