40 milijuna licenci Windowsa 8

poruka: 14
|
čitano: 2.946
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "40 milijuna licenci Windowsa 8".
15 godina
offline
40 milijuna licenci Windowsa 8

Sistem 15/40 baksa je odradio svoje {#} . Došlo nekome iz guzice u glavu kako se hrvati s piraterijom {#}  . S druge strane slava tražištu tableta i smartphonea koje ih je dobrim udjelom na to natjeralo {#} .

Deckard
Moj PC  
1 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: 40 milijuna licenci Windowsa 8

Silni milijuni, no ipak lagano opada trend intelektualnog vlasništva, što nimalo ne čudi uz tolike dobre linux/open source distribucije.

12 godina
offline
Re: 40 milijuna licenci Windowsa 8
Rokas kaže...

Silni milijuni, no ipak lagano opada trend intelektualnog vlasništva, što nimalo ne čudi uz tolike dobre linux/open source distribucije.

 

Ma dobre za koga? MOŽDA za server admine, a za sve ostale prosječne korisnike kojih je 95% ispalo je kao noćna mora usred bijelog dana. Ljudi će radije dati dat 1700kn za windoze nego da muče muku s besplatnim linuxom.

14 godina
offline
Re: 40 milijuna licenci Windowsa 8

dvije godine sam koristio ubuntu linux i nikad više,spasio sam se kad sam se prebacio na  nove windows 8

nije važno sudjelovati važno je pobijediti
12 godina
neaktivan
offline
40 milijuna licenci Windowsa 8

Ova nadogradnja za 40$ i za 15$ im je pun pogodak! Nije ljudima fetiš piratstvo, nego su im licence dosadašnjih Windowsa bile doista skupe, i Starter verzija je bila skuplja od upgradea na Windows 8 Pro.

 
12 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
40 milijuna licenci Windowsa 8

Ovo se vjerojatno odnosi i na OEM-e, sto bi znacilo da su ukljucene i sve licence prodane OEM-ima, a koje nisu nuzno prodane i krajnjim korisnicima. 

Troll level: sensei
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
40 milijuna licenci Windowsa 8

15-40-70$

70$ je zapravo normalna cijena kad se iz jednadžbe izbaci posrednik. Marža distributera + marža trgovca, + PDV = dvostruko ili više. Tako da MS po toj cijeni zarađuje kao i do sad (i više, jer je OEM daleko povoljniji za proizvođača). 40$ je recimo usporedivo s tom cijenom. Dok je 15$ isključivo promo za trenutne kupce (ali bez stvarne kontrole, lako se iskoristi kao media cenatar) što se u slučaju da je npr kupljen Acer još dobije kao povrat.

-na soft nema carina-poreza, na sve robe ima (soft na mediju je fizička roba, druga osnova). Partneri direktno skidaju soft u pola cijene oduvijek.

Ako se uzme dosadašnja cijena OEM-Home sedmice cca 900kn, odbiti PDV i marže.. isplativo ili ispod cijene? 1.400kn pro.. Koliko je MS dobivao od retail verzije (koju nitko nije kupovao) 2.200-2.700 ultimate?

Online digitalije su promijenile sve, glazba, soft.. koliko juzera ima WoT premium, WoW, Steam acc i kupuju na rasprodaji po par dolara? Koliko je cijena prosječne igre, kolika OSa? Linuxu baš ništa ne pomaže besplatnost ako je u pitanju player koji je za VGA dao 500€, za kućište itd.. OS mu je bagatela. 70$ je u rangu nove AAA igre, 2god AVa, ...i sl. ili prosječnog napajanja, coolera za OC.. koje takav player kupi za gušt.

Apple, OSX je 30$, vjerojatno je poznato da oni ne prodaju ispod cijene... (mada im je  to sad sporedan biz, glavna lova se kumulira na 0,99$ iStoreu). istu - sličnu stvar sad MS prodaje po 40$ i kupci misle da je to jeftino?... stvar percepcije, kao blowjob za vipme ili jedna noć u Dubaiju, šeiku je jeftino. Kazna za parking košta više, sladoled je 5kn itd.

 

Tako da, nije MS ništa spustio cijene osim što mu je u interesu (promo-marketing i bigbang efekt) da se o tomu barem priča. Bilmer je lud ali nije glup. Uz Akcijsku prodaju koja i realno može biti ispod cijene (mada ne postoji realna cijena, soft), MS zarađuje dovoljno da mu promotivna investicija od par milijardi nije bačen novac.

Dali je mogao MS prodavati XP prije desetak godina na ovaj način? Ne, nije bio dostupan ADSL.. unazad 5g tko je imao dovoljno brz flat za skidanje par GB? Koliko su tad ljudi dobivali tcomov račun za potrošene GB iznad paketa? Tad je cijena downloada viša od proizvoda koj se skida. Stvari se mijenjaju, ali iz sto drugih razloga. Tako da ideja da je cijena rješenje piraterije je smiješna. Mogućnosti su ono što sve (pa i pirateriju) omogućuju, tek nako tog se može teoretizirati ŠBB-KBB.

 

Cijena OSa je vjerojatno najmanje važna za korisnika. Sve ostalo je daleko skuplje, OS se mora kupiti ako je takav posao (tad se kupuje i ostatak softa, par nula više), dok je za one koj ne moraju (Yogurt) 'besplatniji' nego besplatan linux. Uz razliku da driver za neki uređaj postoji za win...

Jedna velika razlika, korisnik koristi OS za svoje potrebe (želje), ako su to npr PC-Win igre, tad je to kriterij, ne dali je linux dobar. Steam dolazi, ali ne treba previše prognozirati.

Za poslovne se ništa ne mijenja, pa tako ni s linuxom kao alternativom. Korisnik bira, ostali samo kvocaju čiji tata ima veće brkove.

 

Tonči kaže...

Ovo se vjerojatno odnosi i na OEM-e, sto bi znacilo da su ukljucene i sve licence prodane OEM-ima, a koje nisu nuzno prodane i krajnjim korisnicima. 

 -vjerojatno (jer PRovci vole zbrojiti statistiku kad im je to cilj), ali ne mora bit. Tj. ako se odonosi na online kupnju u storeu, tad nije, isključivo kranji korisnici (kućni), ne firme jer nema R1-žiro i sl. pa bi firma s tako kupljenom licencom i dalje bila 'piratica'. Dodatno, ograničenje po registriranom acc. na storeu je 5komada licenci. Dakle definitivno ne za OEMe (koji dobiju još jeftinije). Ako se odnosi samo na store, tad je to dobar start, hype. Ili samo dobar marketing koji ne želi Vistin uspjeh kad računaju na milijarde mogućih licenci. Prvi dojam je obično najvažniji (za investitore i velike naručitelje u ovom slučaju mobilnih sitnjarija koji su stvarni cilj Osmice pa možda i ovog izvješća), PRovci to znaju, istina se lako zagubi. Čitajući njeno ime, pročitao sam Troll, Tami i u novom redu Reller.. možda podsvjesno pogađam. Možda sam baba vanga.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.11.2012 12:51 (ihush).
 
2 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: 40 milijuna licenci Windowsa 8
ihush kaže...

 Tako da ideja da je cijena rješenje piraterije je smiješna.

 

Apsolutnog rješenja piraterije nikad neće biti, al mišljenja sam da je MS na dobar način doskočio interesu za piratiziranje Win8 ponudivši ih masama za nevelike novce. Volio bih čuti dal se ekipa slaže s ovom konstatacijom za koju sam već počeo piti thumbdownove (izgleda):

 

19 slažem se
5 ne slažem se
Deckard
15 godina
offline
Re: 40 milijuna licenci Windowsa 8
deckard kaže...
ihush kaže...

 Tako da ideja da je cijena rješenje piraterije je smiješna.

 

Apsolutnog rješenja piraterije nikad neće biti, al mišljenja sam da je MS na dobar način doskočio interesu za piratiziranje Win8 ponudivši ih masama za nevelike novce. Volio bih čuti dal se ekipa slaže s ovom konstatacijom za koju sam već počeo piti thumbdownove (izgleda):

 

 -slažem se.. (ali to je onda dosadno)

-pa idem s druge strane, može?

koliko su npr prije 5-10godina koštali piratski CDji po oglaniku? cca 10kn, 6=5, 10=8...pa se tako za cijenu od 100kn moglo uzeti npr 13CDa.

U to vrijeme, cijena i pretplata s uračunatim gigabaytom, svaki dodatni +25kn + prazan medij i samo prženje (ispravan PC, pržilica, pronači kvalitetan izvor i crack..) da sve radi, recimo po CDu 20kn. Računica? Pirat je bio barem dvostruko jeftiniji nego je prosječan juzer to mogao, uz pretpostavku da je imao flat ili SAT ili copy s medija. Kao i vrijeme (brzina) za skidanje tog svega, uz zaštitu i kombinaciju softwarea npr igra Settlers, X (X-BtFrontier) koju prosječan klinac nije mogao uspješno snimiti kao i neke PS-1-2-3 igre.. pa je kvartovski pirat imao posla. ... već par godina su nestali. Objašnjenje je cijena ili mogućnost juzera za downloadom jeftinije od 10kn. Dakle, proizvođač bi morao biti ispod te cijene da bi konkurirao.

-pa i tog je bilo, jednom prilikom sam u konzumu nakupovao (neznam... što god mi je došlo pod ruku) filmova, 9,99kn (devet kuna) i to normalni filmovi, ne tađmenikanska produkcija. To je cijena kojoj ni flat ne konkurira jer mi se neda tražiti, pržiti i pisati flomasterom, pa kutija itd.. Izumrle su i videoteke, ali tu je MaxTV itd.

-dodatno npr filmovi na YT ili glazba (bilo gdje, npr grooveshark) mi je praktičnije nego sve to snimati, držati na hddu.. klinac baš ovih dana vjerojatno po 83.532 puta sluša gangam style... kog vraga da ga snimam na medij kad imam the-žicu?

 

Igra WoT, je free, ali korisnici troše, OS bi trebao biti free? ... Pa to je i jedan od MSovih planova-želja, tj prelazak na naplatu usluge, korištenje npr Officea, Clouda.. to je na kraju skuplje, jednako kao poklon mobitel za 1kn + ugovor. 'Sretan sam' dok plaćanjem OSa znam da ga mogu koristiti, ne da mi poćnu naplaćivati klik ili bytove, kao flat. Tako da ne želim MSov free (komercijalni) software jer bi me sigurno koštao više nego sad.

 

Oduvjek postoji alternativa (linux) pa to nije ništa itnog promijenilo. Yogurt je 'traženiji'.

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
neaktivan
offline
Re: 40 milijuna licenci Windowsa 8
W1ck3d8u2z kaže...
Rokas kaže...

Silni milijuni, no ipak lagano opada trend intelektualnog vlasništva, što nimalo ne čudi uz tolike dobre linux/open source distribucije.

 

Ma dobre za koga? MOŽDA za server admine, a za sve ostale prosječne korisnike kojih je 95% ispalo je kao noćna mora usred bijelog dana. Ljudi će radije dati dat 1700kn za windoze nego da muče muku s besplatnim linuxom.

ja sam windows fanboy i imam winowse a svemu, i  probo sam taj besplatni linux i stvarno ne vidim di je tu muka... cak izgleda slicno windowsu i ugodno sam se iznenadio kad sam ga probo, ali iz tvojih komentara ne mogu zakljuciti da si ti napravio isto

16 godina
neaktivan
offline
Re: 40 milijuna licenci Windowsa 8
deckard kaže...

Apsolutnog rješenja piraterije nikad neće biti, al mišljenja sam da je MS na dobar način doskočio interesu za piratiziranje Win8 ponudivši ih masama za nevelike novce.

 

Rezanje cijena nije bio potez da se privuku ljudi s piratskim softverom, već da se onima sa legalnim verzijma da razlog za prelazak ili nadogradnju koju po starim cijenama gotovo sigurno ne bi napravili.

 

To što je par pirata možda konačno kupilo licencu je samo nusprodukt, ali brojčano zanemariv.

12 godina
neaktivan
offline
Re: 40 milijuna licenci Windowsa 8
zero.O kaže...
W1ck3d8u2z kaže...
Rokas kaže...

Silni milijuni, no ipak lagano opada trend intelektualnog vlasništva, što nimalo ne čudi uz tolike dobre linux/open source distribucije.

 

Ma dobre za koga? MOŽDA za server admine, a za sve ostale prosječne korisnike kojih je 95% ispalo je kao noćna mora usred bijelog dana. Ljudi će radije dati dat 1700kn za windoze nego da muče muku s besplatnim linuxom.

ja sam windows fanboy i imam winowse a svemu, i  probo sam taj besplatni linux i stvarno ne vidim di je tu muka... cak izgleda slicno windowsu i ugodno sam se iznenadio kad sam ga probo, ali iz tvojih komentara ne mogu zakljuciti da si ti napravio isto

Sa svojim HP kompom dobio sam Linux Ubuntu install CD. Isprobao sam ga - sve je ok osim ŠTO NIČEG ZA LINUX NEMA. Ni igrica nit pro softvera koji mi treba.

15 godina
offline
Re: 40 milijuna licenci Windowsa 8
logik kaže...

Sa svojim HP kompom dobio sam Linux Ubuntu install CD. Isprobao sam ga - sve je ok osim ŠTO NIČEG ZA LINUX NEMA. Ni igrica nit pro softvera koji mi treba.

 

 

Zar ti nije dovoljno saznanje da koristiš besplatan legalan softver?

12 godina
offline
Re: 40 milijuna licenci Windowsa 8
zero.O kaže...
W1ck3d8u2z kaže...
Rokas kaže...

Silni milijuni, no ipak lagano opada trend intelektualnog vlasništva, što nimalo ne čudi uz tolike dobre linux/open source distribucije.

 

Ma dobre za koga? MOŽDA za server admine, a za sve ostale prosječne korisnike kojih je 95% ispalo je kao noćna mora usred bijelog dana. Ljudi će radije dati dat 1700kn za windoze nego da muče muku s besplatnim linuxom.

ja sam windows fanboy i imam winowse a svemu, i  probo sam taj besplatni linux i stvarno ne vidim di je tu muka... cak izgleda slicno windowsu i ugodno sam se iznenadio kad sam ga probo, ali iz tvojih komentara ne mogu zakljuciti da si ti napravio isto

Šta znaći "isprobao si linux"? Moraš detaljno isprobat sve feature linuxa i sve feature svih učestalo korištenih aplikacija za linux prije nego kažeš da je dobar.

Ako si sjeo za linux, vidio da se nešto desi kad klikneš na ikonu i odmah u prvih par mjeseci korištenja reko da je super stvar i da sve radi -  hold your horses još neko vrijeme.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice