Elon Musk objavio master plan Tesle

poruka: 42
|
čitano: 3.949
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Elon Musk objavio master plan Tesle".
8 godina
odjavljen
offline
Elon Musk objavio master plan Tesle

Covjek je vizionar...

 
7 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Elon Musk objavio master plan Tesle
4. točka već postoji dugo vrijeme, ne kužim što je točno mislio time.


Privatne korisnike koči osiguranje pri rentanju, ali da se zaobić skupljom policom.

Ima čak servisa koji nude hardver za motor i gdje god da se parkiraš u gradu i staviš opciju da je slobodan i da ti ne treba neko vrijeme, bilo tko s appom ga može uzet i otključat ako ima verificiran profil.


Ne sviđa mi se što nije spomenuo Hyperloop
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
16 godina
offline
Elon Musk objavio master plan Tesle

bit će razvijeni kompaktni terenac, pickup kamion i vozilo jeftinije od Modela 3

 

Hm, nije istina... Prema originalnom članku novog vozila jeftinijeg od Modela 3 vjerojatno neće biti, ono što je u planu je da se unaprijedi

proizvodnja Modela 3 pa će vjerojatno on sam postati jeftiniji.

 

Citat iz orig. članka:

"A lower cost vehicle than the Model 3 is unlikely to be necessary, because of the third part of the plan described below."

 

 

Sve u svemu, dobar i zanimljiv plan, možda najznačajnija je ova mogućnost zarade na vlastitom vozilu što bi moglo konačno dovesti do masovnog prelaska na el. automobile

jer bi mogli postati dosta jeftiniji od konkurentnih gutača fosila.

 
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Elon Musk objavio master plan Tesle
Mitch kaže...
Ne sviđa mi se što nije spomenuo Hyperloop

 

Možda zato što je ovo master plan Tesle,

Hyperloop je odvojen projekt koji nema veze s Teslom.

 

Uostalom Musk je samo razvio koncept, a ostali razvijaju Hyperloop (ili kako će ga već koja firma nazvati).

15 godina
offline
Elon Musk objavio master plan Tesle

a digitalizacija, reforma kurikuluma i 1000 eur za svaku novorođenu bebu (ako je muško - za žensko 250 eur)? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.7.2016 13:14 (Ajar).
Moj PC  
14 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: Elon Musk objavio master plan Tesle

"Omogućavanje da vozilo zarađuje novac"

 

pa i sad mozes posuditi auto...

 

Sve ove tocke vec postoje... opet se pronalazi topla voda...

8 godina
odjavljen
offline
Re: Elon Musk objavio master plan Tesle

Bitan je nacin a ne samo sheranje vozila. I nije ni rekao da je ista izmislio vec je to plan na koji ce se kompanija fokusirati.

 

Sharing
When true self-driving is approved by regulators, it will mean that you will be able to summon your Tesla from pretty much anywhere. Once it picks you up, you will be able to sleep, read or do anything else enroute to your destination.

You will also be able to add your car to the Tesla shared fleet just by tapping a button on the Tesla phone app and have it generate income for you while you're at work or on vacation, significantly offsetting and at times potentially exceeding the monthly loan or lease cost. This dramatically lowers the true cost of ownership to the point where almost anyone could own a Tesla. Since most cars are only in use by their owner for 5% to 10% of the day, the fundamental economic utility of a true self-driving car is likely to be several times that of a car which is not.

In cities where demand exceeds the supply of customer-owned cars, Tesla will operate its own fleet, ensuring you can always hail a ride from us no matter where you are.

14 godina
offline
Elon Musk objavio master plan Tesle

4. točka još ne postojei na način kako je on to zamislio 

 

Iz originalnog teksta:

''

Sharing
When true self-driving is approved by regulators, it will mean that you will be able to summon your Tesla from pretty much anywhere. Once it picks you up, you will be able to sleep, read or do anything else enroute to your destination.

You will also be able to add your car to the Tesla shared fleet just by tapping a button on the Tesla phone app and have it generate income for you while you're at work or on vacation, significantly offsetting and at times potentially exceeding the monthly loan or lease cost. This dramatically lowers the true cost of ownership to the point where almost anyone could own a Tesla. Since most cars are only in use by their owner for 5% to 10% of the day, the fundamental economic utility of a true self-driving car is likely to be several times that of a car which is not.

In cities where demand exceeds the supply of customer-owned cars, Tesla will operate its own fleet, ensuring you can always hail a ride from us no matter where you are.''

 

Misli se na to da dok si ti na poslu na npr. Trešnjevci auto ti je parkiran ispred ureda. Omogućiš šeranje auta preko aplikacije. Netko ga pozove s npr. Prečkog i on sam ode do toga tko ga je pozvao. Dok ti završi radno vrijeme ovaj koji ga je posudio obavi svoje i auto ti se sam vrati na parking. 

Bar sam ja tako shvatio.

Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Elon Musk objavio master plan Tesle

Upravo tako. Plus ako ne bude dovoljno tesli sama tesla ce dopuniti potraznju svojim vozilima. Ako to iko moze napraviti to je musk.

15 godina
neaktivan
offline
Elon Musk objavio master plan Tesle

Jedva čekam ovo sa share-anjem Tesli. Za 100 kuna će si tako svatko moći iznajmiti auto vrijedan 100.000€, organizirati u njemu orgije s dvije prostitutke, nešto kokaina i puno alkohola (jer auto vozi sam pa se može), pa se nakon svega ispovraćati po autu, provozati ga za dušu još malo po selu dok mu se ne potroši baterija i nakon toga ga lijepo s 2% baterije, nekoliko istrošenih kondoma i par ogrebotina vratiti vlasniku. Kako se samo drugi nisu toga sjetili.

 

Inače, u Muskovom "master planu" mi fali peta točka: postati profitabilan. Ili možda i narednih deset godina planira živjeti od kredita i gomilati gubitke?

 
1 18 hvala 0
15 godina
offline
Elon Musk objavio master plan Tesle

fali i šesta: svakom kupcu tesle 100 litara benze badava. pogodnost nije prenosiva na treće osobe. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
online
Re: Elon Musk objavio master plan Tesle
RobertS kaže...

Jedva čekam ovo sa share-anjem Tesli. Za 100 kuna će si tako svatko moći iznajmiti auto vrijedan 100.000€, organizirati u njemu orgije s dvije prostitutke, nešto kokaina i puno alkohola (jer auto vozi sam pa se može), pa se nakon svega ispovraćati po autu, provozati ga za dušu još malo po selu dok mu se ne potroši baterija i nakon toga ga lijepo s 2% baterije, nekoliko istrošenih kondoma i par ogrebotina vratiti vlasniku. Kako se samo drugi nisu toga sjetili.

 

Inače, u Muskovom "master planu" mi fali peta točka: postati profitabilan. Ili možda i narednih deset godina planira živjeti od kredita i gomilati gubitke?

 Čekaj, kaj ti nisi rekao da si u uber allesu?

Frend mi je u Sttutgartu već duže vrijeme i tamo imaju već ovakav sistem sa najmom e-auta na kartice. 

I ima svoju karticu, i naravno da odgovara za svako sranje kaj napravi i to sve savršeno funkcionira. 

A tebe ionak samo muči to kaj je Musk to takoder isplanirao na masovnoj skali.

Dokazao si već puno puta da bezveze hejtaš sve vezano uz Muska i Teslu.....

Balkanski jal....

Bog i 'Rvati.....

itd.

Dokaz, da ne bi bilo da baljezgam:

 

Kruha i igala...
15 godina
neaktivan
offline
Re: Elon Musk objavio master plan Tesle
fer-de-lance kaže...
RobertS kaže...

Jedva čekam ovo sa share-anjem Tesli. Za 100 kuna će si tako svatko moći iznajmiti auto vrijedan 100.000€, organizirati u njemu orgije s dvije prostitutke, nešto kokaina i puno alkohola (jer auto vozi sam pa se može), pa se nakon svega ispovraćati po autu, provozati ga za dušu još malo po selu dok mu se ne potroši baterija i nakon toga ga lijepo s 2% baterije, nekoliko istrošenih kondoma i par ogrebotina vratiti vlasniku. Kako se samo drugi nisu toga sjetili.

 

Inače, u Muskovom "master planu" mi fali peta točka: postati profitabilan. Ili možda i narednih deset godina planira živjeti od kredita i gomilati gubitke?

 Čekaj, kaj ti nisi rekao da si u uber allesu?

Frend mi je u Sttutgartu već duže vrijeme i tamo imaju već ovakav sistem sa najmom e-auta na kartice. 

I ima svoju karticu, i naravno da odgovara za svako sranje kaj napravi i to sve savršeno funkcionira. 

A tebe ionak samo muči to kaj je Musk to takoder isplanirao na masovnoj skali.

Dokazao si već puno puta da bezveze hejtaš sve vezano uz Muska i Teslu.....

Balkanski jal....

Bog i 'Rvati.....

itd.

Dokaz, da ne bi bilo da baljezgam:

 

Veliš u Stuttgartu to već duže vrijeme imaju? A ja mislio da je Musk to otkrio jučer u svom master planu. Awsome. Jedino što je ovdje na globalnoj skali je ljudska glupost, sektašenje i kult ličnosti. Musk je popunio mjesto u životima ljudi kojima treba boguslična ličnost koju će obožavati i koje je bilo upražnjeno od smrti Stevea Jobsa. I baš kao i Jobs, Musk taj svoj kult koristi da muze budalama novce iz džepova. Razlika je međutim, što je Jobs to radio puno bolje i učinio svoju firmu najprofitabilnijom na svijetu. Musk je jedino uspio umjetno napumpati vrijednost dionica, ali i dalje nesmiljeno posluje sa ogromnim gubicima i u ovom "master planu" ne nazirem nikakve elemente koji bi to promjenili, baš naprotiv. Tesla jedva proizvede 50.000 automobila godišnje, čak i da uspije ostvariti neko povećanje s Modelom 3, to je još uvijek svjetlosne godine daleko od broja koji bi bio potreban da bilo što u vezi s Teslom postane "globalno". Ford godišnje proizvede 3,5 millijuna vozila, Toyota 9 milijuna, i to s profitom. To je globalno, a ne Tesla sa 50.000 igračkica za eko-bogataše i to uz ogroman gubitak. Tesla je za mene sinonim za hype, gubitke i jedno prekršeno obećanje za drugim, http://www.wsj.com/articles/tesla-loses-two-manufacturing-executives-1462382198. Na krivulji hype ciklusa nalazi se negdje vrlo blizu "Peak of inflated expectations" točke, na https://en.wikipedia.org/wiki/Hype_cycle možeš vidjeti što slijedi nakon toga.

7 godina
online
Elon Musk objavio master plan Tesle

Prouči si malo industrijske revolucije i tak to.

Najlakše se vječno držat onoga kaj funkcionira, a ko jebe napredak... 

Zabiješ glavu u pijesak, i ignoriraš sve...

Ti si ko moj susjed, kupio PC s Pentiumom III i 128 RAMa za 10000 kn prije skoro 20 godina, i ne prihvaća da to više ništa ne vrijedi.

A to ti je otprilike razmjer ovih tvojih izjava.

Ko moja baba kad je prvi put vidjela TV uživo: to je dijelo Sotone, i svi ostali hypeaju i prodaju dušu 

Inače, mislim da čak postoji i taj sindrom pod službenim nazivom: futurofobija ili tak nekaj.  

Ali me ovaj tvoj mentalitet ni malo ne čudi, možeš ti maknut čovjeka s Balkana, ali ne i Balkan iz čovjeka....

Kruha i igala...
 
16 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Elon Musk objavio master plan Tesle
fer-de-lance kaže...

Prouči si malo industrijske revolucije i tak to.

Najlakše se vječno držat onoga kaj funkcionira, a ko jebe napredak... 

Zabiješ glavu u pijesak, i ignoriraš sve...

Ti si ko moj susjed, kupio PC s Pentiumom III i 128 RAMa za 10000 kn prije skoro 20 godina, i ne prihvaća da to više ništa ne vrijedi.

A to ti je otprilike razmjer ovih tvojih izjava.

Ko moja baba kad je prvi put vidjela TV uživo: to je dijelo Sotone, i svi ostali hypeaju i prodaju dušu 

Inače, mislim da čak postoji i taj sindrom pod službenim nazivom: futurofobija ili tak nekaj.  

Ali me ovaj tvoj mentalitet ni malo ne čudi, možeš ti maknut čovjeka s Balkana, ali ne i Balkan iz čovjeka....

Da, nisi baš inteligentan. Bye bye.

16 godina
offline
Elon Musk objavio master plan Tesle

Car sharing kod nas nikad nece biti profitabilan jer su ljudi divljaci i troskovi odrzavanja takvih automobila, kao sto je i slucaj kod rent-a-cara ce biti ogromni. Jeftinije je platit vozaca aka taxi. Autonomni taksiji da, ali car sharing ne.

Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Elon Musk objavio master plan Tesle

nikad necu biti pobornik autopilota ili kako vec nazivaju ta pomagala, ja sam radije da takvo šta primjeni u gradski prijevoz odnosno tramvaje

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
 
0 3 hvala 0
15 godina
offline
Re: Elon Musk objavio master plan Tesle
RobertS kaže...
fer-de-lance kaže...

Prouči si malo industrijske revolucije i tak to.

Najlakše se vječno držat onoga kaj funkcionira, a ko jebe napredak... 

Zabiješ glavu u pijesak, i ignoriraš sve...

Ti si ko moj susjed, kupio PC s Pentiumom III i 128 RAMa za 10000 kn prije skoro 20 godina, i ne prihvaća da to više ništa ne vrijedi.

A to ti je otprilike razmjer ovih tvojih izjava.

Ko moja baba kad je prvi put vidjela TV uživo: to je dijelo Sotone, i svi ostali hypeaju i prodaju dušu 

Inače, mislim da čak postoji i taj sindrom pod službenim nazivom: futurofobija ili tak nekaj.  

Ali me ovaj tvoj mentalitet ni malo ne čudi, možeš ti maknut čovjeka s Balkana, ali ne i Balkan iz čovjeka....

Da, nisi baš inteligentan. Bye bye.

 Malo pročitaj prije trabunjanja.

 

 

Za razliku od Jobsa, Musk zna nešto zalemit i isprogramirat....sigurno više nego ti 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Elon Musk objavio master plan Tesle
Indestructible kaže...

nikad necu biti pobornik autopilota ili kako vec nazivaju ta pomagala, ja sam radije da takvo šta primjeni u gradski prijevoz odnosno tramvaje

 A pobornik si pijanaca na cesti, pocetnika, bolesnih i sl.?

12 godina
offline
Re: Elon Musk objavio master plan Tesle
To je tzv. car sharing. U biti je super stvar ako nemas svoj Auto. Vecinom su Auti na Benzin ili Diesel Ali ima i malo elektricnih. Mozes ga parkirati na posebna mjesta tako da uvijek imas slobodan parking. Iznajmiti na 1 dan ili na 3 sata ako ti treba, i to sve preko aplikacije. I ne Kosta puno.
8 godina
offline
Re: Elon Musk objavio master plan Tesle
Aldo kaže...

"Omogućavanje da vozilo zarađuje novac"

 

pa i sad mozes posuditi auto...

 

Sve ove tocke vec postoje... opet se pronalazi topla voda...

a to je izmišljanje tople vode kako ju i apple izmisli, da naravno da već postoji ta opcija samo koliko je jednostavna za korištenje, hoćeš rent a car ajde u agenciju ispunjavaj papire plaćaj osiguranje... hoćeš od frenda posudit ajde kod javnog bilježnika ovjeravaj punomoći i sranja... hoćeš ovo šta imju u njemačkoj ajde do stajališta i pokupi auto... ovo kako je on zamislio je da ako želiš auto naručiš ga i on ti sam dođe pred kuću i to sve! a opet za "male pare" vjerojatno manje od rent a cara, taxija i slično... e pa ako je i izmišljanje tople vode meni takva topla voda treba

8 godina
offline
Re: Elon Musk objavio master plan Tesle
RobertS kaže...

Jedva čekam ovo sa share-anjem Tesli. Za 100 kuna će si tako svatko moći iznajmiti auto vrijedan 100.000€, organizirati u njemu orgije s dvije prostitutke, nešto kokaina i puno alkohola (jer auto vozi sam pa se može), pa se nakon svega ispovraćati po autu, provozati ga za dušu još malo po selu dok mu se ne potroši baterija i nakon toga ga lijepo s 2% baterije, nekoliko istrošenih kondoma i par ogrebotina vratiti vlasniku. Kako se samo drugi nisu toga sjetili.

 

Inače, u Muskovom "master planu" mi fali peta točka: postati profitabilan. Ili možda i narednih deset godina planira živjeti od kredita i gomilati gubitke?

naravno samo zaboravljaš da se zna tko je rentao taj auto, pa nisu budale da ne stave u ugovoru točku koja kaže da ako ga oštetiš plaćaš! pa i sad imaš agencija gdje možeš iznajmiti ferrari i imati isti scenarij kao što si napisao i gore, i naravno da ćeš platiti sve što si sje..o

16 godina
offline
Re: Elon Musk objavio master plan Tesle
RobertS kaže...

 

Inače, u Muskovom "master planu" mi fali peta točka: postati profitabilan. Ili možda i narednih deset godina planira živjeti od kredita i gomilati gubitke?

 nisi cuo za pojam reinsvestiranja, razumijemo.

puno firmi posluje na taj nacin

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
8 godina
odjavljen
offline
Re: Elon Musk objavio master plan Tesle
just_dont kaže...
Aldo kaže...

"Omogućavanje da vozilo zarađuje novac"

 

pa i sad mozes posuditi auto...

 

Sve ove tocke vec postoje... opet se pronalazi topla voda...

a to je izmišljanje tople vode kako ju i apple izmisli, da naravno da već postoji ta opcija samo koliko je jednostavna za korištenje, hoćeš rent a car ajde u agenciju ispunjavaj papire plaćaj osiguranje... hoćeš od frenda posudit ajde kod javnog bilježnika ovjeravaj punomoći i sranja... hoćeš ovo šta imju u njemačkoj ajde do stajališta i pokupi auto... ovo kako je on zamislio je da ako želiš auto naručiš ga i on ti sam dođe pred kuću i to sve! a opet za "male pare" vjerojatno manje od rent a cara, taxija i slično... e pa ako je i izmišljanje tople vode meni takva topla voda treba

 Velika je razlika jer musk nigdje ne kaze da je to on izmislio vec da je to jedan od fokusa kompanije u narednih 10 godina dok apple napravi od toga da je to nikad vidjeno amazing i sl. A iovce padaju u trans i svrsavaju serijski....

12 godina
offline
Re: Elon Musk objavio master plan Tesle
zoki.zlikowski kaže...
Indestructible kaže...

nikad necu biti pobornik autopilota ili kako vec nazivaju ta pomagala, ja sam radije da takvo šta primjeni u gradski prijevoz odnosno tramvaje

 A pobornik si pijanaca na cesti, pocetnika, bolesnih i sl.?

 

a šta pijanac i bolesnik ima raditi za volanom?

a početnik kažeš, onda i ne trebaš polagati za auto, samo sjedi i upali autopilot

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
8 godina
odjavljen
offline
Re: Elon Musk objavio master plan Tesle
Indestructible kaže...
zoki.zlikowski kaže...
Indestructible kaže...

nikad necu biti pobornik autopilota ili kako vec nazivaju ta pomagala, ja sam radije da takvo šta primjeni u gradski prijevoz odnosno tramvaje

 A pobornik si pijanaca na cesti, pocetnika, bolesnih i sl.?

 

a šta pijanac i bolesnik ima raditi za volanom?

a početnik kažeš, onda i ne trebaš polagati za auto, samo sjedi i upali autopilot

 Nema nista ali uredno radi i ubija nevine ljude...

12 godina
offline
Elon Musk objavio master plan Tesle

ako sam dobro pročitao između redova, znači Muskova misija je da spriječi ove samoubice što se zalijeću u ljude autima

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Elon Musk objavio master plan Tesle

De prvo poradi na citanju redova a lako ces ti za ono izmedju....

8 godina
offline
Re: Elon Musk objavio master plan Tesle
Torent kaže...
just_dont kaže...
Aldo kaže...

"Omogućavanje da vozilo zarađuje novac"

 

pa i sad mozes posuditi auto...

 

Sve ove tocke vec postoje... opet se pronalazi topla voda...

a to je izmišljanje tople vode kako ju i apple izmisli, da naravno da već postoji ta opcija samo koliko je jednostavna za korištenje, hoćeš rent a car ajde u agenciju ispunjavaj papire plaćaj osiguranje... hoćeš od frenda posudit ajde kod javnog bilježnika ovjeravaj punomoći i sranja... hoćeš ovo šta imju u njemačkoj ajde do stajališta i pokupi auto... ovo kako je on zamislio je da ako želiš auto naručiš ga i on ti sam dođe pred kuću i to sve! a opet za "male pare" vjerojatno manje od rent a cara, taxija i slično... e pa ako je i izmišljanje tople vode meni takva topla voda treba

 Velika je razlika jer musk nigdje ne kaze da je to on izmislio vec da je to jedan od fokusa kompanije u narednih 10 godina dok apple napravi od toga da je to nikad vidjeno amazing i sl. A iovce padaju u trans i svrsavaju serijski....

a čuj apple je vještiji sa marketingom i imaju "problem" da se vole hvaliti malim stvarima koje naprave, ali ono što im se treba priznati je da znaju komplicirane stvari/usluge/proizvode pojednostaviti na način da ih svaki idiot može koristiti i to im je najveća prednost (ili nekima mana, ovisi kako gledaš)

8 godina
odjavljen
offline
Re: Elon Musk objavio master plan Tesle

Nista niej sporno ali to upravo i ja kazem. Apple se hvali inovacijama koje to nisu ili koje su inovacije samo u apple svijetu i ko to pusi meni ne smeta. Musk ne radi nista slicno tome. Nigdje ne kaze da je on to izmislio nigdje ne kaze da je to nesto amazing. Jedostavno iznio dokument u kojem govori o misiji i ciljevima kompanije u narednom periodu. Potpuno suprotno od applea. Kad je apple iznio viziju kompanije u narednom periodu? Ne moze ni iznijeti jer ceka da neko nesto napravi i onda to kopiraju ukradu ili kupe i prodaju kao amazing....

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice