Genius Micro Traveler 9000R

poruka: 10
|
čitano: 1.488
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Genius Micro Traveler 9000R".
15 godina
neaktivan
offline
Genius Micro Traveler 9000R

Pretpostavljam da je mala vjerojatnost da ce netko znati odgovor, ali, da li je po pitanju potrosnje 

struje bolje imati misa sa zicom (ocito razmisljam o trajanju baterije na laptopu) ili ovako nesto?

 

Tj. da li vise struje trosi ovaj mali wifi transmiter koji ce biti ustekan na USB port od laptopa ili 

"tradicionalni" opticki USB mis?

 

Ovaj mis je TOCNO ono sto mi treba za vuci uz mali 13" laptop, ali baterija na njemu nije bajna 

pa ako bi jos mogao ustediti i na tome bilo bi savrseno (naravno, ne dok se mis mora puniti, 

nego dok radi).

 

Thnx.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Genius Micro Traveler 9000R

vjerojatno bi trebao uštedjeti jer laptop ne mora napajati miš (optiku ili laser) nego miš ima svoju bateriju.

Ali nemoj se nadati čudima

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Genius Micro Traveler 9000R
Mene interesira da li ima podršku za mac os x (10.9.2 maverick) da li netko zna?
15 godina
offline
Genius Micro Traveler 9000R

ja bum pričekal da naprave tak malog mišeka da se z njim mora rukovati s pomoću pincete (mikroskop je, jasno, opcija). žica ili ne, nema veze. {#}

Moj PC  
1 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Genius Micro Traveler 9000R
Cortez kaže...

Pretpostavljam da je mala vjerojatnost da ce netko znati odgovor, ali, da li je po pitanju potrosnje 

struje bolje imati misa sa zicom (ocito razmisljam o trajanju baterije na laptopu) ili ovako nesto?

 

Tj. da li vise struje trosi ovaj mali wifi transmiter koji ce biti ustekan na USB port od laptopa ili 

"tradicionalni" opticki USB mis?

 

Ovaj mis je TOCNO ono sto mi treba za vuci uz mali 13" laptop, ali baterija na njemu nije bajna 

pa ako bi jos mogao ustediti i na tome bilo bi savrseno (naravno, ne dok se mis mora puniti, 

nego dok radi).

 

Thnx.

 

prema nekim testiranjima koja su provođena, većinom je utvrđeno da ne postoji "opipljiva" razlika u potrošnji, s obzirom da USB nešto mjerljivo prikazuje samo kada se kroz njega odvija promet podataka. inače, ovaj miš je stvarno eksta-mini, pa ako imaš iole veću ruku, preskoči ga.

 

Borg8472 kaže...
Mene interesira da li ima podršku za mac os x (10.9.2 maverick) da li netko zna?

 

da.

Silence! I Kill You...
15 godina
neaktivan
offline
Re: Genius Micro Traveler 9000R
crozoki kaže...

vjerojatno bi trebao uštedjeti jer laptop ne mora napajati miš (optiku ili laser) nego miš ima svoju bateriju.

Ali nemoj se nadati čudima

 

Ma da, naravno, nisam mislio da ce mi to sad produljiti trajanje baterije na laptopu za 30%,

ali mi je ista ta logika pala na pamet, samo sto ne znam koliko wifi trosi pa mozda sve pada

u vodu. Ionako u 80% slucajeva na laptopu ne koristim mis uopce, ali me svejedno zanimao

ovaj podatak.

 

A sad me zanima i gdje ima za kupiti ovaj mis za tih 149kn jer na nabava.net ga jos nema

prikazanog ni u jednoj trgovini. 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Genius Micro Traveler 9000R
Borg8472 kaže...
Mene interesira da li ima podršku za mac os x (10.9.2 maverick) da li netko zna?

 

Prvi link na guglu ima odgovor na to pitanje:

http://www.geniusnet.com/Genius/wSite/ct?xItem=58769&ctNode=105&mp=1

15 godina
neaktivan
offline
Re: Genius Micro Traveler 9000R
no name kaže...
Cortez kaže...

Pretpostavljam da je mala vjerojatnost da ce netko znati odgovor, ali, da li je po pitanju potrosnje 

struje bolje imati misa sa zicom (ocito razmisljam o trajanju baterije na laptopu) ili ovako nesto?

 

Tj. da li vise struje trosi ovaj mali wifi transmiter koji ce biti ustekan na USB port od laptopa ili 

"tradicionalni" opticki USB mis?

 

Ovaj mis je TOCNO ono sto mi treba za vuci uz mali 13" laptop, ali baterija na njemu nije bajna 

pa ako bi jos mogao ustediti i na tome bilo bi savrseno (naravno, ne dok se mis mora puniti, 

nego dok radi).

 

Thnx.

 

prema nekim testiranjima koja su provođena, većinom je utvrđeno da ne postoji "opipljiva" razlika u potrošnji, s obzirom da USB nešto mjerljivo prikazuje samo kada se kroz njega odvija promet podataka. inače, ovaj miš je stvarno eksta-mini, pa ako imaš iole veću ruku, preskoči ga.

 

Borg8472 kaže...
Mene interesira da li ima podršku za mac os x (10.9.2 maverick) da li netko zna?

 

da.

 

Budem pogledao kako uzivo to izgleda kad/ako se pojavi u lokalnom Linksu, nemam prevelike ruke/prste,

rukavice (motor/bicikl) u pravilu velicina M, a vec imam naviku raditi sa malim misem na laptopu iako imam

MX518 kod kuce vec XY godina.

 

Thnx za komentar.

15 godina
neaktivan
offline
Genius Micro Traveler 9000R

Proslo je vise od mjesec dana kako se ovaj clanak pojavio koji maestralno zavrsava sa:

"Micro Traveler 9000R dostupan je i u nas po preporučenoj maloprodajnoj cijeni od 149 kuna."

 

Gdje je taj miš dostupan, molim autora clanka da napise, jer ja sam u ovih proteklih mjesec dana 

kontaktirao nekoliko maloprodajnih radnji, a trenutno cekam odgovor i od uvoznika koji isto tako

nema navedeni miš na svojoj web stranici.

 

{#}

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.5.2014 16:11 (Cortez).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Genius Micro Traveler 9000R

No, miš se konacno pojavio u trgovinama, samo 5 mjeseci nakon sto je objavljeno

u clanku da je dostupan kod dilera. :)

 

95kn pa naviše, kako gdje.

 

Ako ga je netko kupio, volio bi cuti dojmove, no vjerojatno cu ga svejedno uzeti.

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice