Bešumno hlađenje procesora

poruka: 17
|
čitano: 2.494
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Bešumno hlađenje procesora".
13 godina
offline
Bešumno hlađenje procesora

Ne znam gdje je noctua stala s onim noise canceling ventovima? Mislio sam da će biti već u d15 ugrađena tehnologija ali ništa još

 

EDIT: na ovo sam mislio

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.5.2016 15:05 (dax-lax).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Bešumno hlađenje procesora

Imam Arctic Freezer i32 na i7 6700 koji radi u passive modu do određene temperature... Moram reć da je baš sreća vidjet komp da radi a vent na procu stoji. :)

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.5.2016 17:21 (Chronosus).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Bešumno hlađenje procesora
dax-lax kaže...

Ne znam gdje je noctua stala s onim noise canceling ventovima? Mislio sam da će biti već u d15 ugrađena tehnologija ali ništa još

 

EDIT: na ovo sam mislio

 Vidjet ćemo kaj će na Computexu sljedeći mjesec reći u vezi toga. Meni su prošle godine pokazivali te NC ventilatore i baš kao i ti sam ih već očekivao na tržištu. No čini se da tehnologija nije baš tako jednostavna za razviti. 

16 godina
offline
Re: Bešumno hlađenje procesora
dax-lax kaže...

Ne znam gdje je noctua stala s onim noise canceling ventovima? Mislio sam da će biti već u d15 ugrađena tehnologija ali ništa još

 

EDIT: na ovo sam mislio

Ma Noctua ima praktički nečujne ventove kad se vrte na 300-400RPM, a sve dok ne radim nešt zahtjevno to je OK.

16 godina
offline
Bešumno hlađenje procesora

Hm, ali dobro... pasivnih kulera ima na kile. Svaki dućan ih ima u ponudi za niskoenergetske procesore.
Nego što je sa onim sandia hlađenjem, nikoga ne zanima? 
A ionski izmjenjivač zraka, to je moguće i u kućnoj radinosti, čak i za malo jače procesore...
http://www.makeuseof.com/tag/three-marvelous-pc-cooling-technologies-that-youve-never-heard-of/
http://www.extremetech.com/computing/197029-new-kinetic-cooler-is-a-heatsink-thats-also-a-cpu-fan

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
4 0 hvala 2
15 godina
offline
Bešumno hlađenje procesora

imam iznad glave (i kompa) napu za odvodnju dima i prašine. da su ventovi ruski ne bih ih čuo. no kad i ugasim napu, pod punim gasom noctua je praktički nečujna. jedino kaj šumi je neki mali vent u ups-u. 

 

@overhaul: ovo s vrtnjom hladila, bez posebnog ventilatora je toliko genijalna i jednostavna zamisao da mi i nije baš jasno zbog čega se toga nitko prije nije sjetio. 

 

a ovo kaj arctic prodaje je mpb. jednostavno skineš vent s hladnjaka i voila! neš ti izuma. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.5.2016 15:55 (Ajar).
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Bešumno hlađenje procesora

Jel mozda netko napravijo studiju o trajanju procesora pod razlicitim temperaturama? Npr ja proc imam 5 god i nek mu je prosjek 24/7 50C dok recimo kolega ima proc na 40C. Koliko ce njegov duze zivijeti? Pitam cisto da vidim potrebu za skupim hladjenjima. Ili je mozda ljudima samo bitna glasnoca?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Bešumno hlađenje procesora
Spacecraft kaže...

Jel mozda netko napravijo studiju o trajanju procesora pod razlicitim temperaturama? Npr ja proc imam 5 god i nek mu je prosjek 24/7 50C dok recimo kolega ima proc na 40C. Koliko ce njegov duze zivijeti? Pitam cisto da vidim potrebu za skupim hladjenjima. Ili je mozda ljudima samo bitna glasnoca?

 Trajnost proca ovisi o puno faktora: koja serija i model, na kojem proizvodnom procesu, kolko ga je tko overvoltao, kakva je ploča koja ga napaja, koji te komad silicija zapao, i naravno koliko je termičko naprezanje imao. Ukratko uglavnom lutrija i uglavnom ranije sve skupa zastari nego proc zbog toga rikne(što možeš vidjeti po masi CPU starčića koje nude po njuškalu za kikiriki). Ono što ti kao korisnik od lošeg maltretiranja sistema možeš iskusiti je uglavnom smrzavanje, bsod-ovi i opće štekanje. I sve uglavnom sredivo malo boljim tweakanjem, dobrim biosom, i poznavanjem posljedica postavki svake one začkoljice u tom biosu.
No zašto se kupuju skupi hladnjaci... 1. OC, 2. OC, 3. tišina, 4. izgled.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
10 godina
offline
Bešumno hlađenje procesora

Dakle uglavnom izvuci sto vise iz proca. Pa.. ima smisla.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Bešumno hlađenje procesora

Ekipa, jel se isplati staviti kakav bolji hladnjak na novi i5 65W ili je box dosta tih?

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Bešumno hlađenje procesora
lllnuclearlll kaže...

Ma Noctua ima praktički nečujne ventove kad se vrte na 300-400RPM, a sve dok ne radim nešt zahtjevno to je OK.

 vent od 29kn je na 300rpm-a necujan!

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
12 godina
protjeran
offline
Re: Bešumno hlađenje procesora
Spacecraft kaže...

Jel mozda netko napravijo studiju o trajanju procesora pod razlicitim temperaturama? Npr ja proc imam 5 god i nek mu je prosjek 24/7 50C dok recimo kolega ima proc na 40C. Koliko ce njegov duze zivijeti? Pitam cisto da vidim potrebu za skupim hladjenjima. Ili je mozda ljudima samo bitna glasnoca?

 proguglaj malo, ima starih celerona koji se jos od 1998 nisu gasili! pod full loadom cca 10-tak godina, sto je iznimno puno i izdrzljivo, no s obzirom na danasnju lakocu izrade nije ni cudo, veci dio cpu-a je napravljen od silicija(99%) ostali materijal cini 1% stoje zanemarivo(neracunam pcb+ihs) ! nema se tu sta pokvariti!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
13 godina
offline
Bešumno hlađenje procesora
AC Freezer 7 na Pentiumu 4 se još junački drži evo već skoro 15g.
Jadničak je stalno na visokim RPM-ovima jer se taj Northwood zagrijava ko Planet Zemlja.
Al radi ko provog dana.
Baš se pitam jel još uvijek tako dobre ventove stavljaju momci iz AC-a.
 
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Bešumno hlađenje procesora
Ajar kaže...

imam iznad glave (i kompa) napu za odvodnju dima i prašine. da su ventovi ruski ne bih ih čuo. no kad i ugasim napu, pod punim gasom noctua je praktički nečujna. jedino kaj šumi je neki mali vent u ups-u. 

 nemere ta noctua bit nečujna pod punim gasom nikako, nije nečujan ni moj be quiet koji je tiši od noctue za par decibela na tih 1500 okretaja

moguće si oglušio od nape

12 godina
protjeran
offline
Bešumno hlađenje procesora

meni urlalju na 1000rpm...takoder noctua! 2x140 i 2x120mm

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Bešumno hlađenje procesora
@ Antropofob

Jesi siguran da je Northwood?
Pitam pošto sam godinama imao 3.2 Ghz Northwood i radio je odlično, a taman dok sam uzimao Northwood, Intel je izbacio Prescott koji je koštao doslovno isto kao Northwood, ali se puno više grijao od njega pa ga nitko nije kupovao.
Zbog toga je Intel povukao iz prodaje Norhwood jer je to bio jedini način da ljudi počnu kupovati vrući Prescott.

Što se tiče ovog hladnjaka, ne vidim šta je tu posebno kada imamo poveću količinu pasivnih hladnjaka.
First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
16 godina
offline
Re: Bešumno hlađenje procesora
win32 kaže...
@ Antropofob

Jesi siguran da je Northwood?
Pitam pošto sam godinama imao 3.2 Ghz Northwood i radio je odlično, a taman dok sam uzimao Northwood, Intel je izbacio Prescott koji je koštao doslovno isto kao Northwood, ali se puno više grijao od njega pa ga nitko nije kupovao.
Zbog toga je Intel povukao iz prodaje Norhwood jer je to bio jedini način da ljudi počnu kupovati vrući Prescott.

Što se tiče ovog hladnjaka, ne vidim šta je tu posebno kada imamo poveću količinu pasivnih hladnjaka.

 Tako je, Northwood se nije jako grijao, ali Prescott kojeg osobno imam je stalno zviždao onaj alarm Intelov, pa sam to riješio Zalman hladnjakom koji ga još uvijek uspješno kontrolira u staroj kanti 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice