Domaći operateri oprostili građanima 7 milijuna ku

poruka: 95
|
čitano: 6.736
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Domaći operateri oprostili građanima 7 milijuna ku".
16 godina
odjavljen
offline
Domaći operateri oprostili građanima 7 milijuna ku

Baš me zanima šta će vlada u ime države oprostiti ugroženima...

Freak Show Inc.
 
7 0 hvala 0
11 godina
offline
Domaći operateri oprostili građanima 7 milijuna ku

pa i nije im neka šteta, kad će im država u zamjenu dati porezne olakšice kojima će se namiriti 

čak dapače, porezna olakšica im je sigurna, a veliki broj ovih ovrha ionako nikad ne bi naplatili

Moj PC  
2 1 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Domaći operateri oprostili građanima 7 milijun
koja tocno porezna olaksica? Lupas?
15 godina
offline
Domaći operateri oprostili građanima 7 milijuna ku

kao prvo, ovo je žešća svinjarija (koji su q uletavali u dug kad znaju kolika je sigurnost prihoda u ovoj banana-državi?!) a kao drugo, sve će to namiriti oni koji "nisu ugroženi", odn. budale koje uredno plaćaju svoje račune. jezivo. 

 

edit: i izravno proturječi 14. članku Ustava RH. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.5.2015 15:42 (Ajar).
Moj PC  
8 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Domaći operateri oprostili građanima 7 milijun
koza.nostra kaže...
koja tocno porezna olaksica? Lupas?

 

it's never lupus...

SvoŠ
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.5.2015 11:10 (SvoŠ).
16 godina
protjeran
offline
Re: Domaći operateri oprostili građanima 7 milijun
koza.nostra kaže...
koja tocno porezna olaksica? Lupas?

 Pretpostavljam da će im se umanjiti osnovica za porez na dobit = manji prihodi od poreza državi = dugove u stvari plaćamo svi mi.

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.5.2015 11:13 (Prince-Artas).
12 godina
offline
Domaći operateri oprostili građanima 7 milijuna ku

Ako ništa drugo, hvale vrijedan potez.

 

Samo je šteta što se nekome mora opraštati dug, umjesto da mu se da mogućnost da si sam zaradi...

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
Moj PC  
10 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Domaći operateri oprostili građanima 7 milijun
Mobitel i troškovi vezani za isti su je***beni LUKSUZ i apsolutno sam protiv ovog poteza. Oni koji su se snašli, radili prekovremene, extra poslove i platili svoje dugove su ispali debili, kao i kod legalizacije i sličnih populističkih poteza. Sramota.
ptspclan.com | visit us ^^
16 godina
protjeran
offline
Re: Domaći operateri oprostili građanima 7 milijun
sardax kaže...
Mobitel i troškovi vezani za isti su je***beni LUKSUZ i apsolutno sam protiv ovog poteza. Oni koji su se snašli, radili prekovremene, extra poslove i platili svoje dugove su ispali debili, kao i kod legalizacije i sličnih populističkih poteza. Sramota.

 Izborna je godina a mi smo glup narod. Šišaj...

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
9 godina
protjeran
offline
Re: Domaći operateri oprostili građanima 7 milijun
Vecina tih kojima je oprosteno su sljam koji su uzimali mob na pretplatu i prodavali ga na oglasnicima s ciljem brze zarade.
Ovi drugi su budale koje ne znaju matematiku.
16 godina
odjavljen
offline
Domaći operateri oprostili građanima 7 milijuna ku

Nemojte biti isključivi i malodušni - sigurno postoji masa ljudi koji su uredno privređivali ali su ostali bez posla i onda su upali u probleme. Naravno da ima onih koji su ovo zloupotrijebili ali to neka njima ide na dušu.

Freak Show Inc.
 
6 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Domaći operateri oprostili građanima 7 milijun
SvoŠ kaže...
koza.nostra kaže...
koja tocno porezna olaksica? Lupas?

 

it's never lupus...

Its not lupus, it never is lupus

Hajrov anus smrdi
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.5.2015 11:28 (Tkalle).
16 godina
protjeran
offline
Re: Domaći operateri oprostili građanima 7 milijun
Friday kaže...

Nemojte biti isključivi i malodušni - sigurno postoji masa ljudi koji su uredno privređivali ali su ostali bez posla i onda su upali u probleme. Naravno da ima onih koji su ovo zloupotrijebili ali to neka njima ide na dušu.

 Poznavajući hrvatsku realnost stvar je da je većina zapravo sama kriva za ovo, trošilo se više nego se zarađivalo, dizali krediti i peglale kartice. Minimum financijskog obrazovanja nema velik dio hrvata, ovo nek im je škola.

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
16 godina
odjavljen
offline
Re: Domaći operateri oprostili građanima 7 milijun
Prince-Artas kaže...

 Poznavajući hrvatsku realnost stvar je da je većina zapravo sama kriva za ovo, trošilo se više nego se zarađivalo, dizali krediti i peglale kartice. Minimum financijskog obrazovanja nema velik dio hrvata, ovo nek im je škola.

 

Hrvati općenito ne znaju s lovom. Bitno da se u školama uče nebuloze, a bitne životne stvari nisu ni na obzoru...

 

EDIT:

Bio je jedan "pametan" forumaš koji je tvrdio da ne trebaš dizati kredit ako nisi sposoban par godina plaćati ga bez ikakvih prihoda. Dakle, ekstremi na obje strane!

Freak Show Inc.
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.5.2015 11:42 (Friday).
16 godina
offline
Re: Domaći operateri oprostili građanima 7 milijun
Friday kaže...

Nemojte biti isključivi i malodušni - sigurno postoji masa ljudi koji su uredno privređivali ali su ostali bez posla i onda su upali u probleme. Naravno da ima onih koji su ovo zloupotrijebili ali to neka njima ide na dušu.

 Prosječni dug je preko 2400 kn po zahtjevu. Ne, to nije slučajno.

16 godina
offline
Re: Domaći operateri oprostili građanima 7 milijun
Meni nisu problem oprost dugova prema telekomima vec krediti koje si dva puta preplatio a banka te svejedno zakonskim mehanizmima izbacuje na ulicu. Kaj je najgore - boli ostatak ljudi levo uho za tebe i tvoju familiju. Treba nam neko zlo za vece dobro, da se opet ujedinimo, ko 91. naprimjer. Terroristi, elijeni, zombiji...
9 godina
neaktivan
offline
Re: Domaći operateri oprostili građanima 7 milijun
Ajar kaže...

kao prvo, ovo je žešća svinjarija (koji su q uletavali u dug lkad znaju kolika je sigurnost prihoda u ovoj banana-državi?!) a kao drugo, sve će to namiriti oni koji "nisu ugroženi", odn. budale koje uredno plaćaju svoje račune. jezivo. 

 

Po tebi, ne bi u životu smjeli ništa ni pokušavati jer je sigurnost prihoda niska. Neka samo sjede u kutu i šute? Operateri i dalje imaju sasvim solidan profit, tako da se ja za njih ne bojim.

 

sardax kaže...
Mobitel i troškovi vezani za isti su je***beni LUKSUZ i apsolutno sam protiv ovog poteza. Oni koji su se snašli, radili prekovremene, extra poslove i platili svoje dugove su ispali debili, kao i kod legalizacije i sličnih populističkih poteza. Sramota.

 Nisu više luksuz tim više ako ti je to jedina komunikacija s drugima. Oni koji su se snašli često ne plaćaju nikakav porez državi, pa samim time ugrožavaju sve ono što ovisi o proračunu.

 

 

Prince-Artas kaže...
Friday kaže...

Nemojte biti isključivi i malodušni - sigurno postoji masa ljudi koji su uredno privređivali ali su ostali bez posla i onda su upali u probleme. Naravno da ima onih koji su ovo zloupotrijebili ali to neka njima ide na dušu.

 Poznavajući hrvatsku realnost stvar je da je većina zapravo sama kriva za ovo, trošilo se više nego se zarađivalo, dizali krediti i peglale kartice. Minimum financijskog obrazovanja nema velik dio hrvata, ovo nek im je škola.

Radilo se ono što se ionako radi u cijelom svijetu. Nisu svi takvi da si ne priušte ama baš ništa u životu. A i ovi koji galame protiv rastrošnih sami svaki dan vise po kafićima, puše, vikendom idu autom na roštilje s gomilom ića i pića, općenito se vozikaju autom svugdje, na glavi nose najnovije sunčane naočale poznate marke itd. Licemjerje je kod nas posebno rašireno.

 

Friday kaže...
Prince-Artas kaže...

 Poznavajući hrvatsku realnost stvar je da je većina zapravo sama kriva za ovo, trošilo se više nego se zarađivalo, dizali krediti i peglale kartice. Minimum financijskog obrazovanja nema velik dio hrvata, ovo nek im je škola.

 

Hrvati općenito ne znaju s lovom. Bitno da se u školama uče nebuloze, a bitne životne stvari nisu ni na obzoru...

 

EDIT:

Bio je jedan "pametan" forumaš koji je tvrdio da ne trebaš dizati kredit ako nisi sposoban par godina plaćati ga bez ikakvih prihoda. Dakle, ekstremi na obje strane!

 Da, nebuloza je učiti pisati i čitati. To nam ne treba. Treba samo naučiti prepoznavati robne marke na temelju logotipa, to je dosta. I pametovat po forumima na internetu.

 

 

Darmarko kaže...
Friday kaže...

Nemojte biti isključivi i malodušni - sigurno postoji masa ljudi koji su uredno privređivali ali su ostali bez posla i onda su upali u probleme. Naravno da ima onih koji su ovo zloupotrijebili ali to neka njima ide na dušu.

 Prosječni dug je preko 2400 kn po zahtjevu. Ne, to nije slučajno.

 Nije. Uzmi srednju pretplatu kod npr. HT-a, a to je 139 kuna u najnovijoj tarifi, pa pomnoži s 24. To je 3336 kuna. Dakle, dovoljan je samo jedan ugovor na 24 mjeseca kod operatera da zaglaviš.

 

 

16 godina
odjavljen
offline
Re: Domaći operateri oprostili građanima 7 milijun
BudalastoStvorenje kaže...

 Da, nebuloza je učiti pisati i čitati. To nam ne treba. Treba samo naučiti prepoznavati robne marke na temelju logotipa, to je dosta. I pametovat po forumima na internetu.


 

 

Nebuloza je ovo tvoje namjerno izokretanje nečijeg posta.

Freak Show Inc.
9 godina
neaktivan
offline
Re: Domaći operateri oprostili građanima 7 milijun
ukay1000 kaže...
Meni nisu problem oprost dugova prema telekomima vec krediti koje si dva puta preplatio a banka te svejedno zakonskim mehanizmima izbacuje na ulicu. Kaj je najgore - boli ostatak ljudi levo uho za tebe i tvoju familiju. Treba nam neko zlo za vece dobro, da se opet ujedinimo, ko 91. naprimjer. Terroristi, elijeni, zombiji...

 Ne kukaj. Ljudi su bezglavo uletavali u sve i svašta bez razmišljanja. Sve je bilo do sistemu lako ćemo i ako bog da... I povrh kredita se trošilo na gluposti na sve strane. Pa bog nije dao, a više nije ni lako ćemo. Jedno je priuštit si povremeno skuplji odmor ili mobitel jednom u 5 godina, a drugo je kupit kvadrate koje si u biti namijenio unucima, a znao si da ih ne možeš otplatiti ni pod razno u trenutku kad si uzimao kredit. Nekima je to druga, treća ili peta nekretnina, pa su se malo zaletili (genijalci s apartmanima). Previše je ljudi koji žele živjeti od rentanja nekretnine i hladit se u kafiću u trenirci, a radit nisu htjeli od rođenja. Škola im je uglavnom također nepoznat pojam (završena osnovna jer je zakon tako odredio i možda pola srednje).

 

A ti prizivaš neko veće zlo... Zlo je kod nas u glavama, dok je u Nepalu nešto što čovjek ne može kontrolirati i živi s tim.

 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Domaći operateri oprostili građanima 7 milijun
Friday kaže...
BudalastoStvorenje kaže...

 Da, nebuloza je učiti pisati i čitati. To nam ne treba. Treba samo naučiti prepoznavati robne marke na temelju logotipa, to je dosta. I pametovat po forumima na internetu.


 

 

Nebuloza je ovo tvoje namjerno izokretanje nečijeg posta.

Čime si se ti kvalificirao pljuvati po prosvjeti?

16 godina
odjavljen
offline
Re: Domaći operateri oprostili građanima 7 milijun
BudalastoStvorenje kaže...

Čime si se ti kvalificirao pljuvati po prosvjeti?

 

Zato što sam se odškolovao i mogu sa distance kao odrastao čovjek (koji sada ima svojih troje djece) sa sigurnošću reći da su neke stvari totalno promašene. Isto kao što je konzumentu nekog jela dozvoljeno imati loše mišljenje iako nije kuhar. Jasnije?

Freak Show Inc.
16 godina
protjeran
offline
Re: Domaći operateri oprostili građanima 7 milijun
BudalastoStvorenje kaže...

Prince-Artas kaže...
Friday kaže...

Nemojte biti isključivi i malodušni - sigurno postoji masa ljudi koji su uredno privređivali ali su ostali bez posla i onda su upali u probleme. Naravno da ima onih koji su ovo zloupotrijebili ali to neka njima ide na dušu.

 Poznavajući hrvatsku realnost stvar je da je većina zapravo sama kriva za ovo, trošilo se više nego se zarađivalo, dizali krediti i peglale kartice. Minimum financijskog obrazovanja nema velik dio hrvata, ovo nek im je škola.

Radilo se ono što se ionako radi u cijelom svijetu. Nisu svi takvi da si ne priušte ama baš ništa u životu. A i ovi koji galame protiv rastrošnih sami svaki dan vise po kafićima, puše, vikendom idu autom na roštilje s gomilom ića i pića, općenito se vozikaju autom svugdje, na glavi nose najnovije sunčane naočale poznate marke itd. Licemjerje je kod nas posebno rašireno.

 

Zapravo naš model otpisa dugova je jedinstven u svijetu. U većini zapadnoeuropskih zemalja kredit vraćaš kako znaš. Evo u Hrvatskoj se bune i protiv osobnih stečajnih upravitelja, svi bi najradije da dugovi samo nestanu bez posljedica po njih.

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
9 godina
neaktivan
offline
Re: Domaći operateri oprostili građanima 7 milijun
Friday kaže...
BudalastoStvorenje kaže...

Čime si se ti kvalificirao pljuvati po prosvjeti?

 

Zato što sam se odškolovao i mogu sa distance kao odrastao čovjek (koji sada ima svojih troje djece) sa sigurnošću reći da su neke stvari totalno promašene. Isto kao što je konzumentu nekog jela dozvoljeno imati loše mišljenje iako nije kuhar. Jasnije?

Javi se u MZOS, pa se pridruži skupini koji sada radi kurikulum za osnovne škole. I to što imaš troje djece ne znači da razumiješ svrhu obrazovanja.

 

 

Prince-Artas kaže...
BudalastoStvorenje kaže...


Radilo se ono što se ionako radi u cijelom svijetu. Nisu svi takvi da si ne priušte ama baš ništa u životu. A i ovi koji galame protiv rastrošnih sami svaki dan vise po kafićima, puše, vikendom idu autom na roštilje s gomilom ića i pića, općenito se vozikaju autom svugdje, na glavi nose najnovije sunčane naočale poznate marke itd. Licemjerje je kod nas posebno rašireno.

 

Zapravo naš model otpisa dugova je jedinstven u svijetu. U većini zapadnoeuropskih zemalja kredit vraćaš kako znaš. Evo u Hrvatskoj se bune i protiv osobnih stečajnih upravitelja, svi bi najradije da dugovi samo nestanu bez posljedica po njih.

 Nisam mislio da otpis duga, nego na zaduživanje. Osobni stečaj je katastrofa kako god okreneš i nikome neće donijeti ništa dobro.

 

16 godina
odjavljen
offline
Re: Domaći operateri oprostili građanima 7 milijun
BudalastoStvorenje kaže...

Javi se u MZOS, pa se pridruži skupini koji sada radi kurikulum za osnovne škole. I to što imaš troje djece ne znači da razumiješ svrhu obrazovanja.


 

 

Ovo je tako duboko da je skoro izašlo na drugu stranu van...

Freak Show Inc.
9 godina
neaktivan
offline
Domaći operateri oprostili građanima 7 milijuna ku

Dubokoumnije od većine tvojih poruka na ovom forumu. Postani koristan, napiši svoj prijedlog kurikuluma, pa im ga pošalji. Da sam konačno vidiš kako je to lagan posao.

 
0 4 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Domaći operateri oprostili građanima 7 milijun
BudalastoStvorenje kaže...

Dubokoumnije od većine tvojih poruka na ovom forumu. Postani koristan, napiši svoj prijedlog kurikuluma, pa im ga pošalji. Da sam konačno vidiš kako je to lagan posao.

 

LOL - da napišem svoj prijedlog kurikuluma??? Nije dovoljno što mi sa plaće skidaju pun qurac za to nego sad da ja pišem kurikulum??? Ti vjerojatno radiš u ministrarstvu pa znaš kako je to "težak" posao... Ili si možda u nekom odboru te namjene?

Freak Show Inc.
16 godina
offline
Re: Domaći operateri oprostili građanima 7 milijun
Radit tudji posao ili sedit na terasi i pijuckat kavu? Biram drugo.
9 godina
neaktivan
offline
Re: Domaći operateri oprostili građanima 7 milijun
Friday kaže...
BudalastoStvorenje kaže...

Dubokoumnije od većine tvojih poruka na ovom forumu. Postani koristan, napiši svoj prijedlog kurikuluma, pa im ga pošalji. Da sam konačno vidiš kako je to lagan posao.

 

LOL - da napišem svoj prijedlog kurikuluma??? Nije dovoljno što mi sa plaće skidaju pun qurac za to nego sad da ja pišem kurikulum??? Ti vjerojatno radiš u ministrarstvu pa znaš kako je to "težak" posao... Ili si možda u nekom odboru te namjene?

Sad si sam sebe sveo na slučaj običnog galamdžije. Da, napiši svoj prijedlog kad si već kadar izjavljivati sljedeće: "Bitno da se u školama uče nebuloze, a bitne životne stvari nisu ni na obzoru...". Hajde, faco! Samo galamiš, a ne želi sam ništa doprinijeti da bude bolje. Hajde, napiši kurikulum, napiši koji udžbenik u koje (po tebi) neće pisati nebuloze nego bitne životne stvari. Hajde, ako misliš da je to lagan posao.

 

Poskeniraj isplatnu listu, pa da vidimo koliko ti to skidaju od plaće.

 

Ne radim niti u jednom ministarstvu, agenciji, uredu, niti sam u ikakvom odboru.

 

 

16 godina
odjavljen
offline
Re: Domaći operateri oprostili građanima 7 milijun
BudalastoStvorenje kaže...
Hajde, faco! Samo galamiš, a ne želi sam ništa doprinijeti da bude bolje.

 

 

Dakle, to što plaćam nije dovoljno? I rest my case... Volim te forumaše koji na kritiku odgovaraju sa "ajde ti napravi bolje". Oni koji su za to plaćeni trebali bi to napraviti bolje. Svatko u svojoj domeni, kužiš?

Freak Show Inc.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Domaći operateri oprostili građanima 7 milijun
Pricas gluposti, a gospon Petak je u pravu..
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice