Apple patentirao "zračnog miša" u obliku stylusa

poruka: 31
|
čitano: 3.090
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Apple patentirao "zračnog miša" u obliku stylusa".
8 godina
odjavljen
offline
Apple patentirao "zračnog miša" u obliku stylusa

Zar je dovoljna ova skica i opis uredjaja da se nesto patentira?????????

 
8 0 hvala 0
15 godina
offline
Apple patentirao "zračnog miša" u obliku stylusa

ma to je samo zato da mogu tužiti one koji su to već odavno izumili (wacom?). kad padne prihod od prodaje muda pod bubrege, možda se kaj nabere od tužbi. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
14 2 hvala 0
14 godina
offline
Re: Apple patentirao "zračnog miša" u obliku stylu
Ajar kaže...

ma to je samo zato da mogu tužiti one koji su to već odavno izumili (wacom?). kad padne prihod od prodaje muda pod bubrege, možda se kaj nabere od tužbi. 

 Kaj si se vratio iz prosvjeda u Srbu, pa malo nadopunjuješ kvotu svojih dnevnih gluposti.

Mislim ista ekipa tamo lupeta kao i ti ovdje bez činjenica, znanja i osnove.

8 godina
odjavljen
offline
Re: Apple patentirao "zračnog miša" u obliku stylu

A gdje su cinjenice znanje i osnove u tvom postu? Pojasni mi sta je ovdje konkretno inovacija? Uzmes star trek i sve uredjaje skiciras objasnis i patentiras? To tako funkcionise?

8 godina
protjeran
offline
Re: Apple patentirao "zračnog miša" u obliku stylu

ahahah da vratio se iz srba pa lupeta he he svaka ti čast na komentaru nasmijao si  me pošteno.

 

Napa je najbolja obrana :)
15 godina
offline
Re: Apple patentirao "zračnog miša" u obliku stylu
devotion kaže...

 Kaj si se vratio iz prosvjeda u Srbu, pa malo nadopunjuješ kvotu svojih dnevnih gluposti.

Mislim ista ekipa tamo lupeta kao i ti ovdje bez činjenica, znanja i osnove.

 na svu sreću imamo tvoju dnevnu dozu izrazito mudrih i duhovitih te nadasve korisnih i argumentiranih postova pa nema opasnosti od anomalija poput mene ili torenta. usput, kak znaš da još uvijek nisam tam?  

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
8 godina
odjavljen
offline
Re: Apple patentirao "zračnog miša" u obliku stylu
Ajar kaže...
devotion kaže...

 Kaj si se vratio iz prosvjeda u Srbu, pa malo nadopunjuješ kvotu svojih dnevnih gluposti.

Mislim ista ekipa tamo lupeta kao i ti ovdje bez činjenica, znanja i osnove.

 na svu sreću imamo tvoju dnevnu dozu izrazito mudrih i duhovitih te nadasve korisnih i argumentiranih postova pa nema opasnosti od anomalija poput mene ili torenta. usput, kak znaš da još uvijek nisam tam?  

 Mi nikad ne omanemo ;)

15 godina
offline
Apple patentirao "zračnog miša" u obliku stylusa

Čekam dan kad budu patentirali iKu*ac pa da sve muškarce mogu tužiti.

Moj PC  
6 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Apple patentirao "zračnog miša" u obliku stylu

Sve ili samo one kojima se ne dize na i*****? ;)

14 godina
offline
Re: Apple patentirao "zračnog miša" u obliku stylu
Torent kaže...

A gdje su cinjenice znanje i osnove u tvom postu? Pojasni mi sta je ovdje konkretno inovacija? Uzmes star trek i sve uredjaje skiciras objasnis i patentiras? To tako funkcionise?

Najvjerojatnije već znaš, ali postoji ti nešto što se zove internet. Svašta tamo možeš nači, informacije, članke, pa i cijele nastavne sadržaje, ali i patentne prijave, pa ako te interesiraju detalji odi na US patentni ured i prouči. Naravno da ovdje nitko nije uzeo star trek i nešto skiciro i eto patenta.

 

1. US patentni sistem je prilično u rasulu i to već svi znaju, ali ako nešto nemaš patentirano i to napraviš, a naknadno to netko drugi patentira uredno te tuži, pa se dogovaraj na ili oko suda.

2. Navedeni patent je prijavljen još 2014. godine, ovo je broj patenta ako ćeš ga ići tražiti: 9400570, a broj prijave je 20160139690

3. Sada je isti taj patent nadopunjen i odobren sa još 34 nove mogućnosti na temelju onog prvog patenta iz 2014. godine

4. Isto tako dok finalni proizvod ne izađe na tržište Apple u 90% slučajeva prijavljuje osnovni patent, koji nakon predstavljanja u narednih par dana postaje potpuno javno dostupan.

 

8 godina
odjavljen
offline
Re: Apple patentirao "zračnog miša" u obliku stylu

Sto ne mijenja cinjenicu da ne postoji nista osim crteza i opisa....

 

A apple je patentiramo masu gluposti od providnog telefona do zaobljenih coskova i pokreta rukom i izmedju ostalog zato mi se gade. Unistavaju kreativnost patentirajuci svakakvu glupost umjesto da stvarno nesto i naprave.... Znaju samo iskopirati i ukrasti a ako bas moraju kupe i onnda je to amazing....Fuj....Kriv je patentni ured koji to dozvoljava ali dozvoljava i ostalima pa ne rade to i tuzakaju okolo ko neke babe....

14 godina
offline
Re: Apple patentirao "zračnog miša" u obliku stylu
Torent kaže...

Sto ne mijenja cinjenicu da ne postoji nista osim crteza i opisa....

 

A apple je patentiramo masu gluposti od providnog telefona do zaobljenih coskova i pokreta rukom i izmedju ostalog zato mi se gade. Unistavaju kreativnost patentirajuci svakakvu glupost umjesto da stvarno nesto i naprave.... Znaju samo iskopirati i ukrasti a ako bas moraju kupe i onnda je to amazing....Fuj....Kriv je patentni ured koji to dozvoljava ali dozvoljava i ostalima pa ne rade to i tuzakaju okolo ko neke babe....

Hahahahaha, razmišlajm da li da ti odgovorim kako ti kažeš činjenicama koje ćeš ti onda fino poklopiti svojim lupetanjima i neznanjem ili da samo kažem živi sretno i dalje u svom potpuno imaginarnom svijetu.

Izvrnuo si činjenice, ali potpuno. Prvo zamjeraš što su patentirali masu gluposti, zatim im zamjeraš uništavanje kreativnosti (zaboravim da se u Hrvatskoj krađa naziva kreativnost), a onda im prebacuješ da samo kopiraju i kradu ili kupe. Zvuči li ti to kontradiktorno?! Inače malo prouči činjenice i raspitaj se koje kompanije u IT-u izvrše najviše kupovina godišnje. Hint: jedna poznata tražilica i reklamna kompanija je doslovno kupila sve, ali sve tvrtke na kojima su onda gradili neki novi proizvod/uslugu i to čine i danas. Ali ok, ljudi vide što žele vidjeti.

 

Apple je od kad je no1 u IT svijetu (da ne bi bilo rasprave, ajmo se složiti da je no1 po zaradi) najtuženija kompanija. Isto što je ranije bio Microsoft i slični koji će tek biti kad dođu na no1.

Svaki tjedan - SVAKI TJEDAN - neko od patentnih trolova ili neka druga kompanija tuži Apple, ali po tebi je Apple taj koji tužaka :-). Nakon Samsunga ne sjećam se koga je to Apple tužio, ali ok. Samsung koji ih je pokrao do te mjere da je i Google prestao šutjeti i upozorio Samsung da ipak malo smanje doživljaj u kopiranju Applea (imaš javno dostupne dokumente o tome). Makar je Samsung samo bio odskočna daska da se dođe do Androida i Googlea, ali eto nije se išlo do kraja. Prekomplicirano je zaštititi GUI, a posebno UX.

 

Za kompaniju koja potiče kreativnost (nema IT kompanije koja nije navela Apple kao jednu od najkreativnijih, također postoje dokumenti, audio i video zapisi), koju su neki djelomično ili samo u nekim područjima ili čak kao "neki" potpuno pokušali kopirati reči kako uništavaju kreativnost mogu se samo nasmijati i slegnuti ramenima.

Apple nije patentirao masu gluposti već cijeli jedan UX koji je spoj hardwarea i softwarea, a likovi poput tebe nemajući pojma o UX-u dijele to na sastavne djelove i onda svaki pojedinačno ismijavaju, a trik i snaga toga je u skupu svega navedenog.

 

Ne namjeravam ti ovdje popovati ( iPopovati ;-) ), vjeruj u što vjeruješ, ali VJERUJ, a ne prosipaj to kao činjenice, jer to činjenice nisu. Imaš mnošvo dokumenata, knjiga, članaka, mišljenja, slika, videa da shvatiš tko je tko, što je tko i kada je tko, a ja ne namjeravam ovdje rušiti tvoje predrasude, jer kao prvo nemam vremena, a kao drugo od toga nemam ništa korisno.

 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Apple patentirao "zračnog miša" u obliku stylu
Cekam da patentiraju udisanje zraka. Za ostalo me zaboli
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Apple patentirao "zračnog miša" u obliku stylu

Stvarno ne volim raspravljati na netu ali klinci koji nemaju pojma o prošlosti uvijek moraju prodavati ovakve izlizane fore. Forum mladih sdp-a je izgleda primio donaciju od svemoguće, nepogrešive tvrtke koja je izmislila sve.

12 godina
offline
Re: Apple patentirao "zračnog miša" u obliku stylu
👍🤔👌🤑
Moj PC  
5 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Apple patentirao "zračnog miša" u obliku stylusa

Kako je netko već napisao, ovo na wacomovim grafičkim tabletima radi već godinama. Svakako je prednost ako se sve od toga može raditi i bez tableta, samo s olovkom. Ali poznavajući Apple jedan njihov "zračni miš" će koštati više od dva wacom tableta :D

 
1 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Apple patentirao "zračnog miša" u obliku stylu

Kako mozes bilo sta smisleno uraditi mlacenjem olovkom po zraku? N esumnja ja da ce to apple prodati kao must have za profesionalce tj one koji zele da misle da su profesionalci jer pravi profici ce kupiti wacom ionako....

8 godina
neaktivan
offline
Re: Apple patentirao "zračnog miša" u obliku stylu
Torent kaže...

Kako mozes bilo sta smisleno uraditi mlacenjem olovkom po zraku?

Pretpostavljam potpuno jednako kao i sad s wacom-om, ili bilo kojim drugim grafičkim tabletom. Nećeš "mlatiti po zraku" nego micati olovku za micanje kursora, klik olovkom na stol za klik, crtaš po stolu, crtaš na monitoru. Barem sam ja to tako shvatio, doslovno kao s tabletom, ali bez tableta. Ako uspiju to dobro izvesti ne vidim zašto ju ne bi koristili i profesionalci, samo mora biti zadovoljavajuće precizna i s dovoljnim brojem pressure levela.

Druga je stvar koliko je "u redu" patentirati samo ideju za nešto što postoji već godinama.

8 godina
odjavljen
offline
Re: Apple patentirao "zračnog miša" u obliku stylu

Ovakav bi se napredni stylus mogao koristiti na više načina – kao obični uređaj za unos podataka (pisanje ili crtanje), te kao dodatni kontroler, joystick, ili "zračni miš" – koji bilježi pokrete u sve tri prostorne dimenzije.

 

Mislio sam na ovo boldano. Mada i to postoji vec godinama. Pa ja imam daljinski kineski koji registruje pokrete u zraku a samsung uz neke televizore isporucuje takav. Sta je ovdje uopste novo sto ne postoji vec puno godina? Sta su oni u sttvari patentirali?????????????? Cuj postoji u apple pencilu... Pa postoji u mnogim drugim uredjajima pa i waccomu vec godinama.... Sve mi se vise gade....

10 godina
offline
Apple patentirao "zračnog miša" u obliku stylusa

Dok im sustav dozvoljava patent sve je ok.

 

Nažalost (ili na sreću) tako to funkcionira u Americi, nije Apple kriv.

 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Apple patentirao "zračnog miša" u obliku stylu

Kako nije kriv ako koristi slabost sistema.... Nisu se spotakli pa slucajno patentirali....

10 godina
offline
Apple patentirao "zračnog miša" u obliku stylusa

Hahah, nemoj me nasmijavati... znači Apple ili bilokoja druga tvrtka je kriva jer ljudi koji vode patentni ured (ili kako se već točno zove) ne mogu desetljećima izmjeniti pravila ili barem napraviti raspravu oko istih... sorry nije na Appleu da mjenja pravila.

 

Tebi je isto tvrtka kriva ako koristi "kreativno knjigovodstvo" za smanjenje svojih obveza?

 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Apple patentirao "zračnog miša" u obliku stylu

Kreativno knjigovodstvo je od koristi samo firmi koja ga koristi dok apple patentira svakakve gluposti i tuzaka okolo za iste...

10 godina
offline
Apple patentirao "zračnog miša" u obliku stylusa

Pa i patent koristi samo Appleu. Pogubio si se.

 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Apple patentirao "zračnog miša" u obliku stylu
Torent kaže...

Kreativno knjigovodstvo je od koristi samo firmi koja ga koristi dok apple patentira svakakve gluposti i tuzaka okolo za iste...

 

Syke kaže...

Pa i patent koristi samo Appleu. Pogubio si se.

 Citaj sa razumijevanjem...

10 godina
offline
Apple patentirao "zračnog miša" u obliku stylusa

Čitam ali ti ne shvaćaš što pišeš ili pročitaš.

 

Druge firme ne patentiraju sve i svašta i ne tuže onoga tko im se "mješa" u patent?

 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Apple patentirao "zračnog miša" u obliku stylu

Navodnike si stavio na pogresno mjesto. Treba u "patent".....

10 godina
offline
Apple patentirao "zračnog miša" u obliku stylusa

Ma naravno sve što Apple patenitra je glupost, svi drugi su cvijeće i patenti su im opravdani?

 

Govoriš Apple loverima da su trolovi, fanboyevi najgore vrste i slično a sam si takav...

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.8.2016 17:32 (Syke).
 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Apple patentirao "zračnog miša" u obliku stylu

Gdje sam ja rekao da su svi drugi cvijece i da su im patenti opravdani???????????????? Ajd citiraj me molim te...

10 godina
offline
Apple patentirao "zračnog miša" u obliku stylusa

Nemam živaca više za ovu temu. 

 

Okrećeš priču i napadaš čim ostaneš bez argumenata. A ni čitanje s razumjevanjem ti nije najbolje.

 

Kad i ako se unormališ i počneš normalno razgovarati možemo diskutirati do tada EOD od mene na ovoj temi.

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice