Djeca dobivaju svoj prvi smartphone kada navrše 10

poruka: 11
|
čitano: 1.445
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Djeca dobivaju svoj prvi smartphone kada navrše 10".
16 godina
neaktivan
offline
Djeca dobivaju svoj prvi smartphone kada navrše 10

Ja sam u početku te tablete i mobitele sakrivao na dva metra visine po kredencama. Na kraju odustao.

Često prepričam poznanicima trenutak koji me doslovno zamrznuo.

Kad mi je mala imala tri godine..jednog dana napokon joj se dozvoli da gadget uzme u ruke.  Prvi potezi u prvoj minuti.

YT ikona...skrolanje sadržaja...odustajanje od skrolanja i klik na tražilicu...skrola histori i ubode trešnjevačke mališane.

 

Zatim..dok mjuza svira, upali Whatsapp..preskoči moje kolege s posla...nađe baku...pipne kamericu..uslika mene do pola i pošalje.

 

Pošao sam se napiti vode i umiti.  To je napravilo dijete koje je pasivno promatralo moje radnje na mobitelu i tako iz daljine skužilo logiku i koncept gadgeta.

Kasnije sa 4 g oni već iskoriste quadcore octacore i cijeli ram u multitaskingu .

 

 

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
27 0 hvala 0
14 godina
offline
Djeca dobivaju svoj prvi smartphone kada navrše 10

Velika greška ti je šta si se iša napit vode

 
4 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Djeca dobivaju svoj prvi smartphone kada navrš
It pismenost je danas preduvjet mnogih segmenata zivota...
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Djeca dobivaju svoj prvi smartphone kada navrš
Sa 10 godina ja htio samo praćku.
www.windowsnovosti.com || WoT: zemo323
Moj PC  
10 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Djeca dobivaju svoj prvi smartphone kada navrš
majstorSZ kaže...
Sa 10 godina ja htio samo praćku.

 Za današnju mladež pračka su angy birds

12 godina
neaktivan
offline
Djeca dobivaju svoj prvi smartphone kada navrše 10

naravno.bolje blejat u mobitel nego ganjat loptu vani sa drustvom..

xfact
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Djeca dobivaju svoj prvi smartphone kada navrš
To i je problem nase generacije, vjecito su nam ta cuda po rukama, a djeca ko' djeca, upijaju sve oko sebe. Ja sam s deset godina s ekipom pravio pracke, igrao nogos i pravio drvene puske "na kukuruz", ne kazem da to isto mora raditi i moj sin ali ne vodimo ih u dobru buducnost. Cak smo i mi postali toliko ovisini o toj istoj tehnologiji da se , vjerovatno, ne bi znali snaci bez njih. Koliko brojeva mobitela ili fiksnih znate napamet, a koliko ste ih znali prije 25god? Zaglupljuju nas polako ali sigurno.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Djeca dobivaju svoj prvi smartphone kada navrš
Svi roditelji su protiv tih tableta i mobitela al kada dijete uhvati nekakva nervoza onda mu se odma daje tablet da gleda ili se igra...



Moj PC  
6 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Djeca dobivaju svoj prvi smartphone kada navrš
funky0308 kaže...
To i je problem nase generacije, vjecito su nam ta cuda po rukama, a djeca ko' djeca, upijaju sve oko sebe. Ja sam s deset godina s ekipom pravio pracke, igrao nogos i pravio drvene puske "na kukuruz", ne kazem da to isto mora raditi i moj sin ali ne vodimo ih u dobru buducnost. Cak smo i mi postali toliko ovisini o toj istoj tehnologiji da se , vjerovatno, ne bi znali snaci bez njih. Koliko brojeva mobitela ili fiksnih znate napamet, a koliko ste ih znali prije 25god? Zaglupljuju nas polako ali sigurno.

 

Pa nebih rekao da je problem, ovisi kako se koristi.

Danas imaš wikipediju i mnoge druge izvore svakakvog sadržaja, možeš naučiti o znanstvenim i tehničkim stvarima koje te u školi, pa ni na fakultetu ne uče... šta misliš gdje sam saznao o quarkovima, gluonima itd.

Možeš naučiti i razviti znanje engleskog jezika na internetu, naučiti razne programske jezike, gledati znanstvene emisije i novosti recimo na youtubeu ili nešto za zabavu itd.

 

Zašto bih trebao znati ijedan broj telefona napamet? To mi ne koristi u životu i mogu resurse mozga usmjeriti prema onom sadržaju koji mi je zanimljiviji.

jbga, dolazi vrijeme outsourcinga podataka, ono što nemoraš pamtiti - ne trudiš se pamtiti, neke stvari je dobro zapamtiti, ali ne svaku trivijalnu stvar. Ne odrastamo svi za natjecatelje kvizova, iako će se više podataka zapamtiti i naučiti samo surfanjem neta jer je gotovo svo znanje tamo dostupno, pogotovo sati i dani provedeni recimo na wikipediji i jedan link (tj. članak) vodi do drugog...

 

Naravno da treba i biti fizički zdrav, ali može se i to jednostvano riješiti tako da se dijete upiše da trenira nešto što mu se sviđa.

01101110 01101010 01101111 01101110 01101010 01101001
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.5.2016 16:38 (njonji).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Djeca dobivaju svoj prvi smartphone kada navrš
Nisam mislio niti rekao da djecu treba tjerati od mobitela, interneta i sl., nego da im se taj stil zivota "namece" prerano. Nije dobro oslanjati se samo na tehnologiju. Kako ti sada kazes da ne pamtis brojeve telefona jer ih imas u mobu, tako ce ti sutra dijete reci da nema potrebe uciti matematiku jer samo slikas problem i dobijes rjesenje, nema potrebe uciti strane jezike jer imamo prevoditelje (za 10ak god imati cemo odlicne prevoditelje koji simulrano prijevode ono sto govorimo ili sto cujemo). Svakako sam za tehnologiju, od malih nogu sam u tome, bavim se time i znam poprilicno o toj temi ali i dalje mislim da grijesimo, odnosno grijesim. Sin mi je sa tri god na racunalu gdje misa gura sa dvije ruke (G502) igrao hlapica bez ikakvih problema, prerano je to. Ima, naravno i prednosti, engleski, sa cetiri godine, prica kao i hrvatski - OK, uci ga se strane jezike od druge god (prilagodjeno nkegovom uzrastu) ali najvise pokupi iz crtica. Dakle, puno je prednosti i nedostataka, to stoji ali potpuno se osloniti na tehnologiju nije dobro. Tehnologija je krhka i ne treba puno da se "izgubi". Rat, problemi sa strujom, solarni udari pa i najblesavije , prazna barerija ili slab signal mogu biti razlika izmedju zivota i smrti jer, zasto bih znao prvu pomoc ili prezivjeti u divljini i patiti se godinama u izvidacima, kada mogu dobiti tutorijal o svemu sa YTa?!
 
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Djeca dobivaju svoj prvi smartphone kada navrš
majstorSZ kaže...
Sa 10 godina ja htio samo praćku.

Kad si imo 10 godina si ju trebo sam napravit ;)

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.5.2016 13:28 (Santana).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice