DVD na Osmici – prokleta lova…

poruka: 42
|
čitano: 5.529
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "DVD na Osmici – prokleta lova…".
13 godina
neaktivan
offline
DVD na Osmici – prokleta lova…

A ako mi (korisnici) instaliramo nesto kao GOM (koji otvara sve zivo) ili PowerDVD ili bilo koji drugi program koji je namjenjen tome  hoce li on moci pustati filmove? Jer ako GOM-u fali neki codec on ponudi da ka dloadas i nakon toga radi fino.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
DVD na Osmici – prokleta lova…

Za loware i n00bove koji neće znati skinuti neki drugi player sa interneta vjerovatno će im pomoći hintovi npr. "Download one of these video and audio players" VLC, itd........... tako da se nemorate brinuti oko defaulta ili sl.

AKO SAM TI POMOGAO KLIKNI HVALA!!!!!!!!!!!!!!!!
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.5.2012 20:23 (Bera).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: DVD na Osmici – prokleta lova…
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.5.2012 20:38 (Fur1oso).
15 godina
protjeran
offline
DVD na Osmici – prokleta lova…

Izgleda nije im u cilju da prodaju svoj proizvod, malo su suvise uvijereni da je ''Microsoft'' vjecan, treba spomenuti koga ujede zmija jednom i gustera se boji, pa tako pocev od Viste koja je bila pravi fijasko, za koji su naravno mnogi dali novac da se ne varamo, to sto Vista  jedan od smetljarskih proizvoda MS u sto su i oni svjesni nije ih sputalo da uzmu novce.E sada ce to da urade i Windows 8.Uz famozni Metro koji mnogi ne odobravaju ali su ga spremni progutati za cijenu manje koristenja memorije, ovo je novi udarac.Mislim da jos nije doslo vrijeme da prenosni mediji zvani DVD ili CD odu u proslost, ali svakako u skoroj buducnosti da hoce, ali ovo je jos samo jedan razlog koji ce odbiti korisnike, ne radi toga jer je ovo ''veliki manjak'' nego iz principa radi sitnjicarenja, bukvalnog sitnjicarenja, za svaku i malu promjenu u softwer traze da se plati, a sada sitnjicare na takvu banalnu stvar zvanu DVD codec.

http://game.desert-operations.ba/?recruiter=36e8&world=d29ybGQx
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: DVD na Osmici – prokleta lova…
Pranja kaže...

Čekaj,netko još uvijek koristi optičke medije?

da evo ja kupujem bluray filmove

kaj je tu cudno ?

http://x264blog.org/
12 godina
offline
Re: DVD na Osmici – prokleta lova…

Ja fakat ne znam šta reći. Pola vas će i onako da skine s nekog torrenta Win8 i još se žalite??? Onaj ko plati ima pravo da se žali. I fakat mi nije jasno za kog klinca cvilite. Ljudi ovaj komad software na sve strane naglašavaju kako ga ne koriste ali eto nek ima?! Pa biste li vi kupili stojadina da vam stoji ispred zgrade onako? Da za njega plaćate registraciju godišnje onako? Al ga ne vozite jer imate Renaulta, BMWa ili Opela?

 

I na kraju, spucali su Microsoftu kaznu (u EU) zbog media playera koji dođe po defaultu instaliran al zato je rega da dođe u OSXu?!?!?!

Koje nebuloze...

12 godina
odjavljen
offline
DVD na Osmici – prokleta lova…

ako ne pusta bluray onda je ovo fail i promasaj jer ima hrpa besplatnih programa koji to rade 

dok za bluray nema oni su malo skuplji od po 50$ i do 100$ kostaju 

http://x264blog.org/
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: DVD na Osmici – prokleta lova…
s0urce kaže...

Ja fakat ne znam šta reći. Pola vas će i onako da skine s nekog torrenta Win8 i još se žalite??? Onaj ko plati ima pravo da se žali.

Možeš li to nekako dokazati? Ne možeš tek tako pretpostaviti da smo svi ovdje koji se žalimo pirati. A i da jesmo to nema veze, imamo pravo komentirati ovakve stvari

s0urce kaže...

Ljudi ovaj komad software na sve strane naglašavaju kako ga ne koriste ali eto nek ima?! Pa biste li vi kupili stojadina da vam stoji ispred zgrade onako? Da za njega plaćate registraciju godišnje onako? Al ga ne vozite jer imate Renaulta, BMWa ili Opela?

 

I na kraju, spucali su Microsoftu kaznu (u EU) zbog media playera koji dođe po defaultu instaliran al zato je rega da dođe u OSXu?!?!?!

Koje nebuloze...

Jedini razlog zbog kojega se mi žalimo ovdje je to što Microsoft apsolutno svugdje nastoji maksimizirati svoj profit, na štetu korisnika. Ovo je jednostavno vrhunac takve politike i prevršilo je svaku mjeru. Istina većini nas koji ovdje raspravljao, taj dio softwarea i ne koristimo no to ne daje pravo Microsoftu da ovako postupa. A i to što taj Microsoftov software nismo koristili, nije naša krivnja, Microcoft je kriv zato što nam odmah pri instalaciji nije dao kvalitetan software koji odgovara nama. Usto svaki windows ima više verzija, a neke od tih verzija su deklarirane kao verzije za kućne korisnike. Po logici smatram da bih OS koji se deklarira kao "kućni" os, trebao dolaziti sa kvalitetnom mogućnošću gledanja video sadržaja sa DVD'ova. A ovo što Microsoft radi je čisti bezobrazluk prema korisnicima.

Twitter- @capttawish Linux/GNU live forever.
15 godina
protjeran
offline
Re: DVD na Osmici – prokleta lova…
s0urce kaže...

Ja fakat ne znam šta reći. Pola vas će i onako da skine s nekog torrenta Win8 i još se žalite??? Onaj ko plati ima pravo da se žali. I fakat mi nije jasno za kog klinca cvilite. Ljudi ovaj komad software na sve strane naglašavaju kako ga ne koriste ali eto nek ima?! Pa biste li vi kupili stojadina da vam stoji ispred zgrade onako? Da za njega plaćate registraciju godišnje onako? Al ga ne vozite jer imate Renaulta, BMWa ili Opela?

 

I na kraju, spucali su Microsoftu kaznu (u EU) zbog media playera koji dođe po defaultu instaliran al zato je rega da dođe u OSXu?!?!?!

Koje nebuloze...

Ako i jesmo pirati, mozda velika vecina to postaju.Zasto bi neko iskesirao svoje novce (pozamasnu kolicinu) i onda na kraju morao jos da doplati da bi mogao da ima onu osnovu i tako banalnu stvar.Ako kupim odredjeni proizvod NN zvani npr Stojadin koji kosta tolko i tolko love ja zelim da taj stojadin odveze me od tacke A do tacke B u mogucnostima kojima je predvidjen, da ne moram cim izadjem iz prodavnice da kupim mjenjac jer gle mjenjac spada u ''opcionu opremu''.

http://game.desert-operations.ba/?recruiter=36e8&world=d29ybGQx
15 godina
offline
Re: DVD na Osmici – prokleta lova…
311008 kaže...
s0urce kaže...

Ja fakat ne znam šta reći. Pola vas će i onako da skine s nekog torrenta Win8 i još se žalite??? Onaj ko plati ima pravo da se žali. I fakat mi nije jasno za kog klinca cvilite. Ljudi ovaj komad software na sve strane naglašavaju kako ga ne koriste ali eto nek ima?! Pa biste li vi kupili stojadina da vam stoji ispred zgrade onako? Da za njega plaćate registraciju godišnje onako? Al ga ne vozite jer imate Renaulta, BMWa ili Opela?

 

I na kraju, spucali su Microsoftu kaznu (u EU) zbog media playera koji dođe po defaultu instaliran al zato je rega da dođe u OSXu?!?!?!

Koje nebuloze...

Ako i jesmo pirati, mozda velika vecina to postaju.Zasto bi neko iskesirao svoje novce (pozamasnu kolicinu) i onda na kraju morao jos da doplati da bi mogao da ima onu osnovu i tako banalnu stvar.Ako kupim odredjeni proizvod NN zvani npr Stojadin koji kosta tolko i tolko love ja zelim da taj stojadin odveze me od tacke A do tacke B u mogucnostima kojima je predvidjen, da ne moram cim izadjem iz prodavnice da kupim mjenjac jer gle mjenjac spada u ''opcionu opremu''.

U ovom slučaju točnije bi bilo reći da kad kupiš auto on nije natankan do vrha, već ima taman toliko benzina u spremniku da stigneš do prve benzinske.

Zašto se auti ne prodaju sa punim spremnikom!?

And so you touch this limit, something happens and you suddenly can go a little bit further. With your mind power, your determination, your instinct, and the experience as well, you can fly very high.
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.5.2012 15:58 (redrum781).
12 godina
odjavljen
offline
Re: DVD na Osmici – prokleta lova…
M_dipl. kaže...
311008 kaže...
Ako i jesmo pirati, mozda velika vecina to postaju.Zasto bi neko iskesirao svoje novce (pozamasnu kolicinu) i onda na kraju morao jos da doplati da bi mogao da ima onu osnovu i tako banalnu stvar.

Ispričavam se ali - ne seri.

 

Ako govorimo o ovome u načelnom smislu, glupo je što nema Media Centera, ali ako govorimo iz neke praktične perspektive, da nema ove vijesti 99% korisnika ne bi ni znalo da u novim Windowsima nema tog programa, toliko je on većini nevažan i nezamjetljiv. Skinuti VLC i instalirati ga (ili K-lite ili XMBC, itd.) je minuta posla, nitko ovdje u praktičnom smislu neće biti na gubitku.

a gledaj XMBC ,K-lite ,CCCP ,MPCHC nemogu pustit bluray disk kako spada 
bas niti jedan od njih to cak niti na linuxu nije moguce nazalost ,pa valjda ovaj windows dvd podrzava i bluray inace FAIL 

http://x264blog.org/
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
DVD na Osmici – prokleta lova…

MS ovime sam sebi puca u nogu, jest da je to zračni pištolj, ali ipak sam sebi puca u nogu.

Cilj modernog OS-a je da se minimalizira administracija i potreba za milion  plugina. 

Danas se jednostavno ježim kada me netko upita da mu malo "porihtam" windowse. Linux sam spreman instalirati i podesiti svima, sa windowsima se više ne želim zamarati.

Zašto, pa zato jer je nemjerljivo lakše održavati i instalirati linux sustav nego windowse. Distribucija poput Minta već u kutiji ima 98% svega potrebnog za komotan rad.

U pravcu u kojemu MS kreće ne vidim pojednostavljivanje već  bolesnu želju za "racionalizacijom", pitam se što je drugo na redu, mp3, zip ....

 

 
0 1 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice