Chromebook se u SAD-u bolje prodaje od MacBooka

poruka: 34
|
čitano: 2.946
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Chromebook se u SAD-u bolje prodaje od MacBooka".
14 godina
online
Chromebook se u SAD-u bolje prodaje od MacBooka

prosječan chromebook košta $300, prosječan macbook $1500. Može li se reći da se Chromebook prodaje bolje zato jer je prodano 10% više komada?

Moj PC  
1 2 hvala 1
7 godina
protjeran
offline
Re: Chromebook se u SAD-u bolje prodaje od MacBook
jozef kaže...

prosječan chromebook košta $300, prosječan macbook $1500. Može li se reći da se Chromebook prodaje bolje zato jer je prodano 10% više komada?

 Može, prodano je fizički više komada. To što Mac košta 5 puta više nije relevantno za ovu vijest.

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
15 godina
neaktivan
offline
Chromebook se u SAD-u bolje prodaje od MacBooka

U drugim vijestima. Kikirikija se prodaje više nego kavijara. Industrija kavijara na aparatima analitičari i novinari buga zadovoljni jer mogu pisat gluposti

Moj PC  
11 7 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Chromebook se u SAD-u bolje prodaje od MacBook
mislav_01 kaže...

U drugim vijestima. Kikirikija se prodaje više nego kavijara. Industrija kavijara na aparatima analitičari i novinari buga zadovoljni jer mogu pisat gluposti

 Nisam znao da je kikiriki supstitut za kavijar. Na Bugu svaki dan možeš naučiti nešto novo

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
15 godina
offline
Re: Chromebook se u SAD-u bolje prodaje od MacBook
Prince-Arthas kaže...
mislav_01 kaže...

U drugim vijestima. Kikirikija se prodaje više nego kavijara. Industrija kavijara na aparatima analitičari i novinari buga zadovoljni jer mogu pisat gluposti

 Nisam znao da je kikiriki supstitut za kavijar. Na Bugu svaki dan možeš naučiti nešto novo

Nije ni Chromebook "supstitut" za MacBook pa ono... 

K
7 godina
protjeran
offline
Re: Chromebook se u SAD-u bolje prodaje od MacBook
Korky kaže...
Prince-Arthas kaže...
mislav_01 kaže...

U drugim vijestima. Kikirikija se prodaje više nego kavijara. Industrija kavijara na aparatima analitičari i novinari buga zadovoljni jer mogu pisat gluposti

 Nisam znao da je kikiriki supstitut za kavijar. Na Bugu svaki dan možeš naučiti nešto novo

Nije ni Chromebook "supstitut" za MacBook pa ono... 

 Za veliku većinu korisnika je, njima treba internet, office alati  i filmovi. Manjinu koja preferira jabuke najviše čine hipsteri i instagram posvuduše a tek onda oni koji smatraju da su jabuke jedini alati za obradu slika i videa.

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.8.2016 12:13 (Prince-Arthas).
12 godina
offline
Re: Chromebook se u SAD-u bolje prodaje od MacBook
Prince-Arthas kaže...

 

 

 

da su jabuke jedini alati za obradu slika i videa.

 

objasni mi ovaj dio

[19xx]C3c1l
7 godina
protjeran
offline
Chromebook se u SAD-u bolje prodaje od MacBooka

Što ti imam objašnjavat, to je vječna rasprava.

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Chromebook se u SAD-u bolje prodaje od MacBook
Prince-Arthas kaže...
mislav_01 kaže...

U drugim vijestima. Kikirikija se prodaje više nego kavijara. Industrija kavijara na aparatima analitičari i novinari buga zadovoljni jer mogu pisat gluposti

 Nisam znao da je kikiriki supstitut za kavijar. Na Bugu svaki dan možeš naučiti nešto novo

 Maslac od kikirikija namažeš na kruh isto kao i kavijar. U čem je problem

14 godina
neaktivan
offline
Chromebook se u SAD-u bolje prodaje od MacBooka

Na yt tutorijali kako instalirati linux na chromebook i eto ti fine mašine za malo para :D

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Chromebook se u SAD-u bolje prodaje od MacBook
Prince-Arthas kaže...
jozef kaže...

prosječan chromebook košta $300, prosječan macbook $1500. Može li se reći da se Chromebook prodaje bolje zato jer je prodano 10% više komada?

 Može, prodano je fizički više komada. To što Mac košta 5 puta više nije relevantno za ovu vijest.

 Točno, vijest ima težinu kao ona da se proda više hot dogova od beefsteaka.

7 godina
protjeran
offline
Re: Chromebook se u SAD-u bolje prodaje od MacBook
BlueMax kaže...
Prince-Arthas kaže...
jozef kaže...

prosječan chromebook košta $300, prosječan macbook $1500. Može li se reći da se Chromebook prodaje bolje zato jer je prodano 10% više komada?

 Može, prodano je fizički više komada. To što Mac košta 5 puta više nije relevantno za ovu vijest.

 Točno, vijest ima težinu kao ona da se proda više hot dogova od beefsteaka.

 Prosvijetli nas onda kako bi ti računao tržišni udio nečeg. Ja još nisam čuo da netko računa nekakve relativne udjele gdje se fizički broj prodanih jedinica korigira za razlike u prodajnim cijenama.

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
15 godina
neaktivan
offline
Re: Chromebook se u SAD-u bolje prodaje od MacBook
Tržišni udio na ukupnom tržištu sam po sebi ne znači baš ništa. Tek kad tržište podijeliš na segmente po cijeni, karakteristikama itd. brojke dobivaju neki smisao. Ovaj članak je bezvrijedno smeće i obični flamebait.
7 godina
protjeran
offline
Re: Chromebook se u SAD-u bolje prodaje od MacBook
RobertS kaže...
Tržišni udio na ukupnom tržištu sam po sebi ne znači baš ništa. Tek kad tržište podijeliš na segmente po cijeni, karakteristikama itd. brojke dobivaju neki smisao. Ovaj članak je bezvrijedno smeće i obični flamebait.

 Nekad je potrebno pročitati i članak, pa i link u njemu a ne samo naslov. U njima se govori o konkretnom tržištu kojeg čine učenici u SADu, gdje je nekad Apple sa svojim jabukama imao primat i nad MSom a kamo li nad Googleom, sada su oba daleko ispod zahvaljujući jeftinim Chromebookovima.

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.8.2016 14:05 (Prince-Arthas).
12 godina
offline
Re: Chromebook se u SAD-u bolje prodaje od MacBook
Prince-Arthas kaže...
BlueMax kaže...
Prince-Arthas kaže...
jozef kaže...

prosječan chromebook košta $300, prosječan macbook $1500. Može li se reći da se Chromebook prodaje bolje zato jer je prodano 10% više komada?

 Može, prodano je fizički više komada. To što Mac košta 5 puta više nije relevantno za ovu vijest.

 Točno, vijest ima težinu kao ona da se proda više hot dogova od beefsteaka.

 Prosvijetli nas onda kako bi ti računao tržišni udio nečeg. Ja još nisam čuo da netko računa nekakve relativne udjele gdje se fizički broj prodanih jedinica korigira za razlike u prodajnim cijenama.

 Kako bi ti računao tržišni udio beffsteaka u odnosu na hot dog? Točno ovako kaoko je ovdje i napravljeno. To što sama ta usporedba nema smisla, to je drugi par postola.

10 godina
offline
Re: Chromebook se u SAD-u bolje prodaje od MacBook
Prince-Arthas kaže...

 Nekad je potrebno pročitati i članak, pa i link u njemu a ne samo naslov. U njima se govori o konkretnom tržištu kojeg čine učenici u SADu, gdje je nekad Apple sa svojim jabukama imao primat i nad MSom a kamo li nad Googleom, sada su oba daleko ispod zahvaljujući jeftinim Chromebookovima.

 Pokušavaš objasniti očite stvari ljudima koji očite stvari ne vide niti ne žele vidjeti. Svi koji imaju pristup internetu su instant stručnjaci za sve na svijetu, ali im nikako u te tvrde i tupe glave ne ide činjenica da ako se X prodaje u više komada od Y da je onda X prestigao Y u prodaji. Oni to žele diskvalificirati usporedbama koje nemaju veze jedna s drugom, pa čak i sa nebuloznim usporedbama s hranom.

 

Dakle pokušajmo im još jednom objasniti osnovnim hrvatskim jezikom. Ako učenici i studenti kupuju više chromebook-ova od macbook-ova, onda se chromebook-ovi više prodaju nego macbook-ovi. 

 

Ali ova vijest je stara kojih mjesec dva, i ono što je najvažnije chromebook se prodaje u većem broju po kvartalnu nego macbook.

 

Jednostavna matematika. Pa da je chromebook najobičniji kalkulator prodaje se više. VIŠE. Bez obzira koliko video-a  na sat možete editirati na macbook-u.

 

Još jednom: VIŠE.  X > Y.

 

5 > 4.

 

Eto.

Samomrzeći hrvat
10 godina
offline
Re: Chromebook se u SAD-u bolje prodaje od MacBook
BlueMax kaže...

 Kako bi ti računao tržišni udio beffsteaka u odnosu na hot dog? Točno ovako kaoko je ovdje i napravljeno. To što sama ta usporedba nema smisla, to je drugi par postola.

 Opet nebuloze sa hranom.

 

Da li je chromebook prijenosno računalo koje ima operativni sustav i prateće aplikacije? DA

 

Da li je macbook prijenosno račnulano koje ima operativni sustav i prateće aplikacije? DA

 

Da li oboje spadaju u istu kategoriju elektroničkih uređaja? DA

 

Ako se chromebook proda u više fizičkih komada po kvartalu nego macbook, da li onda možemo reći da se chromebook prodaje više? DA

 

Koji k vam tu nije jasno?

 

Osobne preference ne ulaze u ovu osnovnu matematiku.

Samomrzeći hrvat
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.8.2016 14:33 (Entry Point).
7 godina
protjeran
offline
Chromebook se u SAD-u bolje prodaje od MacBooka

Hvala kolega

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Chromebook se u SAD-u bolje prodaje od MacBook
Entry Point kaže...
BlueMax kaže...

 Kako bi ti računao tržišni udio beffsteaka u odnosu na hot dog? Točno ovako kaoko je ovdje i napravljeno. To što sama ta usporedba nema smisla, to je drugi par postola.

 Opet nebuloze sa hranom.

 

Da li je chromebook prijenosno računalo koje ima operativni sustav i prateće aplikacije? DA

 

Da li je macbook prijenosno račnulano koje ima operativni sustav i prateće aplikacije? DA

 

Da li oboje spadaju u istu kategoriju elektroničkih uređaja? DA

 

Ako se chromebook proda u više fizičkih komada po kvartalu nego macbook, da li onda možemo reći da se chromebook prodaje više? DA

 

Koji k vam tu nije jasno?

 

Osobne preference ne ulaze u ovu osnovnu matematiku.

prodaje se u više komada, da.

 

prodaje se i više forda fokusa od mercedesa s. 

 

imaju kotače, na benzin ili dizel su, služe za prijevoz putnika i prtljage, spadaju u kategoriju osobnih vozila.

 

kužiš?

12 godina
offline
Re: Chromebook se u SAD-u bolje prodaje od MacBook
Entry Point kaže...
BlueMax kaže...

 Kako bi ti računao tržišni udio beffsteaka u odnosu na hot dog? Točno ovako kaoko je ovdje i napravljeno. To što sama ta usporedba nema smisla, to je drugi par postola.

 Opet nebuloze sa hranom.

 

Da li je chromebook prijenosno računalo koje ima operativni sustav i prateće aplikacije? DA

 

Da li je macbook prijenosno račnulano koje ima operativni sustav i prateće aplikacije? DA

 

Da li oboje spadaju u istu kategoriju elektroničkih uređaja? DA

 

Ako se chromebook proda u više fizičkih komada po kvartalu nego macbook, da li onda možemo reći da se chromebook prodaje više? DA

 

Koji k vam tu nije jasno?

 

Osobne preference ne ulaze u ovu osnovnu matematiku.

 Sve isto možeš i na relaciji beefsteak-hot dog uspoređivati. Da li su oboje hrana, da li oboje sadrže meso...

Sve je tu jasno.

A onda ipak možemo usporediti i neke druge kriterije, da li imaju desktop OS, da li su neovisni o internet vezi, da li imaju istu snagu hardwarea, da li spadaju u isti cjenovni razred.

Kao što po mnogim kriterijima beefsteak i hot dog ili Fiat Punto i LaFerrari možeš strpati u isti koš tako ih se može i svrstati u potpuno različite kategorije. 

 

Što se osobnih preferenci tiče, smatram da ogromnoj većini MacBook kupaca Chromebook zadovoljava sve potrebe a Macbook kupuju i plačaju zato jer su žrtva konzumerizma i kreteni bez mozga.

 

Pošto sam napisao "ogromnoj većini" svakoga ko u ovoj temi počme pisati kako njemu Macbook stvarno treba svrstat ću u manjinu. Iz iskustva i zbog izbjegavanja besmislenih rasprava.

14 godina
online
Chromebook se u SAD-u bolje prodaje od MacBooka

Zapravo vam većina želi skrenuti pažnju na to da ova "vijest" baš i nije neka vijest. Nije nikakva senzacija niti je vrijedno spomena da se proizvoda nižeg ili srednjeg cjenovnog razreda proda više nego skupih proizvoda. Zakoni tržišta nalažu da je tako. Vijest je kad nije tako.
Pisati o tome u takvom kontekstu je besmislica, čak i kad se stavi fokus na to da je Apple do sad bio najprodavaniji u tom tržišnom segmentu.
Možda je zapravo vijest da se američki učenici i studenti nisu opametili pa umjesto precijenjenih i uvelike limitiranih Macbookova sad kupuju neupotrebljivo slabašne Chromebookove. Jednu vrstu smeća zamijenili drugom. :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Chromebook se u SAD-u bolje prodaje od MacBook
Prince-Arthas kaže...
Korky kaže...
Prince-Arthas kaže...
mislav_01 kaže...

U drugim vijestima. Kikirikija se prodaje više nego kavijara. Industrija kavijara na aparatima analitičari i novinari buga zadovoljni jer mogu pisat gluposti

 Nisam znao da je kikiriki supstitut za kavijar. Na Bugu svaki dan možeš naučiti nešto novo

Nije ni Chromebook "supstitut" za MacBook pa ono... 

 Za veliku većinu korisnika je, njima treba internet, office alati  i filmovi. Manjinu koja preferira jabuke najviše čine hipsteri i instagram posvuduše a tek onda oni koji smatraju da su jabuke jedini alati za obradu slika i videa.

 Tak sam i ja mislil. Ali kak imam Fujifilm fotoaprat, a za Fujifilm najbolji Raw converter je definitivno Iridient developer koji je nazalost samo na MAC-u dostupan promjenil sam misljenje. 
Slozil bi si dualboot samo zbog to programa da mi se da zafrkavat s tim. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.8.2016 15:25 (Santana).
11 godina
offline
Re: Chromebook se u SAD-u bolje prodaje od MacBook
jozef kaže...

...neupotrebljivo slabašne Chromebookove. Jednu vrstu smeća zamijenili drugom. :)

 pa.... sve ovisi koji uređaj imaš i za koju namjenu, kod mene u firmi imamo nekoliko chromeboxova sa i3 4010u i 4gb memorije, što je sasvim dovoljno za uredski posao i surfanje koji se na njima obavljaju

bilo što jače u ovom slučaju bi bilo bespotrebno bacanje para

7 godina
protjeran
offline
Re: Chromebook se u SAD-u bolje prodaje od MacBook
grzzi kaže...

prodaje se u više komada, da.

 

prodaje se i više forda fokusa od mercedesa s. 

 

imaju kotače, na benzin ili dizel su, služe za prijevoz putnika i prtljage, spadaju u kategoriju osobnih vozila.

 

kužiš?

 

BlueMax kaže...

 Sve isto možeš i na relaciji beefsteak-hot dog uspoređivati. Da li su oboje hrana, da li oboje sadrže meso...

Sve je tu jasno.

 

 

Očito trebam biti Captain Obvious...

Da li prodaja Ford Focusa izravno utječe na prodaju Mercedesa S - NE

Da li prodaja hot-doga izravno utječe na prodaju steakova - NE

Da li prodaja Chromebooka izravno utječe na prodaju Macova - DA

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
15 godina
neaktivan
offline
Re: Chromebook se u SAD-u bolje prodaje od MacBook
Imaš li neke dokaze za te tvrdnje koje si naveo?
16 godina
offline
Re: Chromebook se u SAD-u bolje prodaje od MacBook
Prince-Arthas kaže...

Da li prodaja Chromebooka izravno utječe na prodaju Macova - DA

 E pa kako si samo taj zaključak izvukao iz članka.

Nigdje nema analiza prodaje Macbook-a. Da li je prodaja pala? Rasla? Ostala ista?

 

Da li je broj učenika sa laptopima porastao? Da li je sada zbog niske cijene laptop kao uređaj dostupniji? Da li govorimo o istom segmentu tržišta? 

 

Ti izvlačiš zaključke kao da su svi amerikanci bogati i eto imali mac a onda gle čuda prešli na jeftiniji Chrome što apsolutno nije potkrijepljeno brojkama i dokazima.

 

Znači da ponovim sve istomišljenike: čisti clickbait.

Democracy is not for the people
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.8.2016 16:15 (JudgeDredd).
7 godina
protjeran
offline
Re: Chromebook se u SAD-u bolje prodaje od MacBook
RobertS kaže...
Imaš li neke dokaze za te tvrdnje koje si naveo?

 Imam zdrav razum i logiku. Tako netko tko kupuje luksuznog Mercedesa S sigurno kao alternativu neće uzeti građanskog Fokusa, a pogotovo se neće dvoumiti hoće li odvesti bolju polovicu na steak ili hot-dog. Zašto, pa zato jer jedno drugima nisu konkurentski proizvod, niti Fokus S klasi niti hot-dog steaku. 

 

JudgeDredd kaže...

 E pa kako si samo taj zaključak izvukao iz članka.

Nigdje nema analiza prodaje Macbook-a. Da li je prodaja pala? Rasla? Ostala ista?

 Možda će ti ovo zvučati čudno ali pročitao sam cijeli članak. U istom se nalazi link (pokušaj ga potražiti sam, hint: #bold, #blue). Isti me naveo da malo detaljnije proguglam.

Apple potonuo sa 52% udjela na 24% u 3 godine direktno na račun Chromebooka (a ne kikrikija, kavijara, Mercedesa S ili steaka), to ti je pad od 53%, pa nije ni čudo da Grand Master Cook siplje kamenje i drveće.

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.8.2016 16:36 (Prince-Arthas).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Chromebook se u SAD-u bolje prodaje od MacBook
Prince-Arthas kaže...
RobertS kaže...
Imaš li neke dokaze za te tvrdnje koje si naveo?

 Imam zdrav razum i logiku. Tako netko tko kupuje luksuznog Mercedesa S sigurno kao alternativu neće uzeti građanskog Fokusa, a pogotovo se neće dvoumiti hoće li odvesti bolju polovicu na steak ili hot-dog. Zašto, pa zato jer jedno drugima nisu konkurentski proizvod, niti Fokus S klasi niti hot-dog steaku. 

 

JudgeDredd kaže...

 E pa kako si samo taj zaključak izvukao iz članka.

Nigdje nema analiza prodaje Macbook-a. Da li je prodaja pala? Rasla? Ostala ista?

 Možda će ti ovo zvučati čudno ali pročitao sam cijeli članak. U istom se nalazi link (pokušaj ga potražiti sam, hint: #bold, #blue). Isti me naveo da malo detaljnije proguglam.

Apple potonuo sa 52% udjela na 24% u 3 godine direktno na račun Chromebooka (a ne kikrikija, kavijara, Mercedesa S ili steaka), to ti je pad od 53%, pa nije ni čudo da Grand Master Cook siplje kamenje i drveće.

 Po istom tom tvom "zdravom" razumu, netko tko kupuje "luksuznog" Macbooka za $1500 sigurno neće kao alternativu uzeti građanskog Chrombooka za $199. I inače, miješaš apsolutne brojke i relativne udjele, tipično... K-12 tržište raste već godinama po stopi od >15% godišnje, i Macova je 2015-2016 prodano 5,6% više. Chromebookovi dakle ne kradu tržište Macovima nego rastu na onom dijelu tržišta koji je prije kupovalo najjeftinije Windows Netbooke, razne tablete ili nije kupovalo ništa jer si nije ništa moglo priuštiti. Onaj tko misli kupiti Maca kupit će ga. Isto kao što jeftini Androidi ne kradu tržište iPhoneovima iako svojom proliferacijom na papiru smanjuju njegov tržišni udio. Ne živi se od tržišnog udjela, nego od zarade, a zarada na Chromebookovima je nula. Google se nada da će (kao i na Androidima) zaraditi na online servisima. Dakle sasvim drukčiji poslovni model od Applea. Mac i Chromebook uopće nisu konkurencija nego koegzistiraju na istom tržištu za dvije potpuno različite ciljane skupine (isto kao i Focus vs Mercedes). Taj ekipa koja danas kupuje Chromebookove nikad ne bi kupila Macbook, sumnjam da bi im i iPad bio dostupan.

 

Dakle - kao što smo rekli - glup i besmislen članak s glupim i besmislenim usporedbama, a ti sad nastavi trolati i navijati.

8 godina
offline
Chromebook se u SAD-u bolje prodaje od MacBooka

Ima ljudi koji kupuju luksuznog Mac-a za isto sto bi kupili jeftini chromebook pa im jednog dana dođe pamet u glavu i skuze da za 
jednostavni office i klasicno koristenje interneta je chromebook dovoljan

Moj PC  
3 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Chromebook se u SAD-u bolje prodaje od MacBook
Meni je ovo smiješno do boli. Kao da podredite kruške i jabuke. Crhome uređaje proizvodi ko zna koliko manjih i većih firmi. Volio bih vidjeti poredjenje Googlovog Chrombooka i MacBook AIR. To bilo realnije ovako podredite uređaje čija cijena ide od 200 do 1000$ sa nečim sto je u zaista uskom cjenovnom razredu.
Voda tece a vrijeme prolazi ...
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice