3D plan za posrnulu Magmu

poruka: 17
|
čitano: 4.326
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "3D plan za posrnulu Magmu".
16 godina
neaktivan
offline
3D plan za posrnulu Magmu

Profi 3D printer dodje sigurno reda 100 000 USD. Materijal reda 50-100 USD/kg, pa jos struja, sljaker, itd. Zadnje moje printanje malog komada (10x10x2 cm) doslo je 100eur i trajalo je koji sat.

U najboljem slucaju takav printer moze istampati max 10 takvih komada dnevno. Znaci promet 1000 eur/dan ili 365 000 eur godisnje. Kada se odbiju troskovi ostane nekih 150 000. Kako oni misle zaradjivat 100 MILIJONA eur godisnje?

Trebaju 1000 takvih printera i ono sto je najvaznije - musterije!

 

Da idu na igracke od 5000 USD nema sanse da toliko zarade jer takav printer moze napravit svega par navedenih komada dnevno.

 

Kako Fizulic vise nije u politici nece dobijat poslove po politickoj liniji kao prije kad je mogao mjenjati zakone kako njemu pase. Koji li je to bankar popusil pricu?

A izgleda da su zaboravili na EU koja ima puno manje troskove poslovanja nego mi.

Mene, recimo PCB u Hrvatskoj dodje 2000kn, a dobijem srot. U EU daleko bolje dobijem za 1500kn, a u Kini sa DHLom za 400kn!

 
19 3 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
3D plan za posrnulu Magmu

ma koji je 3d printer jeftiniji od kineza ,jedino da njih zapakiraju u printere i prodaju

 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
3D plan za posrnulu Magmu

je li to još jednom pokušaj sedlanja mrtvog konja na načelu HG-šrot? {#}

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: 3D plan za posrnulu Magmu
ovo me podsjeća na delboya i rodneya
this time next year we'll be millionaires
I make music like skrillex.
12 godina
neaktivan
offline
Re: 3D plan za posrnulu Magmu
Drazen kaže...

Profi 3D printer dodje sigurno reda 100 000 USD. Materijal reda 50-100 USD/kg, pa jos struja, sljaker, itd. Zadnje moje printanje malog komada (10x10x2 cm) doslo je 100eur i trajalo je koji sat.

U najboljem slucaju takav printer moze istampati max 10 takvih komada dnevno. Znaci promet 1000 eur/dan ili 365 000 eur godisnje. Kada se odbiju troskovi ostane nekih 150 000. Kako oni misle zaradjivat 100 MILIJONA eur godisnje?

Trebaju 1000 takvih printera i ono sto je najvaznije - musterije!

 

Da idu na igracke od 5000 USD nema sanse da toliko zarade jer takav printer moze napravit svega par navedenih komada dnevno.

 

Kako Fizulic vise nije u politici nece dobijat poslove po politickoj liniji kao prije kad je mogao mjenjati zakone kako njemu pase. Koji li je to bankar popusil pricu?

A izgleda da su zaboravili na EU koja ima puno manje troskove poslovanja nego mi.

Mene, recimo PCB u Hrvatskoj dodje 2000kn, a dobijem srot. U EU daleko bolje dobijem za 1500kn, a u Kini sa DHLom za 400kn!

 

Slazem se s tobom, ali mi nije jasno ovo publicisticko dodavanje da je Fizulic bio u politici i namigivanje da je Magma uspjela zbog toga. Ne znam zasto moras svaki uspjeh povezati s pljackom, politikanstvom i korupcijom? Magma je stvarno harala jedno vrijeme, nakon toga je cesto grijesila, smanjilo se i trziste i zbog toga je propala. I slazem se da je ovo sto sad rade glupost i da treba tvrtku likvidirati, a ne izmisljati ovakve neke stvari.
16 godina
neaktivan
offline
Re: 3D plan za posrnulu Magmu
Zoki, ne znam dal si upucen, ali dok je Fizulic bio ministar promijenjen je zakon tako da on moze bez dodatnih davanja uvozit jeftino kinesko smece i (pre)prodavat po deseterostrukoj cijeni. Primjer, autici koje sam koristio na prezentacijama prodavao je po nekih 150kn (koliko se sjecam), identicni takvi u USA kostali su 2USD, a Kina jos nize.
Dalje, Magmini ducani po Ilici (npr nasuprot Gunduliceve) dobijeni su za vrijeme njegove "vladavine". Konkurencije Turbu nije bilo.
Mislim da se na njega veze i zakon o uvozu bicikla.
Propast mu krece kada na vlast dolazi HDZ.

Ocemo li mozda danas spomenut firmu ATO koja radi desetine milijuna poslova, a gle cuda, u vlasnistvu jednog ministra. Ajde, probaj dobit i jedan veci posao ili neki sa drzavnom firmom.
16 godina
offline
3D plan za posrnulu Magmu

HAHAHAHAH!! Koja komedija! 

Ček; na temelju čega oni baziraju tu pretpostavku o zaradi od 3d printa?! Zar misle da će ljudi masovno početi printati stvari? Čisto sumnjam, ali i ako počnu, količinski neće biti ni blizu predviđenih cifri... Ali, nekako mi se čini da su oni uopće fulali logiku 3d printa! 3D print je prvenstveno alat za izradu prototipova u proizvodnji i dizajnu! Kao nešto za kućnu ili masovnu upotrebu, neće nikad zaživjeti u brojkama koje oni predviđaju iz nekoliko razloga:

- vrlo vjerojatno, to što bi htjeli isprintati, već postoji i može se kupiti po puno jeftinijoj cijeni i napravljeno od puno boljih i kvalitetnijih materijala

- ako to što bi printali ne postoji u takvom obliku, a ljudi bi to printali u velikim količinama, onda će se već naći netko tko će to ići masovno proizvoditi i prodavati po puno nižoj cijeni (pravilo ponude i potražnje)

- a ako je nešto specifično, jedinstveno, unikatno, tj. nedostupno kao proizvod proizveden klasičnim metodama, takvih upita za 3d print će biti relativno malo, ili će biti rijetki (neće nitko printati svaki dan neki svoj 3d model.... što vodi do sljedeće točke)

- ali, ako će netko i trebati puno 3d printa; vjerojatno netko tko se bavi dizajnom ili proizvodnjom pa mu trebaju testni prototipovi i sl. tome će biti isplatljivije kupiti vlastiti printer

- ili ako trebaju veću količinu, onda će jednostavno koristiti dosadašnje metode izrade proizvoda iz kalupa.

 

Tako da bi im bilo bolje da tu ideju o tolikoj masovnoj zaradi od 3D printa odnesu u Disney i prodaju ideju njima, jer siguran sam da Disney neće propustiti priliku za ovakvu bajku.

http://dejankober.com/ Tweeter: http://twitter.com/#!/koberko
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.6.2013 10:14 (Berko).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
3D plan za posrnulu Magmu

Preko neta im pošalješ model ili par fotografija objekta iz svih kuteva i za par dana ti isprintani model stigne u pošti. Od 1.7 se otvara tržište EU tako da ako usluga bude dobra narudbi nebi trebalo faliti. 

Printati se ne moraju samo polimeri, mogu printati i metalne dijelove koji su spremini za uporabu u avio industriji npr. Čak se može printati i hrana. Recimo neka divlja 4D svadbena torta od čokolade.

 
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: 3D plan za posrnulu Magmu
Glamdring kaže...

Preko neta im pošalješ model ili par fotografija objekta iz svih kuteva i za par dana ti isprintani model stigne u pošti. Od 1.7 se otvara tržište EU tako da ako usluga bude dobra narudbi nebi trebalo faliti. 

Printati se ne moraju samo polimeri, mogu printati i metalne dijelove koji su spremini za uporabu u avio industriji npr. Čak se može printati i hrana. Recimo neka divlja 4D svadbena torta od čokolade.

Sve super; samo tak nekaj već postoji, već je uhodano i već ima konkurentne cijene i uslugu.

Evo popis firmi koje nude uslugu 3D printa:

http://www.3ders.org/3d-printing/3d-print-services.html

Skoro pa svaka veća zemlja EU ima barem jednu veliku specijaliziranu firmu za to... 

 

Ili ako hoćete lokalnu firmu, možete se obratiti CadPrint-u iz Varaždina vezano za 3d print ili 3d skeniranje, koji već... pa cca 7 godina nude uslugu 3D printa u hrvatskoj:
https://www.facebook.com/pages/CADDprint-doo/112999265421537 

 

P.S. pojasniš malo ovo ".. ili par fotografija objekta iz svih kuteva..." Ako misliš na nešto tipa ovo: http://www.123dapp.com/catch onda bi pitao da li si to ikad koristio i da li znaš kako to radi i kakav finalni proizvod možeš očekivat od takvog procesa izrade 3D printane replike stvarnog objekta?

 

P.P.S. za komercijalnu proizvodnju prehrambenih proizvoda (ovo što si naveo printanje hrane i torti), treba zadovoljiti posebne sanitarne uvijete; kako prostor u kojem se to obavlja, tako i uređaji koji se koriste u procesu izrade, a osim ako netko nije napravio specijalizirani 3D printer za prehrambene proizvode, koji zadovoljava sve (rogorozne) uvijete za proizvodnju hrane, onda to u nekoj komercijalnoj i masovnoj varijanti otpada...

Više informacija o tome na ovom linku: http://www.hah.hr/zakonska.php

 

P.P.P.S. kakva je to 4D torta?! Sa vremenskim pomakom? Koja skaće amo-tamo kroz vrijeme? 

http://dejankober.com/ Tweeter: http://twitter.com/#!/koberko
Poruka je uređivana zadnji put sub 29.6.2013 0:08 (Berko).
15 godina
neaktivan
offline
Re: 3D plan za posrnulu Magmu

Naravno mislio sam na 3d projekciju 4d predmeta. Nema veze sa vremenom.

 

Uglavnom, najlakše je nešto popljuvat,ali kako to da postoje sve te druge firme koje se time bave ako je to toliko loša ideja?

16 godina
offline
3D plan za posrnulu Magmu
Glamdring kaže...

Naravno mislio sam na 3d projekciju 4d predmeta. Nema veze sa vremenom.

 

 

Dakle, misliš na nešto tipa hiper kocka? Tj. ti bi printao 4D objekte? Na 3D printeru, u 3D prostoru (prostoru u kojem ti živiš, osim ako nisi višedimenzionalno biće), pošto si rekao da nema veze sa vremenom, tj. ne misliš na objekt u Minkowskovom prostorvremenu di su prve tri dimenzije definicija prostora, a četvrta dimenzija, je dimenzija vremena.

Eh, ako to uspiješ, plačaš cugu od love koju ćeš dobit od Nobelove nagrade za fiziku.

P.S. tehnički možeš; ali i dalje je to samo vizualiziran 4D objekt u 3D prostoru, jednako kao što je nacrtana kocka na papiru, vizualizran 3D objekt na 2D prostoru.

 

Glamdring kaže...

Uglavnom, najlakše je nešto popljuvat,ali kako to da postoje sve te druge firme koje se time bave ako je to toliko loša ideja?

Hm, ne... to nije pljuvanje. Pljuvanje bi bilo da sam govorio kako je to sranje, glupost, debilana i sl. 

U mom prvom postu sam se osvrnuo na činjenicu da su njihove pretpostavke o zaradi poprilično nerealne i neostvarive, te da sama ta činjenica govori da nisu dovoljno upoznati ni sa primjenom ni sa principom rada sa 3D printerima, jer to nisu strojevi niti usluga za masovnu primjenu i upotrebu.
Nabrojao sam nekoliko situacija i primjera koji ne idu u korist te njihove tvrdnje, te jedino što bi se eventualno moglo shvatit kao pljuvanje, jer to da sam rekao da se jave Disneyu te prodaju njima tu bajku. 

Tako da te molim da još jedno pročitaš i pokušaš shvatit što je napisano, a ne navodit stvari koji su neistina.

 

U drugom postu sam se nadovezao na tvoju izjavu da se otvara tržište EU, što je točno, ali je jednako točno da takve usluge već postoje dugi niz godina, te ih pružaju firme sa puno iskustva i referenci. A da bi Magma mogla ostvariti predviđene brojke, morali bi preuzeti kompletan posao od svih tih već uhodanih firmi.

A generalno; neka kupe printere i neka printaju! Ali ako uzmemo u obzir povijest uprave Magme i njihovu "sposobnost" vođenja (ipak su uspjeli upropastit jednu tako jaku firmu kao što je bila Magma), čisto sumnjam da su dorasli zadatku da preuzmu posao za cijelu EU.

 

 

http://dejankober.com/ Tweeter: http://twitter.com/#!/koberko
Poruka je uređivana zadnji put sub 29.6.2013 19:33 (Berko).
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
3D plan za posrnulu Magmu

eto uspio si skontat na što sam mislio, jedva al bolje ikad nego nikad.

Evo tu imaš par primjera, moraš priznat da bi čokoladna torta ili kolačići tih oblika bili zanimljiv zalogaj.

 

link

 

A šta se tiče zarade od 3d printanja pogledaj što kaže Michael A. Robinson (...one of the top financial analysts working today..)

link

Poruka je uređivana zadnji put ned 30.6.2013 20:29 (Glamdring).
 
0 1 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: 3D plan za posrnulu Magmu

Jesam ja jedini koji misli da bi 3D printeri trebali služiti za replikaciju kostiju

za oštećene ekstremitete? 

 

1. RTFM | 2. Use the search button | 3. Respect elders
16 godina
offline
Re: 3D plan za posrnulu Magmu
Glamdring kaže...

eto uspio si skontat na što sam mislio, jedva al bolje ikad nego nikad.

Evo tu imaš par primjera, moraš priznat da bi čokoladna torta ili kolačići tih oblika bili zanimljiv zalogaj.

 

link

 

Aaa... odustajem. Da, to je sve 4D, evo, čak sam i ja uspio razvit osjetilo za gledanje 4 dimenzionalnog prostora. 

 

Glamdring kaže...

A šta se tiče zarade od 3d printanja pogledaj što kaže Michael A. Robinson (...one of the top financial analysts working today..)

link

 

Ma super! 

Ako uspiju ostvariti plan od minimalno 330 000 kn 3D printa dnevno, onda im svaka čast. 

http://dejankober.com/ Tweeter: http://twitter.com/#!/koberko
16 godina
offline
Re: 3D plan za posrnulu Magmu
Glamdring kaže...

eto uspio si skontat na što sam mislio, jedva al bolje ikad nego nikad.

Evo tu imaš par primjera, moraš priznat da bi čokoladna torta ili kolačići tih oblika bili zanimljiv zalogaj.

 

link

 

A šta se tiče zarade od 3d printanja pogledaj što kaže Michael A. Robinson (...one of the top financial analysts working today..)

link

 Bolje mudro stišaj replike, dok još imaš malo digniteta, jer Berko malo bolje zna tematiku o kojoj je riječ, osobno i profesionalno.
Michael A. Robinson je ovo šapnuo u povjerenju Fižuliću, a ne zna za sve to skupa već uznapredovala industrija EU, USA ili dalekog istoka?
Čekaju Magmu? Sa startnom pozicijom u minusu od pola MILIJARDE KUNA? Nebi li onda više šanse imao ja, koji imam minus nula kuna?
I ja želim Magmi da se oporavi, ali zašto pobogu nisu krenuli sa onime što su i prije radili, ali restruktuirano?
Imali su svoj branding, kanale za jeftiniju nabavku, prodajnu mrežu, zastupstva, proizvodnju i dizajn, šta su sad zakašnjelo uletili na nepoznato tehnološko tržište
o kojem čini se nemaju puno više pojma od surfanja internetom, osim izlike za refinanciranje (koju su mogli ipak bolje
podložiti gore spomenutim obnavljanjem distribucije svojih brandova tipa "urban republic")?
I još da mi malo potkovaniji ne znamo koliko je cijeli 3d printing specifična grana za koju treba
i vremena i kontakta sa rezvojnim timovima i specifične potrebe za materijalima... neznam.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
16 godina
offline
Re: 3D plan za posrnulu Magmu
zoki.zlikowski kaže...
Drazen kaže...

Profi 3D printer dodje sigurno reda 100 000 USD. Materijal reda 50-100 USD/kg, pa jos struja, sljaker, itd. Zadnje moje printanje malog komada (10x10x2 cm) doslo je 100eur i trajalo je koji sat.

U najboljem slucaju takav printer moze istampati max 10 takvih komada dnevno. Znaci promet 1000 eur/dan ili 365 000 eur godisnje. Kada se odbiju troskovi ostane nekih 150 000. Kako oni misle zaradjivat 100 MILIJONA eur godisnje?

Trebaju 1000 takvih printera i ono sto je najvaznije - musterije!

 

Da idu na igracke od 5000 USD nema sanse da toliko zarade jer takav printer moze napravit svega par navedenih komada dnevno.

 

Kako Fizulic vise nije u politici nece dobijat poslove po politickoj liniji kao prije kad je mogao mjenjati zakone kako njemu pase. Koji li je to bankar popusil pricu?

A izgleda da su zaboravili na EU koja ima puno manje troskove poslovanja nego mi.

Mene, recimo PCB u Hrvatskoj dodje 2000kn, a dobijem srot. U EU daleko bolje dobijem za 1500kn, a u Kini sa DHLom za 400kn!

 

Slazem se s tobom, ali mi nije jasno ovo publicisticko dodavanje da je Fizulic bio u politici i namigivanje da je Magma uspjela zbog toga. Ne znam zasto moras svaki uspjeh povezati s pljackom, politikanstvom i korupcijom? Magma je stvarno harala jedno vrijeme, nakon toga je cesto grijesila, smanjilo se i trziste i zbog toga je propala. I slazem se da je ovo sto sad rade glupost i da treba tvrtku likvidirati, a ne izmisljati ovakve neke stvari.

Nemas pojma o cemu pricas, rade onda nemoj pricati o tome.

Naravno da je Fizulic dobivao poslove preko politike.

- Psiho246
12 godina
neaktivan
offline
Re: 3D plan za posrnulu Magmu
Psiho246 kaže...
zoki.zlikowski kaže...
Drazen kaže...

Profi 3D printer dodje sigurno reda 100 000 USD. Materijal reda 50-100 USD/kg, pa jos struja, sljaker, itd. Zadnje moje printanje malog komada (10x10x2 cm) doslo je 100eur i trajalo je koji sat.

U najboljem slucaju takav printer moze istampati max 10 takvih komada dnevno. Znaci promet 1000 eur/dan ili 365 000 eur godisnje. Kada se odbiju troskovi ostane nekih 150 000. Kako oni misle zaradjivat 100 MILIJONA eur godisnje?

Trebaju 1000 takvih printera i ono sto je najvaznije - musterije!

 

Da idu na igracke od 5000 USD nema sanse da toliko zarade jer takav printer moze napravit svega par navedenih komada dnevno.

 

Kako Fizulic vise nije u politici nece dobijat poslove po politickoj liniji kao prije kad je mogao mjenjati zakone kako njemu pase. Koji li je to bankar popusil pricu?

A izgleda da su zaboravili na EU koja ima puno manje troskove poslovanja nego mi.

Mene, recimo PCB u Hrvatskoj dodje 2000kn, a dobijem srot. U EU daleko bolje dobijem za 1500kn, a u Kini sa DHLom za 400kn!

 

Slazem se s tobom, ali mi nije jasno ovo publicisticko dodavanje da je Fizulic bio u politici i namigivanje da je Magma uspjela zbog toga. Ne znam zasto moras svaki uspjeh povezati s pljackom, politikanstvom i korupcijom? Magma je stvarno harala jedno vrijeme, nakon toga je cesto grijesila, smanjilo se i trziste i zbog toga je propala. I slazem se da je ovo sto sad rade glupost i da treba tvrtku likvidirati, a ne izmisljati ovakve neke stvari.

Nemas pojma o cemu pricas, rade onda nemoj pricati o tome.

Naravno da je Fizulic dobivao poslove preko politike.

 

Naravno, politicari su hodali okolo i koga uhvate "Mars u Magmu kupit nesto!". Specijalne postrojbe politicara su vikendima harali po trgu i kamionima odvozili ljude na Zitnjak.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice