EU kaznila Google s 2,42 milijarde eura

poruka: 28
|
čitano: 3.656
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "EU kaznila Google s 2,42 milijarde eura".
8 godina
offline
EU kaznila Google s 2,42 milijarde eura

sad čekamo komentare tipa "njihova je tražilica, mogu s njom šta hoće"...

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.6.2017 13:22 (bruno1026).
 
17 1 hvala 4
13 godina
neaktivan
offline
EU kaznila Google s 2,42 milijarde eura
Još malo pa će svi dominantni proizvođači bilo čega morati nuditi barebone proizvode i usluge da ne ispadne favoriziranje.
 
1 4 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
EU kaznila Google s 2,42 milijarde eura

Prije nego sto pocmu komentari o tome kako je to njihova tvrtka i kako u njoj mogu raditi sta hoce, samo bih spomenuo ovo:

 

Zamislite da je Microsoft 90-tih godina na Internet Exploreru zabranio Google, a tada je bar 95% ljudi koristio IE

 

 
13 1 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: EU kaznila Google s 2,42 milijarde eura
lovacmaki kaže...
Još malo pa će svi dominantni proizvođači bilo čega morati nuditi barebone proizvode i usluge da ne ispadne favoriziranje.

 

 

Skoro 130 godina nakon donošenja prvog antitrustovskog zakona i skoro 200 godina nakon početaka rasprava o problemima monopola i trustova i zašto su potrebni ovakvi zakoni, javljaš se s ovakvim komentarom...

 

 

 

 

This space for rent!
9 godina
offline
EU kaznila Google s 2,42 milijarde eura

mene samo zanima gdje ce ti novci zavrsiti, nece ih sigurno podijeliti "ostecenim gradanima"...

i sto je s onim spominjanjem da ce tuziti apple zbog neuniverzalnosti punjaca i sl.? da postoji ne znam sto i ne znam koliko savrseno, ovi bi napravili nesto svoje samo da je drugacije, i da nije kompatibilno sa nicim drugim osim njihovih proizvoda.. 

Moj PC  
8 0 hvala 0
13 godina
offline
EU kaznila Google s rekordnom kaznom od 2,42 milij

Ko iz topa mogu reći da je kazna drakonska. 

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: EU kaznila Google s rekordnom kaznom od 2,42 m

Drakonska je jer se svugdje osim u našoj jadnoj zemljici recidivistima kazne povečavaju progresivno.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
9 godina
neaktivan
offline
EU kaznila Google s 2,42 milijarde eura

Neka se vrati nešto para preko bare koje im dajemo kad već Mercedese neće

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: EU kaznila Google s 2,42 milijarde eura
Volim Google i besplatne usluge iz istog ekosustava.
15 godina
offline
EU kaznila Google s 2,42 milijarde eura

fina pinka. 17.924.685.844,75 HRK. šteta da nisam EU blagajnik  

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: EU kaznila Google s 2,42 milijarde eura

Jedna mrva toga će doći i do nas putem Pelješkog mosta.

16 godina
neaktivan
offline
Re: EU kaznila Google s 2,42 milijarde eura
Hah. Kako google nije državna firma koju je državna direktiva tu postavila, zašto bi "država" govorila što će ta firma pokazivat na svom privatnom proizvodu kojeg su razvili svojim novcem od svojih prihoda - uz uvjet da su prihodi legalni, navodno google tu nije baš čist sa strane EU-a.

Nitko vam nije smetao koristiti Yahoo, Bing ili DuckDuckGo. Internet u europi je još uvijek neutralan. Pa masovni bojkot je više demokratičan nego državna intervencija. Nismo ni mi bolji, deremo telekome kroz trošarine koje opet plati krajnji korisnik, pa eto nam.

Pohlepni birokrati ka svaki. To što je netko bogat, ne znači da trebaš izmislit rubne načine za dodatno oderat ih mimo zakona po kojima posluju. Ako google odluči bojkotirat čitavu europu, neka izvole. Nema onda plakat.
Apple je samo vendor PC računala.
Moj PC  
2 5 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
EU kaznila Google s 2,42 milijarde eura

balkan sindrom. Ako je netko bogat makar radi mimo zakona ne smije ga se dirati. 

Moj PC  
4 2 hvala 2
12 godina
offline
Re: EU kaznila Google s 2,42 milijarde eura
digitall kaže...

mene samo zanima gdje ce ti novci zavrsiti, nece ih sigurno podijeliti "ostecenim gradanima"..

 Ide u EU budžet. 

 

Ubi bene, ibi patria.
9 godina
protjeran
offline
Re: EU kaznila Google s 2,42 milijarde eura
Jim Carrey kaže...

balkan sindrom. Ako je netko bogat makar radi mimo zakona ne smije ga se dirati. 

 To je ona, barem je nesto covjek napravio s novcima nije ih raspio. Strasno je koliko su ljudi otupili na takve stvari.

13 godina
offline
EU kaznila Google s 2,42 milijarde eura

"Reakcija iz Googlea na ovu presudu još nije stigla, ali je za pretpostaviti da će kompanija uložiti žalbu."

 

Kako ne, ovo su postali ranije nego bug ovaj članak :)

https://www.blog.google/topics/google-europe/european-commission-decision-shopping-google-story/

Here’s To The Crazy Ones ... The ones who see things differently...
 
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: EU kaznila Google s 2,42 milijarde eura
digitall kaže...

mene samo zanima gdje ce ti novci zavrsiti, nece ih sigurno podijeliti "ostecenim gradanima"...

i sto je s onim spominjanjem da ce tuziti apple zbog neuniverzalnosti punjaca i sl.? da postoji ne znam sto i ne znam koliko savrseno, ovi bi napravili nesto svoje samo da je drugacije, i da nije kompatibilno sa nicim drugim osim njihovih proizvoda.. 

EU nije donijela zakon već preporuku i predložila standardizaciju. Punjač sa USB konektorom je dovoljan da zadovolji preporuku, a Apple je, između ostalog, jedan od prvih potpisnika dobrovoljne deklaracije kojom pristaju standardizirati punjače. Kablovi su nešto drugo. Hvale vrijedna preporuka kojoj je cilj bio smanjiti količinu elektroničkog otpada mogućnošću korištenja starih punjača (što bi značilo da se uz novi uređaj ne dobiva automatski i novi punjač) međutim - to se nije i neće dogoditi.

 

 

Ja rekoh
9 godina
offline
Re: EU kaznila Google s 2,42 milijarde eura
Neka dodu u RH
Tu niti su koga kaznili za nepacanje a jos manje ih je u buksi zbog poreza.
Zapravo bi mogli rec da drzava potice neplacanje poreza velikih zverki.obicni peasanti ostanu bez stana radi par kunica
Believe Those Who Are Seeking the Truth doubt Those Who Find It!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: EU kaznila Google s rekordnom kaznom od 2,42 m
Dead kaže...

Degenerična presuda europskog birokratskog smeća. Treba smeću u Bruxellesu osigurati 15-20 ijad eura plaće misečno pa udri po Googleu. Što ima loše u tome da unutar svog proizvoda reklamiraju druge svoje proizvode? I na kraju ko ti brani koristiti Bing ili Hotmail ili Edge ili WhatsApp ili... Gamad birokratska.

Nisi u pravu.
Evo primjer Google je namjerno stavljao "favorizirao" svoje proizovde, stavljao ih na prvo mjesto, iako po cijeni spadaju na recimo 2-3 list. Znači ako sam stavio search mobitela i google uz ostatak ekipe prodaje mobitele i baš taj model kojeg sam searchal onda je googleov mobitel završio na prvom mjestu/ stranici iako po cijenu bi bio tek na 2-3 listu, a od neke "konkurencije" koja ima bolju cijenu nije završio na prvoj stranici nego na 5-6.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: EU kaznila Google s 2,42 milijarde eura
masterripper kaže...
Hah. Kako google nije državna firma koju je državna direktiva tu postavila, zašto bi "država" govorila što će ta firma pokazivat na svom privatnom proizvodu kojeg su razvili svojim novcem od svojih prihoda - uz uvjet da su prihodi legalni, navodno google tu nije baš čist sa strane EU-a.

 

Zato jer Google kao privatna firma djeluje na tržištu (unutar odgovarajućih pravnih okvira koje određuje ta 'država') EU.

 

masterripper kaže...

Nitko vam nije smetao koristiti Yahoo, Bing ili DuckDuckGo. Internet u europi je još uvijek neutralan. Pa masovni bojkot je više demokratičan nego državna intervencija. Nismo ni mi bolji, deremo telekome kroz trošarine koje opet plati krajnji korisnik, pa eto nam.

 

Ovo nije kazna Goolge-u zato što ima najpopularniju tražilicu (i još neke servise), nego zato što svoju dominantu poziciju na polju pretraživača koristi za 'guranje' svojih ostalih servisa, pri tome odajući dojam da se radi o običnom pretraživanju, a ne 'navođenju vode na svoj mlin'.

 

masterripper kaže...

Pohlepni birokrati ka svaki. To što je netko bogat, ne znači da trebaš izmislit rubne načine za dodatno oderat ih mimo zakona po kojima posluju. Ako google odluči bojkotirat čitavu europu, neka izvole. Nema onda plakat.

 

Birokrati su pohlepni, tu nema zbora, ali tu i tamo naprave neku pozitivnu stvar (kao npr. ovo gore).

 

Ovaj argument o guljenju bogatih ti ne stoji iz jednostavnog razloga što postoji veliki broj poprilično bogatih firmi koje EU ne dere (iz jednostavnog razloga, jer ne krše postavljena pravila).

 

Google-ovo bojkotiranje EU bi više izgledalo kao pilanje dobrog komada grane na kojoj sjede, tako da se to neće dogoditi tako skoro, nisu ludi prepustiti zaradu konkurenciji.

 

9 godina
offline
EU kaznila Google s 2,42 milijarde eura

pa slusaj, treba vratit novce od kazne za vw :) milo za drago

da sam eu birokrat svaku njihovu firmu bi kaznjavao svaki dan za svaku sitnicu.. jebiga, americke fore, vrati istom mjerom ili propadni

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.6.2017 21:46 (digitall).
Moj PC  
0 2 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: EU kaznila Google s 2,42 milijarde eura
lovacmaki kaže...
Volim Google i besplatne usluge iz istog ekosustava.

 Jako dobro ti plaćaš te usluge. I to daleko više nego bi trebao platiti njihovo korištenje ovako.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
9 godina
offline
Re: EU kaznila Google s 2,42 milijarde eura
JozoBozo121 kaže...
lovacmaki kaže...
Volim Google i besplatne usluge iz istog ekosustava.

 Jako dobro ti plaćaš te usluge. I to daleko više nego bi trebao platiti njihovo korištenje ovako.

 da? ajd navedi jedan primjer. 

nesto bespla koristim uz pokoju reklamu i to je to.. pa volio bi tako "daleko vise placati" i struju, vodu, telefon...

16 godina
neaktivan
offline
EU kaznila Google s 2,42 milijarde eura

Napisao sam prije ali ne steti ponoviti: glupa baba koja je kaznila Google u zivotu nije nikad nigdje radila, presla je sa faksa u socijalisticku partiju.

Pa sad cak i vi koji niste libertarijanci zapitajte se da li zelite biti u EU u kojoj takvi "intelektualci" odlucuju o kaznama u ovakvim iznosima...

Da ne spominjem smijesnu cinjenicu da je Google Shopping popularan nesto kao IE medu browserima(Amazon je Chrome).

 
1 2 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: EU kaznila Google s 2,42 milijarde eura
digitall kaže...
JozoBozo121 kaže...
lovacmaki kaže...
Volim Google i besplatne usluge iz istog ekosustava.

 Jako dobro ti plaćaš te usluge. I to daleko više nego bi trebao platiti njihovo korištenje ovako.

 da? ajd navedi jedan primjer. 

nesto bespla koristim uz pokoju reklamu i to je to.. pa volio bi tako "daleko vise placati" i struju, vodu, telefon...

 ma gluposti, lik misli da ako Google na reklamama koje tebi prikaze zaradi 2$ mjesecno, a trosak usluge koju ti daju je 1.1$ da te Google pljacka za 0.9$.

Poanta trgovanja(ti od googlea dobijas search, mail, navigaciju, a zauzvrat gledas reklame) je da tebi te usluge vrijede puno vise nego sto te kostaju reklame.

Mislim Google je smijesno jeftin s obzirom na korist od njega... Ajde zamisli koliko love, ne samo zivaca npr google maps ili google search ustede ljudima.

 

11 godina
neaktivan
offline
Re: EU kaznila Google s 2,42 milijarde eura
Zoidberg kaže...
digitall kaže...
JozoBozo121 kaže...
lovacmaki kaže...
Volim Google i besplatne usluge iz istog ekosustava.

 Jako dobro ti plaćaš te usluge. I to daleko više nego bi trebao platiti njihovo korištenje ovako.

 da? ajd navedi jedan primjer. 

nesto bespla koristim uz pokoju reklamu i to je to.. pa volio bi tako "daleko vise placati" i struju, vodu, telefon...

 ma gluposti, lik misli da ako Google na reklamama koje tebi prikaze zaradi 2$ mjesecno, a trosak usluge koju ti daju je 1.1$ da te Google pljacka za 0.9$.

Poanta trgovanja(ti od googlea dobijas search, mail, navigaciju, a zauzvrat gledas reklame) je da tebi te usluge vrijede puno vise nego sto te kostaju reklame.

Mislim Google je smijesno jeftin s obzirom na korist od njega... Ajde zamisli koliko love, ne samo zivaca npr google maps ili google search ustede ljudima.

 

 O kakvim reklamama ti pričaš? Ja ne pamtim kada sam zadnji puta vidio reklamu na mobu ili PC-u. Jedine reklame koje ja vidim su one fizičke na panoima kada idem na posao... Eventualno vidim sponzorirani članak na bugu i to je to.

15 godina
offline
EU kaznila Google s rekordnom kaznom od 2,42 milij

sve je to OK.

Samo neka komisija objasni gdje i kako će uložiti i rasporediti 2,420 000 000,00 €.

Bilo bi zgodno opalti i neki porez na kazne...od cca 40% jer bez truda doči do takve love toga nema nigdje

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.6.2017 20:31 (soner).
 
0 1 hvala 0
8 godina
offline
Re: EU kaznila Google s 2,42 milijarde eura
Predao papire i dobio 50.000 eura za polje lješnjaka. U par godina uz malo kreativnosti dobio sam novu fasadu, klimu, bojler, solarno za nešto manje od polovice redovne cijene. Unija ti je prijatelj ako imaš dvije vijuge
Ja rekoh
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice