Apple koristi Windows XP

poruka: 23
|
čitano: 2.946
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Apple koristi Windows XP".
15 godina
odjavljen
offline
Apple koristi Windows XP

Ja bih ipak svoju okladu stavio na drivere za laboratorijsku opremu, a ne na same aplikacije.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
 
23 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Apple koristi Windows XP

epl je rebel i neda se maknuti sa XP-a :P

Su barem piratski? :D

--------------------------------------------------------------------------------------------
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.9.2014 17:59 (zerocool12).
 
6 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Apple koristi Windows XP

Postavljaju se pitanja, čini se... pa, novinari su bili tamo - zašto nisu pitali nekoga o tome? Da drugi novinari koji kasnije prepisuju od prvih ništa nikoga ne pitaju, to me međutim više ne iznenađuje {#}

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Apple koristi Windows XP

Bilo ih je sram pitati.

 
9 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Apple koristi Windows XP
MrBlc kaže...

Ja bih ipak svoju okladu stavio na drivere za laboratorijsku opremu, a ne na same aplikacije.

ima smisla. zubarski rendgen, primjerice, ima dongle (kutija veličine vanjskog HD-a) koji ga ograničuje na XP. ako nadogradiš računalni sustav na, recimo, sedmicu (a moraš, jer to traži HZZO), moraš kupiti nov dongle (oko USD 5000) ili frk napravu u smeće. ili imati posebno računalo samo s XP-om. vjerujem i da ovo nije jedini takav primjer (i ovo u Appleu miriše na istu stvar) i da je XP tu da ostane. što je u redu. nabijem ih na osmicu (ili novije). {#}

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Apple koristi Windows XP
Apple rabi microsoft...
Microsoft rabi apple jos samo fali taj clanak
TD collector
13 godina
offline
Re: Apple koristi Windows XP
Killua kaže...
Apple rabi microsoft...
Microsoft rabi apple jos samo fali taj clanak

 

{#}

14 godina
offline
Apple koristi Windows XP

Pravo je pitanje zašto oni ne koriste svoj OS a ne konkurentski?

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet | HTC Hero - iPhone 3GS - Nexus S - Nexus 7 - Htc 8S - iPhone 4 - Galaxy S2 - HTC Sensation - Lumia 625 i Nokia N8 - Dell Venue pro 8
Moj PC  
3 2 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Apple koristi Windows XP
EZY-E kaže...

Pravo je pitanje zašto oni ne koriste svoj OS a ne konkurentski?

Mozda zato jer imaju i verzije svojih produkata za Windowse?

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
15 godina
offline
Re: Apple koristi Windows XP
EZY-E kaže...

Pravo je pitanje zašto oni ne koriste svoj OS a ne konkurentski?

 

Odgovor na to pitanje je sasvim logičan, oprema za testiranje koristi softver razvijen na XP-u (isto tako moglo se raditi o Windowsima 2000 ili Linux-u), a Apple-u se očito nije isplatilo praviti in-house riješenje za tako specifičnu opremu na vlastitom OS-u i dodatno trošiti novce koji neće donijeti nikakvu zaradu. To što XP više nema službenu podršku, ovim kompjuterima ne znači ništa, jer vjerojatno nisu spojeni na Internet (pa im sigurnosne zakrpe ne trebaju), a do sada su se pokazali dovoljno pouzdanima da nema potrebe za njihovom zamjenom.

13 godina
offline
Re: Apple koristi Windows XP
southy kaže...

Mozda zato jer imaju i verzije svojih produkata za Windowse?

Možda zato jer su windozi generalno zastupljeni...

iclock2much
15 godina
neaktivan
offline
Re: Apple koristi Windows XP
southy kaže...
EZY-E kaže...

Pravo je pitanje zašto oni ne koriste svoj OS a ne konkurentski?

Mozda zato jer imaju i verzije svojih produkata za Windowse?

Sumnjam da se računalo na slici koristi za testiranje svojih produkata za windowse.

--------------------------------------------------------------------------------------------
15 godina
odjavljen
offline
Re: Apple koristi Windows XP
EZY-E kaže...

Pravo je pitanje zašto oni ne koriste svoj OS a ne konkurentski?

Zato jer vjerojatno za taj komad opreme imaš drivere za XP x86 i... To je to.

 

Postoji more specijalizirane industrijske/medicinske opreme koja nema ni drivere za XP. Neki MR uređaji su još na Win98, razni industrijski kontroleri na WinNT a bome me nebi čudilo da negdje u nekom skladištu dizalice "vozi" DOS.

 

NASA je do nedavno (možda i još sada) kupovala kamione otpisane opreme i izvlačila 486ice iz te krame. Zašto? Taj komad hardvera je toliko testiran i izanaliziran da znaju sve i jedan bug na njemu. Kod kritičnih stvari o kojima ovise ljudski životi i neka nenormalno skupa oprema nema mjesta za nešto što bi moglo iz čista mira puknuti BSOD.

 

Ne služe svima PCji samo za WoW i facebook.

My name is Legion... For we are many!
15 godina
neaktivan
offline
Apple koristi Windows XP

Iz iskustva znam da puno specijaliziranih uređaja ima drivere samo za 1 verziju OS-a.
U jednoj firmi gdje sam postavljao sustave isto tako je bio problem s time, uređaj im radi samo na XP-u a noviji košta previše i sada je slučaj da računalo s 8 GB RAM-a vrti XP x86 u dual bootu sa sedmicom koja služi za ostali rad (da pokušali smo to izvesti sa virtualkom ali nije bilo dovoljno pouzdano).

--------------------------------------------------------------------------------------------
 
0 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Apple koristi Windows XP

Nije da im se ne da staviti novi OS nego ne smiju preći na noviji operacijski sustav kao Windows Vista pa nadalje iz razloga što se radi o industrijskom softveru koji NE MORA BITI POVEZAN NA INTERNET. Zasigurno je i putem Proxy-ja definirano u mreži da nema pristupa Internet DNS-u. Ako se radi o industrijskom softveru koji NEMA POTREBE za Internetom a sam softver radi provjereno NEMA RAZLOGA za prelazak na novi operacijski sustav.


Poznato je kako je još u travnju ove godine Microsoft napustio daljnju podršku za ovaj sada već 13 godina star operativni sustav, pa se postavlja pitanje zbog čega Apple nije prešao na novije verzije Microsoftovih operativnih sustava. Budući da se radi o Appleu novac potreban za nove licence ne bi trebao biti razlog, ali softverska nekompatibilnost bi.

Microsoft može i dalje sugerirati i savjetovati o prelasku, no ako to računalo za industrijske potrebe koji nije povezano na Internet nema razloga za novim operacijskim sustavima čak i da pišu sami aplikacije u VB.NET-u 6. Karikiram. Druga stvar novinari mogu pričati o starosti sustava, a ako u Kini radi industrije i testiranja ne misle preći (primjer KingSpec SSD koriste Windows XP za testiranje hardvera u Kini) onda je dovoljno koristiti nemreženo računalo sa Windowsima XP. Nekompatibilnost im čak ne daje zabrinutost budući da sama aplikacija koju rade je sasvim dovoljan za njihove potrebe a uvjeren sam i da imaju svoje programe samo za taj dio.

Naime iako su se u Microsoftu maksimalno potrudili (*pali lampica!, novinari?) kako bi novi Windowsi 8 bili kompatibilni s većinom aplikacija koje su uredno radile na starijim verzijama Windowsa, čini se kako Appleu potrebne aplikacije to ipak nisu, što je najvjerojatnije i razlog korištenja napuštenog operativnog sustava.

Potrudili su se krajnjim korisnicima a ne B2B klijentima. To je velika razlika. To ovisi na koji način je interpretiran klijentima i na što se točno mislilo pod "klijenti". Klijent je uvijek u pravu a u ovom slučaju su kupci a ne Microsoft koji "se trudio" ili karikiram korporacija odnosno novinari koji "napuhuju" ovu vijest.

Inače prema analizama, u kolovozu ove godine Windows XP se još uvijek nalazio na 23,89% računala diljem svijeta.

To nema nikakve veze sa ovom namjenom. Rasprava se vodi u krivom smjeru. Win XP  će se i dalje naći sve dok nema više svrhu jednog dana. Do tad će se i dalje koristiti za interne i industrijske testove pa čak i bez povezivanja na Internet.

Konkurencije uvijek rabe konkurentske proizvode i na tome se uče. Pa i ja volim istraživati Microsoft-Linux aplikacije pa tražim nedostatke samo da bi svoju aplikaciju poboljšao i potražio nedostatke na drugim platformama. To mi daje korisnu svrhu u razvoju i poboljšanje aplikacija.

Druga stvar za asamblere i čipove na Windows 7 ne radi kako treba kao recimo na Windows XP, jer ih možeš nativno natjerati DLL datoteke da komuniciraju sa portom i I/O propusnosti. Živi primjer je bilo da Windows 7 nikako nije mogao raditi sa mikrokontrolerom dok na Linuxu sam mogao uredno resetirati čip. Vjerujem da na XP-u to radi bolje.

Uvjeren sam da ne mogu napisati drivere za Win 7 jer na XP-u radi to normalno. Zato i nema smisla prelazak ako radi normalno pa čak i za industrijske potrebe koja je kao primjer u ovom slučaju. Nije tu samo Apple.

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.9.2014 1:55 (marin_sagovac).
Moj PC  
0 2 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Apple koristi Windows XP
DigiMagic kaže...

Postavljaju se pitanja, čini se... pa, novinari su bili tamo - zašto nisu pitali nekoga o tome? Da drugi novinari koji kasnije prepisuju od prvih ništa nikoga ne pitaju, to me međutim više ne iznenađuje {#}

Kako bi inače stvarali kontroverze i vijest oko nečega što vrlo vjerojatno to nije? Eh...

A C program is like a fast dance on a newly waxed dance floor by people carrying razors.
14 godina
offline
Re: Apple koristi Windows XP
southy kaže...
EZY-E kaže...

Pravo je pitanje zašto oni ne koriste svoj OS a ne konkurentski?

Mozda zato jer imaju i verzije svojih produkata za Windowse?

Ne kužim ovaj odgovor uopće.

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet | HTC Hero - iPhone 3GS - Nexus S - Nexus 7 - Htc 8S - iPhone 4 - Galaxy S2 - HTC Sensation - Lumia 625 i Nokia N8 - Dell Venue pro 8
11 godina
neaktivan
offline
Re: Apple koristi Windows XP
Aha shvacam jednostavnije appleu rabiti windows jer tko ce placati za skupi IOs i a pogotovo abnormalno pretplacene specijalizirano profesionalne programe za testiranja...
Isto kao sto je microsoft rabi IOs za predstavljanje jer je poznato da je apple dobar za multimedijske stvari.

Ma jos samo fali da rabe linux za kompajliranje...!!!???
TD collector
14 godina
neaktivan
offline
Re: Apple koristi Windows XP
Killua kaže...
Ma jos samo fali da rabe linux za kompajliranje...!!!???

Nemoj mi samo reći da si i ti jedan od onih što se loži na kompajliranje?

 

Kompajliranje nije nikakav čaroban/mistični postupak. Pokreneš jedan executable on nešto drlja po source datotekama i isprdne ti drugi executable. Kompajleri postoje na svim mogućim operacijskim sustavima kojih se možeš dosjetiti. Nije to nikakva mistika vezana uz unixoide, kompajlirati jednako kvalitetno možeš na bilo kojem operacijskom sustavu. Nije bitan OS bitan je kompajler...

A C program is like a fast dance on a newly waxed dance floor by people carrying razors.
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.9.2014 15:00 (rustweaver).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Apple koristi Windows XP
Pa negorim za tim, ali kako vidim koliko je lako kompajlirati radio bih da znam pisati kod (smrc)
TD collector
14 godina
neaktivan
offline
Re: Apple koristi Windows XP
Killua kaže...
Pa negorim za tim, ali kako vidim koliko je lako kompajlirati radio bih da znam pisati kod (smrc)

Ne kompajliraš samo zato da bi kompajlirao, isto kao što i ne pišeš kod samo zato da bi ga pisao. Ako imaš želju stvarati, pisanje aplikacija na računalu je jedan od načina da zadovoljiš tu želju. Misliš da sam učio sve to što sam učio kako bih mogao pametovati po forumu? Lol, nije to vrijedno sveg tog truda, ni približno. No tko zna, vjerojatno na ovom forumu ima likova koju su učili programiranje samo zato da bi se osjećali pametnijima. :D

A C program is like a fast dance on a newly waxed dance floor by people carrying razors.
9 godina
neaktivan
offline
Apple koristi Windows XP

Dobro je primjetio jedan komentator da su u pitanju kontroleri (nije mi struka ali mislim da se to zove PLC kontroler, ispravite me ako sam u krivu). U firmi u kojoj sam zaposlen dan danas imamo strojeve koji rade na Windows NT 4.0. Rade samo na lokalnoj mreži i nemaju izlaz van na net jer za to nema potrebe (pa nećemo surfati za vrijeme radnog vremena, zar ne :D ). I sad onaj zanimljiv dio, strojevi su upaljeni prije neznam ni ja koliko vremena i nikad se ne gase. Ugase se samo kad Elektra nešto petlja po trafostanicama pa cijeli kvart nema struje, a to nije tako često. Važno je napomenuti da svih ovih godina nisam niti jednom doživio da se pojavio BSOD ili neka druga greška. Sve radi kao podmazano. 

 

Vjerujte mi na riječ, nije zlato sve što sija (i ima največi broj iza oznake verzije) :)

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Apple koristi Windows XP

Apple ima iTunese i drugi software za Windowse, zbog čega je to tako teško shvatiti. Nemaju svi korisnici iPhonea i iPada Apple računala. 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice