AMD-ov R9 Nano je najmoćnija mini ITX kartica

poruka: 18
|
čitano: 2.558
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "AMD-ov R9 Nano je najmoćnija mini ITX kartica".
9 godina
offline
AMD-ov R9 Nano je najmoćnija mini ITX kartica

Previše, bye bye AMD

Lijep da umreš!
Moj PC  
3 2 hvala 0
15 godina
offline
AMD-ov R9 Nano je najmoćnija mini ITX kartica

dvadesetak stupnjeva hladniji?! u odnosu na što? središte sunca? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
8 7 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: AMD-ov R9 Nano je najmoćnija mini ITX kartica
Ajar kaže...

dvadesetak stupnjeva hladniji?! u odnosu na što? središte sunca? 

 U odnosu na temperaturu GPU-a na referentnom modelu R9 290X?

13 godina
offline
AMD-ov R9 Nano je najmoćnija mini ITX kartica

Lako trabunjat napamet,kad dođe onda treba vidjeti testove iako čisto sumnjam da će biti hladnija,takav mali isprdak samo može biti topliji.

Će i ova serija rikavat kao 4870x2 :D

Dont drink and drive...keep grass and fly !PEACE!
Moj PC  
0 2 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: AMD-ov R9 Nano je najmoćnija mini ITX kartica
kruskar kaže...

Lako trabunjat napamet,kad dođe onda treba vidjeti testove iako čisto sumnjam da će biti hladnija,takav mali isprdak samo može biti topliji.

Će i ova serija rikavat kao 4870x2 :D

 Ako netko trabunja napamet to su AMD-ovci jer je to podatak kojeg su javno iznijeli. S obzirom da referentni 290X ima TDP od 290W, a Nano 175 W, nije nemoguće da je temperatura osjetno niža. 

13 godina
offline
Re: AMD-ov R9 Nano je najmoćnija mini ITX kartica
Denis kaže...
kruskar kaže...

Lako trabunjat napamet,kad dođe onda treba vidjeti testove iako čisto sumnjam da će biti hladnija,takav mali isprdak samo može biti topliji.

Će i ova serija rikavat kao 4870x2 :D

 Ako netko trabunja napamet to su AMD-ovci jer je to podatak kojeg su javno iznijeli. S obzirom da referentni 290X ima TDP od 290W, a Nano 175 W, nije nemoguće da je temperatura osjetno niža. 

 Na njih sam i mislio,nisam mislio na forumaše ;) Prevelike ambicije imaju.

Treba sačekati prve testove,ovako napamet ništa ne možemo.

Dont drink and drive...keep grass and fly !PEACE!
16 godina
offline
AMD-ov R9 Nano je najmoćnija mini ITX kartica

Denis jeli moze u cf fury x i nano posto su iste arhitekture

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
AMD-ov R9 Nano je najmoćnija mini ITX kartica

Nemaju ovi u AMD-u što da trabunjaju. Ja im vjerujem da je kartica 20C hladnija od R9 290X iz jednostavnog razloga - tvornička R9 290X radi na 95C i tek na tih 95C počinju throttlanja. Isto tako će biti s ovom malom Nano uz razliku što će ona throttlati na 75C.

Moje isprike, preskočio sam dio gdje piše da će kartica throttlati na 85C ali će se u normalnom radu održavati na 75C. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.8.2015 16:59 (Kaby).
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD-ov R9 Nano je najmoćnija mini ITX kartica
Denis Arunovic kaže...

 Puno, no i dalje mnogo manje u odnosu na najluksuznije Nvidijine Tesla X kartice za koje je potrebno izdvojiti 999 USD.

Ne razumijem usporedbu, jedno je profi kartica koja ne sluzi gamingu, nije mala niti ima neko ludo hladenje, a drugo je AMD-ov nedostatak ideja kako prodat isti proizvod. Opcenito tezim biti AMD-ov fanboy, al ova kartica mi nema puno smisla, nece li netko tko ima toliko para vec nac nacin kako da utrpa TitanX u miniITX kuciste? Linus je uspio. Kad ti se najveca dimenzija kucista ravna prema grafulji, fino to iskoristi na nacin da sve ostalo bude slozeno pametno, i nebu razlike. Jedino ako netko bas uspije ispod 29 cm u najvecoj dimenziji, svaka cast.

mojpismonosa
Poruka je uređivana zadnji put čet 27.8.2015 16:31 (Mojpismonosa).
15 godina
offline
AMD-ov R9 Nano je najmoćnija mini ITX kartica

Najmoćnija Nvidijina mini ITX kartica je trenutno GTX 970, a ne 770. Imaju i GTX 960 i obje su u izvedbi od Gigabyte-a.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD-ov R9 Nano je najmoćnija mini ITX kartica
Mojpismonosa kaže...
Denis Arunovic kaže...

 Puno, no i dalje mnogo manje u odnosu na najluksuznije Nvidijine Tesla X kartice za koje je potrebno izdvojiti 999 USD.

Ne razumijem usporedbu, jedno je profi kartica koja ne sluzi gamingu, nije mala niti ima neko ludo hladenje, a drugo je AMD-ov nedostatak ideja kako prodat isti proizvod. Opcenito tezim biti AMD-ov fanboy, al ova kartica mi nema puno smisla, nece li netko tko ima toliko para vec nac nacin kako da utrpa TitanX u miniITX kuciste? Linus je uspio. Kad ti se najveca dimenzija kucista ravna prema grafulji, fino to iskoristi na nacin da sve ostalo bude slozeno pametno, i nebu razlike. Jedino ako netko bas uspije ispod 29 cm u najvecoj dimenziji, svaka cast.

Denis, pretpostavljam da u tekstu misliš na Titan X (a ne Tesla X)?

U svakom slučaju, mislim da je usporedba oke jer Titan X nije prava profi kartica kao Quadro serija (limitirane FP64 i opženito compute performanse). AMD u svakom slučaju pretjeruje sa cijenom za R9 Nano, premium za mITX format po meni nije opravdan. Vjerojatno će prodati sve što proizvedu (HBM proizvodnja trenutno šteka), ali mislim da će se zbog ovih poteza dosta AMD fanova prebaciti na nVidia kartice.

10 godina
offline
Re: AMD-ov R9 Nano je najmoćnija mini ITX kartica
kruskar kaže...
Denis kaže...
kruskar kaže...

Lako trabunjat napamet,kad dođe onda treba vidjeti testove iako čisto sumnjam da će biti hladnija,takav mali isprdak samo može biti topliji.

Će i ova serija rikavat kao 4870x2 :D

 Ako netko trabunja napamet to su AMD-ovci jer je to podatak kojeg su javno iznijeli. S obzirom da referentni 290X ima TDP od 290W, a Nano 175 W, nije nemoguće da je temperatura osjetno niža. 

 Na njih sam i mislio,nisam mislio na forumaše ;) Prevelike ambicije imaju.

Treba sačekati prve testove,ovako napamet ništa ne možemo.

 Činjenice govore u prilog tome da AMD može bez velikih problema osigurati nižu temperaturu i potrošnju. Svi veliki GCN bazirani GPU-ovi (npr. Hawaii u R9 290X) su do sada bili maksimalno nabrijani (takt i napon) i zato su bili rastrošni. Ima dosta primjera kad su ljudi spustili napon i takt 290X karticama, izgubili 10-15% performansi i drastično smanjili grijanje i potrošnju. Dodatni bonus za R9 Nano je manja potrošnja energije za HBM u odnosu na GDDR5.

Problem je što će driver po potrebi spuštati takt (npr. minimalni takt nije uopće specificiran). Drugim riječima, u skučenom kućištu bez dobrog protoka zraka će i Nano imati manje grafičke performanse.

16 godina
moderator
offline
Re: AMD-ov R9 Nano je najmoćnija mini ITX kartica
tomhit1 kaže...
Mojpismonosa kaže...
Denis Arunovic kaže...

 Puno, no i dalje mnogo manje u odnosu na najluksuznije Nvidijine Tesla X kartice za koje je potrebno izdvojiti 999 USD.

Ne razumijem usporedbu, jedno je profi kartica koja ne sluzi gamingu, nije mala niti ima neko ludo hladenje, a drugo je AMD-ov nedostatak ideja kako prodat isti proizvod. Opcenito tezim biti AMD-ov fanboy, al ova kartica mi nema puno smisla, nece li netko tko ima toliko para vec nac nacin kako da utrpa TitanX u miniITX kuciste? Linus je uspio. Kad ti se najveca dimenzija kucista ravna prema grafulji, fino to iskoristi na nacin da sve ostalo bude slozeno pametno, i nebu razlike. Jedino ako netko bas uspije ispod 29 cm u najvecoj dimenziji, svaka cast.

Denis, pretpostavljam da u tekstu misliš na Titan X (a ne Tesla X)?

U svakom slučaju, mislim da je usporedba oke jer Titan X nije prava profi kartica kao Quadro serija (limitirane FP64 i opženito compute performanse). AMD u svakom slučaju pretjeruje sa cijenom za R9 Nano, premium za mITX format po meni nije opravdan. Vjerojatno će prodati sve što proizvedu (HBM proizvodnja trenutno šteka), ali mislim da će se zbog ovih poteza dosta AMD fanova prebaciti na nVidia kartice.

 Da, zeznuo sam se, Titan X je u pitanju. Mislim da Tesla X zapravo ni ne postoji. 

Ok, možeš složiti mini ITX konfu i s Titanom X, no to više nisu pravi mini ITX gabariti jer je kartica klasične duljine. Ne mislim da će ovo natjerati fanove AMD-a da pređu kod Nvidije. Ovo je vrlo specifična kartica namijenjena specifičnim kupcima. Tko će si htjet složit što manju konfu s puno performansi i živi u SAD-u ili zapadnoj Europi, vjerojatno neće puno gledati cijenu.  

16 godina
offline
Re: AMD-ov R9 Nano je najmoćnija mini ITX kartica
4mal kaže...

Denis jeli moze u cf fury x i nano posto su iste arhitekture

 

16 godina
moderator
offline
Re: AMD-ov R9 Nano je najmoćnija mini ITX kartica
4mal kaže...
4mal kaže...

Denis jeli moze u cf fury x i nano posto su iste arhitekture

 

 Sorry kaj nisam odgovorio ranije. Da, mislim da mogu. Mislim da možeš spariti i Fury i Fury X (imaju različit broj stream procesora). Čak brijem da se nešto šuškalo da će DX12 omogućiti sparivanje kartica različitih generacija, no otom, potom. 

12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD-ov R9 Nano je najmoćnija mini ITX kartica
tomhit1 kaže...
Mojpismonosa kaže...
Denis Arunovic kaže...

 Puno, no i dalje mnogo manje u odnosu na najluksuznije Nvidijine Tesla X kartice za koje je potrebno izdvojiti 999 USD.

Ne razumijem usporedbu, jedno je profi kartica koja ne sluzi gamingu, nije mala niti ima neko ludo hladenje, a drugo je AMD-ov nedostatak ideja kako prodat isti proizvod. Opcenito tezim biti AMD-ov fanboy, al ova kartica mi nema puno smisla, nece li netko tko ima toliko para vec nac nacin kako da utrpa TitanX u miniITX kuciste? Linus je uspio. Kad ti se najveca dimenzija kucista ravna prema grafulji, fino to iskoristi na nacin da sve ostalo bude slozeno pametno, i nebu razlike. Jedino ako netko bas uspije ispod 29 cm u najvecoj dimenziji, svaka cast.

Denis, pretpostavljam da u tekstu misliš na Titan X (a ne Tesla X)?

U svakom slučaju, mislim da je usporedba oke jer Titan X nije prava profi kartica kao Quadro serija (limitirane FP64 i opženito compute performanse). AMD u svakom slučaju pretjeruje sa cijenom za R9 Nano, premium za mITX format po meni nije opravdan. Vjerojatno će prodati sve što proizvedu (HBM proizvodnja trenutno šteka), ali mislim da će se zbog ovih poteza dosta AMD fanova prebaciti na nVidia kartice.

 Usporedba je na mjestu, jer su obe kartice za entuzijaste. Znači za malu skupinu kupaca, koji traže specifičnu karticu za specifičnu primjenu.

16 godina
odjavljen
offline
AMD-ov R9 Nano je najmoćnija mini ITX kartica

Za prosječnog gamera, u stvari i za iznadprosječnog gamera GTX 970 mini je dalko bolji izbor ako želi složiti PC u malom kućištu. Razlika u perfomansama je cc 20% a razlika u cijeni 100%. Nema smisla iako još nisu izašli prvi testovi i cijene. Promašena kartica iako će se sve prodati zbog male ponude.

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
AMD-ov R9 Nano je najmoćnija mini ITX kartica

Pa ako ju rasprodaju,onda i nije baš promašena... 

Danju zarađujem na crno,noću trošim na bijelo... :P BF4 Nick:Godfather0501
Moj PC  
2 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice