30 godina od lansiranja prvog Toshibinog prijenosn

poruka: 10
|
čitano: 1.602
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "30 godina od lansiranja prvog Toshibinog prijenosn".
16 godina
odjavljen
offline
30 godina od lansiranja prvog Toshibinog prijenosn

Zanimljivo je to da je imao samo jedan USB port manje nego novi macbook!

Freak Show Inc.
 
22 0 hvala 2
15 godina
offline
30 godina od lansiranja prvog Toshibinog prijenosn

a kaj je to "floppy diskete "? imam doma brdo flopija ali ni na jednom (još) ne piše "uč". da napišem? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
6 0 hvala 2
16 godina
offline
Re: 30 godina od lansiranja prvog Toshibinog prije
Cuo sam da ako ga defragmentiras da vrti GTA 5 na high.
Steam: ukay1000 Xfire: ukay1000 LoL: Cquencer Molten WoW Warsong: Steelrock (ally)
15 godina
neaktivan
offline
30 godina od lansiranja prvog Toshibinog prijenosn

Toshibin prvijenac je u ono vrijeme bio dovoljno malen i lagan da stane u torbu ili ruksak, a zahvaljujući olovnoj bateriji, mogao je raditi i do osam sati bez punjenja.

Odmah mi je upalo u oči - olovna baterija? Koristio je NiCd bateriju, kao što piše i na web stranicama iza linka koji ste dali:

(3) using a rechargeable NiCad battery to achieve eight hours of battery-powered operation for the first time ever

It doesnt matter how beautiful your theory is, it doesnt matter how smart you are. If it doesnt agree with experiment, its wrong. - Richard P. Feynman
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.4.2015 20:48 (hrx).
 
2 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: 30 godina od lansiranja prvog Toshibinog prije
ukay1000 kaže...
Cuo sam da ako ga defragmentiras da vrti GTA 5 na high.

 

Ovo će se provlačiti još jako dugo

Freak Show Inc.
14 godina
offline
Re: 30 godina od lansiranja prvog Toshibinog prije
hrx kaže...

(3) using a rechargeable NiCad battery to achieve eight hours of battery-powered operation for the first time ever

 8h trajanje baterije.

 

Skoro ko novi Macbook.

Swedish latin super funk.
9 godina
protjeran
offline
Re: 30 godina od lansiranja prvog Toshibinog prije
"Toshiba models were small and light enough to be carried in a backpack, and could be run from lead-acid batteries."

16 godina
neaktivan
offline
30 godina od lansiranja prvog Toshibinog prijenosn

Prvi prijenosnik? Ne bih rekao. Ja sam 1982 godine kupio Tandy TRS-100 Radio Shack prijenosnik sa uskim ekranom od 4 retka sa po 40 znakova. U stvari, proizvodio ga je Kyocera, u Japanu se prodavao i kao NEC PC 8201 a u SAD se prodavao kao Tandy TRS-100 Radio Shack, a u Evropi kao Olivetti M-10 Imao je oko kilogram, imao je ugrađeni Basic, ugrađene programe za komunikaciju, wordprocessor, spreadsheet i data base, sve ih je za proizvođača napravio Microsoft. Komunicirao je sa ugrađenim modemom od 300 bauda preko gumenih navlaka koje su se montirale na telefonsku slušalicu, a programe je spremao na obične kazete. Radio je sporo, ali je bio odličan u to vrijeme, pogotovo za pisanje kraćih tekstova koji su se zatim mogli brzo poslati, dakle za novinara odličan iako se u brzini i komforu ne može usporediti sa današnjim prijenosnicima. Tada je bila 1982 godina, dakle tri godine prije Toshibe.

 
0 1 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: 30 godina od lansiranja prvog Toshibinog prije
žaki kaže...

Prvi prijenosnik? Ne bih rekao. Ja sam 1982 godine kupio Tandy TRS-100 Radio Shack prijenosnik sa uskim ekranom od 4 retka sa po 40 znakova. U stvari, proizvodio ga je Kyocera, u Japanu se prodavao i kao NEC PC 8201 a u SAD se prodavao kao Tandy TRS-100 Radio Shack, a u Evropi kao Olivetti M-10 Imao je oko kilogram, imao je ugrađeni Basic, ugrađene programe za komunikaciju, wordprocessor, spreadsheet i data base, sve ih je za proizvođača napravio Microsoft. Komunicirao je sa ugrađenim modemom od 300 bauda preko gumenih navlaka koje su se montirale na telefonsku slušalicu, a programe je spremao na obične kazete. Radio je sporo, ali je bio odličan u to vrijeme, pogotovo za pisanje kraćih tekstova koji su se zatim mogli brzo poslati, dakle za novinara odličan iako se u brzini i komforu ne može usporediti sa današnjim prijenosnicima. Tada je bila 1982 godina, dakle tri godine prije Toshibe.

 Nigdje ne pise "prvi prijenosnik na svijetu" nego "toshibin prvi prijenosnik", nije isto. 

16 godina
neaktivan
offline
Re: 30 godina od lansiranja prvog Toshibinog prije

ok!

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice