Amerikanci se zalažu za povezanost

poruka: 14
|
čitano: 1.407
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Amerikanci se zalažu za povezanost".
12 godina
offline
Amerikanci se zalažu za povezanost

Nek amerikanci kažu istinu koji će im to quratz i di im je tu ekonomska računica. Ja mislio da je oko milijardu puta kvalitetnije, bolje i jeftinije rješenje naučit ljude bolje vozit auto.

 

 
3 1 hvala 0
15 godina
offline
Amerikanci se zalažu za povezanost

kaže se: što jedna budala zasere, sto pamenih ne popravi. a amerika obiluje budalama, glupošću i neznanjem. što sve izvoze diljem svijeta, a jednake takve budale nekritički prihvaćaju. blago nama. {#}

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 2 hvala 0
12 godina
offline
Amerikanci se zalažu za povezanost

Ajmo ponovit nešto za domaću zadaću...

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.8.2014 21:43 (W1ck3d8u2z).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Amerikanci se zalažu za povezanost

Ovo je samo međukorak do ultimativnog riješenja - potpuno automatiziran promet.

Fascinira me i iznenađuje otpor prema takvoj tehnologiji. Prometne nesreće bile bi svedene praktički na nulu, potrošnja energije bi bila neusporedivo niža itd., itd.

Jedini koji bi ispaštali su idioti i krkani koji voze neefikasna i preglasna vozila, smatraju strojeve statusnim simbolima te ugrožavaju živote drugih ljudi vozeći pod utjecajem opijata.

Welcome my son...
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.8.2014 22:28 (zv'jer2).
Moj PC  
5 1 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: Amerikanci se zalažu za povezanost
W1ck3d8u2z kaže...

Nek amerikanci kažu istinu koji će im to quratz i di im je tu ekonomska računica. Ja mislio da je oko milijardu puta kvalitetnije, bolje i jeftinije rješenje naučit ljude bolje vozit auto.

 

Isto onako kao što smo sve ljude naučili da ne voze pod utjecajem alkohola? Neka svi moraju iznova polagati vozački ispit svakih par godina? To bi bilo ekonomski isplativije od jednog čipa? Jeftini čipovi i senzori (WiFi, GPS, akcelerometar) se odavno proizvode na veliko i ugrađuju u svaki smartfon. Koliko bi automobili poskupili, jedan dolar? Bolje da si vozači kupe jedno pivo nego da se godišnje spriječi 600 000 prometnih nesreća?

Mene zanima postoji li mogućnost povrede privatnosti ili automatska naplata kazni za svaki prometni prekršaj. Dali će čip bilježiti sve informacije o putovanju i koliko dugo će se te informacije čuvati?
Bilo bi dobro da samo naprave nekakve otvorene standarde kojih bi se mogli pridržavati svi u svijetu a ne da jedna firma razvije zatvoreni softver nepoznatog djelovanja (NSA), to preskupo naplati i sve nas zakonom natjera da ga koristimo imajući potpunu kontrolu i monopol. V2V kao koncept zvuči odlično ali zna li se kakva će biti izvedba?

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.8.2014 22:45 (DragonShit).
14 godina
offline
Re: Amerikanci se zalažu za povezanost
W1ck3d8u2z kaže...

Nek amerikanci kažu istinu koji će im to quratz i di im je tu ekonomska računica. Ja mislio da je oko milijardu puta kvalitetnije, bolje i jeftinije rješenje naučit ljude bolje vozit auto.

 

Još je jeftinije naučiti ljude da koriste javni gradski prijevoz - 1 autobus 100 ljudi, umjesto 100 auta.

Swedish latin super funk.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Amerikanci se zalažu za povezanost
zv'jer2 kaže...

Ovo je samo međukorak do ultimativnog riješenja - potpuno automatiziran promet.

Fascinira me i iznenađuje otpor prema takvoj tehnologiji. Prometne nesreće bile bi svedene praktički na nulu, potrošnja energije bi bila neusporedivo niža itd., itd.

Jedini koji bi ispaštali su idioti i krkani koji voze neefikasna i preglasna vozila, smatraju strojeve statusnim simbolima te ugrožavaju živote drugih ljudi vozeći pod utjecajem opijata.

https://en.wikipedia.org/wiki/Poe%27s_law

Sposral bum ti se na gelender i vkral kobasice. Gotovo je konju zmuzgani. // 4820K@4.6GHz // 6GB DDR3 // R9 280X // Ereboss // Define Mini
16 godina
offline
Amerikanci se zalažu za povezanost

I onda im 'padne' glavni server i pogine više ljudi u jednom dana, nego u prijašnjih 10 godina.

 

CLAP CLAP

 

{#}

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Amerikanci se zalažu za povezanost
memulica kaže...

I onda im 'padne' glavni server i pogine više ljudi u jednom dana, nego u prijašnjih 10 godina.

 

CLAP CLAP

 

{#}

 

Da, jer kad su u pitanju ljudski životi inženjeri bi ignorirali redundanciju... Sigurno bi im bilo jeftinije pa zato...

Welcome my son...
14 godina
offline
Amerikanci se zalažu za povezanost

Ako ti se sustav sviđa, koristi ga, ako ne, nemoraš :P
Čisto sumljam da NSA neće imati svoje prste u ovome pogotovo kada se sustav poveže sa drugim sustavima komunikacije...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Amerikanci se zalažu za povezanost
DragonShit kaže...
W1ck3d8u2z kaže...

Nek amerikanci kažu istinu koji će im to quratz i di im je tu ekonomska računica. Ja mislio da je oko milijardu puta kvalitetnije, bolje i jeftinije rješenje naučit ljude bolje vozit auto.

 

Isto onako kao što smo sve ljude naučili da ne voze pod utjecajem alkohola? Neka svi moraju iznova polagati vozački ispit svakih par godina? To bi bilo ekonomski isplativije od jednog čipa? Jeftini čipovi i senzori (WiFi, GPS, akcelerometar) se odavno proizvode na veliko i ugrađuju u svaki smartfon. Koliko bi automobili poskupili, jedan dolar? Bolje da si vozači kupe jedno pivo nego da se godišnje spriječi 600 000 prometnih nesreća?

Mene zanima postoji li mogućnost povrede privatnosti ili automatska naplata kazni za svaki prometni prekršaj. Dali će čip bilježiti sve informacije o putovanju i koliko dugo će se te informacije čuvati?
Bilo bi dobro da samo naprave nekakve otvorene standarde kojih bi se mogli pridržavati svi u svijetu a ne da jedna firma razvije zatvoreni softver nepoznatog djelovanja (NSA), to preskupo naplati i sve nas zakonom natjera da ga koristimo imajući potpunu kontrolu i monopol. V2V kao koncept zvuči odlično ali zna li se kakva će biti izvedba?

 

Pričaš gluposti. Treba postrožiti kazne do te mjere da ju 2-10 godina otplaćuješ i kazna treba biti određena u postocima u odnosu na primanja, a ne fixno. Pa ćeš vidjet kak će se ljudi naglo prisjetit autoškole i svih pravila. Ne peče 5000kn svakoga jednako, pogotovo ne strance koji se dolaze guštat sa 200km/h na naše ceste jer je baš fora a i kazne su nikakve. Nikakvo ponovno polaganje nije potrebno svakih par godina, u startu se može jako puno toga popravit jer u HR postoji barem jedna autoškola u kojoj instruktor vozi a polaznik gleda mjesec dana i dođe na ispit a da nije volan primio, niti stisnuo papučicu.

Koji će mi quratz čip? Imam mozak i znam vozit. I dam glavu dolje da bi s takvim sustavom bilo 10 puta više nesreća jer bi se ljudi totalno opustili ili ak si glupi amerikanac - totalno zaboravio vozit. Postoji pun kufer i 800 tipova industrije u kojima se bilo kakva elektronika izbjegava u širokom luku. Počni razmišljat svojom glavom. I ne mogu vjerovat da ti ništa ne govori to što je na ideju došla neka prčija od lezilebovičke firme tipa NHTSA a ne recimo BMW ili Audi. Oni takve bisere još nisu nisu počeli tražit.

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.8.2014 15:27 (W1ck3d8u2z).
16 godina
neaktivan
offline
Amerikanci se zalažu za povezanost

Amerika  - i briga za ljude u najširem smislu - Je li to nešto novo?

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Amerikanci se zalažu za povezanost
zv'jer2 kaže...
memulica kaže...

I onda im 'padne' glavni server i pogine više ljudi u jednom dana, nego u prijašnjih 10 godina.

 

CLAP CLAP

 

{#}

 

Da, jer kad su u pitanju ljudski životi inženjeri bi ignorirali redundanciju... Sigurno bi im bilo jeftinije pa zato...

 

Lako je za redundanciju, ali kad ti npr. teroristička/neprijateljska ćelija preuzme kontrolni server L.A. nema tu puno pomoći.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
16 godina
offline
Re: Amerikanci se zalažu za povezanost
memulica kaže...

 

Lako je za redundanciju, ali kad ti npr. teroristička/neprijateljska ćelija preuzme kontrolni server L.A. nema tu puno pomoći.

Za takve slučajeve imamo Toma Kruza ili Brusa Vilisa, ovisno o težini situacije.

Welcome my son...
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice