4K OLED-i iz LG-a

poruka: 3
|
čitano: 578
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "4K OLED-i iz LG-a".
13 godina
offline
4K OLED-i iz LG-a

Zna li netko razliku u trajnosti OLED vs LCD/LED zaslona ? imaju li one greške s defektnim pikselima ili crte ?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
4K OLED-i iz LG-a

Ako baš moraš kupit TV sada onda ajde na LCD jer je kao prvo jeftiniji i vjerojatno pouzdaniji. Ovo pouzdaniji kažem iz razloga jer prvih kupaca OLED TV-a nema baš toliko da bi se stvorila neka generalna slika ali ono što se zna je da su imali poteškoća sa vjekom trajanja plavog segmenta gdje se njegov vijek kreće ko 15 000 sati (za usporedbu, LCD ovi su tu na 50 000 sati). Zbog kompliciranijeg proizvodnog procesa troškovi su veći (samim time i krajnja cijena).  U svemu ostalome OLED tehnologija kada govorimo u sferi televizija je ispred LCD tehnologije. Ne pati od zamućenja (blur), kašnjenja signala (motion lag), ima brz odziv. Dalje, ne treba mu pozadinski izvor svjetla (za razliku od LCD-ova) pa su iznimno tanki (cijeli ekran je debljine iPhonea ne računajući dio gdje su smješteni ulazi i elektronika) i lagani te mogu biti fleksibilni (biraš oćeš gledat zakrivljeni ekran ili flat). Energetski su puno učinkovitiji. Crna je stvarno crna (ali stvarno crna, zamisli kakav je onda kontrast boja). Vidljivi kut je 180. itd itd

 

Na žalost prizvođačima (Samsung) se nezaje8aje sa razvojem (izuzev LG-a) nego žele što više love izvuć iz LCD tehnologije koje štanacaju na milijune uz veliku zaradu. Marketing je tu je8ena stvar jer gdje god se okreneš "naš SUHD je TV budućnosti ..". Kad bi te neko sjeo isprid jednog i drugog TV-a i ukazao ti na razlike ne bi nikad uzeo ništa drugo osim OLED-a! U realnosti LCD je skrooooz OK tv i ako je sadržaj visoke rezolucije to je milina naspram našeg SD signala i stvara wow efekt kod neupućenih (čitaj 99%) kupaca). Al kad vidiš crnu boju na OLED-ima

 

Svašta sam nalupa u ovaj moj odgovor al eto jače je od mene.

Ako ti pomaže da ja kupujem sad TV kupio bi LCD. Zato ja ne kupujem sad nego čekam OLED!

 

Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
odjavljen
offline
4K OLED-i iz LG-a

Načekat ćeš se... :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice