AMD R9 Nano samo što nije stigla

poruka: 21
|
čitano: 2.422
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "AMD R9 Nano samo što nije stigla".
9 godina
offline
AMD R9 Nano samo što nije stigla

Neće biti baš jeftina.

Lijep da umreš!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
AMD R9 Nano samo što nije stigla

What About Gaming Performance ?

 

For a definitive verdict on gaming performance we will have to wait until the card is launched, because there are several factors in play here.

AMD’s performance and power claims will need to be validated through independent testing first and that won’t happen until closer to launch.

Peak 32bit floating point performance figures are fine and dandy but as mentioned previously these numbers don’t correlate with gaming performance, especially when comparing chips based on different architectures.

The Titan X and 980 Ti will almost certainly be faster gaming cards than than the Nano and will compete with the Fury X.

There are also questions about clock speeds and throttling. Will the Nano be able to maintain its clock speed to consistently deliver that 7.84 TFLOPs target? how well will the cooler cope? many questions need to be answered.
If we assume that it all pans out and the card is indeed as good as it’s being portrayed it should fall somewhere between the GTX 980 Ti and the GTX 980 in terms of performance, perhaps closer to the GTX 980.

Which isn’t too shabby for a mini-itx 175W card.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD R9 Nano samo što nije stigla

i oni misle da bu to ovaj jadan ventilator ohladil? hm ... 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 1 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD R9 Nano samo što nije stigla
Ajar kaže...

i oni misle da bu to ovaj jadan ventilator ohladil? hm ... 

 Najludje je sta oni to misle prodavat za 650$

12 godina
offline
AMD R9 Nano samo što nije stigla

Mene više kopa odnos Nano vs običan Fury po pitanju perfomansi, a i cijena je enigma...Vrlo vjerovatno zbog minijaturnih gabarita bude viša

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.8.2015 10:44 (DarthMarkus).
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD R9 Nano samo što nije stigla

Cijena nas ni ne zanima jer ne kupujemo neisplativo.

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
1 1 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD R9 Nano samo što nije stigla
dery kaže...

Cijena nas ni ne zanima jer ne kupujemo neisplativo.

 Kve? Kako znas jel neisplativo ako ne znas cijenu?

13 godina
offline
Re: AMD R9 Nano samo što nije stigla
ansha kaže...
dery kaže...

Cijena nas ni ne zanima jer ne kupujemo neisplativo.

 Kve? Kako znas jel neisplativo ako ne znas cijenu?

 Možda jer je sve od AMD-a po defaultu neisplativo :P

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
15 godina
offline
Re: AMD R9 Nano samo što nije stigla
ansha kaže...
dery kaže...

Cijena nas ni ne zanima jer ne kupujemo neisplativo.

 Kve? Kako znas jel neisplativo ako ne znas cijenu?

 Znam cijenu jer znam koliko fury košta a ovo je fury jel tako.

kradem mine iz minskog polja
16 godina
offline
Re: AMD R9 Nano samo što nije stigla
Dery ne deri gluposti , ak cemo tako nista onda nije isplativo jer nas vecina koristi gpu za gaming ali ne i za izradu iste ok..ko me se isplati su mirkoj, tochi i josh njih par sa foruma :-)
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD R9 Nano samo što nije stigla
ansha kaže...
dery kaže...

Cijena nas ni ne zanima jer ne kupujemo neisplativo.

 Kve? Kako znas jel neisplativo ako ne znas cijenu?

 Zato jer nije za bitcoin mining, ni za profesionalnu upotrebu a na gamingu zaradjuje samo par koreanaca.

Kako je ti mislis isplatiti?

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD R9 Nano samo što nije stigla
BlueMax kaže...
ansha kaže...
dery kaže...

Cijena nas ni ne zanima jer ne kupujemo neisplativo.

 Kve? Kako znas jel neisplativo ako ne znas cijenu?

 Zato jer nije za bitcoin mining, ni za profesionalnu upotrebu a na gamingu zaradjuje samo par koreanaca.

Kako je ti mislis isplatiti?

 Pod isplativost naravno mislim na omjer cijene i performansi u odnosu na konkurenciju. 

12 godina
offline
Re: AMD R9 Nano samo što nije stigla
ansha kaže...

 Pod isplativost naravno mislim na omjer cijene i performansi u odnosu na konkurenciju. 

 Ova kartica za sad nema konkurenciju.

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD R9 Nano samo što nije stigla
BlueMax kaže...
ansha kaže...

 Pod isplativost naravno mislim na omjer cijene i performansi u odnosu na konkurenciju. 

 Ova kartica za sad nema konkurenciju.

 Performanse tek trebamo vidjeti. Vec dugo su na trzistu itx verzije gtx 970, s obzirom na brutalna tdp ogranicenja, Nano nikako ne moze biti bitno brza, a biti ce duplo skuplja...

16 godina
offline
Re: AMD R9 Nano samo što nije stigla
Ajar kaže...

i oni misle da bu to ovaj jadan ventilator ohladil? hm ... 

Fury Nano ima identičan broj grafičkih procesora kao Fury X, ali Nano matična je drukčije posložena, pogotovo naponski dio koji je znatno slabiji.Citirat ču ovo na engleskom, dakle puno slabiji naponski dio=klokanje moš praktički zaboravit.

 

"The PCB on Nano is completely different compared to Fury X.
The VRM is significantly weaker on Nano (4+1 phase) vs. 6+1 on Fury / Fury X.
So overvolting is basically off the table."

 

 

http://www.radiocrash.net/category/category/ekipa
15 godina
offline
Re: AMD R9 Nano samo što nije stigla
4mal kaže...
Dery ne deri gluposti , ak cemo tako nista onda nije isplativo jer nas vecina koristi gpu za gaming ali ne i za izradu iste ok..ko me se isplati su mirkoj, tochi i josh njih par sa foruma :-)

Ako košta 5000 kn a za godinu dana kartica sljedeče generacije od 2k kuna joj parira.Eto primjera neisplativosti jer će u kratkom roku izgubiti dosta na vrijednosti.Znači uložiti u nešto što ima dulju vrijednost je pametnije od suprotnog .Ti možda spadaš među one koji kupuju nešto novo iz razloga jer je novo?

kradem mine iz minskog polja
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD R9 Nano samo što nije stigla
Nano je fury-x u manjem pakiranju, od kud uopce usporedba s nekakvom gtx970?
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
16 godina
offline
Re: AMD R9 Nano samo što nije stigla

ne nuzno uvijek ova fury x mi je po svemu zamimljiva od nv tabora  pa sam je zato i uzel 

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.8.2015 23:11 (4mal).
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD R9 Nano samo što nije stigla
Stjepanj kaže...
Nano je fury-x u manjem pakiranju, od kud uopce usporedba s nekakvom gtx970?

 Od tud sta ce drasticno smanjivat taktove da ostane unutar tdp-a, a i ima samo jedan 8pin za napajanje.

15 godina
offline
Re: AMD R9 Nano samo što nije stigla
dery kaže...
ansha kaže...
dery kaže...

Cijena nas ni ne zanima jer ne kupujemo neisplativo.

 Kve? Kako znas jel neisplativo ako ne znas cijenu?

 Znam cijenu jer znam koliko fury košta a ovo je fury jel tako.

 Citirat ću sebe radi onog 4mal-td što mi ga dade jer sam rekao da znam cijenu pa eto istina ima istu cijenu po ovom papir izlasku 27.8.

Hard ocp se baš na to zanimljivo osvrnuo.

The AMD Radeon R9 Nano will retail for $649 and be available September 10th, 2015. You are not reading that wrong, the little Nano will be selling for the same price as the AMD Radeon R9 Fury X.Zaključak:   The Fury X after all has a more expensive custom liquid cooling solution which adds cost, as well as a higher TDP which will allow faster performance compared to the Radeon R9 Nano. Therefore, since the Nano will be slower than the Fury X in performance, and doesn't need a custom liquid cooler, shouldn't the price be a bit lower than a Fury X? Perhaps it should.

 

Eto još jedan razlog o neisplativosti.

 

kradem mine iz minskog polja
16 godina
offline
AMD R9 Nano samo što nije stigla

mater im bolesnu, bolje uzest onda fury x

Moj PC  
2 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice