Američke državne službe troše milijarde dolara na

poruka: 18
|
čitano: 2.529
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Američke državne službe troše milijarde dolara na ".
15 godina
offline
Američke državne službe troše milijarde dolara na

prva tehnološka svjetska sila, a? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
7 4 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Američke državne službe troše milijarde dolara na

To je tehnologija, radi bez greške preko 50 godina. Što se tiče disketa, čini mi se da one nisu tako izdržljive.

 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Američke državne službe troše milijarde dolara na

Njima to bar radi, a kod nas otvara se sve i svasta pa normalno da pc steka ili jos gore krada podataka zbog nesmotrenosti zaposlenika.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Američke državne službe troše milijarde dolara na

A ja se žalim što u školi imam računala sa dvojezgrenim procesorima stara 3 - 4 godine.

dolazim odmah - Godo
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Američke državne službe troše milijarde dolara na

I sad netko fizički ukrade podatke (dakle 8 inčnu disketu) i može se yebat jer ju nema na čemu pročitat. Smart move USA

Windows Phone 8.1 - L520, L822, L930...
Moj PC  
7 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Američke državne službe troše milijarde dolara
Veca je vjerovatnost da ce te neko hakirat nego ti ukrast disketu, nevirujem da baš svi imaju pristup disketama a i sigurno imaju kopije na.par mijesta
15 godina
neaktivan
offline
Re: Američke državne službe troše milijarde dolara

pa mreza ministarstava obrane je zatvorena, tako da ne moze netko iz kuce uci u sustav.fizicki link postoji, ali podaci koji se koriste na diskovima se vjerojatno koriste u nekakvim secutity room-ovima koji su fizicki spojeni (ako uopce jesu) na Sistem salu koja je opet iza hrpe firewalla i mreznih komponenti spojena na ISPa.

 

Mislim da je lakse "kupiti" od zaposlenika jednu disketu od hrpe kopija nego to pokusavati hakirati.

 

 

16 godina
offline
Re: Američke državne službe troše milijarde dolara
Malko smo zabrijali, ha
14 godina
offline
Američke državne službe troše milijarde dolara na

Ovo je čak i luđi podatak od onoga da planiraju B-52 držati u upotrebi do 2045. (neki primjerci će tada biti stari 90 godina!)

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Američke državne službe troše milijarde dolara
BlackDwarf kaže...

Njima to bar radi, a kod nas otvara se sve i svasta pa normalno da pc steka ili jos gore krada podataka zbog nesmotrenosti zaposlenika.

 Da, Americi se krađa podataka od strane zaposlenika nikad nije desila 

But how do it know - The basic principles of computers for everyone
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.5.2016 13:31 (hrvooje).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Američke državne službe troše milijarde dolara

a di kupuju te diskete ???? Na ebayu ??? 

Znamo da diskete ne traju dugo ali sigurno im svako malo neka rikne pa idu kupovati drugu :D 

 

 

14 godina
offline
Re: Američke državne službe troše milijarde dolara

a ti stvarno misliš da je američkom ministarstvu obrane problem nagovoriti Imation ili IBM da ih proizvode samo za njih?

10 godina
neaktivan
offline
Re: Američke državne službe troše milijarde dolara
jozef kaže...

a ti stvarno misliš da je američkom ministarstvu obrane problem nagovoriti Imation ili IBM da ih proizvode samo za njih?

znaš moj komentar je više bio za šalu, ali ako im se isplati kupiti preko ebaya onda bi sigurno kupili tamo. Jer da bi Imation i Ibm ili netko drugi to napravio treba stroj pripremiti, postoje razni kalupi, testirati ispravnost, nije to jednostavan posao. Ako to rade preko njih onda su sigurno veliki novci u pitanju u protivnom ih nebi radili.  Ja prije mislim da su davno u devesetima napravili količinu barem za 50godina rada. Tada su jos takve diskete bile barem aktualne kod nekih starih penzionera. 

 

 

 

16 godina
offline
Re: Američke državne službe troše milijarde dolara
I tamo razni Karamarko tipovi imaju razrađeni lanac krađe, pa ne vide potrebu za čestim promjenama.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Američke državne službe troše milijarde dolara

Pa zapravo ne. Imation (Memorex) i IBM su ih proizvodili 60-70tih i mogli bi još uvijek imati svu potrebnu opremu ako su stalno imali potražnju od države pa ju nisu rashodovali. Takve diskete su se prestale proizvoditi sredinom 70-tih tako da ih 90-tih sasvim sigurno više nije bilo na tržištu. Ionako se radi o pomalo egzotičnom formatu medija. Treba ih skladištiti u odgovarajućim uvjetima, što opet nosi neki rizik. Lakše im je proizvesti nove. Diskete sa slobodnog tržišta bi teoretski mogle biti i sigurnosna prijetnja.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Američke državne službe troše milijarde dolara
jozef kaže...

Pa zapravo ne. Imation (Memorex) i IBM su ih proizvodili 60-70tih i mogli bi još uvijek imati svu potrebnu opremu ako su stalno imali potražnju od države pa ju nisu rashodovali. Takve diskete su se prestale proizvoditi sredinom 70-tih tako da ih 90-tih sasvim sigurno više nije bilo na tržištu. Ionako se radi o pomalo egzotičnom formatu medija. Treba ih skladištiti u odgovarajućim uvjetima, što opet nosi neki rizik. Lakše im je proizvesti nove. Diskete sa slobodnog tržišta bi teoretski mogle biti i sigurnosna prijetnja.

 moguče, ali zato prođu kontrolu više puta kod raznih tehničara koji ispitaju na nekom alatu, na nekom redgenu itd :D 

 

Inače gledam ja kapacitet kako se razvijao evo ovo našao na wikipediji (u prilogu je slika ) , prerano su stali sa razvojem, Znam da sam u srednoj a i u osnovnoj morao obavezno imati disketu tj tražilo se od nas da ju imamo uz sebe :D 

Po ovome na slici, trebali su evo kada je win 95 dosao izbaciti 5 megabajtnu disketu :)  Ono sto ja zelim reći, u skoli sam imao potrebu da nesto prebacim večeg kapaciteta a pržilicu kompovi nisu imali. Zip isto.

 

 

 

 

 

 

 

11 godina
offline
Re: Američke državne službe troše milijarde dolara
Markić7 kaže...

Po ovome na slici, trebali su evo kada je win 95 dosao izbaciti 5 megabajtnu disketu :)  Ono sto ja zelim reći, u skoli sam imao potrebu da nesto prebacim večeg kapaciteta a pržilicu kompovi nisu imali. Zip isto.

 

arj a -r -v1440 *.*

 

16 godina
neaktivan
offline
Američke državne službe troše milijarde dolara na
But how do it know - The basic principles of computers for everyone
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice