Fiberland iz HT-a

poruka: 73
|
čitano: 25.525
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Fiberland iz HT-a".
15 godina
neaktivan
offline
Fiberland iz HT-a

meni bi trebala doc do ulaza optika sam se seljoberi u zgradi nemogu dogovoriti... dedek vice da njemu to ne treba... baka nece...pa ljudi dzabe je...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Optički vodovi do kućnih korisnika

Hmm, odgovor na pojavljivanje Iskonove IP Tv usluge... teško je išta komentirati u ovim zakulisnim igricama, Mudrinicama :P

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Fiberland iz HT-a

Optička mreža do korisnika?! Kad bude to? Uz sadašnju brzinu "razvoja" možda do 2050! Jel to je malo previše para za uložit ,a takve stvari i u Njemačkoj testiraju već godinu ili dvije pa još ko zna koliko ništa od komercijalnog uvođenja! To je samo još malo reklame za ovakve skupove!!

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Fiberland iz HT-a

Pa da, samo se preseravaju s izjavama, pobiru pare jer je narod glup i ne reagira kad ih se krade na sve mile načine, treba nam više prosvjeda, igranja s demokracijom (evo studenti nešto rade po tom pitanju nakon pola stoljeća stagnacije demokracije)

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Optički vodovi do kućnih korisnika

Ako je ovo istina onda za 2.g. film skidamo za minutuCool

AMD 6000+ 3,1 GHz ATI Club 3D3850 512 ddr3 WD 640 GB , Maxtor 80 GB Chieftec 400 W 4 GB DDR2 1000GHz Muskin red line monitor LG FLATRON ez T710BH 17" (crt)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Fiberland iz HT-a

Ako ti hard disk to uspije progurati, možda neki SSD u RAID-u

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Fiberland iz HT-a

Možeš ti protestirat koliko hoćeš - T-Com je privatna tvrtka sa državnim monopolom i radit će kaj hoće! A tebi ako ne paše promjeni operatera - ko da to igra neku ulogu!

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Fiberland iz HT-a
kizo2703 kaže...

Optička mreža do korisnika?! Kad bude to? Uz sadašnju brzinu "razvoja" možda do 2050! Jel to je malo previše para za uložit ,a takve stvari i u Njemačkoj testiraju već godinu ili dvije pa još ko zna koliko ništa od komercijalnog uvođenja! To je samo još malo reklame za ovakve skupove!!

 Mislim da će to puno prije biti dostupno nego što većina ljudi misli.
Ja živim u Puli i imam informacije da nekoliko kvartova u Puli mora biti prekriveno sa optikom do kraja 5. mjeseca.
A to je po mome, dosta brzo. Po nekoj mojoj procijeni i informacijama koje imam sa posla, Pula bi trebala biti prekrivena optikom unutar godinu, max dvije.
Što je zapravo dosta brzo.



15 godina
neaktivan
offline
RE: Optički vodovi do kućnih korisnika
ivan262 kaže...

Ako je ovo istina onda za 2.g. film skidamo za minutuCool

 Da ,samo se ti nadaj! 2 godine?!
15 godina
neaktivan
offline
Fiberland iz HT-a

Jel netko zna u kojim kvartovima u Zagrebu ide prvo postavljanje optike???

 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Fiberland iz HT-a

a sve se nema, neke krize

investicija zasad preko milijardu kuna

looool

 

www.ddoxy.blogspot.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Optički vodovi do kućnih korisnika
kizo2703 kaže...
ivan262 kaže...

Ako je ovo istina onda za 2.g. film skidamo za minutuCool

 Da ,samo se ti nadaj! 2 godine?!
 Rekli su da će ove godine priključit 50000 ljudi. A za tu minutu treba brzina od 100 Mb/s (ako je film 700 MB), svaki HDD u zadnjih 10 godina može toliko progurat.

Ali tih 100 Mb/s ćemo masno plaćat. U sloveniji je to 100€ (T-2), a kod nas će biti ako ne i duplo više. Za početak bi bilo dosta 10 Mb/s Osmijeh.
15 godina
offline
RE: Optički vodovi do kućnih korisnika

Ma neće kod nas biti 100Mbit/s u ponudi, barem ne u početku. Za sada su neke informacije da će maks biti 25Mbita/s kad krene ta usluga. 

Ali tako sam ja nešto pohvatao od kolega, možda se varam.

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.4.2009 12:26 (Bladepu).
16 godina
neaktivan
offline
Fiberland iz HT-a

Zapravo me zanima SDSL, neka cijene ostanu iste,download do nekih 20MBit/s ,al neka upload konacno dode u isti rang ,veća mi je korist od toga ,ne usporava se toliko dijeljena veza, ugodnije slanje podataka, seeding ratio :P

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Fiberland iz HT-a

Živim u Zagrebu u španskom. Prije par godina je Vodatel (prije nego što ga je preuzeo Metronet) ponudio tripple play preko FTTH za cca 220 kn mjesečno. To je uključivalo 2Mb upload/download. Bilo je moguće uzeti i 5Mb i 10Mb.

Bio sam još vezan ugovorom na B.Net (tadašnji DCM), a i instalacije je bila oko 1000 kn. Ne znam postoji li to i dalje.

90% mladih si piše gluposti u potpis. Ako si ti među onih 10%... zašto ovo uopće čitaš?
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Fiberland iz HT-a

Vjerojatno postoji, SDSL nije nova stvar, ovdje u RH je precijenjena definitivno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Optički vodovi do kućnih korisnika
ivan262 kaže...

Ako je ovo istina onda za 2.g. film skidamo za minutuCool

hehehehe...Japanci imaju realno oko 75 Mbps, Južna Koreja 100, Vodatel pred 3 godine pričao o 10 Mbps (ne znam da li je Metronet išta napravio kasnije), a sada spominjemo teorijskih 2,5 Gbps - da ne bi realno to bilo tek malo bolje od postojećeg ADSL-a.

A da spomenu koje će cijene biti za neki minimalne pakete unutar takve usluge? Ne bih se bunio ako će biti kao u Slo gdje od T-2 možeš dobiti optiku na 10 Mbps za 14 EURCool

 

Einsteine, da ti olakšam teoriju: samo za svemir postoji vjerojatnost da nije bezgraničan
16 godina
offline
RE: Optički vodovi do kućnih korisnika
Bladepu kaže...

Ma neće kod nas biti 100Mbit/s u ponudi, barem ne u početku. Za sada su neke informacije da će maks biti 25Mbita/s kad krene ta usluga. 

Ali tako sam ja nešto pohvatao od kolega, možda se varam.

 po mojim informacijama bit ce 25Mbita/1Mbita/s u startu i to najvise zbog korisnika u privatnim kucama koji bi trebali biti spojeni vdslom po principu zadnjeg metra (optika do cvorista u kvartu zatim zicom do kuce)
samo je veliko pitanje koliko ce korisnika po zgradama stvarno dobiti optiku,prije svega treba dozvola stanara(sto bas i nece biti lako isposlovati u svakoj zgradi) za uvodjenje i najmanje 30% zainteresiranih,
po rijecima "izvora" biti ce dobro ako 5% onih koji su danas zainteresirani i dobije optiku u stan,jer jedno je dostupnost pred zgradom a sasvim drugo ulazak prikljucka u stan.
16 godina
neaktivan
offline
Fiberland iz HT-a

A da netko "prošverca" WiMax ili WiFi najjači ,superG, od Slovenije pa do negdje oko Samobora, dalje čemo routati do ZG

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Fiberland iz HT-a

superiska neki ce dobit optiku a neki se jos vuku na dialupu.

e pa gsn mudrinicu nes vise evo mene na tele2 internetu. jos samo da nagovorim starce da iskljuce fiksnu.

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Fiberland iz HT-a

www.metronet.hr

25Mbps preko optike....

Već goinama...

Ali samo u određenim kvartovima

90% mladih si piše gluposti u potpis. Ako si ti među onih 10%... zašto ovo uopće čitaš?
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Fiberland iz HT-a

Ljudi ,pričamo o press-konferenciji na WinDaysima ,gdi se se obično svi hvale raznim razvojnim planovima! Budimo realni - ima skoro 7 godina kak su se u T-Comu hvalili da će za dvije godine adsl biti dostupan do krajnjih korisnika u cijeloj Hrvatskoj!! I kakva je danas situacija?! Nemojte mi spominjat "čuo sam od prijatelja" jel i ja sam svašta čuo! Optika je za 99% stanovništva Sci-FI!! J...š par zgrada u Zagrebu ,Puli , Rovinju itd. To je totalno nova tehnologija - da i stanuješ u zgradi u kojoj je razvučena optika(kaj je najmanji problem napravit) treba razvuč vanjsku mrežu ,mijenjat tehnologiju po centralama itd. A tu je i ono krajnje pitanje - cijena priključka ,pretplate ,prometa!! A o brzinama da ne govorimo - kod optike jedina granica je brzina svjetlosti ,a ne nekavih mizernih 5 , 10 ili 25 mb čija su cijene ,recimo kod Metroneta slične ko i na MAXadslu ili kod bilo kojeg drugog providera na običnom telefonskom kablu koje su ko da su im kablovi od zlata!

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.4.2009 14:04 (kizo2703).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Optički vodovi do kućnih korisnika

Ljudi moji da li je to moguće?!

 

NE

Core™2 Duo E7400,Gigabyte EP35-DS3,Sapphire HD 4670 512 MB DDR4, 2x 1GB Kingmax 800 MHz,Corsair 400W CX.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Fiberland iz HT-a

Obican korisnik od T-šrota moze ocekivat opticki prikljucak kad na vrbi rodi grožđe ili eventualno za 20 godina mozda  i to bi valjda trebalo bit svakome jasno!!!Cool

Athlon 64 LE-1620 (3.0ghz) - Golden Orb 2 - Kingmax Mars 1GB ddr2 800 (960mhz) - Seasonic S12II 430w - Samsung SM 2232BW - Gigabyte MA790X - DS4 - Ati Crosfire HD 3650 x2
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Optički vodovi do kućnih korisnika
Jerkenovski kaže...

Ljudi moji da li je to moguće?!

 

NE

 Sve je moguće ,samo je pitanje kad i kolko para! Ali zasad sigurno NE!!
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.4.2009 15:11 (kizo2703).
16 godina
protjeran
offline
Fiberland iz HT-a

HAHAHAAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHA.........................
Oni .......*eru da ce optiku dovesti a meni nisu u stanju vec 4god dovesti adsl..........T-Šrot

Play Hrad Play Cool
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
RE: Fiberland iz HT-a
The Black Iso kaže...

HAHAHAAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHA.........................
Oni .......*eru da ce optiku dovesti a meni nisu u stanju vec 4god dovesti adsl..........T-Šrot

Vec par mjeseci sve firme koje rade optiku u RH rade na tim projektima... Ide vrlo skoro. Naravno, samo ponegdje.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Fiberland iz HT-a

Ja ovdje kod sebe u kvartu (varaždin) imam optiku dovucenu do kuce prije 4 mjeseca, prije 2 mjeseca su se razne firme motale sa svojim vozilima i plele cijele dane oko tk sahtova. Znaci vrlo vrlo skoro krecu sa time... Samo je pitanje instalacija sa korisnikove strane, jer vecina ljudi ima grozne kucne instalacije

15 godina
neaktivan
offline
RE: Optički vodovi do kućnih korisnika
genije_čudo_prirode kaže...
hehehehe...Japanci imaju realno oko 75 Mbps, Južna Koreja 100, Vodatel pred 3 godine pričao o 10 Mbps (ne znam da li je Metronet išta napravio kasnije), a sada spominjemo teorijskih 2,5 Gbps - da ne bi realno to bilo tek malo bolje od postojećeg ADSL-a.
 
Pa Metronet ima dobru cijenu i ponudu, imas 5/5 Mbps, 10/10 Mbps, 15/15 Mbps ili 25/25 Mbps sa telefonom za ok cijenu. Ja recimo imam 10/10 flate + telefon i placam sve skupa 240 kuna. Bakar se moze sakriti pred optikom sto se tice kvalitete veze. Mozes slati i skidati u isto vrijeme sa full brzinom, a ping ti se nece ni malo povecat.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Fiberland iz HT-a
The Black Iso kaže...

HAHAHAAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHA.........................
Oni .......*eru da ce optiku dovesti a meni nisu u stanju vec 4god dovesti adsl..........T-Šrot

 A reci ti di zivis? Grad neki ili teška zabit sa 10 kuca?
Nigdje u svijetu nije pokrivenost dsl-a 100%
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice