Drž'te lopova!

poruka: 63
|
čitano: 7.150
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Drž'te lopova!".
15 godina
neaktivan
offline
Drž'te lopova!

Odličan komentar !

 

Pa normalno.

Svi znamo da cvijeće i briga za narod cvjetaju na zapadu i u meriki, ko ne vjeruje neka posluša svoje vladare.

Evo samo primjer iz Španije. Blagostanje, tako se država brine za svoje građane.

Tako je i ostatku prosperitetnoga svijeta, pa o tome ni ne treba izvještavati.

U fokusu novinarstva su svi oni kojima treba uvaliti demokratiju.

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.3.2014 17:47 (heged).
 
3 1 hvala 0
12 godina
offline
Drž'te lopova!

"Ima nas koji se s time ne slažemo."

 

Nazalost ima i cca 95% neukih ovcica koje slozno bleje - nemamo mi sto skrivati. Zato jer je tesko razmisliti dalje od jednog poteza u sahu i shvatiti koje su implikacije i mogucnosti ovdje u igri....

Moj PC  
21 0 hvala 2
15 godina
offline
Drž'te lopova!

https://www.youtube.com/watch?v=U01QWXuKOB0 {#}

Moj PC  
5 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Drž'te lopova!

Na zapadu nista novo, pjevala je nekada grupa Riblja Corba.

 

Pa americki WWII general, ratni junak, ponos i dika, predsjednik Dwight Eisenhower je ulovljen u lazi pred cijelim svijetom (U-2 incident) jos 1960. Od tada na ovamo svako toliko nekakav skandal izleti o dvolicnosti americke visoke politike i mislim da nema americkog predsjednickog mandata na ovamo koji nije obiljezen skandalom i lazima.

 

Da stvar bude bolja, svako toliko si dopuste nekome drzati predavanja o moralu.

 

Koliko je americka vanjska politika licemjerna, potkopavajuca, gnjila i gdje cilj opravdava bilo koje sredstvo mozda najbolje je opisao Oliver Stone u svom posljednjem dokumentarnom serijalu "Untold history of the United States". Topla preporuka za pogledati.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
16 godina
offline
Drž'te lopova!

Ono što je najtragičnije od svega je da oni licemjerje više ni ne skrivaju, već očekuju da javnost njihove aktivnosti prihvati kao novu normalu, a sve radi zaštite od terorizma i  tzv. nacionalnih interesa. Još gore od svega je da je dijelu te iste javnosti mozak ispran do te mjere (spamuju ih poslom pa više ne stignu razmišljati ni o čemu drugome neko kako da prežive) da prihvaćaju ovu novu diktaturu kontrole informacija.

 
17 0 hvala 3
10 godina
protjeran
offline
Drž'te lopova!

pa ameri to rade citavom svjetu.Nikome neda da posluju u Americi a brane demokraciju.Pa pogledajte sta samo apple patentira besmislene stvari koje su vec izmisljene.Samo Barakina presuda da se ne kazni apple i njihovi proizvodi sto je Samsung dobio presudu na sudu.Kao nacionalni interesi.Gadi mi se njihova politika.Cak se apple usudio u Meksiku tuziti firmu koja je prva izasla sa imenom telefona ifone.Zamislite ali ih je Melsicki sud prejebo jer iphone nema veze sa ifone.He he he he

 
7 0 hvala 0
12 godina
offline
Drž'te lopova!

Amerika je ili ekonomski ili vojno porobila veci dio svijeta. Istina je i da su licemjerni i bahati.

Istina je i da ce svijet uvijek imati gospodara, a mi bi se trebali zapitati kako ce nam biti kad netko drugi preuzme ulogu Amerike.

 
2 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: Drž'te lopova!
BlueMax kaže...

Amerika je ili ekonomski ili vojno porobila veci dio svijeta. Istina je i da su licemjerni i bahati.

Istina je i da ce svijet uvijek imati gospodara, a mi bi se trebali zapitati kako ce nam biti kad netko drugi preuzme ulogu Amerike.

 

Ne treba nitko preuzimati ulogu Amerike. Dovoljno je samo da se ponovno uspostavi ravnoteza koja je izgubljena nakon propasti SSSR i stvari ce biti daleko mirnije, a potezi odmjereniji (nebitno tko ih povlacio)

 

 

 

 

 

 

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.3.2014 21:55 (syncmaster245b).
16 godina
offline
Drž'te lopova!

Kasno je moji Amerikanci ... što se imalo ukrast, već se je ukralo. Ostali ste i bez gaća.

Glory Glory Man United
Moj PC  
2 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Drž'te lopova!
syncmaster245b kaže...
BlueMax kaže...

Amerika je ili ekonomski ili vojno porobila veci dio svijeta. Istina je i da su licemjerni i bahati.

Istina je i da ce svijet uvijek imati gospodara, a mi bi se trebali zapitati kako ce nam biti kad netko drugi preuzme ulogu Amerike.

 

Ne treba nitko preuzimati ulogu Amerike. Dovoljno je samo da se ponovno uspostavi ravnoteza koja je izgubljena nakon propasti SSSR i stvari ce biti daleko mirnije, a potezi odmjereniji (nebitno tko ih povlacio)

 

 

 

 

 

 

Ravnoteza? O cemu konkretno govoris. Sto se to danas dogadja a da se nije dogadjalo prije raspada SSSR-a? Jedina razlika koju ja vidim je da su Cesi, Slovaci, Poljaci, Madjari, Estonci, Latvijci... slobodni ljudi. Upravo taj SSSR je odlican primjer kako poimanje dominacije moze biti razlicito. Idealno nece biti nikad ali ako mogu birati da li cu zivjeti pod kreditima, da me se prisluskuje, izrabljuje (i sve ostale blagodati kapitalizma) ili kao Poljak 1975, biram ovo prvo.

16 godina
offline
Re: Drž'te lopova!
syncmaster245b kaže...

Na zapadu nista novo, pjevala je nekada grupa Riblja Corba.

 

Pa americki WWII general, ratni junak, ponos i dika, predsjednik Dwight Eisenhower je ulovljen u lazi pred cijelim svijetom (U-2 incident) jos 1960. Od tada na ovamo svako toliko nekakav skandal izleti o dvolicnosti americke visoke politike i mislim da nema americkog predsjednickog mandata na ovamo koji nije obiljezen skandalom i lazima.

 

Da stvar bude bolja, svako toliko si dopuste nekome drzati predavanja o moralu.

 

Koliko je americka vanjska politika licemjerna, potkopavajuca, gnjila i gdje cilj opravdava bilo koje sredstvo mozda najbolje je opisao Oliver Stone u svom posljednjem dokumentarnom serijalu "Untold history of the United States". Topla preporuka za pogledati.

Vezano za taj dokumentarac jel,Izlanuo se trebalo bi stavit upozorenje da njegovo gledanje može izazvati(pogotovo kod velikih Američkih domoljuba=ovce prve klase) ozbiljne živčane probleme.{#}

 

http://dambek.minus.com/mjf1iISZq
14 godina
neaktivan
offline
Re: Drž'te lopova!
syncmaster245b kaže... 

Koliko je americka vanjska politika licemjerna, potkopavajuca, gnjila i gdje cilj opravdava bilo koje sredstvo mozda najbolje je opisao Oliver Stone u svom posljednjem dokumentarnom serijalu "Untold history of the United States". Topla preporuka za pogledati.

->>

 

O da. Evo logirao sam se na forum samo kako bih istaknuo ovaj post.

 

Ima dosta dokumentaraca (i to od samih amera) koji žele otkriti svijetu širu sliku o tome što se zapravo događa, no Oliver Stone u serijalu The Untold History of the United States je to odlično opisao.

 

Serijal se sastoji od 10 dokumentaraca, svaki traje sat vremena. Možete ih skinut npr. na TPB-u, a titlova za HR ima svugdje.

 

Naslovi su:

 

Chapter 1: World War II
Chapter 2: Roosevelt, Truman & Wallace
Chapter 3: The Bomb
Chapter 4: The Cold War: 1945–1950
Chapter 5: The '50s: Eisenhower, The Bomb & The Third World.
Chapter 6: JFK: To The Brink
Chapter 7: Johnson, Nixon & Vietnam: Reversal Of Fortune
Chapter 8: Reagan, Gorbachev & Third World: Rise Of The Right
Chapter 9: Bush & Clinton: Squandered Peace – New World Order
Chapter 10: Bush & Obama: Age of Terror

15 godina
offline
Re: Drž'te lopova!
BlueMax kaže...

Ravnoteza? O cemu konkretno govoris. Sto se to danas dogadja a da se nije dogadjalo prije raspada SSSR-a? Jedina razlika koju ja vidim je da su Cesi, Slovaci, Poljaci, Madjari, Estonci, Latvijci... slobodni ljudi. Upravo taj SSSR je odlican primjer kako poimanje dominacije moze biti razlicito. Idealno nece biti nikad ali ako mogu birati da li cu zivjeti pod kreditima, da me se prisluskuje, izrabljuje (i sve ostale blagodati kapitalizma) ili kao Poljak 1975, biram ovo prvo.

 

O necemu sto ne razumijes.

Nije stvar da li se nesto dogadjalo prije ili ne, nego je problem u tome sto otelo svakoj kontroli.

Huawei je ovdje beznacajan. Americke drzavne agencije provode industrijsku spijunazu vlastitih saveznika i dijele te informacije sa americkim tvrtkama. To se recimo nije nikada dogadjalo. Ovo trenutno sto Amerika radi dolazi na naplatu i to vrlo skoro. Pritom ne mislim na rat, nego doslovnu naplatu.

 

A demagogiju kako su nabrojane nacije "slobodni ljudi" jer su jedno zlo zamijenili drugim mislim da ovdje ne treba upotrebljavati, jer vecina "zivlja" na ovom forumu je dovoljno inteligentna da moze vidjeti svu "sirinu" moderne slobode u kapitalizmu.

Mozda jedna zanimljivost, tek toliko kao zvakica za mozak. Litva cak niti za vrijeme SSSR-a nije imala toliku emigraciju koliko ju ima danas.

 

 

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.3.2014 22:45 (syncmaster245b).
12 godina
offline
Re: Drž'te lopova!
syncmaster245b kaže...

 

O necemu sto ne razumijes.

Nije stvar da li se nesto dogadjalo prije ili ne, nego je problem u tome sto otelo svakoj kontroli.

Huawei je ovdje beznacajan. Americke drzavne agencije provode industrijsku spijunazu vlastitih saveznika i dijele te informacije sa americkim tvrtkama. To se recimo nije nikada dogadjalo. Ovo trenutno sto Amerika radi dolazi na naplatu i to vrlo skoro. Pritom ne mislim na rat, nego doslovnu naplatu.

 

A demagogiju kako su nabrojane nacije "slobodni ljudi" jer su jedno zlo zamijenili drugim mislim da ovdje ne treba upotrebljavati, jer vecina "zivlja" na ovom forumu je dovoljno inteligentna da moze vidjeti svu "sirinu" moderne slobode u kapitalizmu.

Mozda jedna zanimljivost, tek toliko kao zvakica za mozak. Litva cak niti za vrijeme SSSR-a nije imala toliku emigraciju koliko ju ima danas.

 

 

Ako ikad budes imao priliku, zapitaj nekog starijeg pripadnika nabrojanih naroda kako mu je danas a kako mu je bilo nekad. Ja sam cesto imao priliku razgovarati o takvim temama. Vecina zivlja na ovom forumu moze vidjeti sve mane kapitalizma ali nisu bili u prilici upoznati blagodati alternativnih sistema. Od svih postkomunistickih zemalja jedino se mi s pravom mozemo zapitati da li nam je bolje sad ili je prije bilo bolje i koliko je "to prije" jos moglo trajati.

Sto se tice Litve i njene emigracije nije ti palo na pamet da danas stanovnik Litve moze slobodno otici raditi u neku drugu zemlju bez da mora bjezati preko granice, nikad se ne vratiti i bez straha da ce mu obitelj zbog toga zavrsiti u gulagu.

Kad smo vec kod emigracije i statistika, mozes li pronaci statistiku koliko je ljudi prebjeglo iz SSSR-a i ostalih komunistickih zemalja na zapad a koliko u obrnutom smijeru. Mozda iz tih brojeva uspijes izvuci neke zakljucke. 

 

 

16 godina
offline
Re: Drž'te lopova!
BlueMax kaže...

Ako ikad budes imao priliku, zapitaj nekog starijeg pripadnika nabrojanih naroda kako mu je danas a kako mu je bilo nekad. Ja sam cesto imao priliku razgovarati o takvim temama. Vecina zivlja na ovom forumu moze vidjeti sve mane kapitalizma ali nisu bili u prilici upoznati blagodati alternativnih sistema. Od svih postkomunistickih zemalja jedino se mi s pravom mozemo zapitati da li nam je bolje sad ili je prije bilo bolje i koliko je "to prije" jos moglo trajati.

Sto se tice Litve i njene emigracije nije ti palo na pamet da danas stanovnik Litve moze slobodno otici raditi u neku drugu zemlju bez da mora bjezati preko granice, nikad se ne vratiti i bez straha da ce mu obitelj zbog toga zavrsiti u gulagu.

Kad smo vec kod emigracije i statistika, mozes li pronaci statistiku koliko je ljudi prebjeglo iz SSSR-a i ostalih komunistickih zemalja na zapad a koliko u obrnutom smijeru. Mozda iz tih brojeva uspijes izvuci neke zakljucke. 

 

 

Ja jedino mogu izvući zaključak da se sad više bježi nego prije, a nisam siguran da je za bilo koju zemlju to dobro, jer uglavnom bježe najsposobniji

(tako da je zatvorena granica, dugoročno, možda i bolja za dotične zemlje)

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
15 godina
offline
Re: Drž'te lopova!
BlueMax kaže...

 

Ako ikad budes imao priliku, zapitaj nekog starijeg pripadnika nabrojanih naroda kako mu je danas a kako mu je bilo nekad. Ja sam cesto imao priliku razgovarati o takvim temama. Vecina zivlja na ovom forumu moze vidjeti sve mane kapitalizma ali nisu bili u prilici upoznati blagodati alternativnih sistema. Od svih postkomunistickih zemalja jedino se mi s pravom mozemo zapitati da li nam je bolje sad ili je prije bilo bolje i koliko je "to prije" jos moglo trajati.

Sto se tice Litve i njene emigracije nije ti palo na pamet da danas stanovnik Litve moze slobodno otici raditi u neku drugu zemlju bez da mora bjezati preko granice, nikad se ne vratiti i bez straha da ce mu obitelj zbog toga zavrsiti u gulagu.

Kad smo vec kod emigracije i statistika, mozes li pronaci statistiku koliko je ljudi prebjeglo iz SSSR-a i ostalih komunistickih zemalja na zapad a koliko u obrnutom smijeru. Mozda iz tih brojeva uspijes izvuci neke zakljucke. 

 

 

 

Nepotrebno skreces raspravu s teme nabrajujuci zapadne medijske floskule. Nedostaje ti jos samo "zeljezna zavjesa" pa da zaokruzimo i terminologiju.

Niti je bilo bajno kako to komunisti vole prikazivati, niti je bilo toliko lose koliko zapad to voli prikazati.

 

Igrom slucaja, naletio si na krivoga, jer u posljednjih godinu dana radim u inozemstvu i izmedju ostalih nacija upravo i sa poljacima, ukrajincima, bugarima, litvancima (otuda imam podatke o litvanskoj emigraciji), rusima.....

Svi, ali svi se slazu u ocjeni da su samo jedno zlo zamijenili drugim.

 

Fun fact 2

Pricas o gulagu, a dodajmo jos jednu zvakicu za mozak.

U USA trenutna zatvorska populacija je cca. 2.3mil  sto je vise nego sto ih je ikada bila populacija gulaga u bilo kojem momentu (najveca populacija u gulazima je bila oko 1,8mil pred kraj Staljinove vladavine). Toliko o slobodi  i "land of the free....". Majstori su i zatvaranje vlastitih gradjana pretvorili u biznis!

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.3.2014 23:45 (syncmaster245b).
10 godina
offline
Drž'te lopova!

Vojne i industrijske špijunaže je od kad je ljudi. To je tako uvijek bilo i uvijek će biti. Svi to rade.

Samomrzeći hrvat
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Drž'te lopova!
syncmaster245b kaže...

Fun fact 2

Pricas o gulagu, a dodajmo jos jednu zvakicu za mozak.

U USA trenutna zatvorska populacija je cca. 2.3mil  sto je vise nego sto ih je ikada bila populacija gulaga u bilo kojem momentu (najveca populacija u gulazima je bila oko 1,8mil pred kraj Staljinove vladavine). Toliko o slobodi  i "land of the free....". Majstori su i zatvaranje vlastitih gradjana pretvorili u biznis!

Ha?? Postoji nešto što se zovu zakoni. Ako prekršiš neke zakone ideš u zatvor. Land of the free upravo to i pokazuje jer kod njih sudstvo funkcionira. Ako išta taj broj pokazuje onda je to da ima puno kriminala u SAD-u, a uspoređivati zatvorski sustav amerike sa gulagom je u najmanju ruku presmješno.

Samomrzeći hrvat
16 godina
offline
Re: Drž'te lopova!
Entry Point kaže...
syncmaster245b kaže...

Fun fact 2

Pricas o gulagu, a dodajmo jos jednu zvakicu za mozak.

U USA trenutna zatvorska populacija je cca. 2.3mil  sto je vise nego sto ih je ikada bila populacija gulaga u bilo kojem momentu (najveca populacija u gulazima je bila oko 1,8mil pred kraj Staljinove vladavine). Toliko o slobodi  i "land of the free....". Majstori su i zatvaranje vlastitih gradjana pretvorili u biznis!

Ha?? Postoji nešto što se zovu zakoni. Ako prekršiš neke zakone ideš u zatvor. Land of the free upravo to i pokazuje jer kod njih sudstvo funkcionira. Ako išta taj broj pokazuje onda je to da ima puno kriminala u SAD-u, a uspoređivati zatvorski sustav amerike sa gulagom je u najmanju ruku presmješno.

 

Meni je najsmješnije kako su preveslali crnce, misle da su 60-tih dobili građanska prava, a sad za isti kriminal, najviše oko droge, idu na u prosjeku 8 puta dužu kaznu, lol

 

I onda tamo rade za 10 centi po satu za velike firme kao što su IBM i Apple

 

A i usporedbe sa Gulagom su bez veze, tamo je bilo puno hladnije, zamisli da crnca tamo staviš

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
15 godina
offline
Re: Drž'te lopova!
syncmaster245b kaže...
Fun fact 2

Pricas o gulagu, a dodajmo jos jednu zvakicu za mozak.

U USA trenutna zatvorska populacija je cca. 2.3mil  sto je vise nego sto ih je ikada bila populacija gulaga u bilo kojem momentu (najveca populacija u gulazima je bila oko 1,8mil pred kraj Staljinove vladavine). Toliko o slobodi  i "land of the free....". Majstori su i zatvaranje vlastitih gradjana pretvorili u biznis!

Ovo je više problem općenite demografije i ustroja društva nego čisto političko pitanje.

 

USA ima veoma oprečno stanovanje gdje se populacija u gradovima drasično povećava, dok to u SSSR-u nije bio slučaj, dijelom i zbog slabije industralizacije SSSR-a, ali i zbog raširenosti istog broja stanovnika na većem prostoru.

 

Tu je i općenit ustroj društva koji je u SSSR-u cijenio zajednički rad, dok je gospodarstvo USA već početkom 70-ih skrenulo pozornost sa radnika na čisti profit.

Samim time nije ni bilo planske industrije pa se događalo da bi u jedno destljeće pojedni područje postalo ogroman socijalan slučaj, a desetljeće prije je bilo perspektivno i bujalo je u svakom aspektu.

 

Dodaj tome i utjecaj narkotika, koji je u SAD-u zbog blizine Meksika i Južnoameričkih narkokartela bio veći problem negu u SSSR-u.

Svaka Država u SAD, ima autonomiju u osnovnoj legislaturi pa i tu leži dio problema jer ponegdje su zakoni blaž, negdje su pod utjecajem kojekakvih lobija. Problem je uvećan jer se na vrijeme nije radilo na rehabilitaciji blažih prijestupnika pa su sada taj probelm pokušali ugasiti sa Zakonom o 3 kriminalna nedjela, kojim nakon bilo kakve 3 kriminalne radnje završiš u zatvor na dulje vrijeme.

 

Također njihova legislatura je više uputa, tako da odluke i dalje stoje na sudcu ili poroti, tako da sudac koji je unutar neke ideološke skupine može utjecati na pojedine optužbe.

 

Na kraju tu je i problem nedovoljne integracije afroameričke populacije jer je velik dio još pod utjecajem zabrani od prije 50-ak godina. Jednostavno rečeno - neobrazovani roditelji će statistički imati djecu koja neće biti sklona obrazovanju.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
15 godina
offline
Re: Drž'te lopova!
Entry Point kaže...

 Land of the free upravo to i pokazuje jer kod njih sudstvo funkcionira. Ako išta taj broj pokazuje onda je to da ima puno kriminala u SAD-u, a uspoređivati zatvorski sustav amerike sa gulagom je u najmanju ruku presmješno.

LOL

Ni najmanje.

Američki zatvorski sustav je baziran na drastičnim kaznama i divljačkim uvjetima u zatvorima.

Problem je što kad osoba izađe iz tog kaosa nakon 15-20 godina, postane još gora osoba nego što je bila kad je u zatvor otišao. Osoba koja je u zatvoru završila zbog minorne pljačke, posjedovanja i vožnje pod utjecajem, nakon silovanja i mučenja iz zatvora može postati manijakalni ubojica.

Takva osoba može ne samo napraviti još više štete nego će i u zločin regrutirati još ljudi, pogotovo jer osim kriminala bivši zatvorenik i nema neke perspektive za zarađivanje kruha.

 

Norveška sa sustavom rehabilitacije zatvorenika u zatvorima sa komforom ima najamnji postotak ponavljača zločina. (Da spriječim spominjanje - Breiivik je menatalni bolesnik i zbog toga ga se ne može uspoređivati sa narkokartelima i ubojicama koji su imali sposobnost biti nešto drugo. Breiivika će uvijek biti jer neke bolesti se jednostavno dogode, kao rak, no mnoštvo zločina se može spriječiti)

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
15 godina
offline
Re: Drž'te lopova!
wyks kaže...
syncmaster245b kaže...
Fun fact 2

Pricas o gulagu, a dodajmo jos jednu zvakicu za mozak.

U USA trenutna zatvorska populacija je cca. 2.3mil  sto je vise nego sto ih je ikada bila populacija gulaga u bilo kojem momentu (najveca populacija u gulazima je bila oko 1,8mil pred kraj Staljinove vladavine). Toliko o slobodi  i "land of the free....". Majstori su i zatvaranje vlastitih gradjana pretvorili u biznis!

Ovo je više problem općenite demografije i ustroja društva nego čisto političko pitanje.

 

USA ima veoma oprečno stanovanje gdje se populacija u gradovima drasično povećava, dok to u SSSR-u nije bio slučaj, dijelom i zbog slabije industralizacije SSSR-a, ali i zbog raširenosti istog broja stanovnika na većem prostoru.

 

Tu je i općenit ustroj društva koji je u SSSR-u cijenio zajednički rad, dok je gospodarstvo USA već početkom 70-ih skrenulo pozornost sa radnika na čisti profit.

Samim time nije ni bilo planske industrije pa se događalo da bi u jedno destljeće pojedni područje postalo ogroman socijalan slučaj, a desetljeće prije je bilo perspektivno i bujalo je u svakom aspektu.

 

Dodaj tome i utjecaj narkotika, koji je u SAD-u zbog blizine Meksika i Južnoameričkih narkokartela bio veći problem negu u SSSR-u.

Svaka Država u SAD, ima autonomiju u osnovnoj legislaturi pa i tu leži dio problema jer ponegdje su zakoni blaž, negdje su pod utjecajem kojekakvih lobija. Problem je uvećan jer se na vrijeme nije radilo na rehabilitaciji blažih prijestupnika pa su sada taj probelm pokušali ugasiti sa Zakonom o 3 kriminalna nedjela, kojim nakon bilo kakve 3 kriminalne radnje završiš u zatvor na dulje vrijeme.

 

Također njihova legislatura je više uputa, tako da odluke i dalje stoje na sudcu ili poroti, tako da sudac koji je unutar neke ideološke skupine može utjecati na pojedine optužbe.

 

Na kraju tu je i problem nedovoljne integracije afroameričke populacije jer je velik dio još pod utjecajem zabrani od prije 50-ak godina. Jednostavno rečeno - neobrazovani roditelji će statistički imati djecu koja neće biti sklona obrazovanju.

 

Odlicno objasnjeno, iako moja usporedba gulaga i americkih zatvora je bio cisti fun fact, odnosno bila je cisto numericka, tek toliko da se  da se dobije perspektiva kako populacija Gulaga nije nikakav apsolutni rekord.

 

Inace, ako cemo jos malo o US zatvorima, u zadnjih par godina sve vise se otkrivaju slucajevi gdje su neki suci bili na platnom spisku privatnih KP domova za maloljetnike, odnosno dobivali bi postotak po zatvoreniku spremljenom u zatvor. Sve beznacajniji kriminal se sve teze kaznjava pa se sada postavlja pitanje da li je uopce bilo pametno ponovno dopustiti privatne zatvore (negdje sam bio procitao da su ih ameri bili zabranili vec jednom pocetkom 20. stoljeca).

 

Naravno da je i ovo apsolutni off topic, medjutim, indirektno kazuje koliko je u USA razum ustuknuo pred profitom.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.3.2014 0:45 (syncmaster245b).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Drž'te lopova!
Entry Point kaže...
syncmaster245b kaže...

Fun fact 2

Pricas o gulagu, a dodajmo jos jednu zvakicu za mozak.

U USA trenutna zatvorska populacija je cca. 2.3mil  sto je vise nego sto ih je ikada bila populacija gulaga u bilo kojem momentu (najveca populacija u gulazima je bila oko 1,8mil pred kraj Staljinove vladavine). Toliko o slobodi  i "land of the free....". Majstori su i zatvaranje vlastitih gradjana pretvorili u biznis!

Ha?? Postoji nešto što se zovu zakoni. Ako prekršiš neke zakone ideš u zatvor. Land of the free upravo to i pokazuje jer kod njih sudstvo funkcionira. Ako išta taj broj pokazuje onda je to da ima puno kriminala u SAD-u, a uspoređivati zatvorski sustav amerike sa gulagom je u najmanju ruku presmješno.

Oh, kad vec pricamo o gulagu, ne zaboravimo na jedno prekrasno mjesto za odmor, suncano, krasne koke secu po dvoristu i sve sto ide uz to, a zove se... Guantánamo!
Uh, i ne zaboravimo na poseban program u tom odmaralistu, pod zagonetnim imenom "enhanced interrogation techniques"!
A imamo bome mi i jos tih odmaralista.

Land of free, dok si s nama, u suprotnom si potencijalni terorist i protivnik svega americkog (u prijevodu - antikrist).
Anthrax ima pjesmu koja bas pase uz vanjsku politiku land of free-ja - I Am the Law.

Imao je Putin nedavno lijep govor gdje ih je krasno oprao, iskreno sumnjam da ga je itko od ovih nasih novinskih prdaca prenio, rekao bih da opcenito zapadni mediji nisu ni s "g" izasli od tog govora:
"[...] Što se tiče kritika da smo prekršili međunarodni zakon. Pa, dobro je da su se uopće sjetili kako postoji nešto što se zove međunarodni zakon. Baš im hvala. Bolje ikad nego nikad", istaknuo je Putin te naglasio da Rusija nipošto nije ovim potezom prekršila međunarodni zakon. (rijec je o referendumu na Krimu - moja opaska)
"U praktičnoj primjeni politike, naši Zapadni partneri - prije svega SAD - preferiraju se voditi ne međunarodnim pravom, nego pravom sile. Oni vjeruju u svoju izuzetnost, da imaju pravo odlučivati o sudbini cijelog svijeta, da su oni uvijek u pravu", rekao je Putin.

Srecom pa jos uvijek postoje drzavnici koji imaju muda oprati po Lernejskoj hidri.


Ako moram birati od dva zla, radije necu izabrati ni jedno. Ako sam zbog toga terorist, neka. Ionako ce ih ta opsjednutost teroristima i apsolutnom kontrolom eventualno pojesti.


Tako da ne, Drago, nisi jedini sto se tice neslaganja s takvom politikom sile - tko jaci taj kaci.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.3.2014 13:37 (1domagoj1).
12 godina
offline
Re: Drž'te lopova!
syncmaster245b kaže...

Nepotrebno skreces raspravu s teme nabrajujuci zapadne medijske floskule. Nedostaje ti jos samo "zeljezna zavjesa" pa da zaokruzimo i terminologiju.

Niti je bilo bajno kako to komunisti vole prikazivati, niti je bilo toliko lose koliko zapad to voli prikazati.

 

Igrom slucaja, naletio si na krivoga, jer u posljednjih godinu dana radim u inozemstvu i izmedju ostalih nacija upravo i sa poljacima, ukrajincima, bugarima, litvancima (otuda imam podatke o litvanskoj emigraciji), rusima.....

Svi, ali svi se slazu u ocjeni da su samo jedno zlo zamijenili drugim.

 

Fun fact 2

Pricas o gulagu, a dodajmo jos jednu zvakicu za mozak.

U USA trenutna zatvorska populacija je cca. 2.3mil  sto je vise nego sto ih je ikada bila populacija gulaga u bilo kojem momentu (najveca populacija u gulazima je bila oko 1,8mil pred kraj Staljinove vladavine). Toliko o slobodi  i "land of the free....". Majstori su i zatvaranje vlastitih gradjana pretvorili u biznis!

Amerika je zemlja u kojoj se medju narodom vrti ogroman novac. Novac stvara kriminal na ulicnom nivou. Ne mozes usporedjivati ljude koji su u zatvoru zbog vlastitih zlodjela i one koji su u gulagu zbog pogresnog misljenja. Populacija u gulazima vjerojatno nije nadmasila americke zatvore i zbog cinjenice da je za vrijeme Staljinove vladavine smaknuto od minimalno 3 pa po nekim procijenama i do 60 milijuna ljudi. A to nisu bili kriminalci. Eto ti zvakica nazad.

Da, jedno zlo je zamijenjeno drugim, s tim se i ja slazem, samo puno manjim zlom. Vjerujem da je to inozemstvo u kojem radis ipak neka "zlocesta kapitalisticka" drzava a ne neka napredna postkomunisticka.

15 godina
online
Drž'te lopova!

"draga, malo mi je neugodno jer nas gleda i sluša frižider..."

 
3 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Drž'te lopova!
BlueMax kaže...

 a mi bi se trebali zapitati kako ce nam biti kad netko drugi preuzme ulogu Amerike.

zar si još uvijek na stadiju "amerika", "kina", "rusija"? Bojim se da je istina mnogo detaljnija i da se radi o ljudima i organizacijama koje se nemogu nikako uglaviti u kontekst samo jedne države pa tako i famozna NSA nije ograničena samo amerikom (iako ju američka vlada podržava i sponzorira) već je potpomognuta i britanijom, izraelom, tuskom, s.arabijom, australijom, njemačkom, francuskom... dakle radi se o međunarodnoj terorističkoj organizaciji koju podupiru praktički sve zapadne i mnoge istočne vlade a ne o drito amerikancima ili drito isključivo američkoj organizaciji ili nečemu što se može gledati samo u kontekstu nacionalne države

15 godina
offline
Re: Drž'te lopova!
BlueMax kaže...

Amerika je zemlja u kojoj se medju narodom vrti ogroman novac. Novac stvara kriminal na ulicnom nivou. Ne mozes usporedjivati ljude koji su u zatvoru zbog vlastitih zlodjela i one koji su u gulagu zbog pogresnog misljenja. Populacija u gulazima vjerojatno nije nadmasila americke zatvore i zbog cinjenice da je za vrijeme Staljinove vladavine smaknuto od minimalno 3 pa po nekim procijenama i do 60 milijuna ljudi. A to nisu bili kriminalci. Eto ti zvakica nazad.

Da, jedno zlo je zamijenjeno drugim, s tim se i ja slazem, samo puno manjim zlom. Vjerujem da je to inozemstvo u kojem radis ipak neka "zlocesta kapitalisticka" drzava a ne neka napredna postkomunisticka.

 

A koliko  su Ameri direktno pobili u Vijetnamu, Iraku, Afganistanu, ili indirektno na Filipinima, Panami, Libiji......govorimo o civilima

U Norveskoj se jos veci novac vrti medju narodom pa nemaju niti blizu toliku stopu kriminala, a i sama misao kako se moze novac optuziti za gresku u sustavu je bezvezna.

 

Problem sa Amerima je sto  sami sebe vide kao nadrasu. Medjunarodni zakoni za njih ne vrijede, medjunarodni sudovi ne vrijede, pravila ne vrijede........ponasanje koje u mnogim stvarima podsjeca na Njemacku 30-tih godina. To se jednostavno mora odbiti od glavu. Najvjerojatnije kada Europa jednom kaze dosta i otkaze poslusnost. A i to bi moglo doci uskoro kao indirektna posljedica krize u Ukrajini.

 

P.S. gotovo cijelu proslu godinu sam proveo u Shenzenu i Zhughaiu {#}

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
12 godina
offline
Re: Drž'te lopova!
syncmaster245b kaže...
BlueMax kaže...

Amerika je zemlja u kojoj se medju narodom vrti ogroman novac. Novac stvara kriminal na ulicnom nivou. Ne mozes usporedjivati ljude koji su u zatvoru zbog vlastitih zlodjela i one koji su u gulagu zbog pogresnog misljenja. Populacija u gulazima vjerojatno nije nadmasila americke zatvore i zbog cinjenice da je za vrijeme Staljinove vladavine smaknuto od minimalno 3 pa po nekim procijenama i do 60 milijuna ljudi. A to nisu bili kriminalci. Eto ti zvakica nazad.

Da, jedno zlo je zamijenjeno drugim, s tim se i ja slazem, samo puno manjim zlom. Vjerujem da je to inozemstvo u kojem radis ipak neka "zlocesta kapitalisticka" drzava a ne neka napredna postkomunisticka.

 

A koliko  su Ameri direktno pobili u Vijetnamu, Iraku, Afganistanu, ili indirektno na Filipinima, Panami, Libiji......govorimo o civilima

U Norveskoj se jos veci novac vrti medju narodom pa nemaju niti blizu toliku stopu kriminala, a i sama misao kako se moze novac optuziti za gresku u sustavu je bezvezna.

 

Problem sa Amerima je sto  sami sebe vide kao nadrasu. Medjunarodni zakoni za njih ne vrijede, medjunarodni sudovi ne vrijede, pravila ne vrijede........ponasanje koje u mnogim stvarima podsjeca na Njemacku 30-tih godina. To se jednostavno mora odbiti od glavu. Najvjerojatnije kada Europa jednom kaze dosta i otkaze poslusnost. A i to bi moglo doci uskoro kao indirektna posljedica krize u Ukrajini.

 

P.S. gotovo cijelu proslu godinu sam proveo u Shenzenu i Zhughaiu {#}

Nije to problem sa Amerima nego problem ljudske vrste. Koja god nacija dobije priliku glumiti visu rasu ona to i ucini. Razlike su jedino kulturoloske i to se odrazava u nacinu vrsenja represije.

Sve europske drzave su pokazale kako se ponasaju u takvom scenariju a mozes zamisliti da je nebeskim Srbima ili velikim Hrvatima dati takvu moc kako bi to sve skupa izgledalo. Sve sto Amerika danas radi radi i Europa samo u granicama svojih mogucnosti. Prednosti te zapadne tiranije su ipak ocite u odnosu na sve istocne do sad. Ako cemo posteno gledati nikad u povijesti se nije dogodilo da jedna drzava ima toliku moc a da ne krene u otvoreni rat protiv svih.

Nemoj misliti da ja odobravam americku politiku i praksu. Samo sam zabrinut sta ce biti ako se previse opuste.

15 godina
online
Re: Drž'te lopova!
BlueMax kaže...

Nije to problem sa Amerima nego problem ljudske vrste. Koja god nacija dobije priliku glumiti visu rasu ona to i ucini.

točno si krenuo a onda krivo objedinio: da, to je problem ljudske vrste ali nije problem u naciji već u pojedincima koji glume višu rasu. Evo dovoljno je pogledati našu Rvacku i naše vrle primjere Rvatina, svakog ponaosob s imenom i prezimenom, kako glume da su potekli od samog boga i onda si dopuštaju svašta. Da li to znači da je cijela nacija takva? - ne znači niti pod razno.

 

Dakle nije problem u americi i amerikancima, problem je u ratnom zločincu i nobelovcu Obami, ratnom huškaču i zločincu Kerry-u, ratnom huškaču i zločincu MCCainu,  njihovim sponzorima poput ratnom profiteru i obmanjivaču javnosti Murdoch-u, profiterima i špekulantima s Wall Streeta itd itd... kao što je očito nacionalnost nema veze s time već se radi o mašineriji interesnih skupina i njihovih marioneta a koji zbog financijske moći mogu stvarati propagandne kampanje koje nemaju veze s realnošču a koje će prosječni neinformirani građanin popušiti jednako kao što su popušili Orsonovu radio priču "rat svjetova" i mislili da ih uistinu napadaju vanzemaljci

15 godina
offline
Re: Drž'te lopova!
BlueMax kaže...
Ako cemo posteno gledati nikad u povijesti se nije dogodilo da jedna drzava ima toliku moc a da ne krene u otvoreni rat protiv svih.

Nemoj misliti da ja odobravam americku politiku i praksu. Samo sam zabrinut sta ce biti ako se previse opuste.

 

Pa o tome upravo i govorim.

Oni vec jesu opusteni i potpuno van svake kontrole do te mjere da vise neznaju ni koliko agencija imaju a kamoli sto sve one rade.. Barack Obama potpisuje smrtne presude ljudima po cijelom svijetu. Bez optuzbe, bez sudjenja!

 

"Mi mislimo da si ti potencijalna prijetnja za USA!" i sutra ti bespilotna isporuci paket sa potpisom Baracka Obame!

 

No nezgoda je slijedeca, ukoliko se otme kontroli, a otelo se, dogadjaju se stvari da je jedna Angela Merkel jednako spijunira kao nekog trecerazrednog drzavnika. I onda se cude jos zasto se ona ljuti!

 

Amerikanci su postali ogromni lazovi. Cim zinu lazu! No to je manji problem.

Veci problem je sto svi to znaju i nitko nista ne poduzima!

 

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice