Google gasi Nexus?

poruka: 20
|
čitano: 4.971
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Google gasi Nexus?".
13 godina
offline
Google gasi Nexus?
Ohoho, svega bih se nadao prije, ali ovakva vijest!?!? Motorola, gdje je on tu na globalnom nivou onda???!
ATJ Lučko
Moj PC  
4 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Moj PC  
11 0 hvala 0
13 godina
offline
Google gasi Nexus?

Ja nakon tri android flagshipa prvi put imam Nexus nakon čijeg iskustva korištenja sam mišljenja da će me teško nešto maknuti od Nexus linije. Lijepa buba u uho, noćne more

prepičkavanje staklenkom ajvara ljudi koji pišu komentare poput LOL - tribute to Bojko
Moj PC  
6 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Google gasi Nexus?
kuleee kaže...

Ja nakon tri android flagshipa prvi put imam Nexus nakon čijeg iskustva korištenja sam mišljenja da će me teško nešto maknuti od Nexus linije. Lijepa buba u uho, noćne more

Fakat i ja nebudem mogao spavati noćima.. Strašno.

{#}

[M|C] jokaCRO ingame
13 godina
offline
Google gasi Nexus?

Nexusi su tak popularni jer su daleko jeftiniji od flagship konkurencije a sumnjam da će ostali proizvođači dati da se praktički identičan uređaj prodaje za puno manje u google play ediciji. Jedino ak će se stvarno osloniti na Motorolu za jeftine flagshipe (što zapravo i nije tako nevjerojatno obzirom na nedavne nevjerojatno jeftine i kvalitetne uređaje), ali opet Nexus je već izgrađen brand. Bilo bi blesavo skroz ga odbaciti

Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Google gasi Nexus?
Chronosus kaže...

Nexusi su tak popularni jer su daleko jeftiniji od flagship konkurencije a sumnjam da će ostali proizvođači dati da se praktički identičan uređaj prodaje za puno manje u google play ediciji. Jedino ak će se stvarno osloniti na Motorolu za jeftine flagshipe (što zapravo i nije tako nevjerojatno obzirom na nedavne nevjerojatno jeftine i kvalitetne uređaje), ali opet Nexus je već izgrađen brand. Bilo bi blesavo skroz ga odbaciti

Mislim da je to katastrofa... ako ne ponude  neku alternativu, ode Android k vragu... uostalom na čemu će razvijati nove verzije Androida? Na papiru?

13 godina
offline
Google gasi Nexus?

Meni se nekako čini da se nešto valja iza brijega! 

Po mojem skromnom razmišljanju, argument da se prodaje vrhunski komad gadgeta za trećinu manje novca stoji, e sada dolazi do zapleta, do sada su Nexus mobove radila tri branda, oni imaju svoju verziju android OS - a, nisu američanski brand, potraživanja plaćanja na patente, prava, peto deseto!!!! 

Ako se i bude ugasio Nexus brand, po mojem, to će biti isključivo iz razloga opetovanog podizanja isključivo američanskog gospodarstva, pa notorna je činjenica da su tajne američanske službe oduvijek koristile primarno Motorola-u. Nakon što su sa pet generacija Nexsusa postigli određen uspijeh, druga faza plana je na pomolu, vratiti američanima ameriku i američanstvo! 

ATJ Lučko
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Google gasi Nexus?
Aldo kaže...
Chronosus kaže...

Nexusi su tak popularni jer su daleko jeftiniji od flagship konkurencije a sumnjam da će ostali proizvođači dati da se praktički identičan uređaj prodaje za puno manje u google play ediciji. Jedino ak će se stvarno osloniti na Motorolu za jeftine flagshipe (što zapravo i nije tako nevjerojatno obzirom na nedavne nevjerojatno jeftine i kvalitetne uređaje), ali opet Nexus je već izgrađen brand. Bilo bi blesavo skroz ga odbaciti

Mislim da je to katastrofa... ako ne ponude  neku alternativu, ode Android k vragu... uostalom na čemu će razvijati nove verzije Androida? Na papiru?

Ne nego na računalu.

Ne kužim kakve veze ima činjenica da se gasi ime "nexus"?

Već sada postoje kineski telefoni sa vanilla androidom, koji su još jeftiniji od nexusa... Hvala bogu pa postoji ogromna moderska zajednica koja može sa androidom čuda raditi neovisno od proizvođača.

Znači ode android k vragu jer na telefonima i tabletima neće pisati nexus? OMG..

[M|C] jokaCRO ingame
16 godina
offline
Re: Google gasi Nexus?
red_bull kaže...
Aldo kaže...
Chronosus kaže...

Nexusi su tak popularni jer su daleko jeftiniji od flagship konkurencije a sumnjam da će ostali proizvođači dati da se praktički identičan uređaj prodaje za puno manje u google play ediciji. Jedino ak će se stvarno osloniti na Motorolu za jeftine flagshipe (što zapravo i nije tako nevjerojatno obzirom na nedavne nevjerojatno jeftine i kvalitetne uređaje), ali opet Nexus je već izgrađen brand. Bilo bi blesavo skroz ga odbaciti

Mislim da je to katastrofa... ako ne ponude  neku alternativu, ode Android k vragu... uostalom na čemu će razvijati nove verzije Androida? Na papiru?

Ne nego na računalu.

Ne kužim kakve veze ima činjenica da se gasi ime "nexus"?

Već sada postoje kineski telefoni sa vanilla androidom, koji su još jeftiniji od nexusa... Hvala bogu pa postoji ogromna moderska zajednica koja može sa androidom čuda raditi neovisno od proizvođača.

Znači ode android k vragu jer na telefonima i tabletima neće pisati nexus? OMG..

ne zato... svidja mi se trenutna komocija gdje po potrebi mogu flashati factory image i sve radi kak je radilo, super mi je da unlock bootloadera radim s jednom ADB komandom... ono cega se bojim je da vanilla android bude trebao puno uhebavanja da proradi kak spada na nekom ne nexus uređaju. Moja iskustva su da ni na nexusu nije samo skines source, napravis build i flashas na mob, čak i na nexusu moraš adb pull drivere s moba koji ima gore instaliran os i onda te drivere rucno uhebavas kroz .mk fajlove i drzis fige da proradi.. npr. galaxy nexus i driver za grafiku/nfc/gps/cameru... strah me kak to sve skupa izgleda na nekom "lijevom" uređaju...  svaka cast AOKP-u i CM-u, ali broj bugova na takvim romovima je ipak znatno veci nego na nexus AOSP/stock romovima.

15 godina
protjeran
offline
Google gasi Nexus?
Pa recimo meni je na Galaxy Nexusu CM 10.2 (4.3.1) izuzetno brz, fluidan, stabilan i nikakvih posebnih problema, bugova...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: Google gasi Nexus?
Nije to nikakva katastrofa, siguran sam da ce Motorola imati dobru ponudu uredjaja koji ce nudili Nexus like iskustvo (obogaceno kao npr Moto X) a slicno vrijedi i za HTC/Samsung/... telefone sa AOSPom, ako se to nastavi ne vidim nikakvih problema osim... cijene :)

Googleu HW nije primarna grana, ono sto proizvode cine ili jer im treba za se "pokazat" i podijeliti malo radnicima/entuzijastima ili za si malo ucvrstiti brand. Bitno je ono "jer im treba" Nexus obitelj im je ocito trebala kao "prototip" za razvoj a usput su to iskoristili i kao dobru marketinsku igru, prodas telefon jeftinije... Danas imaju Motorolu i ocito je da ce polako posegnuti za "inozemnim" razvojnim uredjajima a usput ugasiti brand "konkurenciju", ipak je Nexus 150e jeftiniji od HW slicnih uredjaja...
13 godina
offline
Re: Google gasi Nexus?
red_bull kaže...
Aldo kaže...
Chronosus kaže...

Nexusi su tak popularni jer su daleko jeftiniji od flagship konkurencije a sumnjam da će ostali proizvođači dati da se praktički identičan uređaj prodaje za puno manje u google play ediciji. Jedino ak će se stvarno osloniti na Motorolu za jeftine flagshipe (što zapravo i nije tako nevjerojatno obzirom na nedavne nevjerojatno jeftine i kvalitetne uređaje), ali opet Nexus je već izgrađen brand. Bilo bi blesavo skroz ga odbaciti

Mislim da je to katastrofa... ako ne ponude  neku alternativu, ode Android k vragu... uostalom na čemu će razvijati nove verzije Androida? Na papiru?

Ne nego na računalu.

Ne kužim kakve veze ima činjenica da se gasi ime "nexus"?

Već sada postoje kineski telefoni sa vanilla androidom, koji su još jeftiniji od nexusa... Hvala bogu pa postoji ogromna moderska zajednica koja može sa androidom čuda raditi neovisno od proizvođača.

Znači ode android k vragu jer na telefonima i tabletima neće pisati nexus? OMG..

Ne znam ko bi kupovao kineza ako za 170 eura ima moto g koji je zvjerka od moba, a praktički googleov uređaj. I u tom je stvar - kolko god random kinezi bili jeftini i na papiru moćni kvaliteta i podrška neće biti ni približno jednaka ko nexus uređajima ili bilo kojem drugom uređaju poznatog proizvođača.

15 godina
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Google gasi Nexus?

 

Nakon ovog, meni osobno, tuznog poteza cisto sumnjam da ce ugasiti Nexuse. Jednostavno najbolji uredaji na Androidu po cijeni, perfomansama, podrsci...

iPhone 4-iPhone 4s-Nokia N9-Iphone 4s-Sony Xperia S-iPhone 4s-HTC 8x-iPhone 5-Galaxy s3- HTC One- iPhone5- HTC One-iPhone 4s-Sony Xperia Z-Google Nexus 5
15 godina
offline
Re: Google gasi Nexus?
Chronosus kaže...

Ne znam ko bi kupovao kineza ako za 170 eura ima moto g koji je zvjerka od moba, a praktički googleov uređaj. I u tom je stvar - kolko god random kinezi bili jeftini i na papiru moćni kvaliteta i podrška neće biti ni približno jednaka ko nexus uređajima ili bilo kojem drugom uređaju poznatog proizvođača.

Eto sad ćete kupovati "kineske" motorole.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Provokator starog kova R.I.P. Munjovoz 20.3.2012.
14 godina
offline
Google gasi Nexus?

Pa sam je google rekao ako se ne varam da je cilj nexusa pokazati ostalim proizvođačima kako su oni zamislili androide/kako žele da izgledaju a da im nije cilj natjecati se s ostalima.

Tako da mislim da bi mogla biti istinita ova vijest.

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet | HTC Hero - iPhone 3GS - Nexus S - Nexus 7 - Htc 8S - iPhone 4 - Galaxy S2 - HTC Sensation
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Google gasi Nexus?

Mislim da članku nedostaje to da se navodno započinje identičan program, ali pod novim imenom :)

Trenutno se traži proizvođač isključivo za to, što Motorola očito nije bila.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. https://www.facebook.com/MandicPhoto
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Google gasi Nexus?
Mitch kaže...

Mislim da članku nedostaje to da se navodno započinje identičan program, ali pod novim imenom :)

Trenutno se traži proizvođač isključivo za to, što Motorola očito nije bila.

A mogao bi biti Samsung, sad kad su se ponovo zbližili.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Provokator starog kova R.I.P. Munjovoz 20.3.2012.
12 godina
offline
Google gasi Nexus?

Nekako mi se cini da ce zbilja sljedeci nexus biti zadnji i da ce ga raditi upravo Motorola (nakon prodaje). A da ce big G sljedecu naprednu liniju uređaja bazirati na poojektu Ara (koji ostaje u njihovom vlasnistvu).

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Google gasi Nexus?

Sta ce biti sa Project Arom? Jeli i to spada u taj prodani mobilni odjel?

 

E vidite sad jeli se Nokia jeftino prodala. Njen mobilni odjel je bio puno skuplji od Motorolinog...

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice