Apple napušta Snow Leopard

poruka: 48
|
čitano: 4.238
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Apple napušta Snow Leopard".
16 godina
odjavljen
offline
Apple napušta Snow Leopard

MS bi trebao odustati od Windows-a 8 i Metro sucelja. Sva sreca pa ce Windows 9 imat "feature" da ce imati normalni start izbornik.

http://isvijet.com.hr
 
6 20 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Apple napušta Snow Leopard

Fulao si temu ove vijesti.

pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
12 godina
offline
Apple napušta Snow Leopard

Izvanredna situacija za psiholosko profiliranje windows i Mac korisnika. Dok Windows korisnici kukaju i pljuju zbog prestanka podrske za Win XP (2001.god.) Mac korisnici smatraju da je prestanak podrske za SL (2009.god.) prava stvar i da tako treba biti.

 
5 3 hvala 0
13 godina
offline
Re: Apple napušta Snow Leopard
BlueMax kaže...

Izvanredna situacija za psiholosko profiliranje windows i Mac korisnika. Dok Windows korisnici kukaju i pljuju zbog prestanka podrske za Win XP (2001.god.) Mac korisnici smatraju da je prestanak podrske za SL (2009.god.) prava stvar i da tako treba biti.

pa da ... u principu stisneš update, odeš na kavu i kad se vratiš za sat vremena rješio si upgrade sa 10.7.3 na 10.9.2 recimo ... besplatno i uglavnom bezbolno ... zašto to netko ne bi pozdravio?

12 godina
offline
Re: Apple napušta Snow Leopard
BlueMax kaže...

Izvanredna situacija za psiholosko profiliranje windows i Mac korisnika. Dok Windows korisnici kukaju i pljuju zbog prestanka podrske za Win XP (2001.god.) Mac korisnici smatraju da je prestanak podrske za SL (2009.god.) prava stvar i da tako treba biti.

Mavericks je besplatan, i to za upgrade i sa SLa. Mislim da je to velika razlika. A i svi macovi iz 2009. godine podrzavaju Mavericks.

14 godina
offline
Apple napušta Snow Leopard

Normalno da niko ne podrzava prelazak sa windowsa xp jer to znaci novih 1000kn troskova a ako se radi o firmi onda jos puta broj racunala. 

 
7 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Apple napušta Snow Leopard
AA-d00d kaže...

Fulao si temu ove vijesti.

Maši on ceo fudbal malo pa malo. Što bi rekli preko granice.

Android zablude, RAM, Task Killeri, grebanje Gorilla Glassa - http://www.bug.hr/forum/topic/mobilni-os-ovi-softver/android-zablude/185626.aspx
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.2.2014 15:32 (EchoOne).
12 godina
offline
Re: Apple napušta Snow Leopard
grzzi kaže...
BlueMax kaže...

Izvanredna situacija za psiholosko profiliranje windows i Mac korisnika. Dok Windows korisnici kukaju i pljuju zbog prestanka podrske za Win XP (2001.god.) Mac korisnici smatraju da je prestanak podrske za SL (2009.god.) prava stvar i da tako treba biti.

pa da ... u principu stisneš update, odeš na kavu i kad se vratiš za sat vremena rješio si upgrade sa 10.7.3 na 10.9.2 recimo ... besplatno i uglavnom bezbolno ... zašto to netko ne bi pozdravio?

Pravis se glup ili...? Sto ako imas iMac iz 2007? Kupis novog? Ili prvo kupis upgrade sa Leoparda na snow Leopard da bi mogao besplatno upgrejdati na Mavericks i onda otkrijes da ti aplikacije s kojim zaradjujes kruh ne rade?

13 godina
offline
Apple napušta Snow Leopard

Ako kupim novi gadget, koji će uredno raditi sa serijski predinstaliranim softwae-om jedno tri četri slijedjeće godine, do kada recimo dobivam upgrade pod normalno, ako već i ne produžuju update za slijedjeće razdoblje, pa zar nije nekako za očekivati da ćeš nakon, dvije, četri ili šest godina uzeti novi gadget koji uredno goni novi software?!?!

 

Za deset godina, koliko se toga promjeni u svijetu uopće?!?!

U Americi dva predsjednika recimo, a okolo se toliko toga novog dogodi u IT branši, da je meni skorom bedasto ne upgreade-ti sebe, kamoli ne novi gadget, koji će u slijedjećih xyz godina uredno dobivati svoj upgrade ili update!

 

 

ATJ Lučko
Moj PC  
0 3 hvala 0
12 godina
offline
Re: Apple napušta Snow Leopard
stirko55 kaže...

Normalno da niko ne podrzava prelazak sa windowsa xp jer to znaci novih 1000kn troskova a ako se radi o firmi onda jos puta broj racunala. 

ne pricam o prelasku nego o prestanku podrske. Osim toga, racunalo na kojem je originalno bio XP moze bez problema, s eventualnim upgradeom RAM-a, prijeci na Win 7 ili Win 8 dok 5 godina mladji Mac uopce ne moze vrtjeti trenutni OSX.

Osim toga, Apple je za takva racunala upgrade OSX-a naplatio vec 3 puta.

15 godina
offline
Apple napušta Snow Leopard

Windowsima je trebalo 7 godina da shvate kako je samo bitan naziv.

 

300 KBXXXXXXXX updatea je sami pakao, loš glas, ocrnjavanje.

 

Windows 7 Mercury u siječnju, pa Windows 7 Venus u svibnju, pa Windows 7 Mars u rujnu, pa Windows 7 Jupiter u siječnju nove godine, i pljuštale bi pohvale kako MS dijeli besplatni softver.

 

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Apple napušta Snow Leopard
ATJLučko kaže...

Ako kupim novi gadget, koji će uredno raditi sa serijski predinstaliranim softwae-om jedno tri četri slijedjeće godine, do kada recimo dobivam upgrade pod normalno, ako već i ne produžuju update za slijedjeće razdoblje, pa zar nije nekako za očekivati da ćeš nakon, dvije, četri ili šest godina uzeti novi gadget koji uredno goni novi software?!?!

 

Za deset godina, koliko se toga promjeni u svijetu uopće?!?!

U Americi dva predsjednika recimo, a okolo se toliko toga novog dogodi u IT branši, da je meni skorom bedasto ne upgreade-ti sebe, kamoli ne novi gadget, koji će u slijedjećih xyz godina uredno dobivati svoj upgrade ili update!

 

 

Tvoje shvacanje racunala kao gadgeta govori o nivou koristenja istog tako da si u pravu, ali za sebe. Medjutim ljudi koji na racunalima nesto rade uglavnom ne koriste predinstalirani software a oni koji rade na Macu imaju katastrofalna iskustva sa kompatibilnoscu OSX-a i pripadajuceg softwarea. Osobno sam se nasao u situaciji (a i svi oni koji su napravili upgrade prvih par dana nakon izlaska) da mi software s kojim radim ne radi na novoj verziji OSX-a a povratak na raniju verziju je nemoguc. Sreca pa imam i Windows licencu te aplikacije jer bi inace mogao plakati.

13 godina
offline
Re: Apple napušta Snow Leopard
BlueMax kaže...
grzzi kaže...
BlueMax kaže...

Izvanredna situacija za psiholosko profiliranje windows i Mac korisnika. Dok Windows korisnici kukaju i pljuju zbog prestanka podrske za Win XP (2001.god.) Mac korisnici smatraju da je prestanak podrske za SL (2009.god.) prava stvar i da tako treba biti.

pa da ... u principu stisneš update, odeš na kavu i kad se vratiš za sat vremena rješio si upgrade sa 10.7.3 na 10.9.2 recimo ... besplatno i uglavnom bezbolno ... zašto to netko ne bi pozdravio?

Pravis se glup ili...? Sto ako imas iMac iz 2007? Kupis novog? Ili prvo kupis upgrade sa Leoparda na snow Leopard da bi mogao besplatno upgrejdati na Mavericks i onda otkrijes da ti aplikacije s kojim zaradjujes kruh ne rade?

imam ja iMac iz 2007 negdje i u čemu je problem? eno ga vrti 10.9.2 ... uzmeš nečiji dvd sa snow leopardom ili combo i klik klik ... apple nikad nije provjeravao serijski OSa, ni kad se naplaćivalo ( ni ikakvog drugog softwarea )

13 godina
offline
Re: Apple napušta Snow Leopard
BlueMax kaže...
stirko55 kaže...

Normalno da niko ne podrzava prelazak sa windowsa xp jer to znaci novih 1000kn troskova a ako se radi o firmi onda jos puta broj racunala. 

ne pricam o prelasku nego o prestanku podrske. Osim toga, racunalo na kojem je originalno bio XP moze bez problema, s eventualnim upgradeom RAM-a, prijeci na Win 7 ili Win 8 dok 5 godina mladji Mac uopce ne moze vrtjeti trenutni OSX.

Osim toga, Apple je za takva racunala upgrade OSX-a naplatio vec 3 puta.

OSX si mogao skinut ili si mogao uzet bilo čiji DVD i instalirat ... o čemu ti pričaš? Naravno da si mogao u kupit ( relativno jeftino u odnosu na Win ) i mnogima se nije dalo zaebavat pa su jednostavno kupili. Doma imam jedan iMac iz 2007, dakle koliko 7 godina ... vrti 10.9 ... na poslu imam star 3 godine, skinuo mi je sa 10.7 na 10.9 neki dan, doslovno dok sam otišao na marendu i sve radi, nikakav problem.

i btw, zahvaljujući appleovoj politici free OSa i MS će uskoro davat Win za kikiriki. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.2.2014 16:08 (grzzi).
13 godina
offline
Re: Apple napušta Snow Leopard
BlueMax kaže...
ATJLučko kaže...

Ako kupim novi gadget, koji će uredno raditi sa serijski predinstaliranim softwae-om jedno tri četri slijedjeće godine, do kada recimo dobivam upgrade pod normalno, ako već i ne produžuju update za slijedjeće razdoblje, pa zar nije nekako za očekivati da ćeš nakon, dvije, četri ili šest godina uzeti novi gadget koji uredno goni novi software?!?!

 

Za deset godina, koliko se toga promjeni u svijetu uopće?!?!

U Americi dva predsjednika recimo, a okolo se toliko toga novog dogodi u IT branši, da je meni skorom bedasto ne upgreade-ti sebe, kamoli ne novi gadget, koji će u slijedjećih xyz godina uredno dobivati svoj upgrade ili update!

 

 

Tvoje shvacanje racunala kao gadgeta govori o nivou koristenja istog tako da si u pravu, ali za sebe. Medjutim ljudi koji na racunalima nesto rade uglavnom ne koriste predinstalirani software a oni koji rade na Macu imaju katastrofalna iskustva sa kompatibilnoscu OSX-a i pripadajuceg softwarea. Osobno sam se nasao u situaciji (a i svi oni koji su napravili upgrade prvih par dana nakon izlaska) da mi software s kojim radim ne radi na novoj verziji OSX-a a povratak na raniju verziju je nemoguc. Sreca pa imam i Windows licencu te aplikacije jer bi inace mogao plakati.

Bez neke namjere pametovanja, ali, čini mi se da sam se krivo ili odrazio ili sam pomalo krivo shvaćen;

 

Ad1; kada sam započeo komunikaciju, govorio sam u kontekstu nekakvog kronološkog naslijeđivanja prethodnog slijedjećim komadom gadgeta, ali uz digresiju, adekvatnim praćenjem iste alijanse i sa strane proizvođača software-a, ako si u pitanju veliki konzument, govori u smislu irme sa veliki potrebama IT opreme.

Ad2; u pravu si u potpunosti, ali i opet mala digresija, obzirom, tko može garantirati da sam ja potrebitiji novog sotware-a uopće ako me i dalje sve zadovoljava u potpunosti i ako ispunjava sve moje potrebe, od nekog "giganta" za moj pojam i za pojam mene, ako on ima jaču financijsku tablicu, ali i potrebe i prohtijeve, must be the newest!

 

Činjenica da tvoj SW kojim radiš na kompu nije kriv za "trenutnu" nekompatibilnost, i da je to propust onog koji spušta "novi" SW ali za tvoj komp. Na žalost, prije svega tvoju, ja tu ne mogu pomoći niti sebi niti tebi, a to je svakako minus proizvođaču tvog i mog kompa! 

ATJ Lučko
12 godina
offline
Re: Apple napušta Snow Leopard
grzzi kaže...

imam ja iMac iz 2007 negdje i u čemu je problem? eno ga vrti 10.9.2 ... uzmeš nečiji dvd sa snow leopardom ili combo i klik klik ... apple nikad nije provjeravao serijski OSa, ni kad se naplaćivalo ( ni ikakvog drugog softwarea )

Po ovom boldanom ispada da su windowsi takodjer besplatni i to oduvijek.

Ako imas rani 2007 iMac, Mavericks nije podrzan a od kolege koji ga ima znam da ni ne radi. ako sam ga dobro shvatio, Mavericks je namjerno napravljen kako bi umirovio te starije Macove (vezano za drivere zas hardware iz te generacije.

13 godina
offline
Re: Apple napušta Snow Leopard
BlueMax kaže...
grzzi kaže...

imam ja iMac iz 2007 negdje i u čemu je problem? eno ga vrti 10.9.2 ... uzmeš nečiji dvd sa snow leopardom ili combo i klik klik ... apple nikad nije provjeravao serijski OSa, ni kad se naplaćivalo ( ni ikakvog drugog softwarea )

Po ovom boldanom ispada da su windowsi takodjer besplatni i to oduvijek.

Ako imas rani 2007 iMac, Mavericks nije podrzan a od kolege koji ga ima znam da ni ne radi. ako sam ga dobro shvatio, Mavericks je namjerno napravljen kako bi umirovio te starije Macove (vezano za drivere zas hardware iz te generacije.

 

http://support.apple.com/kb/ht5842 kao sto vidis 7 god star iMac podrzava Mav.
12 godina
offline
Apple napušta Snow Leopard

Engeski ne ide?

Mid 2007 Mac or later. Znaci 7 godina star Mac nije podrzan.

 
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Apple napušta Snow Leopard
grzzi kaže...
i btw, zahvaljujući appleovoj politici free OSa i MS će uskoro davat Win za kikiriki. 

Nije to zbog Applea nego zato što su u MS-u shvatili da su počeli prelijevati iz šupljeg u prazno, i da nema nekog prevelikog mjesta za radikalne inovacije, te da novije verzije Windowsa sve više počinju sličiti na nadogradnju prethodne verzije a ne na potpuno novi OS.

 

Sukladno tome tako su ga počeli i naplaćivati.

 

Ali volim taj pogled na svijet u kojem je Apple za sve zaslužan. Samo tako nastavi ;)

To understand what recursion is, you must first understand recursion.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Apple napušta Snow Leopard
BlueMax jako rijetko komentiram ali napraviti ću izuzetak.
Dakle ako si prije 7 godina imao toliko novaca da kupiš maca, onda ti nije problem dati 100-tinjak kuna za nadogradnju na 10.8. Ako već neide na 10.9.
A ako si imao onda mac a nisi ispio zaraditi 100 kuna makar instrukcijama nekoga onda si nesposoban pa ionako informatička zajednica neće previše žaliti sa tvojim doprinosom.
Ps. 2007 nisam imao novaca za mac. Danas imam ip5s, macbook pro, sam sam se iškolovao i radio za vrijeme dva faksa, nisam ih završio u roku ali sam ih završio.
Za slučaj da si ga sada kupio onda si jednostavno loš informatičar jer se takav put mogao nadzirati i ranije- barem sam ga ja vidio
15 godina
neaktivan
offline
Re: Apple napušta Snow Leopard
BlueMax kaže...

 

Tvoje shvacanje racunala kao gadgeta govori o nivou koristenja istog tako da si u pravu, ali za sebe. Medjutim ljudi koji na racunalima nesto rade uglavnom ne koriste predinstalirani software a oni koji rade na Macu imaju katastrofalna iskustva sa kompatibilnoscu OSX-a i pripadajuceg softwarea. Osobno sam se nasao u situaciji (a i svi oni koji su napravili upgrade prvih par dana nakon izlaska) da mi software s kojim radim ne radi na novoj verziji OSX-a a povratak na raniju verziju je nemoguc. Sreca pa imam i Windows licencu te aplikacije jer bi inace mogao plakati.

Nove verzije OS X-a (ili bilo kojeg drugog OSa) ne dolaze preko noći nego im u pravilu prethodi prilično duga beta faza i svaka imalo ozbiljnija firma koja proizvodi software za taj OS će negdje pronaći tih $99/godišnje za developer account kako bi pravovremeno mogla istestirati i prilagoditi svoj software novoj verziji OSa. U najgorem slučaju barem će moći pravovremeno obavijestiti svoje korisnike na eventualne probleme i savjetovati odgodu upgrade-a OSa dok oni ne prilagode svoj software. Ako to iz bilo kojeg razloga nisu uradili, onda to nije problem novog OSa, nego te firme koja očito ne shvaća ozbiljno svoj posao i svoje korisnike. Naravno, može se desiti da problemi dolaze zbog neke last-minute izmjene u OSu, ali to je iznimka, novi OSovi su obično feature-complete mjesecima prije izlaska i breaking izmjene se rade samo u najgoroj nuždi.

12 godina
protjeran
offline
Re: Apple napušta Snow Leopard
BlueMax kaže...

ne pricam o prelasku nego o prestanku podrske. Osim toga, racunalo na kojem je originalno bio XP moze bez problema, s eventualnim upgradeom RAM-a, prijeci na Win 7 ili Win 8 dok 5 godina mladji Mac uopce ne moze vrtjeti trenutni OSX.

Osim toga, Apple je za takva racunala upgrade OSX-a naplatio vec 3 puta.

 

Varas se. Mozes nadograditi OSX i racunala stara i vise od 5 godina. Nedavno sam u firmi nadogradio iMac 24 mid 2007 godina. Sve uredno proslo. A cak i ona racunala koja sluzbeno ne mozes nadogradit - mozes i njih nadogradit. Uz trunku kemijanja, a kasnije vise ni to kemijanje nije potrebno. Ne pricati o necemu sto jako slabo poznajes unatoc tome sto u tamnom kutku svoje sobe imas iMaca kojeg ne koristis ;)

12 godina
offline
Re: Apple napušta Snow Leopard
Borg8472 kaže...
BlueMax jako rijetko komentiram ali napraviti ću izuzetak.
Dakle ako si prije 7 godina imao toliko novaca da kupiš maca, onda ti nije problem dati 100-tinjak kuna za nadogradnju na 10.8. Ako već neide na 10.9.
A ako si imao onda mac a nisi ispio zaraditi 100 kuna makar instrukcijama nekoga onda si nesposoban pa ionako informatička zajednica neće previše žaliti sa tvojim doprinosom.
Ps. 2007 nisam imao novaca za mac. Danas imam ip5s, macbook pro, sam sam se iškolovao i radio za vrijeme dva faksa, nisam ih završio u roku ali sam ih završio.
Za slučaj da si ga sada kupio onda si jednostavno loš informatičar jer se takav put mogao nadzirati i ranije- barem sam ga ja vidio

Kakve veze ima novac s ovom temom? I 2007. i sad imam dovoljno novca za svake godine kupiti računalo kakvo god želim. Hoćes da se ja sad počnem hvaliti? Moje imovinsko stanje nema nikakve veze s razlikom podrške koju pružaju MS i Apple.

Najdraži su mi ovi uleti "imam Mac, imam iPhone i sam sam ih zaradio". Koga briga? Stavi još broj mobitela pa ti se možda kakva udavača javi.

13 godina
offline
Re: Apple napušta Snow Leopard
BlueMax kaže...

Engeski ne ide?

Mid 2007 Mac or later. Znaci 7 godina star Mac nije podrzan.

 

vidim ja da tebi ne ide malo vise toga ... napisah da imam iMac iz 2007 i da radi Mav bez greske. Pricas o 5 god starim modelima, rekao sam ti da rade i 7 god stari ... hvatas se za mjesec proizvodnje? Rade koliko znam i stariji, neslubeno. Dalje, Windowsi nisu bili nikada free, niti su sada. Win ima serijski broj, OSX nema, nije nikad imao, ne trazi provjeru hw i mozes ga instalirati na koliko god hoces racunala. Prije to nije bilo "legalno" ali Apple nije ama bas nista poduzimao protiv toga niti ih je smetalo, premda izdaju i izdavali su OS kao poseban proizvod. Stoga, upgrade na Macu je uvijek bio jednostavniji i jeftiniji nego na Windows masinama, a o tome je i bila rijec. Situacija za promatranje psiholoskog profila u svakom slucaju?
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.2.2014 18:33 (grzzi).
12 godina
offline
Re: Apple napušta Snow Leopard
RobertS kaže...

 

Nove verzije OS X-a (ili bilo kojeg drugog OSa) ne dolaze preko noći nego im u pravilu prethodi prilično duga beta faza i svaka imalo ozbiljnija firma koja proizvodi software za taj OS će negdje pronaći tih $99/godišnje za developer account kako bi pravovremeno mogla istestirati i prilagoditi svoj software novoj verziji OSa. U najgorem slučaju barem će moći pravovremeno obavijestiti svoje korisnike na eventualne probleme i savjetovati odgodu upgrade-a OSa dok oni ne prilagode svoj software. Ako to iz bilo kojeg razloga nisu uradili, onda to nije problem novog OSa, nego te firme koja očito ne shvaća ozbiljno svoj posao i svoje korisnike. Naravno, može se desiti da problemi dolaze zbog neke last-minute izmjene u OSu, ali to je iznimka, novi OSovi su obično feature-complete mjesecima prije izlaska i breaking izmjene se rade samo u najgoroj nuždi.

U teoriji to dobro zvuci. U praksi se dogadja da cak i najobicniji upgrade Quicktimea zna dovesti do rusenja aplikacija "neozbiljnih" proizvodjaca softwarea kao sto su Graphisoft, Abvent, Nvidia ili cak nekompatibilnosti sa periferijom koja je do tad uredno radila. Cinjenica je da ce prosjecan Windows user popljuvati sve ono sto mu se kod microsofta ne svidja dok prosjecan Apple korisnik uvijek prebacuje krivicu na druge ili cak na samog sebe jer apple sigurno ne bi nesto krivo napravio.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Apple napušta Snow Leopard
BlueMax kaže...

...razlikom podrške koju pružaju MS i Apple.

Uspoređuješ kruške i jabuke. MS proizvodi samo software za široku paletu generičkog hardware-a i pri tome je vrlo moguće da software nadživi hardware. Apple proizvodi visoko integrirana softversko-hardverska rješenja kod kojih je životni vijek definiran prije svega hardware-om i ekonomski nema previše smisla podržavati uređaj (software +hardware) star 5+ godina. Osim toga, nitko ne osporava da MS svoje proizvode podržava dulje, ali i kod njih je samo prvih 5 godina puni support, a drugih 5 je "extended" support kod kojeg su samo sigurnosne nadogradnje besplatne, a sve ostalo se vrlo skupo plaća. XP je zbog raznoraznih političkih razloga izuzetak od ovog pravila (u biti nadoknađuju vrijeme izgubljeno na Visti). Za većinu kućnih i soho korisnika na koje cilja Apple je relevantno tih prvih 5 godina, MS (pro)daje još 5 godina uglavnom zbog većeg broja poslovnih korisnika koji imaju dulje cikluse zamjene.

12 godina
protjeran
offline
Re: Apple napušta Snow Leopard
BlueMax kaže...

Tvoje shvacanje racunala kao gadgeta govori o nivou koristenja istog tako da si u pravu, ali za sebe. Medjutim ljudi koji na racunalima nesto rade uglavnom ne koriste predinstalirani software a oni koji rade na Macu imaju katastrofalna iskustva sa kompatibilnoscu OSX-a i pripadajuceg softwarea. Osobno sam se nasao u situaciji (a i svi oni koji su napravili upgrade prvih par dana nakon izlaska) da mi software s kojim radim ne radi na novoj verziji OSX-a a povratak na raniju verziju je nemoguc. Sreca pa imam i Windows licencu te aplikacije jer bi inace mogao plakati.

 

Jao majko... {#}

13 godina
offline
Apple napušta Snow Leopard
Cinjenica je da ljudi koji rade posao na Macu ili Pc ju ne trce napraviti upgrade nego pricekaju na izvjestaje o mogucim problemima kojih uvijek ima ili niti ne apgrejdaju ... ja sam puknuo 10.9 na prastari iMac jer sluzi za surfanje, filmove, muziku, PS, illustrator i ostalo neobavezno. Mav uredno prijavi koji soft nece radit ( barcode generator i neke igrice meni) i to e to. Na poslu sam pricekao cistu situaciju. Al da je podrska losa, nije.
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Apple napušta Snow Leopard
Edge kaže...

MS bi trebao odustati od Windows-a 8 i Metro sucelja. Sva sreca pa ce Windows 9 imat "feature" da ce imati normalni start izbornik.

Klasično, u svom stilu.

 

AA-d00d kaže...

Fulao si temu ove vijesti.

Ma nemoj tako, nije on kriv.
Plaćen je po svakom postu protiv Appleove konkurencije. 

Batllelog: sudy_freak || Samsung Galaxy SII crew. || ↓ Stisni Hvala ako sam ti pomogao. ||
15 godina
neaktivan
offline
Re: Apple napušta Snow Leopard
BlueMax kaže...

U teoriji to dobro zvuci. U praksi se dogadja da cak i najobicniji upgrade Quicktimea zna dovesti do rusenja aplikacija "neozbiljnih" proizvodjaca softwarea kao sto su Graphisoft, Abvent, Nvidia ili cak nekompatibilnosti sa periferijom koja je do tad uredno radila. Cinjenica je da ce prosjecan Windows user popljuvati sve ono sto mu se kod microsofta ne svidja dok prosjecan Apple korisnik uvijek prebacuje krivicu na druge ili cak na samog sebe jer apple sigurno ne bi nesto krivo napravio.

U praksi se može svašta dogoditi i to vrijedi jednako za Windowse kao i za OS X ili bilo koji drugi OS jer na greške nitko nije imun. Ja nisam govorio o tome nego o sistemskim i planiranim izmjenama koje isto tako mogu dovesti do problema i zbog kojih i postoje beta verzije upravo da bi se svi stigli na vrijeme prilagoditi. Inače, ako ćemo sitničariti, čak i za međuverzije i zakrpe nekog OSa Apple developerima daje redovno beta verzije, tako da upgrade Quicktime-a iz tvog primjera ne bi trebao biti problem. Za razliku od Apple-a, MS za svoje redovne zakrpe ne nudi nikakvu beta verziju nego ih jedostavno distribuira putem Windows Update-a pa što bude. Nije se jednom desilo da neki update ubije ne samo 3rd party nego čak i MSove vlastite aplikacije (mogao bih ti nabrojati barem pet slučajeva gdje su Windows Update-i ubili Office, SharePoint, SQL Server i bili povlačeni pa ponovo releasani i po nekoliko puta prije nego su radili kako treba).

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice