Samo 2,03% korisnika koristi Microsoftov Edge preg

poruka: 25
|
čitano: 3.413
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Samo 2,03% korisnika koristi Microsoftov Edge preg".
13 godina
neaktivan
offline
Samo 2,03% korisnika koristi Microsoftov Edge preg

Čeka se podrška za extensione i/ili add-onse.

That's a job for... Lance Nutthrust!
Moj PC  
16 0 hvala 0
16 godina
offline
Samo 2,03% korisnika koristi Microsoftov Edge preg

Edge postoji samo na W10.

W10 koristi 5% ljudi.

Edge koristi 2% ljudi.

Sledi da 40% onih koji imaju priliku koristiti Edge to i čine, što uopšte nije loše.

 

Inače, meni se uopšte ne sviđa i neergonomičan mi je. Nakon što sam treći put slučajno zatvorio tab umesto da pređem na njega, prestao sam da ga koristim.

 

EDIT: Greška, iz članka mi nije bilo jasno da se sve statistike odnose samo nakorisnike Windowsa 10.

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.9.2015 12:50 (Ivan(4)).
Moj PC  
7 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Samo 2,03% korisnika koristi Microsoftov Edge
Ivan(4) kaže...

Edge postoji samo na W10.

W10 koristi 5% ljudi.

Edge koristi 2% ljudi.

Sledi da 40% onih koji imaju priliku koristiti Edge to i čine, što uopšte nije loše.

 

Inače, meni se uopšte ne sviđa i neergonomičan mi je. Nakon što sam treći put slučajno zatvorio tab umesto da pređem na njega, prestao sam da ga koristim.

 ma tekst je ionako pomalo pretenciozno napisan, jer rečenica... 

 

Prema njima, samo 2,03% korisnika je odlučilo koristiti Edge, što je samo po sebi malo, a pogotovo kad se zna kako se isti nalazi na minimalno 75 milijuna računala diljem svijeta

 

...ne govori ništa, ako se ne kaže koliko je tih "75 milijuna računala diljem svijeta" u postotku, odnosno da se taj podatak ravnopravno može usporediti s prvim

jer ako jedan podatak daš u postotcima kako bi izgledao manji, a drugi u milijunima kako bi izgledao veći, na koncu nisi rekao ništa 

 

16 godina
offline
Samo 2,03% korisnika koristi Microsoftov Edge preg

Ot kud im podaci da je baš na 75 milja instalirano?

Što ako je to samo brojka preuzetih.

Ne vjerujem u tu brojku, mislim da je to samo PR i friziranje statistika.

I ja sam skinuo pa sam instalirao u virtualku da ga isprobam.

Nakon toga sam ju ugasio i ne mislim palit do sp1 ili 10.1 štagod.

Meni se ne dopada trenutno toliko da bi napravio prelazak sa 8.1.

Također svi problemi i nekompatibilnosti o kojima čitam svaki dan pa i pitanje privatnosti govori da nećemo još dugo preći na 10 kod nas u firmi.

 

Bad Move MS

Hot Rodney
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.9.2015 11:54 (Exploder).
 
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Samo 2,03% korisnika koristi Microsoftov Edge

Je ali više nema verzija Windowsa.. Bit će samo Windows 10. Nema Sp1, sp2, 10.1, 10.2....

Samo Windows 10 koji se kontinuirano nadograđuje u 3 kruga.

Da se ne pravim pametan dalje, nadogradnje kada dolaze, automatski se ažuriraju ovisno jesi li u recimo alfa, beta ili onom zadnjem finalnom krugu.

youtube.com/mislavbusic
9 godina
neaktivan
offline
Re: Samo 2,03% korisnika koristi Microsoftov Edge
Ivan(4) kaže...

Edge postoji samo na W10.

W10 koristi 5% ljudi.

Edge koristi 2% ljudi.

Sledi da 40% onih koji imaju priliku koristiti Edge to i čine, što uopšte nije loše.

 

Inače, meni se uopšte ne sviđa i neergonomičan mi je. Nakon što sam treći put slučajno zatvorio tab umesto da pređem na njega, prestao sam da ga koristim.

 Nenene, Edge korisiti 2% ljudi od tih 5%, ne od ukupnog broja jer je Edge dostupan samo na Win10

9 godina
neaktivan
offline
Re: Samo 2,03% korisnika koristi Microsoftov Edge
Exploder kaže...

Ot kud im podaci da je baš na 75 milja instalirano?

Što ako je to samo brojka preuzetih.

 Aktivirani Windowsi 10?

 

Edge je grozan i neće povećati svoj udio preko noći tim više jer je IE prisutan godinama i isto tako se prvo natjecao s Netscapeom.

 

Loš članak.

16 godina
offline
Re: Samo 2,03% korisnika koristi Microsoftov Edge
JozoBozo121 kaže...

 Nenene, Edge korisiti 2% ljudi od tih 5%, ne od ukupnog broja jer je Edge dostupan samo na Win10

 Ups, nije mi to bilo očigledno iz Bugovog članka! Hvala na ispravci.

14 godina
offline
Samo 2,03% korisnika koristi Microsoftov Edge preg

Ako ćemo biti potpuno realni, nažalost ne postoji niti jedan browser koji je kompletan proizvod. Što više toga različitog radiš, to ti više različitih browsera treba. Ja osobno uvijek instaliram Chrome, FF i Operu.

If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Samo 2,03% korisnika koristi Microsoftov Edge

Ako uzmemo da je 75 milijuna računala s Windows 10 i ako je samo 2.03% od njih na kojima se koristi Edge dobijemo 1 522 500 što uopće nije zanemariva brojka. Ako bi to uzeli u okvirima Hrvatske i broja stanovnika iz popisa 2011. 4 284 889 znači da 35. 53% Hrvata koristi Edge što je zapravo svaki treći. Mislim malo su ove pretpostavka glupe jer naravno da nije takva situacija u Hrvatskoj ali čisto da se lakše dočara kako tih 2.03% nije uopće toliko malo.

12 godina
offline
Samo 2,03% korisnika koristi Microsoftov Edge preg

Mogli su i ovako: samo 0,15% korisnika facebooka koristi Edge :D

 
0 6 hvala 0
10 godina
odjavljen
offline
Samo 2,03% korisnika koristi Microsoftov Edge preg

Edge na 10 Mobile čini se dosta brz browser. IE koristim najviše,a Operu i Firefox također. Za ostale derivate ili klonove mogu reći da mi se najviše sviđaju Comodo Dragon i Ice Dragon .

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Samo 2,03% korisnika koristi Microsoftov Edge preg

Koliko sam ja vidio Edge je daleko najbrži preglednik koji sam probao.

Al ga ne koristim jer nema ni jednu ekstenziju koja mi treba.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
Moj PC  
4 0 hvala 1
12 godina
odjavljen
offline
Re: Samo 2,03% korisnika koristi Microsoftov Edge
CyberDemonVZ kaže...

Koliko sam ja vidio Edge je daleko najbrži preglednik koji sam probao.

Al ga ne koristim jer nema ni jednu ekstenziju koja mi treba.

 

Ja sam ga koristio, dobar je ali kao što ti kažeš, fale ekstenzije(AdBlocker i Battlelog najviše). Uz to primjetio sam da ima problema kad je 5-6+ tabova otvoreno. Znao mi se samo srušiti tokom rada. No to je davno bilo, koliko sam čuo ovim zadnjim updateom je poboljšan malo, nisam to provjeravao pa ne mogu ništa reći.

9 godina
neaktivan
offline
Samo 2,03% korisnika koristi Microsoftov Edge preg

Edge je bila jedna od stvari koje su me zainteresirale u Win10.Koristio sam ga nekoliko dana da
dam i njemu i sebi vremena da se naviknemo jedan na drugog-nažalost odusto,nismo stvoreni jedan za drugog.
Godinama sam koristio i bio zagovornik Opere ali prije nešto više od godine sam prešao na Google Chrome i za sada sam na njemu
a jedan od razloga što vjerojatno necu koristiti Edge je što koristim i Windows i Linux za što su mi
prije Opera a sada Chrome nezamjenjivi.I još nešto,kod mene se i nije pokazao tako brz a sada ste me podsjetili pa sam malo otišao
na Operu koju uvijek instaliram kada podižem sustav ali mi je za sada Chrome najbrži.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Samo 2,03% korisnika koristi Microsoftov Edge preg

Ovo je prvi put da mi se sviđa Microsoftov preglednik interneta. U Windowsu 7 sam sve ugrađene aplikacije doživljavao kao bloatware koji se odmah treba zamijeniti alternativnim aplikacijama. U Windowsu 10 sam sve ostavio onako kako je bilo. Bez obzira radi li se o pregledniku interneta, fotografija ili glazbenom playeru, sve je jednostavnije i ljepše integrirano u sustav, uredno i nenametljivo s fokusom na sadržaj.

 
4 1 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Samo 2,03% korisnika koristi Microsoftov Edge preg

Bez adblocka i youtube HD addona nema se uopće šta tražiti na edge-u. Kada to srede možda se i prebacim.

 

Stvarno mi nije jasno kako su htjeli napraviti browser koji će biti konkurencija operi, chrome i FF bez addona....

 
5 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Samo 2,03% korisnika koristi Microsoftov Edge preg

Čuj samo  a tek je Windows 10 na nekih 5%. To je "samo" skoro pola od svih Windows 10 korisnika...

 
1 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Samo 2,03% korisnika koristi Microsoftov Edge

kad je nedovršen

12 godina
neaktivan
offline
Samo 2,03% korisnika koristi Microsoftov Edge preg

Ma glupi i oni i ovi od kojih prenose (softpedia). Sami u nastavku teksta pišu da je na 12. mjestu (zapravo su na 11. mjestu, što možete i sami vidjeti na netmarketshare.com), iza IE 8, 9, 10... A nijedan od tih browsera nije dostupan na Win 10. Što znači da je ovo globalna zastupljenost browsera na svim OS-evima. I taj rezultat nije nimalo loš, s obzirom da je jedino dostupan na Windowsu 10, koji još nema veliku zastupljenost. A već je ispred Opere, koja se može instalirati na svakom OS-u...

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Samo 2,03% korisnika koristi Microsoftov Edge
Ivan(4) kaže...

Edge postoji samo na W10.

W10 koristi 5% ljudi.

Edge koristi 2% ljudi.

Sledi da 40% onih koji imaju priliku koristiti Edge to i čine, što uopšte nije loše.

 

Inače, meni se uopšte ne sviđa i neergonomičan mi je. Nakon što sam treći put slučajno zatvorio tab umesto da pređem na njega, prestao sam da ga koristim.

 

EDIT: Greška, iz članka mi nije bilo jasno da se sve statistike odnose samo nakorisnike Windowsa 10.

 Ma nema šanse da se statistika odnosi na korisnike WIndoza 10, kad je Na picachartu
naslagano
-10.92% korisnika internet explorera 8,
-7% korisnika internet explorera 9
-4.26% korisnika internet explorera 10
-26,9% korisnika internet explorera 11
Koliko ja znam, nema teorije da netko i da želi, može dotične (pogotovo 8, 9...) instalirati na win10?!

 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
14 godina
offline
Re: Samo 2,03% korisnika koristi Microsoftov Edge
bubimir5 kaže...

Bez adblocka i youtube HD addona nema se uopće šta tražiti na edge-u. Kada to srede možda se i prebacim.

 

Stvarno mi nije jasno kako su htjeli napraviti browser koji će biti konkurencija operi, chrome i FF bez addona....

 Zapravo i nisu htjeli.

 

Htjeli su napraviti dovoljno kvalitetan browser da ga ljudi mogu koristiti, za razliku od prijašnjih IE, također htjeli su se maknuti od negativne stigme oko IE pa su ga i rebrandirali. Inače podrška za addove (chromeove) stiže.

Swedish latin super funk.
13 godina
neaktivan
offline
Samo 2,03% korisnika koristi Microsoftov Edge preg

Meni je jak taj edge full,ima neke stvari koji ja masu koristim a niti jedan drugi browser ih nema.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Samo 2,03% korisnika koristi Microsoftov Edge
ParaNO1d kaže...

Ako uzmemo da je 75 milijuna računala s Windows 10 i ako je samo 2.03% od njih na kojima se koristi Edge dobijemo 1 522 500 što uopće nije zanemariva brojka. Ako bi to uzeli u okvirima Hrvatske i broja stanovnika iz popisa 2011. 4 284 889 znači da 35. 53% Hrvata koristi Edge što je zapravo svaki treći. Mislim malo su ove pretpostavka glupe jer naravno da nije takva situacija u Hrvatskoj ali čisto da se lakše dočara kako tih 2.03% nije uopće toliko malo.

 A ako bi to uzeli u okvirima svih ljudi ikad rođenih dobili bi da je to 0.0014% što ustvari je baš toliko malo, ali jednako relevantno kao i tvojih 35.53%. Do još beskorisnijeg podatka dolazimo ako primjer od tih 2.03% usporedimo na recimo populaciji San Marina, nakon čega dolazimo do podatka da svaki stanovnik San Marina koristi Edge 50tak puta. Pa sad reci da je tih 2.03% malo.

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.9.2015 9:59 (BlackDog22).
16 godina
offline
Re: Samo 2,03% korisnika koristi Microsoftov Edge
BlackDog22 kaže...
ParaNO1d kaže...

Ako uzmemo da je 75 milijuna računala s Windows 10 i ako je samo 2.03% od njih na kojima se koristi Edge dobijemo 1 522 500 što uopće nije zanemariva brojka. Ako bi to uzeli u okvirima Hrvatske i broja stanovnika iz popisa 2011. 4 284 889 znači da 35. 53% Hrvata koristi Edge što je zapravo svaki treći. Mislim malo su ove pretpostavka glupe jer naravno da nije takva situacija u Hrvatskoj ali čisto da se lakše dočara kako tih 2.03% nije uopće toliko malo.

 A ako bi to uzeli u okvirima svih ljudi ikad rođenih dobili bi da je to 0.0014% što ustvari je baš toliko malo, ali jednako relevantno kao i tvojih 35.53%. Do još beskorisnijeg podatka dolazimo ako primjer od tih 2.03% usporedimo na recimo populaciji San Marina, nakon čega dolazimo do podatka da svaki stanovnik San Marina koristi Edge 50tak puta. Pa sad reci da je tih 2.03% malo.

 Zato sam i sam rekao da je pretpostavka glupa nego samo da se lakše dočara nešto je postotak može zvučati malo ili puno zavisi šta se gleda kao varijabla. 50% od 2 je 1 što je puno isto kao šta je 2% od 75 M opet velika brojka. Samo o tome sam govorio.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice