Dolazi li Uber u Zagreb?

poruka: 44
|
čitano: 9.052
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Dolazi li Uber u Zagreb?".
16 godina
offline
Dolazi li Uber u Zagreb?

Ne kuzim kak to moze biti legalno? To je totalno izigravanje zakona. Taksist mora ishodovat sto papira i potrosit brdo love da bi se mogel bavit poslom te imal licencu jer se to regulira kako nebi bilo trziste prezasiceno. Ovak ne da bude prezasiceno nego bude svaki drugi hrvat glumil taksista :) fala bogu pa imamo dovoljno ljudi bez posla. Btw kak se tu naplacuje porez i ostale stavke?

Moj PC  
9 0 hvala 0
15 godina
online
Dolazi li Uber u Zagreb?

samo prek šahista mrtvih 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 1 hvala 0
13 godina
offline
Dolazi li Uber u Zagreb?

nisu oni napravili tu aplikaciju da bi nešto bilo legalno ili nelegalno i da bi netko živio od toga osim njih.... odnosno to im je bila primarna namjera da oni zarade novce...

 

no jednostavno mogu ograničit korisnika na dvije vožnje dnevno..... ili do lokacije i nazad....

Alienware m17x R4,7970m,16gb Corsair,1x256gb ssd 840pro,1x500gb hdd
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Dolazi li Uber u Zagreb?

Hehehe kad im porezna sjedne

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://500px.com/mihovilm
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.4.2015 20:07 (Mitch).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Dolazi li Uber u Zagreb?

Meni je ideja ludnica, ali čemu onda biti licemjeran, zašto samo taksi prijevoz, zašto ne postoji opcija u svim granama gospodarstva da osnujem firmu za čije poslovanje ne plaćam nikakve namete i plaću djelatnicima isplačujem na ruke bez uplačivanja doprinosa, i pri tome molim sve ostale kompanije koje posluju pod drugim uvjetima ( plačaju sve ovo od čega bi ja bio osloboden) neka se ne bune i lijepo u miru propadaju. E to je über. Samo nije mi jasno kako je ta usluga samo 10-20% jeftinija.

 
9 0 hvala 0
15 godina
offline
Dolazi li Uber u Zagreb?

Ja redovno u US koristim Uber, ali u ZG ce ih zive pojest....pogotovo ona mafijaska skupina taksista oko aerodroma sta su na mrtvo ime prebili par Cammeo vozaca

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://500px.com/mihovilm
 
5 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Dolazi li Uber u Zagreb?

Prijavljujem se odmah, primam samo putnice od 20 do 35 godina, na duže relacije (zbog barenja) i obveznim face profilom sa slikom. 

 

Moj slogan: " Vaša vožnja može biti besplatna"

 
6 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Dolazi li Uber u Zagreb?
maximilian kaže...

Prijavljujem se odmah, primam samo putnice od 20 do 35 godina, na duže relacije (zbog barenja) i obveznim face profilom sa slikom. 

 

Moj slogan: " Vaša vožnja može biti besplatna"

 I još stavi i ovu sliku:

... ...
15 godina
online
Dolazi li Uber u Zagreb?

meni ovo uopce nije jasno, znaci ja mogu uzet auto, sjest u zgu u njega, i tako razvazat ljude i naplacivat bez da ista dam drzavi i zaradivat finu placu. mislim koji je to kretenizam, prvo sto je s pravim taksistima koji placaju ogromne cijene drzavi i sto je s drugim gospodarskim djelatnostima kao sto je kolega gore reko. tako mogu ja otvorit aplikaciju za bilo sto i preko nje davat uslugu i proizvod bez poreza i uopce firme, ovo granici s anarhijom.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Dolazi li Uber u Zagreb?
NEW_MAN kaže...

Ne kuzim kak to moze biti legalno? To je totalno izigravanje zakona. Taksist mora ishodovat sto papira i potrosit brdo love da bi se mogel bavit poslom te imal licencu jer se to regulira kako nebi bilo trziste prezasiceno. Ovak ne da bude prezasiceno nego bude svaki drugi hrvat glumil taksista :) fala bogu pa imamo dovoljno ljudi bez posla. Btw kak se tu naplacuje porez i ostale stavke?

To je čisti fuš. Pobuna je zagarantirana, iako, ruku na srce, ovo ne bi bilo prvi put da ljudi koji izigravaju zakone prolaze bolje od onih koji ih poštuju.

 

Problema je više, ne samo porez. Iako su neke stvari čista administracija i izvlačenje love od poduzetnika, velik dio je stvarno za zaštitu putnika, ali i taxista. Mislite da bi osiguranje isplatilo štetu putniku u vozilu ukoliko se utvrdi da je vozač bez popisanih kvalifikacija taxirao? Točnije, putniku će ispratiti, pa će onda vozača oderati do gole kože za obeštećenje.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Dolazi li Uber u Zagreb?
mar123 kaže...

meni ovo uopce nije jasno, znaci ja mogu uzet auto, sjest u zgu u njega, i tako razvazat ljude i naplacivat bez da ista dam drzavi i zaradivat finu placu. mislim koji je to kretenizam, prvo sto je s pravim taksistima koji placaju ogromne cijene drzavi i sto je s drugim gospodarskim djelatnostima kao sto je kolega gore reko. tako mogu ja otvorit aplikaciju za bilo sto i preko nje davat uslugu i proizvod bez poreza i uopce firme, ovo granici s anarhijom.

Evo, napravimo aplikaciju za organiziranje transporta duhana iz BiH i naftnih derivata iz UAE. Naravno, bez poreza, carine i trošarine jer to nije djelatnost, to je samo aplikacija.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
12 godina
offline
Dolazi li Uber u Zagreb?

SLOBODNO TRZISTE, jbga :D svidjalo se to drzavama i malim igracima ili ne :D 

ako nece iz prve, uspijeti ce iz druge ili trece...

 

Drzave su same predale svoju suverenitost korporacijama, prodajuci im svu imovinu,,, jbga, sama si je drzava kriva :D neka pati koga smeta! kapital je prvak sveta! :D tak nekako, ne? :D

 

glupava je rasprava na razini zakona, regulatora, licenci, ovo nije taksi :D onda zabranite i onu foru di se ljudi preko neta organiziraju i jeftinije putuju po RH i Europi...

treba promjeniti stav, drustvo se odavno mijenja ubrzano, mjenaju se obicaji pa i poslovanja, neka zanimanja nestaju druga nastaju... taksi sluzba ima svoja korijenja jos iz kocijaskog vremena, koliko je ralzicitih zanimanja nestalo u medjuvremenu? nestati ce i njihovo, jako, jako brzo :D da li ce to biti Uber ili autonomna vozila ili nesto trece, nebitno ali to je trend protiv kojeg se niti satorasi ne budu mogli boriti :D

 
3 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Dolazi li Uber u Zagreb?
LudaRajcica kaže...

SLOBODNO TRZISTE, jbga :D svidjalo se to drzavama i malim igracima ili ne :D 

ako nece iz prve, uspijeti ce iz druge ili trece...

 

Drzave su same predale svoju suverenitost korporacijama, prodajuci im svu imovinu,,, jbga, sama si je drzava kriva :D neka pati koga smeta! kapital je prvak sveta! :D tak nekako, ne? :D

 

glupava je rasprava na razini zakona, regulatora, licenci, ovo nije taksi :D onda zabranite i onu foru di se ljudi preko neta organiziraju i jeftinije putuju po RH i Europi...

treba promjeniti stav, drustvo se odavno mijenja ubrzano, mjenaju se obicaji pa i poslovanja, neka zanimanja nestaju druga nastaju... taksi sluzba ima svoja korijenja jos iz kocijaskog vremena, koliko je ralzicitih zanimanja nestalo u medjuvremenu? nestati ce i njihovo, jako, jako brzo :D da li ce to biti Uber ili autonomna vozila ili nesto trece, nebitno  ali to je trend protiv kojeg se niti satorasi ne budu mogli boriti :D

Rideshare nije taxi (iako je u većini država siva zona), ali vršenje usluge prijevoza putnika uz naplatu naknade koja nakon pokrivanja svih troškova i amortizacije vozila ostavlja zaradu je u osnovi definicija TAXI-a. Uber je samo način dolaska do mušterija i samim time ne mijenja definiciju zanimanja, kao što je webshop i dalje trgovina i podliježe istim zakonima i istim nametima kao i obična trgovina (ok, osim onih koji se odnose na fizički prostor).

 

Vremena se mijenjaju, ali ono što je konstantno je da se država od nečeg financira, a kad ljudi pojedincima toleriraju da takav sustav zloupotrebljavaju (bilo kao netko tko utaji porez s druge strane, ili kao netko tko loše upravlja javnim novcem s druge strane), onda dođemo u situaciju u kojoj smo sad.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
16 godina
offline
Re: Dolazi li Uber u Zagreb?
LudaRajcica kaže...

SLOBODNO TRZISTE,

To je sve (najvećim dijelom loše) samo nije slobodno tržište (sto je u svojoj osnovi dobro).

14 godina
neaktivan
offline
Re: Dolazi li Uber u Zagreb?

Taksisti su jedan od najboljih primjera nerada i lova u mutnom u HR. Bilo je vrijeme da ih slobodno tržište otrijezni.

16 godina
neaktivan
offline
Dolazi li Uber u Zagreb?

To se dogodi kad ekskluzivnost zanimanja leži u ishodovanju dozvola umjesto u vještinama za posao.

Podržavam Uber zato što je način poslovanja naših taksista nefleksibilan, zastario i mutan. Siguran sam da će aplikacija imati rejting sistem i ništa ne bi priječilo taksiste da se i oni okoriste njome u poslu. Situacija s davanjima državi se sigurno može riješiti, samo sumnjam da će išta moći srediti s gradom.

Do you understand life?! Do you?!
Moj PC  
3 1 hvala 0
15 godina
offline
Dolazi li Uber u Zagreb?

Mene kao krajnjeg korisnika samo zanima što će mi biti povoljnije...

 

A kad me taxi po zgu provoza doslovce par ulica i uzme mi 100 kn, (strancu uzme 300kn), mislim da mi je jasno što mi se više sviđa.

 

 

 

 

Can't find a better Jam!
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.4.2015 23:57 (Gunner_V).
 
3 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Dolazi li Uber u Zagreb?
Gunner_V kaže...

Mene kao krajnjeg korisnika samo zanima što će mi biti povoljnije...

 

A kad me taxi po zgu provoza doslovce par ulica i uzme mi 100 kn, (strancu uzme 300kn), mislim da mi je jasno što mi se više sviđa.

 

 

 

 

 Stvarno nemam niti jednu pozitivnu rijec o taksistima, ali za 50 kn se vozim sa Bukovca na Knežiju, ili sa Knežije do Gajnica, sto definitivno nije par ulica, tako da ne znam o cemu ti pricas.

15 godina
offline
Dolazi li Uber u Zagreb?

Imam oko 30-40 racuna od Cammea i Radio Taxija samo do aerodroma.

 

 

Oko 2011. bilo je 98 kn, preko dana do 110 kn u obje firme.

 

Neki dan idem s aerodroma, platio 170 kn....guzva nikakva,normalna voznja, nikog na cesti...stojis na semaforu i svakih 30 sek na taksimetru ide gore 30 lipa..

 

 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://500px.com/mihovilm
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.4.2015 0:27 (Mitch).
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Dolazi li Uber u Zagreb?
koza.nostra kaže...

 

  Stvarno nemam niti jednu pozitivnu rijec o taksistima, ali za 50 kn se vozim sa Bukovca na Knežiju, ili sa Knežije do Gajnica, sto definitivno nije par ulica, tako da ne znam o cemu ti pricas.

 Nisam iz ZGa, to je bilo prije nego su uveli malo reda. Sad je situacija nešto bolja, al i dalje skupo za naše uvjete.

Can't find a better Jam!
15 godina
neaktivan
offline
Dolazi li Uber u Zagreb?

Ne znam zakaj svi misle da na ovome ne bi trebali plačati porez? Mislim da je isto ko i s zaradom sa neta, odnosno trebao bi plačati neki porez na prihod ili što već.

 

 Btw. jednom sam sa frendom pitao taksi za prevoz (doduše bilo je već kasno u noći) i za ukupni put od 15km (možda neš manje) lik je htio računati 100kn po osobi. Reko ne hvala, radije ću pješice.

--------------------------------------------------------------------------------------------
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.4.2015 1:11 (zerocool12).
 
5 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Dolazi li Uber u Zagreb?
Ne znam, mislim da tih do 6 kn/km i nije previse, barem se meni nije cinilo kad sam trebao taksi. kako je prije bilo...
Ali ako moze jos nize, super, usluga tesko da moze biti gora.
Npr, radio taxi zagreb, znaci oni "stari" od 3 zadnje voznje svih 3 su smrdili. I oni i auto.
Cameo voze reli po gradu dok ga ne upozoris, na glavnom kolodvoru su svi redom pijanci...
15 godina
offline
Dolazi li Uber u Zagreb?

A tko kaze da sami taxisti nece preci u taj famozni Uber? I ako sam dobro shvatio, trebas imati aplikaciju i prebacit pare na nju da bi mogao platiti taj "Uber taxi".

Od kad su smanjili cijene u ZGu voziti se taxicem je jos i ok ali taxisti u Velikoj Gorici taxiraju i dalje po bijesnim cijenama tak da ekipa (tu ukljucujem i sebe) zna biti namagarcena ko mali magarcici kad fino sjednu u taxi a ono do arene ti smrad naplati 250kn.

Skuzis kod M-Sana da si popljugal al jbga...kazu: Zivot je skola.

Dogodilo se jednom i nikad vise. Citati natpise na krovu taxi vozila koji taxi je u pitanju.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Dolazi li Uber u Zagreb?

koliko god i sam imam zamjerki na rad taksista toliko smatram da ih je drzava obvezna zastititi u ovom slucaju.

 

 
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Dolazi li Uber u Zagreb?

Meni je isto fora se vozat za sitne pare a za Taxi firme me boli kita jer decki koji voze taxije zivotare a gazda ubire pinku.

Nek svi fino daju otkaze, kupe aute i vozaju ljude po gradu ali nek se na kraju dana plati porez a ne da neki lik iz USA vadi lovu bez placanja drzavi. Pa nemre se ekipa skrivat iza aplikacija i pravit grbava.

Kak je ovaj gore napisal idemo radit apove gdi budemo radili uslugu naplate a vi radite kaj vas je volja. Fino app za prostituciju, app za prodaju kruha, app za prodaju mesa. Fino pekara ima dostavu kruha po gradu i ne placa porez, posto je porez 25% a ovi galebi iz Ubera ubiru 20% onda je isplativije poslovat s njima, plus ne uzmu ti porez na dobit (davanja, papirologija, dozvole i bog te pitaj kaj sve ne). Uplacivat za penziju se u RH ne isplati jer bude drzava tak itak bankrotirala a penzije budu taman za kupit isprintan pistolj, jedan metak i ubiti se.

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.4.2015 8:34 (NEW_MAN).
14 godina
online
Dolazi li Uber u Zagreb?

Ideja a i aplikacija je odlična, ne bih imao ništa protiv ni da dođe u Split.

Swedish latin super funk.
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
online
Dolazi li Uber u Zagreb?

je, onda bumo morali uvesti i tarife za autostoper(k)e a porez prevalit na mušteriju. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Dolazi li Uber u Zagreb?
BlueMax kaže...

koliko god i sam imam zamjerki na rad taksista toliko smatram da ih je drzava obvezna zastititi u ovom slucaju.

 

 apsolutno si u krivu. zasto bi drzava stitila taxiste? po cemu su oni posebni? jel zbog istih imamo veliki BDP? ogromne penzije?

 

drzava nije tu da STITI interese skupina, nego interese sviju gradjana.... a taxi nije interes drzave nego pojedinaca, neradnika uglavnom...

15 godina
offline
Dolazi li Uber u Zagreb?

Ne trebaju stitit taksiste, samo neka za sve vrijede ista pravila i bok..

 

 

Ali ovaj princip je mrak, iznimno jednostavno i "rate" je vrlo pristupačan, jedino što se kod nas zbilja može desit da netko prevari njihove provjere jer ti prakticki mozes vozit pod tudim profilom...nema kamere u autu pa da se zna tko te vozio, mozda bas neka budaletina ili kriminalac

 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://500px.com/mihovilm
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Dolazi li Uber u Zagreb?
zerocool12 kaže...

Ne znam zakaj svi misle da na ovome ne bi trebali plačati porez? Mislim da je isto ko i s zaradom sa neta, odnosno trebao bi plačati neki porez na prihod ili što već.

 

 Btw. jednom sam sa frendom pitao taksi za prevoz (doduše bilo je već kasno u noći) i za ukupni put od 15km (možda neš manje) lik je htio računati 100kn po osobi. Reko ne hvala, radije ću pješice.

 100kn po osobi za 15km hahahaha, fkt nisu normalni :D al jbt eto prije 2-3 godine sam bio u sarajevu i tamo je taxi skoro pa dzabe (bar je bio) i mogao sam se za par maraka fino provozat

Clueless gamers shouldn't judge
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice