Gigant za giganta

poruka: 166
|
čitano: 33.358
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Gigant za giganta".
15 godina
offline
Gigant za giganta

Super članak. A još da bude ovako super poslova i proizvodnih pogona gdje bi nam bio kraj.

 

Origin: mrxa | SteamID: mrxa88 | speed: http://www.speedtest.net/result/2968693004.png
 
51 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Gigant za giganta

Bravo Oleze!!! (vrazji vokativ, ali sta's kad pase ovdje ;) )

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
13 godina
offline
Gigant za giganta

Kada točno dolazi Ante po transformator, ne bi bilo loše se zaletit do

Zg-a i okinut koju fotku

Moj PC  
8 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Gigant za giganta

Svaka čast za članak, ali ne znam čemu sarkastični kraj o lokalnim developerima i aplikacijama za "kunu".

Uspoređuješ firme koje su stare skoro pa 100 godina i imaju ogromno iskustvo i tradiciju sa firmama koje su osnovane prije godinu dvije! Vjerojatno su tih 1920 ih i o končaru takvi pisali u stilu šta se to djeca igraju sa nekom strujom a treba raditi na zemlji, to je ONO PRAVO. Za čovjeka tvojih godina vrlo si "kratkovidan".

Moj PC  
30 8 hvala 0
16 godina
offline
Gigant za giganta

Nema seksa, nema krvi, nema politike, nema kriminala ... za 'novinarčiće' sporedna vijest na svim HR portalima i 'novinama'.

 

Za razliku od njih u BuG-u ima još 'oldskul' novinara, koji znaju ispričati cijelu priču čitatelju.

 

Svaka čast za trud {#}

Glory Glory Man United
Moj PC  
63 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Gigant za giganta
luka28 kaže...

Svaka čast za članak, ali ne znam čemu sarkastični kraj o lokalnim developerima i aplikacijama za "kunu".

Uspoređuješ firme koje su stare skoro pa 100 godina i imaju ogromno iskustvo i tradiciju sa firmama koje su osnovane prije godinu dvije! Vjerojatno su tih 1920 ih i o končaru takvi pisali u stilu šta se to djeca igraju sa nekom strujom a treba raditi na zemlji, to je ONO PRAVO. Za čovjeka tvojih godina vrlo si "kratkovidan".

Pa Oleg je samo rekao da lokalni developeri neće zaposliti 300 000 nezaposlenih, nego industrijska postrojenja koja državi moraju postati prioritet i temelj razvoja.

 

I da, mislim da je i bolje da u našim  "stanija-ava karabatić " kvazi dnevnim novinama ne piše o ovakvim stvarima jer u zadnjih 20g kad god bi se pisalo o nekoj tvornici po novinama ista bi otišla u neku stvar.

Olegov članak obićno podijelim sa ekipom na FB-u, pa ću tako i ovaj,

a već nekoliko dana od kad sam čuo vijest razmišljam otići na Pleso vidjeti tu grdosiju, tko zna kad će opet biti prilika.

best regards, Maks_Bilogorski
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.11.2013 9:44 (Moonwalker82).
15 godina
online
Gigant za giganta

oh kako mi se sviđa ovo sočno teksualno cipelarenje po napuhanim stupovima našeg Hrvatskog društva. Hvala Bogu da i to negdje pročitah u medijima, da su obično dno dna vrijedno svakog prezira

I da, apsolutno se slažem s važnošću ovog događaja.

još jednom veliko hvala na članku!

 
12 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Gigant za giganta

Slažem se sa napisanim člankom, od svakog slova, točke i zareza.

 

 

 

http://www.norgems.com
 
16 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Gigant za giganta

Pridruzujem se ostalima koji pohvaljuju clanak a posebno na uvod!

Moj PC  
9 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Gigant za giganta

Odličan članak

Daj mi svoj mozak na dva sata i više nikad nećeš biti isti
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.11.2013 9:49 (fredii).
10 godina
neaktivan
offline
Gigant za giganta

Najte tako, pa bilo je u 24 vure članak od jedno 4 rečenice o dolasku Antonova, to još pred jedno 2 tjedna {#}

 

Za ozbiljno, da osim Buga nema novina koje su popratile ovu vijest detaljnije od par na brzinu sprđenih rečenica nikako mi nije jasno...

 

Kak sam se od srca nasmijao kad vidjeh tjedni plan rada :))))

Last bastion of real motorsport - Isle of Man TT
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Gigant za giganta
luka28 kaže...

Svaka čast za članak, ali ne znam čemu sarkastični kraj o lokalnim developerima i aplikacijama za "kunu".

Uspoređuješ firme koje su stare skoro pa 100 godina i imaju ogromno iskustvo i tradiciju sa firmama koje su osnovane prije godinu dvije! Vjerojatno su tih 1920 ih i o končaru takvi pisali u stilu šta se to djeca igraju sa nekom strujom a treba raditi na zemlji, to je ONO PRAVO. Za čovjeka tvojih godina vrlo si "kratkovidan".

Pa nisam to shvatio kao šamar lokalnim developerima - nego našem mentalitetu. Naime ovdje je postojala velika industrija ali više je nema - koje se autor sjeća - pa se ssmo malo izgubili perspektivu. Industrija je sustavno uništena (kakva god bila). Sigurno će se neka od domaćih softverskih tvrtki pretvoriti u veliku tvrtku svjestkih razmjera - no i za to treba vremena - i o tome će se pisati. No informatika (i softverska industrija) lakše egzistira u društvu koje ima razvijenu industriju i ekonomiju - bogatom. Pretvorili smo se od proizvođača u potrošaće - pa imam osjećaj  da smo jako smanjili granicu za kolektivnu euforiju.

Sarkazam se odnosi i na medijsku pažnju koju dobiju relativno mali startupi dok postoje krupniji (i strateški važniji) projekti u industriji (ili ostatku iste,  pa i softveru) koji obično prođu nezapaženo. Ja sam jedan od developera ali mi je jasno gdje sam u hrandibenom lancu.

 

 

 

 

15 godina
odjavljen
offline
Re: Gigant za giganta
Moonwalker82 kaže...
luka28 kaže...

Svaka čast za članak, ali ne znam čemu sarkastični kraj o lokalnim developerima i aplikacijama za "kunu".

Uspoređuješ firme koje su stare skoro pa 100 godina i imaju ogromno iskustvo i tradiciju sa firmama koje su osnovane prije godinu dvije! Vjerojatno su tih 1920 ih i o končaru takvi pisali u stilu šta se to djeca igraju sa nekom strujom a treba raditi na zemlji, to je ONO PRAVO. Za čovjeka tvojih godina vrlo si "kratkovidan".

Pa Oleg je samo rekao da lokalni developeri neće zaposliti 300 000 nezaposlenih, nego industrijska postrojenja koja državi moraju postati prioritet i temelj razvoja.

Naravno da neće, preko noći se neće ništa otvoriti pa tako ni industrijska postrojenja, ali valjda jedini koji u ovoj zemlji "sustavno" nešto rade i proizvode su male firme koje štancaju softver, nebitno dali su to obične web stranice, jednostavne CRUD aplikacije ili "uber kul" ajfon aplikacije ali ti ljudi nešto rade i proizvode i to hrpa tih malih firmi, i sad to omalovažavati ovdje u bug-u mislim da nije u redu. A čini mi se u zadnje vrijeme da tu na bug-u često mogu pročitati baš takve sarkastiče tekstove o tim malim firmama/timovima.

16 godina
offline
Re: Gigant za giganta
fear619 kaže...

Kada točno dolazi Ante po transformator, ne bi bilo loše se zaletit do

Zg-a i okinut koju fotku

8.studenog se očekuje od 3 ujutro na dalje

16 godina
offline
Re: Gigant za giganta
Ziga kaže...
fear619 kaže...

Kada točno dolazi Ante po transformator, ne bi bilo loše se zaletit do

Zg-a i okinut koju fotku

8.studenog se očekuje od 3 ujutro na dalje

Jel se zna jel je tam cijelu subotu ili kad ode ode?

 

Ako itko zna, hvala.

Welcome my son...
15 godina
offline
Re: Gigant za giganta

Zvao informacije na Plesu.

 

Slijeće u petak u 18 h.

 

Treba to još provjeriti tokom četvrtka i petka prijepodne, moguće su promjene u rasporedu.

15 godina
neaktivan
offline
Gigant za giganta

evo tu plan od kad do kad je tu

Bolje ispasti budala nego iz vlaka!
Moj PC  
3 0 hvala 5
15 godina
offline
Gigant za giganta

"ovih se dana u Hrvatskoj dešava najbitnija stvar godine."

 

Stvarno? To je najbitnija stvar godine? 

Nostferatu zombiji i ISO broj objektiva ftw!
 
4 48 hvala 0
16 godina
offline
Re: Gigant za giganta

Očekivano vrijeme slijetanja zrakoplova u Zračnu luku Zagreb je u petak, 8. studenoga u 18,00 sati, utovar je slijedeći dan, u subotu (9. studenoga), a predviđeno vrijeme polijetanja je u nedjelju, 10. studenoga u 06,00 sati.

 

Termini predviđeni za dolazak spottera su: 

 

Vrijeme okupljanja: petak, 8. studenoga, u 17,00 sati u putničkoj zgradi, kod Informacijskog šaltera Zračne luke Zagreb.

 

Nakon okupljanja ići će se na terasu Vidikovac, odakle će biti moguće snimiti/fotografirati slijetanje zrakoplova AN225. ·

 

Subota, 09. studenoga u 09,30 sati kod informacijskog šaltera u putničkoj zgradi ZLZ okupljanje prijavljenih spottera,, nakon okupljanja organizirani odlazak na kontrolni pregled i u autobuse koji će voziti do samog zrakoplova na stajanci ·

 

Nedjelja, 10. studenoga u 05,00 sati okupljanje kod Informacijskog šaltera u putničkoj zgradi ZLZ i odlazak na terasu Vidikovac odakle će biti moguće snimiti/fotografirati polijetanje zrakoplova AN225.

-------

 

inače za ovo se trebalo mailom prijavit..

ko je stigao, stigao je :D

ako ništa drugo, dolazim u nedjelju u 5 ujutro na uzlijetanje..

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
15 godina
offline
Re: Gigant za giganta
Ged kaže...

"ovih se dana u Hrvatskoj dešava najbitnija stvar godine."

 

Stvarno? To je najbitnija stvar godine? 

Sigurno jedna od bitnijih pozitivnih stvari u ovoj jadnoj državi sa nesposobnim političarima tj. ljudima u "vrhu".

Ponekad (zapravo često u zadnje vrijeme) se pitam je li to oni namjerno rade i žele na kraju dovesti državu do bankrota (ako već i nije u neku ruku) ili su stvarno toliko nesposobni i jadni da išta učine dobro.

 

Sposobni u svojoj nesposobnosti...  Sposobni u skretanju pažnje javnosti, građana sa stvarno bitnih stvari na manje bitne. Tu mislim na čirilične ploče i sve ovo oko braka. Istina i sam sam protiv ploča u Vukovaru i svi znamo što je brak, ali stvarno čime se služi ovaj j****i i nesposobni SDP....

 

Iskreno, također u zadnje vrijeme sam sklon mišljenju da je Jugoslavija 1000 puta bila bolja za život običnih građana, iako se nisam niti rodio u njoj. I tada je vladalo nešto što osobno jako volim i cijenim, a mišljenja sam da sada nedostaje - disciplina.

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.11.2013 10:55 (Izzy).
14 godina
offline
Gigant za giganta

Znamo kad Ava Karabatic prdne a o politicarima je svaka dodatna rijec suvisna jer znamo koliko ne valjaju a svega toga se ne mozemo rijesiti jer nismo nasli dovoljno jako cjepivo da ti paraziti pokrepavaju. Clanak kao i onaj o Antonovu je daleko od profesionalnog te vecina onih koji se nazivaju pridjevom 'novinar' bi oba trebali procitati da shvate taj pridjev a i njegovo znacenje u cijelosti.

 

Hvala ti Oleg.

informatika je kao labirint, jednom uđeš i više nikako da izađeš
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.11.2013 10:49 (dagoberhr).
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
online
Gigant za giganta

izvrsna vijest, odličan tekst,

nadam se da će prikazati nešto na dnevniku kad stigne

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Gigant za giganta
PaleRider kaže...

izvrsna vijest, odličan tekst,

nadam se da će prikazati nešto na dnevniku kad stigne

Možeš očekivati snimke svih domaćij TV postaja...i kraći prilog u trajanju od 1 minute...

16 godina
online
Re: Gigant za giganta
Ziga kaže...
PaleRider kaže...

izvrsna vijest, odličan tekst,

nadam se da će prikazati nešto na dnevniku kad stigne

Možeš očekivati snimke svih domaćij TV postaja...i kraći prilog u trajanju od 1 minute...

 

nažalost, vjerujem da će bit tako,

što ne bi cijeli dnevnik posvetili Končaru i malo educirali narod, a ne da gledaš iste vijesti svaki dan

15 godina
offline
Re: Gigant za giganta
Izzy kaže...
Ged kaže...

"ovih se dana u Hrvatskoj dešava najbitnija stvar godine."

 

Stvarno? To je najbitnija stvar godine? 

Sigurno jedna od bitnijih pozitivnih stvari u ovoj jadnoj državi sa nesposobnim političarima tj. ljudima u "vrhu".

Ponekad (zapravo često u zadnje vrijeme) se pitam je li to oni namjerno rade i žele na kraju dovesti državu do bankrota (ako već i nije u neku ruku) ili su stvarno toliko nesposobni i jadni da išta učine dobro.

 

Sposobni u svojoj nesposobnosti...  Sposobni u skretanju pažnje javnosti, građana sa stvarno bitnih stvari na manje bitne. Tu mislim na čirilične ploče i sve ovo oko braka. Istina i sam sam protiv ploča u Vukovaru i svi znamo što je brak, ali stvarno čime se služi ovaj j****i i nesposobni SDP....

 

Iskreno, također u zadnje vrijeme sam sklon mišljenju da je Jugoslavija 1000 puta bila bolja za život običnih građana, iako se nisam niti rodio u njoj. I tada je vladalo nešto što osobno jako volim i cijenim, a mišljenja sam da sada nedostaje - disciplina.

Hvala Izzy na smislenom i pismenom odgovoru, to nije tako cest slucaj (ne mislim samo na bugov forum nego i opcenito).

 

Shvacam sto zelis reci, no mislim da nisi u pravu. Rodjen sam debelo u vrijeme Juge i sam ponekad padam u 'prije je bilo bolje' raspolozenje. Medjutim prije nije bilo nuzno bolje, bilo je drugacije. Da, naravno da je bilo boljih stvari, ali bilo je i dosta gorih koji se ovako s distance zaboravljaju. Disciplina o kojoj pricas nije disciplina nastala na temelju postovanja, mudrosti i znanja, nego je bila disciplina koju su isto tako provodili 'partijski duznosnici' i po 'partijskoj liniji' i vecinom je bila proizvod straha. Da, definitivno nije bilo ovakvog bezocnog uzimanja, ali bila su i druga vremena. Tesko je zapravo uporedjivati 2013-tu i recimo sedamdesetprvu.

 

Kad vec spominjes brak i LGBT (koji su u tekstu nazvani besmislicom), reci mi jel mislis da je tim ljudima bitnije da ostvare svoja temeljna prava ili da vide avion koji ce sljetjeti? Pa bio taj avion najveci, najdeblji, najruskiji ili najplaviji. Ljudima koji gladuju, zive na rubu siromastva ili su optereceni kreditima, pretpostavljam da je otvaranje pucke kuhinje ili vrtica ipak 'dogadjaj godine'. Mozda je nekom tko voli umjetnost dogadjaj godine neka izlozba ili koncert. Ima sigurno i takvih kojima je to otplata kredita, povisica, sportski uspjeh ili dobivanje mirovine. Ili su ipak u zabludi jer imamo eto golemi avion koji slijece?

Nostferatu zombiji i ISO broj objektiva ftw!
14 godina
offline
Gigant za giganta

Čisto iz pakosti Olegu komentiran članak jer se prilika za "podbadanje" rijetko ukaže.  ;)

 

Slika "Trafo za naručitelja iz Alžira tek je stavljen na 'navoz'"

Na slici nije trafo nego transformatorska jezgra nakon dovršenog slganja magnetskih limova.

 

Slika "Smotaj mi jednu domaću... u namataonici se motaju žice oko jezgre trafoa"

Na slici se ne mota žica oko jezgre transformatora! Vodič (žica) se mota oko šablone na napravi za namatanje. Gotov namot se kasnije montira na jezgru.

 

Tekst "Transformator je, ako vas nisu naučili u školi, električni sklop za mijenjanje napona i snage struje.."

Transformator je električni uređaj koji služi za transformaciju električne energije. Jednostavno rečeno, određeni iznos snage se transformira tako da produkt struje i napona ostane isti.

 

Koliko gubi filipinska elektrana se da lako izračunati. Pretpostavljajući prosječnu cijenu MWh od 50e, za 250 MW neraspoloživog izvora u jednom danu se izgubi 300.000e. Pa sad računajte koliko ih košta transport od 40 dana. Druga je priča zašto takva elektrana nema rezervni trafo radi ovakvih situacija.

 

Priča o "djeci socijalizma" je promašena. KPT je joint venture sa SIEMENS grupom i taj se utjecaj itekako vidi.

 

Inače, sve pohvale za članak. Ovakvim firmama definitivno treba promocija da se i ostatak Hrv ugleda na njih.

 
23 1 hvala 3
10 godina
offline
Gigant za giganta

Bilo bi daleko više posla za naš Končar da im Siemens praktički nije zabranio prijavu na natječaju u EU (insider informacija).

Samomrzeći hrvat
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Gigant za giganta

dobro je to što će, inače zatvorenu terasu za promatranje, samo za ovu priliku otvoriti za antonova

 

---------

 

Građani koji žele doći vidjeti zrakoplov, a nisu se prijavili putem e-maila, mogu doći u subotu, 9.11.2013. na terasu Vidikovac, od 08,00 do 18,00 sati, koja će za ovu prigodu biti otvorena.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.11.2013 12:27 (nixass).
16 godina
offline
Re: Gigant za giganta
nixass kaže...

dobro je to što će, inače zatvorenu terasu za promatranje, samo za ovu priliku otvoriti za antonova

Nije li to ona terasa u glavnoj zgradi iznad restorana?

16 godina
offline
Re: Gigant za giganta
Ged kaže...
Ljudima koji gladuju, zive na rubu siromastva ili su optereceni kreditima, pretpostavljam da je otvaranje pucke kuhinje ili vrtica ipak 'dogadjaj godine'. Mozda je nekom tko voli umjetnost dogadjaj godine neka izlozba ili koncert. Ima sigurno i takvih kojima je to otplata kredita, povisica, sportski uspjeh ili dobivanje mirovine. Ili su ipak u zabludi jer imamo eto golemi avion koji slijece?

A ti ljudi žive u zemlji Laprdiji? Kako te uspjela promašiti parabola golemog aviona koji jedini u svijetu može transportirati proizvod države koja (da ironija i događaj budu još veći) više gotovo ništa niti ne proizvodi, stvarno mi nije jasno. Da, golemi avion (koji ne slijeće nigdje bez prijeke potrebe, a slijeće kod nas - jer očito postoji prijeka potreba) stvarno i je događaj godine, pogotovo za te jadne, gladne i obespravljene.

 

Olegu jedan golemi TU za članak.

Gledam te!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice