AMD će proizvesti APU za novu Nintendovu konzolu

poruka: 28
|
čitano: 3.829
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "AMD će proizvesti APU za novu Nintendovu konzolu".
16 godina
odjavljen
offline
AMD će proizvesti APU za novu Nintendovu konzolu

To je bilo očekivano. Nije neko iznenađenje.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD će proizvesti APU za novu Nintendovu konzolu

Vajda ce me ta konzola primamiti da upgradeam svoj Wii.

Klinci mi budu taman stasali za nju ...

Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD će proizvesti APU za novu Nintendovu konzolu

Bilo bi lijepo kad bi koristili novu Zen arhitekturu, ali ne znam koliko je to realisticno

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD će proizvesti APU za novu Nintendovu konzolu

Ovo čekam i kupujem bez obzira što će biti unutra.

 

Najbolja konzola šteta što su malo usrali sa wii u..

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD će proizvesti APU za novu Nintendovu konzo
Renesis kaže...

Bilo bi lijepo kad bi koristili novu Zen arhitekturu, ali ne znam koliko je to realisticno

 mislim da je "zen" samo za desktop racunala, rambox daj koji info? ljudi neznaju...:p

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
11 godina
offline
AMD će proizvesti APU za novu Nintendovu konzolu
Ovo se dalo naslutit mislim vec prosle godine ili kad je vec izasao rumor da amd sprema nesto za novi nenajavljeni sistem.....
Nadam se da nece opet bit neko ultrajeftino rijesenje kao u xone i ps4 pa da hrpa igara nemoze odrzat niti lockanih 30fps.
Moj PC  
0 2 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
AMD će proizvesti APU za novu Nintendovu konzolu

Bitno je da ne stave proceor na smješnih 1.6 Ghza.

Moj PC  
0 3 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD će proizvesti APU za novu Nintendovu konzo
MEGATAMA kaže...
Ovo se dalo naslutit mislim vec prosle godine ili kad je vec izasao rumor da amd sprema nesto za novi nenajavljeni sistem.....
Nadam se da nece opet bit neko ultrajeftino rijesenje kao u xone i ps4 pa da hrpa igara nemoze odrzat niti lockanih 30fps.

 navodno postoje glasine da nova nx konzola neće biti snažnija od trenutnog ps4 tako da...

14 godina
offline
Re: AMD će proizvesti APU za novu Nintendovu konzo
XXX kaže...

Bitno je da ne stave proceor na smješnih 1.6 Ghza.

 

toxic kaže...
MEGATAMA kaže...
Ovo se dalo naslutit mislim vec prosle godine ili kad je vec izasao rumor da amd sprema nesto za novi nenajavljeni sistem.....
Nadam se da nece opet bit neko ultrajeftino rijesenje kao u xone i ps4 pa da hrpa igara nemoze odrzat niti lockanih 30fps.

 navodno postoje glasine da nova nx konzola neće biti snažnija od trenutnog ps4 tako da...

 Kod Nintenda nikad niti nije bilo bitno da grafika bude ultra ultra najjača. Najveća vrijednost tih konzola je predanost održavanju njihovih brand igara koje iz generacije u generaciju konzola zadržavaju stare igrače, te stalno privlače nove.

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD će proizvesti APU za novu Nintendovu konzo
WackyZG kaže...
Kod Nintenda nikad niti nije bilo bitno da grafika bude ultra ultra najjača. Najveća vrijednost tih konzola je predanost održavanju njihovih brand igara koje iz generacije u generaciju konzola zadržavaju stare igrače, te stalno privlače nove.

 Onda nema potrebe da upće izdaju novu konzolu. Neka zadrže sadašnji nivo grafike idučih 15 godina.

16 godina
offline
AMD će proizvesti APU za novu Nintendovu konzolu

mogao bi nakon gro godina uz ps,xbox,segu(dreamcast)  vratit se  nintendu , vidjet cemo 

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.7.2015 10:47 (4mal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
AMD će proizvesti APU za novu Nintendovu konzolu

facepalm to nVidia :D

ja sam cuo da sljedeca generacija nVidia shield-a bude takodjer opremljena AMD APUom :D :D :D

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD će proizvesti APU za novu Nintendovu konzolu

zbunjuje me ovaj kodni naziv iz kojega min je teško razabrati je li to smartstejšn, plejvoč, vešmašina s ugrađenim štednjakom ili konzola za police. a nekad sam bio dobar u kriptografiji i odgonetanju kodova te šifara. 

 

p.s.: ovo toxicovo "navodno postoje glasine" me dotuklo 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.7.2015 12:49 (Ajar).
Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD će proizvesti APU za novu Nintendovu konzo

Potpuno je svejedno kakav je Cpu/Gpu unutra, ako će 3rd party support biti kao i do sada (gotovo nepostojeći).

Ali ako nekog veseli igrati 83-u verziju Super Maria, samo s ljepšom grafikom, široko mu polje.

PSN - DeniZg80
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.7.2015 13:07 (DeniZg).
12 godina
offline
Re: AMD će proizvesti APU za novu Nintendovu konzo
DeniZg kaže...

Potpuno je svejedno kakav je Cpu/Gpu unutra, ako će 3rd party support biti kao i do sada (gotovo nepostojeći).

Ali ako nekog veseli igrati 83-u verziju Super Maria, samo s ljepšom grafikom, široko mu polje.

pa ne igras super mario zbog grafike poput danasnjih igra, Super Mario igras zbog nevjerovatne uzbudljiosti i srece koju ti pruza igrati takvu platformsku igricu a usput to je jedna od onih igra koja ce zauvijek ostati pamcena u povijesti..... a ne danasnji, svi jednaki naslovi......

12 godina
offline
AMD će proizvesti APU za novu Nintendovu konzolu

Ja sigurno nisam kupio Wii u da igram na njemu call of duty, battlefield ili batmana...

 

Imam pc za takve stvari, na nintendu se ocu igrati super maria,donkey konga,zeldu,bayonettu ...

 

Zato po meni wii u nije fail. Kupio sam konzolu i 10tak igara pred 5 mjeseci. Tek sam 2 igre prosao i vec mi nije zao potrosenih novaca..

 

A ima se jos svasta za odigrati...

 

da ne pricam o beskrajnim multiplayer borbama/utrkama u super smashu, mario kartu 8, splatoon itd.

Trazim ljude za BF4 squad + TS i timsko igranje. PP ako ste zaintersirani
Moj PC  
4 0 hvala 1
16 godina
offline
AMD će proizvesti APU za novu Nintendovu konzolu

pojedinci kod nin-a nije tolko bitna grafika nego veseli sareni platformeri 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD će proizvesti APU za novu Nintendovu konzo
XXX kaže...

To je bilo očekivano. Nije neko iznenađenje.

Iznenađenja nikako ne može bit, uostalom AMD je ranije i najavio da su dobili naruđbu za dva prilagođena APU proizvoda.Znači novi Nintendo je očekivani AMD APU proizvod, a kuda ide drugi APU hardver tu informaciju za sad još uvijek nemamo.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/vijesti-by-forumasi/amd-apu-jos-jednoj-novoj-igracoj-konzoli/220023.aspx

Renesis kaže...

Bilo bi lijepo kad bi koristili novu Zen arhitekturu, ali ne znam koliko je to realisticno

Nemam poima sve je moguče, no čisto sumnjam jer Zen CPU/APU još uvijek nije spreman za komercijalnu upotrebu.

 

Realno gledano Nintendo če gotovo sigurno koristiti prilagođeni Jaguar CPU/APU.Vrlo vjerojatno to če biti Quad Core APU, i takvo rješenje je i više nego dovoljno za Nintendo konzolu.Jaguar CPU/APU je vrlo dobar(pogotovo grafički dio) i jeftin proizvod=krajni proizvod ili nova konzola ima ugodnu cijenu. Zato su Nintendo japanci izabrali Jaguar APU, znaju oni jako dobro kaj znači omjer uloženo-dobiveno.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/vijesti-by-forumasi/amd-kabini-temash-apu/176292.aspx?page=0&jumpto=3495281&sort=asc&view=flat

 

Mislim da ovo treba istaknuti, Sony PS4 ili Xbox AMD 8 Core Jaguar APU on je izrađen na 28nm(TSMC+Globafoundries) proizvodnom procesu.Iako za to još uvjek nema potvrde, vrlo je logično da Nintendo koristi AMD APU koji če biti napravljen ili na 16nm(TSMC), ili na 14nm(Globalfoundries) proizvodnom procesu.

Stjepanj kaže...
Renesis kaže...

Bilo bi lijepo kad bi koristili novu Zen arhitekturu, ali ne znam koliko je to realisticno

 mislim da je "zen" samo za desktop racunala, rambox daj koji info? ljudi neznaju...:p

Ma jok pa nije Zen CPU samo za Desktop, s obzirom da če to ubuduče bit jedna i jedina AMD X86 CPU arhitektura.Zen CPU/APU(APU po naruđbi) moš koristit gdje hočeš, znači bilo High Performance Desktop CPU/APU modeli, ili Mobilno tržište znači Laptopi pa Tableti itd.

http://www.radiocrash.net/category/category/ekipa
12 godina
offline
AMD će proizvesti APU za novu Nintendovu konzolu

necemo gledati unboxing ove konzole od Satoru Iwate :(

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
AMD će proizvesti APU za novu Nintendovu konzolu

nazalost ali ce zato spiritualno biti snama 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD će proizvesti APU za novu Nintendovu konzo
DeniZg kaže...

Potpuno je svejedno kakav je Cpu/Gpu unutra, ako će 3rd party support biti kao i do sada (gotovo nepostojeći).

Ali ako nekog veseli igrati 83-u verziju Super Maria, samo s ljepšom grafikom, široko mu polje.

 "Video games are meant to be just one thing. Fun. Fun for everyone." Satoru Iwata.

 

Bez obzira na puno manje prodanih konzola od Xboxa i PS4, igre za Wii U se puno bolje prodaju nego na ostalim konzolama. Naravno mislim na ekskluzive. Evo na primjer trenutno je među najprodavanijim Splatoon. Jedino je ispred jedna multiplatform igra. A da ne govorim o ukupnoj prodaji svih vremena. U vrhu liste su uglavnom Wii igre i poneka multiplatform igra.

 

Što se tiče nove konzole, baš sam se nedavno pitao kakav bi procesor mogla koristiti. Možda Zen, na 14nm procesu, sa HBM memorijom. Čitao sam nedavno kao da im nije važna snaga, ali mi to izgleda kao blef. Mislim gdje će da izbace nekoliko godina kasnije konzolu, i da opet bude slabija od trenutnih. Nema logike. A isto mislim da je neće izbaciti prije 2017. godine. Tako da bi Zen arhitektura do tada sigurno trebala biti spremna.

13 godina
neaktivan
offline
AMD će proizvesti APU za novu Nintendovu konzolu

Ako su PS4 i Xbox One toliko jaki i ruše granice grafike, fizike i veličine svjetova za koje se smatralo da su u igrama mogući, onda uopće nema straha kod Nintendovog odabira AMD-a.

 
0 1 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD će proizvesti APU za novu Nintendovu konzo
Sinatra kaže...

Ako su PS4 i Xbox One toliko jaki i ruše granice grafike, fizike i veličine svjetova za koje se smatralo da su u igrama mogući, onda uopće nema straha kod Nintendovog odabira AMD-a.

 Da, ruše granice u broju remastera, igre sa prošle genarcije konzola konačno rade na 1080p rezoluciji i na 60 fpsa koje konzolaši i tako ne vide kada je u pitanju aktualna generacija konzola, jer na aktualnoj generaciji konzola u aktualnim igrama je savršeno 30 fps-a. Moglo bi se reći da je trenutna generacija konzola, remaster konzola .

13 godina
neaktivan
offline
AMD će proizvesti APU za novu Nintendovu konzolu

Batman: Arkham Knight pokazuje drugačije. Koliko mi je poznato, na PC-u se ne može igrati.

 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD će proizvesti APU za novu Nintendovu konzo
Sinatra kaže...

Batman: Arkham Knight pokazuje drugačije. Koliko mi je poznato, na PC-u se ne može igrati.

 Igra za PC izlazi tek na jesen, ovo što je "izašlo" na par dana bila je beta. Nakon toga možemo komentirati za razliku od jednog Wichera 3, koji se vukao ko krepana mačka na konzolama dok mu nisu stavili hrpu zakrpa...ali ni to ne pomaže kako treba.  Ali bude radio na PS 5 kao remaster u full HD i 60 fps-a, pričekaj pa češ vidjeti .

15 godina
offline
Re: AMD će proizvesti APU za novu Nintendovu konzo
Sinatra kaže...

Batman: Arkham Knight pokazuje drugačije. Koliko mi je poznato, na PC-u se ne može igrati.

 Može :)

 

.

12 godina
neaktivan
offline
AMD će proizvesti APU za novu Nintendovu konzolu

Kad nas Nintendo iznenadi sa prvom konzolom sposobnom za igranje u 4K rezoluciji, barem sa 30 fps...

A zašto ne? Do njenog izlaska bude gotova Zen arhitektura, HBM druge generacije, full HSA podrška. Neka natrpaju hrpu RAM-a i biće svašta

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD će proizvesti APU za novu Nintendovu konzo
Bilal kaže...

Kad nas Nintendo iznenadi sa prvom konzolom sposobnom za igranje u 4K rezoluciji, barem sa 30 fps...

A zašto ne? Do njenog izlaska bude gotova Zen arhitektura, HBM druge generacije, full HSA podrška. Neka natrpaju hrpu RAM-a i biće svašta

 iskreno reci mi da li bi ti konzolu platio vise od 4 soma kuna?

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice