GeForce GTX 960 početkom godine

poruka: 10
|
čitano: 2.326
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "GeForce GTX 960 početkom godine".
12 godina
neaktivan
offline
GeForce GTX 960 početkom godine

Bus je stvarno premali,šta nemaju dovoljno lema i bakra i prostora na pcbu da bude 256.Stvarno bezveze.

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: GeForce GTX 960 početkom godine

-ovisi, zbog nove kompresije može biti dovoljan 128.. tek ako je chip-GPU 'prejak' pa čeka podatke, tad je širi bus potreban/poželjan ali imaju oni dobre ingenere... valjda znaju što rade. (a time jeftinije, stabilnije, niže potrošnja..). Vidjet ćemo...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
GeForce GTX 960 početkom godine

Leak sa Zaube kaže 256 bita:

https://www.zauba.com/import-gtx-960-hs-code.html

 

 

Navodno su leakovi sa Zaube nešto najbliže službenim informacijama.

 
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: GeForce GTX 960 početkom godine
ihush kaže...

-ovisi, zbog nove kompresije može biti dovoljan 128.. tek ako je chip-GPU 'prejak' pa čeka podatke, tad je širi bus potreban/poželjan ali imaju oni dobre ingenere... valjda znaju što rade. (a time jeftinije, stabilnije, niže potrošnja..). Vidjet ćemo...

Ihush dileme nema mislim računica je jasna Memory interface(bus) / 8 * memory clock * 4 jednako je propusnost.Što veći bus to veći bandwidth.S propusnošću se također povlači i pitanje texel i pixel rate.

Međutim slažem se se ovo za cijenu i potrošnju otkad je nvidia prešla na smx clustere i polymorph engine veliki se napretci vide još će to biti bolje kad nvidia pređe na 16nm 3d finfet feature size.

A ako nekoga zanima o cudi o tome uopće neću jer to je najobičnija simd ekstenzija(nvidia zove simt to je ko hibrd simd i smt).

 

Edit:mislim da se dubravku potkrala pogreška nema šanse da ovo košta 200 dollara.

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.12.2014 13:46 (Ikarus01).
14 godina
neaktivan
offline
Re: GeForce GTX 960 početkom godine
Jel možeš malo pojasniti spomenute pojmove vezana uz hardver
11 godina
offline
Re: GeForce GTX 960 početkom godine
DrNasty kaže...

Leak sa Zaube kaže 256 bita:

https://www.zauba.com/import-gtx-960-hs-code.html

 

 

Navodno su leakovi sa Zaube nešto najbliže službenim informacijama.

zanimljiva je i ova cijena u indijskim rupijima, kad prebaciš u kune ispadne oko 1550 kuna po komadu... ali to je vrijednost za 10 komada, pa jel to niža cijena po komadu zbog veće količine, jesu li uračunati porez i carina, koliko će na to naši lopovi uzeti, marža?, puno pitanja, hm, hm, hm

 

a za usporedbu ova titan black ispod nje ispada oko 5.500 kuna po komadu

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.12.2014 14:16 (picajzla0707).
12 godina
neaktivan
offline
Re: GeForce GTX 960 početkom godine
macho008008 kaže...
Jel možeš malo pojasniti spomenute pojmove vezana uz hardver

Što te zanima?

Trenutno sam na mobitelu jer smo maljali stan pa mijenjali pipu pa puko ekscentar pa nadigao parkete pa poplavio stan ispod nas.Tako da sam u nemogućnosti koristiti komp.Preporučam ti da odgledaš from sand to silicon da shvatiš kako tranzistori rade,zatim posjetiš silicon far east,zatim britney guide to semiconductors.za navedenu formulu čitaj članke margaret rousse,posjeti enthusiastpc gpu basics,gold fries gddr5,čitaj sve gdje se spominje tsmc i global foundries na extremetech i xbit labs,anandtech piše fine stvari o mikrokontrolerima i arhitekturi poluvodiča,također posjeti history of the modern graphics processor članak kojeg je napisao dividebyzero(legenda) i ako te općenito zanima elektronika čitaj što piše thefreecable guy.imam još toliko linkova na kompu ali ne mogu sada do njih a ne želim sinkronizirati bookmarkse na mobitelu jer ne želim dvije tisuće bm na chromeu

Moja preporuka je ako želiš znati što više o poluvodičima bez da posjetiš fab je da pročitaš knjigu Simona M Sze fiziku poluvodiča,bio je prije sken na google books pa posjeti ako te zanima.

Uživaj u dangubljenju i mlaćenju prazne slame ko ja.;)

 

 

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
16 godina
neaktivan
offline
Re: GeForce GTX 960 početkom godine
Ikarus01 kaže...

Kraće bi bilo da si mu odgovorio što je pitao.. al ok.

Što se sabirnice tiče, ja računam da ekipa u nvidiji nije luda, tako da će napravit što god treba da kartica bude dovoljno slabija od GTX 970 ali opet ne preslaba. Možda samo ako kasnije izađe nešto tipa GTX 960Ti kao odgovor AMD-u. Kako god bilo dok je 28nm ne možemo očekivat niske cijene, a pogotovo ako bude 256bit. Idealno bi bilo da bude 256bit i čip hardverski što jači ali downclockan, jer smo vidjeli po GTX 970 kako Maxwell ima pristojne OC mogućnosti. Međutim, veća vjerojatnost je da će čip hardverski biti dosta osakaćen a to nadoknađeno većim def clockom, čisto da ne bi ugrozili GTX 970. Ali tko zna..

13 godina
neaktivan
offline
GeForce GTX 960 početkom godine

nije bar ni 192bita

~^iGoR~
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: GeForce GTX 960 početkom godine
Ikarus01 kaže...
..Što veći bus to veći bandwidth...

..

-? da.. (ispravnije je reči širi bus)  :)

 

- takav BW bi bio oko 100/100.. u rangu današnjih jačih VGA, dovoljan ako je kompresija efikasna.

- bus jako poskupljuje, +stabilnost.

- ako nije usko grlo, širi je besmisleno razbacivanje resursa (kad GPU nema dovoljno snage da bi zatrpao sabirnicu, beskorisno je imati autocestu s više traka ako nema prometa)

... + podsjetnik na nekadašnje SE VGA koje su bile osakaćeni jači modeli (jednako Petium-Celeron), tj to može biti škartirana 970 ili namjerno osakaćena da ne konkurira skupljoj. Ako je kao SE, tad se mogu pojaviti 'normalne' 950->OC/Ti koje postanu 960 ili osakaćena 970 koja je skoro identična s užim busom.. to potvrđuje i količina VRAMa (polovica 970) pa time i predviđene rezolucije itd..

 

Pošto se ta kategorija (x60) uvjek radi kao 'eliminator konkurencije' ili mainstream, to je vrlo logičan razlog, pa se može uzeti podatke/info kao OK.

tako da je i cijena 200$ zapravo očekivana, '1000kn minus 1' formula (koja samo kod naših trgovca nije takva, nego viša...).

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.12.2014 21:14 (ihush).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice