GeForce GTX 1080 i GTX 1070 Founder's Edition

poruka: 28
|
čitano: 4.141
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "GeForce GTX 1080 i GTX 1070 Founder's Edition".
16 godina
offline
GeForce GTX 1080 i GTX 1070 Founder's Edition

Dakle, ako sam shvatio sad odjednom "stock" modeli nisu najjeftiniji jer su ih nazvali "founders" a ne referentnim stock modelima?
Jer po ovome, "founders" model ima stock frekve i napone jel? Ono što sad sa tim referentnim hladnjakom nude vendori je također 
onda founder odnosno nekadašnji stock? Npr. https://www.zotac.com/product/graphics_card/geforce-gtx-1080?
ako je tako, nisam siguran da će se ljudi pretrgati da kupe skuplje stock brzine.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.5.2016 1:25 (overhaul).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: GeForce GTX 1080 i GTX 1070 Founder's Edition

kak par marketinskih buzzwordsa napravi nered po internetu a oni kojima jos ni dlake na jajcima ne rastu se upecase.

good job pr

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.5.2016 1:31 (nixass).
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
GeForce GTX 1080 i GTX 1070 Founder's Edition

to znači da se čeka polaris i da su ovi što prodaju trenutne nvidia popušili 

uglavnom neće biti stock kartica osim što će neki dio ići prema asus, evga msi... dok će nvidia prodavati samo OC tj. founder, uglavnom pričom da se super OC grafička dok će takva u prodaju za ostali OC veliki upitnik 

prema tome cijena bi mogla biti preko 4000 kn za 1070, pa nije nvidia sisala vesla da prodaju boost grafičke po super cijenama, samo dokaz kada dođe tehnologija do malo veće stepenice kao sada VR da bez problema savladaju ali i pošteno naplate, ali uglavnom se nisu ništa više oznoji, zato je na predstavljanju jen hsun huang stalno vrtio priču koliko ljudi radilo koliko vremena ja mislim da se pošteno dobro naradio samo odjel za marketing 

ako sam dobro shvatio 

Moj PC  
0 8 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
GeForce GTX 1080 i GTX 1070 Founder's Edition

zaci founders ed je referentna kartica?

 

xfact
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
GeForce GTX 1080 i GTX 1070 Founder's Edition

To je 100$ skuplja referentna. Vjerojatno je tako da ublaze ranu slabiju dostupnost radi navale prvih kupaca.

Oni vise nisu obicni kupci, vec "osnivaci", trenda plati pa budi kratko ekskluzivan. Tako ti valjda ne bude zao kad posli pricas s vlasnicima najboljih izdanja ne-referntnih, jer Ti imas Founder edition. FTW :)

coffe,coffe,coffe.....
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
GeForce GTX 1080 i GTX 1070 Founder's Edition

U prijevodu- za kartice ce biti potrebno iskesirati od >450$+,pa do>800$+,a kod nas na tu cijenu(€) jos harac od +25%..

 

Kako bi baba moja rekla-sinko moj,veselje ludo radovanje!

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: GeForce GTX 1080 i GTX 1070 Founder's Edition
Jim Carrey kaže...

to znači da se čeka polaris i da su ovi što prodaju trenutne nvidia popušili 

uglavnom neće biti stock kartica osim što će neki dio ići prema asus, evga msi... dok će nvidia prodavati samo OC tj. founder, uglavnom pričom da se super OC grafička dok će takva u prodaju za ostali OC veliki upitnik 

prema tome cijena bi mogla biti preko 4000 kn za 1070, pa nije nvidia sisala vesla da prodaju boost grafičke po super cijenama, samo dokaz kada dođe tehnologija do malo veće stepenice kao sada VR da bez problema savladaju ali i pošteno naplate, ali uglavnom se nisu ništa više oznoji, zato je na predstavljanju jen hsun huang stalno vrtio priču koliko ljudi radilo koliko vremena ja mislim da se pošteno dobro naradio samo odjel za marketing 

ako sam dobro shvatio 

 Zaključak ti odgovara nicku

12 godina
protjeran
offline
Re: GeForce GTX 1080 i GTX 1070 Founder's Edition
=xfact= kaže...

zaci founders ed je referentna kartica?

 

 jeste, ali ona srebrna, aluminijska od 5kg s zelenim led logom Nvida Gtx, ostale ce biti plasticne

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
16 godina
offline
Re: GeForce GTX 1080 i GTX 1070 Founder's Edition
Kad vidim Founder's Edition u nazivu bilo cega odma mi se sere. LOL Founder's Edition

Budu nove kartice ili rebrand ko zadnjih pet godina?
14 godina
neaktivan
offline
Re: GeForce GTX 1080 i GTX 1070 Founder's Edition
axos kaže...
Jim Carrey kaže...

to znači da se čeka polaris i da su ovi što prodaju trenutne nvidia popušili 

uglavnom neće biti stock kartica osim što će neki dio ići prema asus, evga msi... dok će nvidia prodavati samo OC tj. founder, uglavnom pričom da se super OC grafička dok će takva u prodaju za ostali OC veliki upitnik 

prema tome cijena bi mogla biti preko 4000 kn za 1070, pa nije nvidia sisala vesla da prodaju boost grafičke po super cijenama, samo dokaz kada dođe tehnologija do malo veće stepenice kao sada VR da bez problema savladaju ali i pošteno naplate, ali uglavnom se nisu ništa više oznoji, zato je na predstavljanju jen hsun huang stalno vrtio priču koliko ljudi radilo koliko vremena ja mislim da se pošteno dobro naradio samo odjel za marketing 

ako sam dobro shvatio 

 Zaključak ti odgovara nicku

 ajde argumentiraj kao i one curice što su pritisnule palac dolje @JozoBozo121 @eywa33 @Mile 74 @Stjepanj @Malarkey barem bi bilo pristojno zar ne

12 godina
protjeran
offline
GeForce GTX 1080 i GTX 1070 Founder's Edition

tebi se nema sta argumentirati, jedva sam uspio procitati, kamoli razumijeti sto si htio reci! no evo jedan dio koje te se tice a vidim nisi razumio:

http://www.bug.hr/komentari/nvidija-prodaja-magle-pod-imenom-founders-editio/152796.aspx

lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
GeForce GTX 1080 i GTX 1070 Founder's Edition

Stjepanj napisao sam sve što piše u dotičnom članku očigledno nekome je zaspetalo prodavanje magle 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
GeForce GTX 1080 i GTX 1070 Founder's Edition

Za amerikance nije skupo. Plača im je oko 3000$ Malo stisnu zube jedan do dva mjeseca i ima pravu zvjer za kompa. Kod nas trebaš cjelu godinu radit da bi si kupio tak nešto.

Milorad Rakuljić Zelov PREVARANT!!
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: GeForce GTX 1080 i GTX 1070 Founder's Edition
Jim Carrey kaže...

Stjepanj napisao sam sve što piše u dotičnom članku očigledno nekome je zaspetalo prodavanje magle 

 Nisi. Ili nisi pročitao Tončijeve upise ili nisi shvatio... nešto od toga je. 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
13 godina
neaktivan
offline
Re: GeForce GTX 1080 i GTX 1070 Founder's Edition
Jim Carrey kaže...
axos kaže...
Jim Carrey kaže...

to znači da se čeka polaris i da su ovi što prodaju trenutne nvidia popušili 

uglavnom neće biti stock kartica osim što će neki dio ići prema asus, evga msi... dok će nvidia prodavati samo OC tj. founder, uglavnom pričom da se super OC grafička dok će takva u prodaju za ostali OC veliki upitnik 

prema tome cijena bi mogla biti preko 4000 kn za 1070, pa nije nvidia sisala vesla da prodaju boost grafičke po super cijenama, samo dokaz kada dođe tehnologija do malo veće stepenice kao sada VR da bez problema savladaju ali i pošteno naplate, ali uglavnom se nisu ništa više oznoji, zato je na predstavljanju jen hsun huang stalno vrtio priču koliko ljudi radilo koliko vremena ja mislim da se pošteno dobro naradio samo odjel za marketing 

ako sam dobro shvatio 

 Zaključak ti odgovara nicku

 ajde argumentiraj kao i one curice što su pritisnule palac dolje @JozoBozo121 @eywa33 @Mile 74 @Stjepanj @Malarkey barem bi bilo pristojno zar ne

 Nisam nigdje primjetio da je napisano da neće biti "stock" kartica, nego je ta "stock" upravo founder's.

Nekako imam osjećaj da se ovaj članak samo preletio.

14 godina
offline
GeForce GTX 1080 i GTX 1070 Founder's Edition

na ovoj 1080 , ovaj novi doom vrti na 200 fps-a  . Pravo čudo od grfičke. Baš me zanima kakve će izlazit za kojih 10-20 godina

Milorad Rakuljić Zelov PREVARANT!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: GeForce GTX 1080 i GTX 1070 Founder's Edition

.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.5.2016 2:17 (nixass).
13 godina
offline
Re: GeForce GTX 1080 i GTX 1070 Founder's Edition
Gremlin144 kaže...

Za amerikance nije skupo. Plača im je oko 3000$ Malo stisnu zube jedan do dva mjeseca i ima pravu zvjer za kompa. Kod nas trebaš cjelu godinu radit da bi si kupio tak nešto.

  Ti misliš da je njemu neš kao puno 3000$ ?? Pa baš i nije ako malo razmiliš što on sve i plaća s time poput hipoteke na kuću, auta, zdravstva ili žderanja. Nije ni njemu baš 500$ za igranje igara džabe.

14 godina
offline
Re: GeForce GTX 1080 i GTX 1070 Founder's Edition
itomic009 kaže...
Gremlin144 kaže...

Za amerikance nije skupo. Plača im je oko 3000$ Malo stisnu zube jedan do dva mjeseca i ima pravu zvjer za kompa. Kod nas trebaš cjelu godinu radit da bi si kupio tak nešto.

  Ti misliš da je njemu neš kao puno 3000$ ?? Pa baš i nije ako malo razmiliš što on sve i plaća s time poput hipoteke na kuću, auta, zdravstva ili žderanja. Nije ni njemu baš 500$ za igranje igara džabe.

 a normalno, kad imaš veću plaču opet ti nije dosta jer trošiš više, al svejedno opet mu je lakše kupit. Ovaj Gates troši po nekoliko milijuna dolara godišnje na sebe, al opet više zarađuje nego troši

Milorad Rakuljić Zelov PREVARANT!!
12 godina
online
Re: GeForce GTX 1080 i GTX 1070 Founder's Edition
Jim Carrey kaže...
axos kaže...
Jim Carrey kaže...

to znači da se čeka polaris i da su ovi što prodaju trenutne nvidia popušili 

uglavnom neće biti stock kartica osim što će neki dio ići prema asus, evga msi... dok će nvidia prodavati samo OC tj. founder, uglavnom pričom da se super OC grafička dok će takva u prodaju za ostali OC veliki upitnik 

prema tome cijena bi mogla biti preko 4000 kn za 1070, pa nije nvidia sisala vesla da prodaju boost grafičke po super cijenama, samo dokaz kada dođe tehnologija do malo veće stepenice kao sada VR da bez problema savladaju ali i pošteno naplate, ali uglavnom se nisu ništa više oznoji, zato je na predstavljanju jen hsun huang stalno vrtio priču koliko ljudi radilo koliko vremena ja mislim da se pošteno dobro naradio samo odjel za marketing 

ako sam dobro shvatio 

 Zaključak ti odgovara nicku

 ajde argumentiraj kao i one curice što su pritisnule palac dolje @JozoBozo121 @eywa33 @Mile 74 @Stjepanj @Malarkey barem bi bilo pristojno zar ne

 Ajde da ti objasnim k'o da imaš pet godina.

Founders Edition je samo slikoviti naziv za referentne kartice koje će se prodavati po $450 i $700.

Te kartice nemaju nikakve posebno birane ni overclockane čipove, već dolaze s Nvidia vapor hladnjakom.

$380 i $600 je preporučena cijena za partnere (ASUS, EVGA, MSI...) koji će na kartice stavljati svoje hladnjake

i vjerojatno ih prodavati bar $50 dolara više od preporučene cijene.

 

Ngreedia iskorištava priliku zbog odustajanja AMD-a od high-end kartica da nas dodatno oguli.

Prvi put imamo da će obična verzija koštati više od nabrijane verzije. Monopol je hebena stvar.

 

12 godina
offline
GeForce GTX 1080 i GTX 1070 Founder's Edition

normalno kad referentna ima 5 kila barem... maknu sve nepotrebne gluposti sa nje, i stave plastiku, bolje hlađenje = jos vise potencijala za OC.
uvijek bilo isto.
I cijena referentne "founder" ce biti manja, ne visa bar je dosad bilo tako?

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.5.2016 11:18 (Luka123).
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
online
Re: GeForce GTX 1080 i GTX 1070 Founder's Edition
Luka123 kaže...

normalno kad referentna ima 5 kila barem... maknu sve nepotrebne gluposti sa nje, i stave plastiku, bolje hlađenje = jos vise potencijala za OC.
uvijek bilo isto.
I cijena referentne "founder" ce biti manja, ne visa bar je dosad bilo tako?

 Vapor hladnjak je na predstavljanju onu GTX1080 (1733Mhz) klokanu na 2144Mhz držao na 65-67ºC.

Vjerojatno će biti i skupljih koje će imati bolju regulaciju napona i kondiće koje će ići i preko 2200Mhz.

12 godina
protjeran
offline
GeForce GTX 1080 i GTX 1070 Founder's Edition

Hladnjak je isti kao i na gtx 980ti/ titan-x(srebrne/crne s led logom), vapor chamber

 , kakti mrvu bolji od obicnog referentnog s heat pipovima kao sto je bio na gtx980
 ! Stavim slike kad dodem doma za komp)lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.5.2016 18:48 (Stjepanj).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: GeForce GTX 1080 i GTX 1070 Founder's Edition
Mile 74 kaže...
Jim Carrey kaže...
axos kaže...
Jim Carrey kaže...

to znači da se čeka polaris i da su ovi što prodaju trenutne nvidia popušili 

uglavnom neće biti stock kartica osim što će neki dio ići prema asus, evga msi... dok će nvidia prodavati samo OC tj. founder, uglavnom pričom da se super OC grafička dok će takva u prodaju za ostali OC veliki upitnik 

prema tome cijena bi mogla biti preko 4000 kn za 1070, pa nije nvidia sisala vesla da prodaju boost grafičke po super cijenama, samo dokaz kada dođe tehnologija do malo veće stepenice kao sada VR da bez problema savladaju ali i pošteno naplate, ali uglavnom se nisu ništa više oznoji, zato je na predstavljanju jen hsun huang stalno vrtio priču koliko ljudi radilo koliko vremena ja mislim da se pošteno dobro naradio samo odjel za marketing 

ako sam dobro shvatio 

 Zaključak ti odgovara nicku

 ajde argumentiraj kao i one curice što su pritisnule palac dolje @JozoBozo121 @eywa33 @Mile 74 @Stjepanj @Malarkey barem bi bilo pristojno zar ne

 Ajde da ti objasnim k'o da imaš pet godina.

Founders Edition je samo slikoviti naziv za referentne kartice koje će se prodavati po $450 i $700.

Te kartice nemaju nikakve posebno birane ni overclockane čipove, već dolaze s Nvidia vapor hladnjakom.

$380 i $600 je preporučena cijena za partnere (ASUS, EVGA, MSI...) koji će na kartice stavljati svoje hladnjake

i vjerojatno ih prodavati bar $50 dolara više od preporučene cijene.

 

Ngreedia iskorištava priliku zbog odustajanja AMD-a od high-end kartica da nas dodatno oguli.

Prvi put imamo da će obična verzija koštati više od nabrijane verzije. Monopol je hebena stvar.

 

izgleda da trebaš sam sebi objasniti

 

 osim što sam krivo napisao da će nvidia prodavati OC verzije mislio sam na debeli boost, ako mislite da ćete imati 2100 MHZ sa 65C i još na to debelo OC kako da ne. Najveći napredak ima VR dok za obični gaming je pitanje. 

Cijena prema partnerima će biti veća osim za grafičke kartice sa referentnim hladnjacima. Za cijenu se slažemo preko 4000 kn i apsurdno je prodavati trenutne 970 za 2000kn te 980ti kada je veliki upitnik koliko uopće ima većeg postotka snage u običnim igrama. I da ne pričam da ni riječ nije bilo o DX12 za takvo zaobilaženje na predstavljanju je najmanje čudno. 

 

zato sam napisao da se čeka polaris tj. njihove kartice i koje cijene i veliko je pitanje da li će se ostavljati 970 ili 980ti do vege... 

 

 

15 godina
offline
GeForce GTX 1080 i GTX 1070 Founder's Edition

Izašao test obične GTX1070 u novom 3DMarku...strašno :D Ovo za 370$ moram imat.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: GeForce GTX 1080 i GTX 1070 Founder's Edition

 Pa očekivalo se to s obzirom na specifikacije ali treba vidjet prave igre a ne sintetiku. Ne igra se koliko ja znam 3D Mark nego igre. U realnom svijetu će bit taman ko GTX 980 Ti, odnosno neprimjetna razlika će bit u igrama s te tri grafe (GTX 980 Ti TitanX) osim na većim rezama. Ali nemoj se rano veselit jer dugo ćeš se ti načekat da je kupiš za 370 dolara

16 godina
offline
GeForce GTX 1080 i GTX 1070 Founder's Edition

Koliko vidim tu je i core clock dignut za skoro 200mhz. Steta sta nema nikakvih detalja osim score i takta

Kod nas racunaj barem 370Eur *1.25. Ne vjerujem da ce biti jeftinija od toga

 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
GeForce GTX 1080 i GTX 1070 Founder's Edition

U USA sam, tako da je pitanje kad će u ovih 15ak dana bit listana na Neweggu

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
 
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice