Apple pojačava napore u prepoznavanju lica

poruka: 22
|
čitano: 2.017
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Apple pojačava napore u prepoznavanju lica".
15 godina
offline
Apple pojačava napore u prepoznavanju lica

je, čuje se kak stenju, a znoj se slijeva niz fasade. nema što - trude se. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
7 0 hvala 0
10 godina
offline
Apple pojačava napore u prepoznavanju lica

Slika prepoznata.

Moj PC  
11 0 hvala 0
8 godina
offline
Apple pojačava napore u prepoznavanju lica

Obzirom da ostale biometrijske tehnike imaju ograničenja - prepoznavanje govora predugo traje i smeta okolini ili obrnuto, fotografija je ili trivijalna za zaobići ili opet spora i u svakom slučaju neupotrebljiva u uvjetima slabe vidljivosti, skeneranje šarenice opet ima svoja ograničenja, o drugim pomoćnim metodama da ne govorim - to nije apple način, dok ovo doista ima smisla kad se uzme u obzir appleov način obavljanja stvari. Siguran, brz i neintruzivan prema okolini uz jedno ograničenje - telefon barem donekle mora biti okrenut prema korisniku. Ako je vidno polje senzora dovoljno široko, to bi mogao biti novi fičer.

Ja rekoh
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Apple pojačava napore u prepoznavanju lica

Apple će to napraviti kako bog zapovijeda, a ne onako kao što je napravljeno na androidu gdje se "uređaj" otključava pomoću profilne slike sa facebooka... 

 
2 9 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Apple pojačava napore u prepoznavanju lica
Predator003 kaže...

Apple će to napraviti kako bog zapovijeda, a ne onako kao što je napravljeno na androidu gdje se "uređaj" otključava pomoću profilne slike sa facebooka... 

Isto kako su napravili da se touchID zezne - plastelinom.

 

Apsolutni profesionalci. Vrhunski posao. Clap-clap.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
11 godina
neaktivan
offline
Apple pojačava napore u prepoznavanju lica

Ah šta me nasmija  

 

iPhone je toliko siguran da ga FBI ne može otvoriti dok su ovi android poluproizvodi meta 15 godišnjaka. Stričevićev mali mi za novu godinu pokazivao slike golih teta, kad sam ga pitao odakle mu zaprepastio sam se. Ode u centar, pusti wifi i kad god se netko spoji s androidom pograbi im sve šta je na telefonu 

 

Nikad to neće biti dobar sustav jer je on u svojim temeljima pokvaren. Ni inžinjeri iz Applea ne bi mogli napraviti fluidan uređaj sa androidom taman da koriste računalne procesore, a da ne govorim o amaterima iz samsunga i kompanije koji to pokušavaju sa mobilnim procesorima koji potroše 4k mah sa 3 sata a od performansi ni p 

 
0 8 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Apple pojačava napore u prepoznavanju lica

Hoćemo u okladu da ovaj trik funkcionira na tvom presvetlom uređaju?

 

Ovo za wifi i krađu slika je zbilja fascinantno, djeluje ko veliki sigurnosni propust. Javite se u google, nagrada je oko 50k $ za takvo nešto. Ne sumnjam da ćete im to uspjeti demonstrirati.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
11 godina
neaktivan
offline
Apple pojačava napore u prepoznavanju lica

Ako je netko dovoljno vješt da napravi odljev mog prsta u toj pasti bez mog znanja ne treba se ni mučiti, dat ću mu sam mobitel. 

 
0 1 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Apple pojačava napore u prepoznavanju lica

Osim što ti ga mazne sa stola, pokupi otisak sa samog mobitela ili čega drugog (čaša, kvaka na autu, vratima...) i od toga uz 15ak kuna troška napravi odljev.

 

Testiramo fingerprint readere u firmi, znam jako dobro što se može a što ne može sa njima.

 

E da, ostavim ti svoj mobitel (biraj ustvari, oćeš huawei ili motorola) na otvorenoj wifi mreži i pokušaj pokupiti nešto sa njega. Ako uspiješ, pojedem taj mobitel na licu mjesta. Deal?

 

[edit] - uostalom, kompletno nebitno kako sam došao do tvog otiska. Čak bi mogao pokupiti tvoj sa facebooka ako si slučajno prislonio prst na objektiv kod fotografiranja. Dovoljno velika rezolucija + malo kreativnosti i eto ti 3d printa tvog otiska. I da usput riješimo još jedan problem - sretno sa pronalaskom moje slike na facebooku. Ili internetu, generalno.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.2.2017 19:43 (Sum_of_all_fears).
8 godina
odjavljen
offline
Re: Apple pojačava napore u prepoznavanju lica
Predator003 kaže...

Ah šta me nasmija  

 

iPhone je toliko siguran da ga FBI ne može otvoriti dok su ovi android poluproizvodi meta 15 godišnjaka. Stričevićev mali mi za novu godinu pokazivao slike golih teta, kad sam ga pitao odakle mu zaprepastio sam se. Ode u centar, pusti wifi i kad god se netko spoji s androidom pograbi im sve šta je na telefonu 

 

Nikad to neće biti dobar sustav jer je on u svojim temeljima pokvaren. Ni inžinjeri iz Applea ne bi mogli napraviti fluidan uređaj sa androidom taman da koriste računalne procesore, a da ne govorim o amaterima iz samsunga i kompanije koji to pokušavaju sa mobilnim procesorima koji potroše 4k mah sa 3 sata a od performansi ni p 

 Pograbio ono sto je bilo u prenosu ili bas sa telefona? Da se kladimo da je ovo prvo a to funkcionise na svakom uredjaju koji koristi wifi na otvorenoj mrezi....

 

Ovo za appleove inzenjere vjerujem jer vidim sta su postigli sa IOSom....

A ovo o performansama izvalcis iz dupeta.... AKo pricas o antutu onda se ja i ne bih hvalio jer prvi iza iphonea 7% sporiji a tri puta jefiniji....

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.2.2017 19:46 (Torent).
7 godina
offline
Re: Apple pojačava napore u prepoznavanju lica
Sum_of_all_fears kaže...

Ovo za wifi i krađu slika je zbilja fascinantno, djeluje ko veliki sigurnosni propust. Javite se u google, nagrada je oko 50k $ za takvo nešto. Ne sumnjam da ćete im to uspjeti demonstrirati.

 Ovo je Predator izokrenuo priču. 

Stvar je upravo obrnuta, jedino  s Android mobitelom (ili Linux kompom) možeš napraviti hijackati podatke s nekih servisa od osoba koje su spojene na istu mrežu (neovisno o platformi koju koriste).

http://faceniff.ponury.net

Kruha i igala...
11 godina
neaktivan
offline
Re: Apple pojačava napore u prepoznavanju lica
Torent kaže...

 Pograbio ono sto je bilo u prenosu ili bas sa telefona? Da se kladimo da je ovo prvo a to funkcionise na svakom uredjaju koji koristi wifi na otvorenoj mrezi....

 Nisam siguran, objašnjavao mi je ali je to za mene kineski jezik. Sjećam se da je kvaliteta bila loša pa pretpostavljam da su uzimali slike iz wp mape radi bržeg prijenosa. 

fer-de-lance kaže...

Stvar je upravo obrnuta, jedino  s Android mobitelom (ili Linux kompom) možeš napraviti hijackati podatke s nekih servisa od osoba koje su spojene na istu mrežu (neovisno o platformi koju koriste).

 Nisam ja napisao da su sa iphoneom to radili, ako je to ono što ti pretpostavljaš. On i njegov prijatelj zasjednu u kafanu, jedan laptop pusti mrežu a drugim "rudare". Linux naravno.

8 godina
odjavljen
offline
Re: Apple pojačava napore u prepoznavanju lica
Predator003 kaže...

Ah šta me nasmija  

 

iPhone je toliko siguran da ga FBI ne može otvoriti dok su ovi android poluproizvodi meta 15 godišnjaka. Stričevićev mali mi za novu godinu pokazivao slike golih teta, kad sam ga pitao odakle mu zaprepastio sam se. Ode u centar, pusti wifi i kad god se netko spoji s androidom pograbi im sve šta je na telefonu 

 

Nikad to neće biti dobar sustav jer je on u svojim temeljima pokvaren. Ni inžinjeri iz Applea ne bi mogli napraviti fluidan uređaj sa androidom taman da koriste računalne procesore, a da ne govorim o amaterima iz samsunga i kompanije koji to pokušavaju sa mobilnim procesorima koji potroše 4k mah sa 3 sata a od performansi ni p 

 

Predator003 kaže...
Torent kaže...

 Pograbio ono sto je bilo u prenosu ili bas sa telefona? Da se kladimo da je ovo prvo a to funkcionise na svakom uredjaju koji koristi wifi na otvorenoj mrezi....

 Nisam siguran, objašnjavao mi je ali je to za mene kineski jezik. Sjećam se da je kvaliteta bila loša pa pretpostavljam da su uzimali slike iz wp mape radi bržeg prijenosa. 

....

 Kao sto sam i mislio. NEmas pojma o cemu su pricali ali odgovorno tvrdis a android ne valja... Prijateljski savjet. Uzdrzi se od izjava dok ne proucis materiju. Ovako samo ispadas glup....

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.2.2017 20:25 (Torent).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Apple pojačava napore u prepoznavanju lica

Čestitke, prijatelji su ti otkrili kako se sniffa mreža. Fascinantno. Nebitno je li ajfon, android, windows ili symbian - jednako se presreće promet.

 

Ali niti u belom apple svetu to nije nikakve nepoznanica. Valjda si zaboravio na iCloud leak? Pošto si ovako zaboravan, da te podsjetim - bila je greška u ejplovom APIju za pristup iCloudu koja je dozvolila neograničene pokušaje upisa lozinke. Takve 3.14zdarije se ne događaju baš svakome, to rijetki uspiju. Daklen, nije bilo nit do korisnika nit do mreže - propust je bio kod Applea.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
11 godina
neaktivan
offline
Apple pojačava napore u prepoznavanju lica

Ja mislio to zbog sifri poput 1234, qwerty i sl. A ništa, neka FBI uposli te ljude da mogu otvarati iphone kad god žele, pošto trenutno ne mogu jel.... 

 
0 7 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Apple pojačava napore u prepoznavanju lica

Ako imaš neograničeni broj pokušaja, onda ti džabe kakva god lozinka.

 

Ali dobro, ti živi u svom ružičastom svijetu i dalje, ne znam koji se k raspravljam sa tobom kad samo sereš po onom što ti drugi pokušavaju objasnit. Moja ponuda i dalje stoji - ako skineš nešto sa mog mobitela, ja pojedem taj mobitel. Ako ne uspiješ, ništa strašno, samo ćemo imati neke dokaze o tvom načinu "razmišljanja". Meni dovoljno.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
8 godina
odjavljen
offline
Re: Apple pojačava napore u prepoznavanju lica

Pa zar to vec nismo utvrdili ;)

15 godina
odjavljen
offline
Re: Apple pojačava napore u prepoznavanju lica

Tu i tamo napiše nešto pametno ali kad se pojavi u apple temama, ozbiljno se zapitam za njega.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
16 godina
offline
Re: Apple pojačava napore u prepoznavanju lica
Sum_of_all_fears kaže...

Osim što ti ga mazne sa stola, pokupi otisak sa samog mobitela ili čega drugog (čaša, kvaka na autu, vratima...) i od toga uz 15ak kuna troška napravi odljev.

 

[edit] - uostalom, kompletno nebitno kako sam došao do tvog otiska. Čak bi mogao pokupiti tvoj sa facebooka ako si slučajno prislonio prst na objektiv kod fotografiranja. Dovoljno velika rezolucija + malo kreativnosti i eto ti 3d printa tvog otiska. I da usput riješimo još jedan problem - sretno sa pronalaskom moje slike na facebooku. Ili internetu, generalno.

 Netko previse gleda CSI

 

"Creating the fake fingerprint is arguably the hardest part and by no means “easy.” It is a lengthy process that takes several hours and uses over a thousand dollars worth of equipment including a high resolution camera and laser printer"

 

https://blog.lookout.com/blog/2013/09/23/why-i-hacked-apples-touchid-and-still-think-it-is-awesome/

 

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being col
15 godina
odjavljen
offline
Re: Apple pojačava napore u prepoznavanju lica

Postoje i jednostavnije i jeftinije metode. Lik je to izveo doslovce za par dolara troška, moram to iskopat. Isto je počeo sa fotkom otiska i printanjem na prozirnu foliju, samo mu je trebalo puno više vremena jer koliko se sjećam, UV lampom je "palio" po nečem da se otisak ureže. Budem probao nać.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
12 godina
offline
Re: Apple pojačava napore u prepoznavanju lica
Predator003:
“iPhone je toliko siguran da ga FBI ne može otvoriti dok su ovi android poluproizvodi meta 15 godišnjaka“


-Kako si to ljepo sročio rekao bih da si i ispod te razine godina.

Edit :
Je si #Car, ovak jaku GLUPOST nisam dugo pročitao.
Moj PC  
2 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Apple pojačava napore u prepoznavanju lica
Frk kaže...
Predator003:
“iPhone je toliko siguran da ga FBI ne može otvoriti dok su ovi android poluproizvodi meta 15 godišnjaka“


-Kako si to ljepo sročio rekao bih da si i ispod te razine godina.

Edit :
Je si #Car, ovak jaku GLUPOST nisam dugo pročitao.

 Like za drugu sliku u nizu.... hehe

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice